Jump to content

[Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελείωσε... Στις ρυθμίσεις τώρα βλέπω Froyo.XWJPH και έκδοση kernel 2.6.32.9 root@SE-S608#1.

Είναι όλα καλά???

Δεν μου έσβησε τίποτα από εφαρμογές... Γλώσσα πληκτρολογίου έχει και ελληνικά κανονικότατα...

Τι κάνω τώρα? Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά το ξαναφτιάχνω εγώ όπως θέλω???

 

΄Δεν είχα κάνει τίποτα από lagfix ή root... Το κινητό είναι ολοκαίνουριο. 3 μέρες το έχω... φίλε σε ευχαριστώ πολύ που ασχολείσαι τόση ώρα μαζί μου.

 

Root στην περίπτωση μου πως θα γίνω? Με το superoneclick ή τώρα που έχω περάσει JPH παίζει κάτι άλλο?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Πατάμε "τροποποίηση" για να προσθέσουμε κάτι σε υπάρχον μήνυμα.

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

΄Δεν είχα κάνει τίποτα από lagfix ή root... Το κινητό είναι ολοκαίνουριο. 3 μέρες το έχω... φίλε σε ευχαριστώ πολύ που ασχολείσαι τόση ώρα μαζί μου.

 

Oκ εισαι μια χαρα. Τωρα προτεινεται επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα θα χαθουν ολα να ξερεις. Παιρνεις ενα backup και κανεις hard reset απο το recovery menu (αν μπορεις να μπεις με τα 3 κουμπια) αλλιως απο τις ρυθμισεις->απορρητο->επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Root η χειροκινητα με τον τροπο του tyxerakia στην πρωτη σελιδα των οδηγων, η με το z4root, η με το superoneclick. Οπως σε βολευει. Παντως σε καμια περιπτωση με το cf-root καθως δεν υπαρχει για την XWJPH.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Σε λίγο θα κάνω την αναβάθμιση του νέου μου Galaxy στην 2.2.1 JPY. Ύστερα από μια συμβουλήτου φίλου truckman αποφάσισα να κάνω τη δουλειά μέσω kies patcher. Θα ακολουθήσω τον οδηγό του τυχεράκια.. Λοιπόν: Έβαλα καταρχήν τις τιμές στο kies patcher όπως αναφέρονται ακριβώς στον οδηγό. Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι το εξής: Θα πρέπει εγώ να κατεβάσω από κάπου τη rom JPY ή αυτή θα περαστεί από το kies μέσω του Ιντερνετ???

Και κάτι άλλο? Επειδή είδα οτι πολλά παιδιά έχουν ένα θεματάκι μετά με τις apn ρυθμίσεις λόγω του οτι η JPY δεν είναι ελληνική και δεν μπορεί να τις πάρει από τη sim κατευθείαν, αν μπω στις ρυθμίσεις αυτές και τις γράψω πρώτα σε ένα χαρτί για να μπορώ να τις περάσω μετά δεν είναι η λύση?

 

την ανσβαθμιση που εκανες δεν ειναι η 2.2.1 jpy(αγγλια) την οποια επιθυμουσες αλλα η 2.2 jph, για 2.2.1 επρεπε να βαλεις xeu

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Ξεκίνησα τώρα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.. Μόνο τις επαφές έχω σε back up γιατί μόνο αυτές με ένοιαζαν..

Αφού γίνω root (λέω να το κάνω με το z4root) να βάλω και autokiller με τις τιμές του Tony ή δεν χρειάζεται;;

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Ξεκίνησα τώρα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.. Μόνο τις επαφές έχω σε back up γιατί μόνο αυτές με ένοιαζαν..

Αφού γίνω root (λέω να το κάνω με το z4root) να βάλω και autokiller με τις τιμές του Tony ή δεν χρειάζεται;;

 

Καταρχας τωρα παρατηρησα αυτο που ειπε ο artemios. Η αναβαθμιση που περασες ειναι η επισημη ελληνικη 2.2 JPH και οχι η αγγλικη JPY 2.2.1 που ειπες στην αρχη οτι θελεις να περασεις να ξερεις. Δεν το ειδα πιο πριν.

 

Οσο για το autokiller μπορεις να δοκιμασεις τις τιμες του Αντωνη αν και μερικοι εγραψαν οτι δεν χρησιμοποιησαν καθολου autokiller και τρεχει μια χαρα. Προσωπικα τις εχω περασει και το κινητο ειναι αψογο μεχρι στιγμης με ελευθερη RAM παντα πανω απο 100 MB.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα αναβαθμιση μεσω kies , χωρις να ξερω οτι η wind δεν εχει δωσει δικια της,και ο γαλαξιας μου ναι μεν ειναι πιο γρηγορος χωρις πολλα κολληματα αλλα ,σε καμια μεθοδο εισαγωγης (samsung keyboard,swype)δεν υπαρχουν ελληνικα.Εχεις κανεις καμια ιδεα τι μπορω να κανω??

Ευχαριστω και καλη χρονια να εχουμε

 

Στην πρωτη σελιδα των οδηγων υπαρχουν ολα οσα χρειαζεσαι.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103

Edited by Tyxerakias

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα κι εγώ γιατί θυμόμουν πως η αγγλική δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο ή τις ρυθμίσεις Internet κτλ.. Κοινώς έκανα μ.......α. Τι να κάνω? Καλή μου φαίνεται η 2.2 αλλά εγώ ήθελα τη 2.2.1. Να ξανακάνω αναβάθμιση;Η διαφορά ειναι αυτή που λέιε ο artemios? Δηλαδή βάζω xeu στο patcher??

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα κι εγώ γιατί θυμόμουν πως η αγγλική δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο ή τις ρυθμίσεις Internet κτλ.. Κοινώς έκανα μ.......α. Τι να κάνω? Καλή μου φαίνεται η 2.2 αλλά εγώ ήθελα τη 2.2.1. Να ξανακάνω αναβάθμιση;Η διαφορά ειναι αυτή που λέιε ο artemios? Δηλαδή βάζω xeu στο patcher??

 

Κατσε αν θελεις να δοκιμασεις λιγο την 2.2 και αποφασιζεις. Ειναι πολυ ανωτερη η 2.2.1 δεν υπαρχει αμφιβολια, αλλα μπορεις να δοκιμασεις λιγες μερες και την ελληνικη που τοσος ντορος εγινε γιαυτην. Στην τελικη εσυ αποφασιζεις. Για να παρεις την αγγλικη κανεις οτι ειπε ο artemios βαζεις XEU.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα κι εγώ γιατί θυμόμουν πως η αγγλική δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο ή τις ρυθμίσεις Internet κτλ.. Κοινώς έκανα μ.......α. Τι να κάνω? Καλή μου φαίνεται η 2.2 αλλά εγώ ήθελα τη 2.2.1. Να ξανακάνω αναβάθμιση;Η διαφορά ειναι αυτή που λέιε ο artemios? Δηλαδή βάζω xeu στο patcher??

 

Νομιζω οτι βιαστηκες θελει λιγη προσοχη να φανταστεις οτι και εγω σκεφτομαι να περασω την 2.2.1 jpy που ειναι και η τελευταια επισημη στην αγγλια και ειμαι με την jg1(cos) και πραγματικα μου εχουν βγει τα ματια απο το διαβασμα εδω μεσα, προσπαθω να καταλαβω τι λενε οι μετρ του ειδους και να μην τους ζαλιζω με ασχετες ερωτησεις παρα μονο οταν πλεον βρισκομαι σε αδιεξοδο.

 

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατσε αν θελεις να δοκιμασεις λιγο την 2.2 και αποφασιζεις. Ειναι πολυ ανωτερη η 2.2.1 δεν υπαρχει αμφιβολια, αλλα μπορεις να δοκιμασεις λιγες μερες και την ελληνικη που τοσος ντορος εγινε γιαυτην. Στην τελικη εσυ αποφασιζεις. Για να παρεις την αγγλικη κανεις οτι ειπε ο artemios βαζεις XEU.

Ήθελα από την αρχή την 2.2.1. Θα πάω μια βόλτα να αλαρώσω γιατί είμαι τόση ώρα στον υπολογιστή και μου βγήκαν τα μάτια και σε κανα 2ωρο το πολύ θα γυρίσω να κάνω το update. Ελπίζω να είστε εδώ να με βοηθήσετε αν χρειαστεί!!! Τελευταία ερώτηση για τώρα: Η 2.2.1 είναι αγγλική οκ, έχει όμως ελληνική γλώσσα στο μενού αν θέλω να βάλω?

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα από την αρχή την 2.2.1. Θα πάω μια βόλτα να αλαρώσω γιατί είμαι τόση ώρα στον υπολογιστή και μου βγήκαν τα μάτια και σε κανα 2ωρο το πολύ θα γυρίσω να κάνω το update. Ελπίζω να είστε εδώ να με βοηθήσετε αν χρειαστεί!!! Τελευταία ερώτηση για τώρα: Η 2.2.1 είναι αγγλική οκ, έχει όμως ελληνική γλώσσα στο μενού αν θέλω να βάλω?

 

Στο μενου εχει ελληνικα κανονικα, πληκτρολογιο και swype θα χρειαστει να βαλεις μονος σου με τη βοηθεια των οδηγων οπου υπαρχουν ολα αναλυτικοτατα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω οτι βιάστηκα. έχεις δίκο. Το κινητό το έχω μόνο 3 μέρες. Ο λόγος που θέλησα να κάνω ην αναβάθμιση είναι οτι δεν ήθελα να κάτσω να σετάρω το τηλέφωνο με εφαρμογέ ς,ρυθμίσεις κτλ με την αρχική rom και μετά όταν αλλάξω σε κάποια άλλη να πρέπει να τα κάνω ξανά μανά από την αρχή όλα. Σκέφτηκα δηλαδή ως εξής: Αφού θα το κάνεις κάποια στιγμή, ε κάντο τώρα να τελειώνεις. Και πίστεψε με διαβάζω συνέχεια εδώ και 3 μέρες που έχω το κινητό γιαυτό αν προσέξεις οι μισές από τις ερωτήσεις μου είναι πιο πολύ επιβεβαίωσης και όχι άγνοιας λόγω του άγχους του αρχαρίου που με διακατέχει.. Εξάλλου γιαυτό ρωτάω, μιας και πετυχαίνω παιδια σαν εσένα( που ξέρεις παραπάνω πράγματα ή τον Tony ή τον Αλεξ) online και μπορούν αμέσως αντ ο θέλουν βέβαια να με βοηθήσουν..

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Κατσε πρωτα να δουμε εαν παρουμε τετοιες αναβαθμισεις...Παντως στον οδηγο αν δεις υπαρχει ενα τελευταιο βημα για να επαναφερουμε την registry του Kies στην αρχικη της μορφη. Λογικα δηλαδη πρεπει, αν ειναι το κινητο μας με την καταλληλη rom, sales code, product code κλπ, να μας δωσει τις επισημες αναβαθμισεις. Παντως θεωρω οτι αν ειναι να παρουμε αλλη αναβαθμιση θα βγει update για το Kies, οποτε θα πρεπει να απεγκαταστησουμε το παλιο και να περασουμε το καινουργιο κι ετσι θα καθαρισει και η registry.

 

Λογικη την βρισκω την αποψη σου.Παντως στο kies patcher στο Spoof Product αν βαλουμε cos, στο Spoof software το pda βγαζει jm2 αν βαλουμε ομως xeu, στο Spoof software δινει pda jf3 το οποιο λογικα πρεπει να ειναι γαλια αν δεν κανω λαθος

 

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικη την βρισκω την αποψη σου.Παντως στο kies patcher στο Spoof Product αν βαλουμε cos, στο Spoof software το pda βγαζει jm2 αν βαλουμε ομως xeu, στο Spoof software δινει pda jf3 το οποιο λογικα πρεπει να ειναι γαλια αν δεν κανω λαθος

 

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Ναι το παρατηρησα. Η XXJF3 ειναι για Αυστρια, Βελγιο και Νορβηγια.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ?

 

Ναι το αναφερει και στους οδηγους.

 

Επισης τωρα που το θυμηθηκα, μετα το περασμα του ελληνικου πληκτρολογιου σε μενα, οποτε κανω restart το κινητο, χανονται απο τις ρυθμισεις οι γλωσσες και δεν μπορω να επιλεξω αναμεσα σε 2 μεσω του spacebar. Νομιζω το εχει αναφερει και καποιος αλλος εδω. Απλα ξαναπαω στις ρυθμισεις και επιλεγω τις 2 γλωσσες που θελω. Μην τρομαξετε αν συμβει το ιδιο δηλαδη.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ναι το παρατηρησα. Η XXJF3 ειναι για Αυστρια, Βελγιο και Νορβηγια.

 

Λάθος... η XXJF3 δόθηκε σε πολλές Ευρωπαϊκές χώρες, και στην Αγγλία ήταν η πρώτη ROM του κινητού μας... η Αγγλική αναβάθμιση επίσημα πήγε ως εξής (και το λέω από πρώτο χέρι) : ΧΧJF3-> XXJM1-> XXJPO-> XXJPY . Γι'αυτό το Kies έχει την JF3, που είναι η παλιότερη Αγγλική ROM (product/sales code XEU).

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω οτι βιάστηκα. έχεις δίκο. Το κινητό το έχω μόνο 3 μέρες. Ο λόγος που θέλησα να κάνω ην αναβάθμιση είναι οτι δεν ήθελα να κάτσω να σετάρω το τηλέφωνο με εφαρμογέ ς,ρυθμίσεις κτλ με την αρχική rom και μετά όταν αλλάξω σε κάποια άλλη να πρέπει να τα κάνω ξανά μανά από την αρχή όλα. Σκέφτηκα δηλαδή ως εξής: Αφού θα το κάνεις κάποια στιγμή, ε κάντο τώρα να τελειώνεις. Και πίστεψε με διαβάζω συνέχεια εδώ και 3 μέρες που έχω το κινητό γιαυτό αν προσέξεις οι μισές από τις ερωτήσεις μου είναι πιο πολύ επιβεβαίωσης και όχι άγνοιας λόγω του άγχους του αρχαρίου που με διακατέχει.. Εξάλλου γιαυτό ρωτάω, μιας και πετυχαίνω παιδια σαν εσένα( που ξέρεις παραπάνω πράγματα ή τον Tony ή τον Αλεξ) online και μπορούν αμέσως αντ ο θέλουν βέβαια να με βοηθήσουν..

 

 

Σιγουρα ολοι ασχετοι ειμασταν και ειμαστε απλα εχουμε παρει μια ιδεα τωρα και βλεπουμε τα πραγματα απο μια αλλη οπτικη γωνια.Παντως συνεχιζουμε να μαθενουμε απο ανθρωπους που πραγματικα θελουν,προσφερουν και δινουν τα φωτα τους χωρις καποιο κερδος.......και ενα απλο ευχαριστω νομιζω οτι ειναι παρα μα παρα πολυ λιγο

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

\Λάθος... η XXJF3 δόθηκε σε πολλές Ευρωπαϊκές χώρες, και στην Αγγλία ήταν η πρώτη ROM του κινητού μας... η Αγγλική αναβάθμιση επίσημα πήγε ως εξής (και το λέω από πρώτο χέρι) : ΧΧJF3-> XXJM1-> XXJPO-> XXJPY . Γι'αυτό το Kies έχει την JF3, που είναι η παλιότερη Αγγλική ROM (product/sales code XEU).

 

Το Link που κοιταξα ειναι αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=785283

 

Απλα αναφερει τα τελευταια updates στις διαφορες χωρες που εχουν δωθει. Απο οτι ειδα μετα ομως εχει να ανανεωθει καιρο. Anyway δεν εχει καμια σημασια, απλα για την ιστορια και επειδη το ενεφερε ο artemios.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

το τιτανιουμ κανει backup και σε σειμωσεις?

οποτε αν δεν κανει δεν ασχολουμαι.

αλλα το ροοτ σημαινει οτι δεν εχει γινει σωστα αρα το ξανακανω?το ρουτ?

 

Απλά δεν έχει γίνει η εγκατάσταση του busybox. Δεν είμαι σίγουρος αν το superoneclick βάζει και το busybox, θα κοιτάξω και θα σου πω. Δεν έχω κάνει backup σημειώσεις οπότε δεν ξέρω σίγουρα αν κάνει.. αλλά το busybox μπορεί να σου χρειαστεί και σε άλλα πράγματα και όχι μόνο στο titanium..

- Κοίταξα, και το περιέχει, άρα λογικά θα έπρεπε και να το εγκαθιστά σωστά, που προφανώς δεν το κάνει, και δεν ξέρω γιατί. Γι'αυτό το λόγο, και για διάφορους άλλους που δε θέλω να αναλύσω τώρα, ο τρόπος που συνιστώ προσωπικά είναι ο απλός τρόπος που γράφεις τις εντολές εσύ και όχι ένα .exe που δεν ξέρεις τί κάνει...

 

ΕDIT: Tώρα που είδα το superoneclick, μπορεί και να μη σου έβαλε το su αρχείο σωστά.. βάλε ένα terminal emulator και γράψε su για να σιγουρεύτείς..

 

το εκανα και επαννεκινηση και δεν μου το βρισκει πουθενα τι κανω λαθος?

 

Μάριε είσαι καινούριος στο forum, θα σε παρακαλέσω λοιπόν στο μέλλον όταν απαντάς σε κάτι/συνεχιζεις τη συζήτηση, να χρησιμοποιείς το κουμπί "Παράθεση" όπως κάνουν όλοι, αλλιώς το μήνυμά σου είναι άσχετο, και θα αφαιρείται.

 

Eπίσης οι όποιες ερωτήσεις σου να είναι πιό σαφείς, δε μας λες τί έκανες για να σου πούμε τί και αν έκανες λάθος.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια καλη χρονια και απο μενα εχω μια απορια αν μπορειτε φωτιστε με

εχω firm 2.2 ελληνικο εδω μεσα σχεδον ολοι λετε οτι η 2.2.1 ειναι καλυτερη τη παραπανω εχει? και απο οτι διαβαζω δεν ειναι καν ελληνικη και πρεπει να κανεισ καποια πραγματα extra εκτοσ αν το κανετε απλα για να πειραματιστειτε τοτε αλλαζει

τελος βρηκα το navigon εφαγα πανω απο 4 ωρες να το περασω χωρισ αποτελεσμα και μετα απο πολυ σκεψη εβαλα ολα τα αρχεια σε ενα φακελο και σε 10 δευτερα ηταν οκ δεν ελεγε πουθενα για αυτο το θεμα διοτι τα αρχεια τα δινουν ξεχωριστα

τελος το κινητο δουλευει τελεια γιατι να το σκαλισω? συνχωρηστε αμαθεια μου

ευχαριστω εκ των πρωτερων

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και επαννεκινηση και δεν μου το βρισκει πουθενα τι κανω λαθος?

 

Μάριε είσαι καινούριος στο forum, θα σε παρακαλέσω λοιπόν στο μέλλον όταν απαντάς σε κάτι/συνεχιζεις τη συζήτηση, να χρησιμοποιείς το κουμπί "Παράθεση" όπως κάνουν όλοι, αλλιώς το μήνυμά σου είναι άσχετο, και θα αφαιρείται.

 

Eπίσης οι όποιες ερωτήσεις σου να είναι πιό σαφείς, δε μας λες τί έκανες για να σου πούμε τί και αν έκανες λάθος.

Υποθέτω από τα 3 προηγούμενα του μηνύματα ότι έκανε αναβάθμιση, άλλα στις επιλογές για swype και samsung keyboard δεν έχει τα ελληνικά σαν επιλογή. Το λάθος που μάλλον έκανε είναι να δηλώσει στο kies patcher αντί για cos για να πάρει την jph την xeu και να έχει την jpy και άρα θα πρέπει να το κάνει χειροκίνητα από τον οδηγό του τυχεράκια.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια καλη χρονια και απο μενα εχω μια απορια αν μπορειτε φωτιστε με

εχω firm 2.2 ελληνικο εδω μεσα σχεδον ολοι λετε οτι η 2.2.1 ειναι καλυτερη τη παραπανω εχει? και απο οτι διαβαζω δεν ειναι καν ελληνικη και πρεπει να κανεισ καποια πραγματα extra εκτοσ αν το κανετε απλα για να πειραματιστειτε τοτε αλλαζει

τελος βρηκα το navigon εφαγα πανω απο 4 ωρες να το περασω χωρισ αποτελεσμα και μετα απο πολυ σκεψη εβαλα ολα τα αρχεια σε ενα φακελο και σε 10 δευτερα ηταν οκ δεν ελεγε πουθενα για αυτο το θεμα διοτι τα αρχεια τα δινουν ξεχωριστα

τελος το κινητο δουλευει τελεια γιατι να το σκαλισω? συνχωρηστε αμαθεια μου

ευχαριστω εκ των πρωτερων

 

Aν δουλεύει τέλεια να μην το σκαλίσεις. Η 2.2.1 δουλεύει καλύτερα, αλλά αν είσαι ικανοποιημένος εσύ μην το πειράζεις καθόλου, δεν υπάρχει λόγος. Επίσης καλά κατάλαβες, η 2.2.1 είναι αγγλική και δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο, που πρέπει να προσθέσεις μόνος σου.

 

Υποθέτω από τα 3 προηγούμενα του μηνύματα ότι έκανε αναβάθμιση, άλλα στις επιλογές για swype και samsung keyboard δεν έχει τα ελληνικά σαν επιλογή. Το λάθος που μάλλον έκανε είναι να δηλώσει στο kies patcher αντί για cos για να πάρει την jph την xeu και να έχει την jpy και άρα θα πρέπει να το κάνει χειροκίνητα από τον οδηγό του τυχεράκια.

 

Ναι εντάξει, απλά εκεί ακριβώς ήταν η παρατήρησή μου, στο ότι πρέπει να διαβάσεις 2 σελίδες πριν, να "υποθέσεις" κάτι που μπορεί να είναι και λάθος, κτλ... τέτοιου είδους ξεκάρφωτα μηνύματα σε ένα πολυσύχναστο θέμα μόνο σύγχυση προκαλούν. Καθαρές ερωτήσεις παίρνουν καθαρές απαντήσεις.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω οτι βιάστηκα. έχεις δίκο. Το κινητό το έχω μόνο 3 μέρες. Ο λόγος που θέλησα να κάνω ην αναβάθμιση είναι οτι δεν ήθελα να κάτσω να σετάρω το τηλέφωνο με εφαρμογέ ς,ρυθμίσεις κτλ με την αρχική rom και μετά όταν αλλάξω σε κάποια άλλη να πρέπει να τα κάνω ξανά μανά από την αρχή όλα. Σκέφτηκα δηλαδή ως εξής: Αφού θα το κάνεις κάποια στιγμή, ε κάντο τώρα να τελειώνεις. Και πίστεψε με διαβάζω συνέχεια εδώ και 3 μέρες που έχω το κινητό γιαυτό αν προσέξεις οι μισές από τις ερωτήσεις μου είναι πιο πολύ επιβεβαίωσης και όχι άγνοιας λόγω του άγχους του αρχαρίου που με διακατέχει.. Εξάλλου γιαυτό ρωτάω, μιας και πετυχαίνω παιδια σαν εσένα( που ξέρεις παραπάνω πράγματα ή τον Tony ή τον Αλεξ) online και μπορούν αμέσως αντ ο θέλουν βέβαια να με βοηθήσουν..

 

Μόλις έκανα το update στην 2.2.1. Τώρα έβαλα τη σωστή!! Κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων τώρα και ξεκινάω σετάρισμα τώρα και εισαγωγή πληκτρολογίου. Στην επαναφορά αν και μου έσβησε επαφές (αναμενόμενο) δεν μου έσβησε εικόνες..

Πάμε για το σετάρισμα..

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...