Jump to content

[Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ξερω γιατι δεν σου κανει το update....πολυ παραξενο..αν θες δοκιμασε την διαδικασια στην υπογραφη μου...

 

Σ' Ευχαριστώ.

Η πρώτη γραμμή στη διαδικασία σου είναι : "1. Βγάζουμε οπωσδήποτε το lagfix (αν έχουμε)." Πού ξέρουμε αν το έχουμε ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σ' Ευχαριστώ.

Η πρώτη γραμμή στη διαδικασία σου είναι : "1. Βγάζουμε οπωσδήποτε το lagfix (αν έχουμε)." Πού ξέρουμε αν το έχουμε ?

 

τωρα το πηρες το κινητο??το lagfix του το βαζεις εσυ αν δεν το εχεις πειραξει το κινητο και δεν το εχεις βαλει τοτε δεν το εχεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 φιλους μου με 64αρια δε μπορουσε, τα βαλαμε σε 32αρι και εγινε μια χαρα η αναβαθμιση και στους 2. Δε ξερω το γιατι, αλλα εδειχνε ασυμβατοτητα με τετοιου ειδους κολληματα που περιγραφει και ο φιλος πιο πανω.

 

Θα δοκιμάσω τώρα με Kies 1.5 να δω αν συμπεριφέρεται το ίδιο και αύριο το απόγευμα θα δοκιμάσω και σε Windows XP 32-bit να δω συμπεριφορά και θα ενημερώσω.

 

τωρα το πηρες το κινητο??το lagfix του το βαζεις εσυ αν δεν το εχεις πειραξει το κινητο και δεν το εχεις βαλει τοτε δεν το εχεις ;)

 

Μόλις το βγαλα από το κουτί ;)

Thanks.

Προχωράω με την υπόλοιπη διαδικασία που περιγράφεις

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το βγαλα από το κουτί ;)

Thanks.

Προχωράω με την υπόλοιπη διαδικασία που περιγράφεις

 

μην ξεχασεις να βαλεις το kies 1.5.3 που δινω πριν το πρωτο βημα ;)

Link to comment
Share on other sites

μην ξεχασεις να βαλεις το kies 1.5.3 που δινω πριν το πρωτο βημα ;)

 

Τα έκανα τα βήματα που περιγράφεις (με kies 1.5.3 βέβαια) και αυτή τη στιγμή κάνει upgrade (λήψη αρχείων συγκεκριμένα). Είμαι σίγουρος ότι θα ολοκληρωθεί χωρίς πρόβλημα η διαδικασία :cool:

Σ'ευχαριστώ Λεωνίδα.

 

Παρατήρηση : Το kies 1.5.3 δεν κάνει κολήματα και κρασαρίσματα όπως έκανε το kies 2.0 άρα μάλλον βλέπω να κρατάω αυτή την έκδοση και για συχρονισμό επαφών και ημερολογίου με το Outlook.

 

Eρώτηση σημαντική για το συγχρονισμό : Πώς μπορώ να σετάρω στο kies 1.5.3 ότι θα συγχρονίσω τις επαφές με το Outlook όχι με το default "Contacts" folder αλλά με άλλο folder τύπου "Contacts" που έχω φτιάξει κάτω από το default ? (στο kies 2.0 έβλεπε στο dropdown μέσα στα settings όλα τα folder τύπου "contacts")

Αν λυθεί κι αυτό θα μείνω με kies 1.5.3

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Γιώργος

 

Η διαδικασία upgrade σε Froyo 2.2 ολοκληρώθηκε με απόλυτη επιτυχία.

Ευχαριστώ πολύ Λεωνίδα.

 

Το kies 1.5.3 παίζει άψογα στα windows 7 Ultimate 64 bit.

Κάποια απάντηση στην αποπάνω ερώτηση για το συγχρονισμό με το Outlook ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by Daltons2000
Ολοκλήρωση Upgrade
Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα τα βήματα που περιγράφεις (με kies 1.5.3 βέβαια) και αυτή τη στιγμή κάνει upgrade (λήψη αρχείων συγκεκριμένα). Είμαι σίγουρος ότι θα ολοκληρωθεί χωρίς πρόβλημα η διαδικασία :cool:

Σ'ευχαριστώ Λεωνίδα.

 

Παρατήρηση : Το kies 1.5.3 δεν κάνει κολήματα και κρασαρίσματα όπως έκανε το kies 2.0 άρα μάλλον βλέπω να κρατάω αυτή την έκδοση και για συχρονισμό επαφών και ημερολογίου με το Outlook.

 

Eρώτηση σημαντική για το συγχρονισμό : Πώς μπορώ να σετάρω στο kies 1.5.3 ότι θα συγχρονίσω τις επαφές με το Outlook όχι με το default "Contacts" folder αλλά με άλλο folder τύπου "Contacts" που έχω φτιάξει κάτω από το default ? (στο kies 2.0 έβλεπε στο dropdown μέσα στα settings όλα τα folder τύπου "contacts")

Αν λυθεί κι αυτό θα μείνω με kies 1.5.3

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Γιώργος

 

Η διαδικασία upgrade σε Froyo 2.2 ολοκληρώθηκε με απόλυτη επιτυχία.

Ευχαριστώ πολύ Λεωνίδα.

 

Το kies 1.5.3 παίζει άψογα στα windows 7 Ultimate 64 bit.

Κάποια απάντηση στην αποπάνω ερώτηση για το συγχρονισμό με το Outlook ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

δεν γνωριζω να σου πω αν γινεται συγχρονισμος με outlook..νομιζω πως δεν γινεται αλλα γινεται συγχρονισμος με το gmail ;) ελπιζω να εκανες και το hard reset οπως λεω στο τελος ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω να σου πω αν γινεται συγχρονισμος με outlook..νομιζω πως δεν γινεται αλλα γινεται συγχρονισμος με το gmail ;) ελπιζω να εκανες και το hard reset οπως λεω στο τελος ;)

 

Γίνεται και με Outlook μια χαρά. Απλά δεν έχω βρει τρόπο να δηλώσω non-default folders για "Contacts" & "Calendar" στο Kies 1.5.3

 

Νομίζω ότι δεν έκανα hard reset (ήταν και 4:30 το πρωϊ και νύσταζα) :rolleyes:

Πάντως το τηλέφωνο μια χαρά είναι σήμερα το πρωϊ και πάει τραίνο. Εκανα συγχρονισμο με Outlook, δήλωσα τα gmail acounts, εφαρμογές κατέβασα από το market (3g watchdog, Dolphin HD browser, Gauge battery widget ) και όλα μια χαρά. :)

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται και με Outlook μια χαρά. Απλά δεν έχω βρει τρόπο να δηλώσω non-default folders για "Contacts" & "Calendar" στο Kies 1.5.3

 

Νομίζω ότι δεν έκανα hard reset (ήταν και 4:30 το πρωϊ και νύσταζα) :rolleyes:

Πάντως το τηλέφωνο μια χαρά είναι σήμερα το πρωϊ και πάει τραίνο. Εκανα συγχρονισμο με Outlook, δήλωσα τα gmail acounts, εφαρμογές κατέβασα από το market (3g watchdog, Dolphin HD browser, Gauge battery widget ) και όλα μια χαρά. :)

 

ωραια :D καλο ειναι να κανεις παντως οπως λεω και στις οδηγιες ;)

Link to comment
Share on other sites

μωλις εβαλα την 2.2 και εχω καποιες αποριες .. στο ευρετηριο διπλα που εχει την μπαρα με τα γραμματα ειναι ελληνικα αλλα καποια δεν υπαρχουν και στην θεση τους εχει τελιες.. δευτερον το live wallpaper αυτο που οταν παταγες το χερι σου εκανε νερακια δεν το βρισκω πουθενα..τριτον οταν ανοιγω την εφαρμογη του youtube βγαζει σφαλμα δικτυου [400] αλλα τα video στο search τα βρισκει.επισης εβαλα την καινουρια γραμματοσειρα που εχει στις επιλογες της οθωνης αλλα τα παρολο που τα γραμματα ειναι πιο funky τωρα ειναι πολυ μικρα ..μεγαλωνουν καπως η μπα?αυτα προς το παρων καθε απαντηση καλοδεχουμενη ¨)
Link to comment
Share on other sites

μωλις εβαλα την 2.2 και εχω καποιες αποριες .. στο ευρετηριο διπλα που εχει την μπαρα με τα γραμματα ειναι ελληνικα αλλα καποια δεν υπαρχουν και στην θεση τους εχει τελιες.. δευτερον το live wallpaper αυτο που οταν παταγες το χερι σου εκανε νερακια δεν το βρισκω πουθενα..

 

Το πρωτο και το δευτερο ειναι γνωστα "features" της 2.2.

Για το τριτο δεν εχω ιδεα. Για την γραμματοσειρα δεν μεγαλωνει, αν και καπου ειχε παρει το ματι μου για ενα 3d party προγραμμα, αλλα κατα την γνωμη μου μην ασχοληθεις, απλως βαλε μια αλλη.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

μωλις εβαλα την 2.2 και εχω καποιες αποριες .. στο ευρετηριο διπλα που εχει την μπαρα με τα γραμματα ειναι ελληνικα αλλα καποια δεν υπαρχουν και στην θεση τους εχει τελιες.. δευτερον το live wallpaper αυτο που οταν παταγες το χερι σου εκανε νερακια δεν το βρισκω πουθενα..τριτον οταν ανοιγω την εφαρμογη του youtube βγαζει σφαλμα δικτυου [400] αλλα τα video στο search τα βρισκει.επισης εβαλα την καινουρια γραμματοσειρα που εχει στις επιλογες της οθωνης αλλα τα παρολο που τα γραμματα ειναι πιο funky τωρα ειναι πολυ μικρα ..μεγαλωνουν καπως η μπα?αυτα προς το παρων καθε απαντηση καλοδεχουμενη ¨)

 

τα αλλα ολα απο οτι βλεπω απαντηθηκαν :p για το youtube πρεπει να κανεις update την εφαρμογη απο το μαρκετ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο και το δευτερο ειναι γνωστα "features" της 2.2.

Για το τριτο δεν εχω ιδεα. Για την γραμματοσειρα δεν μεγαλωνει, αν και καπου ειχε παρει το ματι μου για ενα 3d party προγραμμα, αλλα κατα την γνωμη μου μην ασχοληθεις, απλως βαλε μια αλλη.

 

μιλαμε με ξενωρεσες τρελα ομως.. ποπο κανενα καλο wallpaper live σε τετοια φαση με τα νερακια ξερουμε? να αλλαξεις την μπαρα απο ελληνικα σε αγγλικα γινεται? τι μαχαιρια μου ριξες!

Link to comment
Share on other sites

μιλαμε με ξενωρεσες τρελα ομως.. ποπο κανενα καλο wallpaper live σε τετοια φαση με τα νερακια ξερουμε? να αλλαξεις την μπαρα απο ελληνικα σε αγγλικα γινεται? τι μαχαιρια μου ριξες!

 

Μην ξενερωνεις :lol:

Κοιτα το live wallpaper καπου κυκλοφορει, ισως το εχει καποιος φιλος να στο ανεβασει.

Η μπαρα αλλαζει. Αλλα για να γινει αυτο πρεπει να αλλαξεις την γλωσσα του τηλεφωνου στα αγγλικα. Μην ξενερωνεις, ετσι γινοταν και στην 2.1 :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μην ξενερωνεις :lol:

Κοιτα το live wallpaper καπου κυκλοφορει, ισως το εχει καποιος φιλος να στο ανεβασει.

Η μπαρα αλλαζει. Αλλα για να γινει αυτο πρεπει να αλλαξεις την γλωσσα του τηλεφωνου στα αγγλικα. Μην ξενερωνεις, ετσι γινοταν και στην 2.1 :lol:

 

ασε μεγαλε με εχεις κανει ρακος!! και εχω την εντυπωση οτι δεν δουλευει και μαγκια tou notification bar που την κουναγες δεξια και αριστερα για να αλλαξεις φωτισμο!τα χω παρει λεμε!!

Link to comment
Share on other sites

ασε μεγαλε με εχεις κανει ρακος!! και εχω την εντυπωση οτι δεν δουλευει και μαγκια tou notification bar που την κουναγες δεξια και αριστερα για να αλλαξεις φωτισμο!τα χω παρει λεμε!!

 

Αυτο δουλευει. Αν δεν τα καταφερνεις σημαινει πως την εχεις βαλει στο αυτοματο απο τις ρυθμισεις. Αλλαξε το, και... magic :D

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα ! απεκτησα κ εγω ενα galaxy s , και μολις το συνδεσα στο kies μου εβγαλε το παρακατω update :

 

τρεχουσα εκδοση λογισμικου : PDA:JM2/PHONE : JM1 /CSC: JM1

πιο προσφατη εκδοση υλικολογισμικου : PDA:JPH /PHONE:JPP/ CSC:JP9

 

θα παει στην εκδοση android 2.2 με αυτο το update? με συμφέρει να κανω την αναβαθμιση? εννοω διαβασα οτι γινετε πιο αργο το κινητο και διαφορα αλλα , τι μου προτεινετε ???:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα ! απεκτησα κ εγω ενα galaxy s , και μολις το συνδεσα στο kies μου εβγαλε το παρακατω update :

 

τρεχουσα εκδοση λογισμικου : PDA:JM2/PHONE : JM1 /CSC: JM1

πιο προσφατη εκδοση υλικολογισμικου : PDA:JPH /PHONE:JPP/ CSC:JP9

 

θα παει στην εκδοση android 2.2 με αυτο το update? με συμφέρει να κανω την αναβαθμιση? εννοω διαβασα οτι γινετε πιο αργο το κινητο και διαφορα αλλα , τι μου προτεινετε ???:)

 

Καλως ηρθες φιλε. Στην πρωτη ερωτηση ναι. Στη δευτερη τι εννοεις "να σε συμφερει"? Ειναι προφανως καλυτερη απο την 2.1 αλλα χειροτερη απο την 2.2.1. Προτεινω διαβασμα των οδηγων στα θεματα οδηγοι για νεους χρηστες και hacks/root/βελτιωσεις και απο εκει και πρεα αποφασιζεις.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα ! απεκτησα κ εγω ενα galaxy s , και μολις το συνδεσα στο kies μου εβγαλε το παρακατω update :

 

τρεχουσα εκδοση λογισμικου : PDA:JM2/PHONE : JM1 /CSC: JM1

πιο προσφατη εκδοση υλικολογισμικου : PDA:JPH /PHONE:JPP/ CSC:JP9

 

θα παει στην εκδοση android 2.2 με αυτο το update? με συμφέρει να κανω την αναβαθμιση? εννοω διαβασα οτι γινετε πιο αργο το κινητο και διαφορα αλλα , τι μου προτεινετε ???:)

 

καλησπερα και μεγειες:p καντην μη ανησυχεις...μολις τελειωσει η αναβαθμιση κανε ενα hard reset την συσκευη πληκτρολογωντας *2767*3855# (χανεις τα πάντα που είναι στην μνήμη του κινητού για αυτο καλο ειναι να κανεις backup).

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα. Διαβαζω οτι ολοι προτεινετε (και καλα κάνετε) να παρουμαι ενα back up του τηλεφωνου πριμ απο καθε reset . Εγω εχω το titanium και τον φακελο με τα back up τον δημιουργει στην καρτα του τηλεφωνου η οποοα μετα το reset φορμαρετε και αυτη, οποτε χανονται τα back up. Εχω δοκιμασει να αντιγραψω τον φακελο αυτο στην εξωτερικη καρτα, αλλα δεν ξερω αν ειναι σωστο. Εσεις τι κανετε;

 

 

 

Sent from my Galaxy S using Tapatalk...

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα. Διαβαζω οτι ολοι προτεινετε (και καλα κάνετε) να παρουμαι ενα back up του τηλεφωνου πριμ απο καθε reset . Εγω εχω το titanium και τον φακελο με τα back up τον δημιουργει στην καρτα του τηλεφωνου η οποοα μετα το reset φορμαρετε και αυτη, οποτε χανονται τα back up. Εχω δοκιμασει να αντιγραψω τον φακελο αυτο στην εξωτερικη καρτα, αλλα δεν ξερω αν ειναι σωστο. Εσεις τι κανετε;

 

Με το factory reset χάνονται μόνο εφαρμογές και ρυθμίσεις από το system αλλά η sdcard μένει ανέπαφη. Οπότε και ο φάκελος που δημιουργεί το titanium στην sdcard θα μείνει ανέπαφος. Με το hard reset φορμάρεται και το περιεχόμενο της sdcard και χάνονται όλα. Οπότε σε αυτήν την περίπτωση αντιγράφουμε τον φάκελο του titanium είτε στην external sd είτε στο pc και μετά το reset επαναφέρουμε τον φάκελο στην προηγούμενη θέση του. Αν είχες διαβάσει πρώτα αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3313454#post3313454, όπως θα έπρεπε, δεν θα είχες αυτήν την απορία, όπως και πολλές άλλες.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα. Διαβαζω οτι ολοι προτεινετε (και καλα κάνετε) να παρουμαι ενα back up του τηλεφωνου πριμ απο καθε reset . Εγω εχω το titanium και τον φακελο με τα back up τον δημιουργει στην καρτα του τηλεφωνου η οποοα μετα το reset φορμαρετε και αυτη, οποτε χανονται τα back up. Εχω δοκιμασει να αντιγραψω τον φακελο αυτο στην εξωτερικη καρτα, αλλα δεν ξερω αν ειναι σωστο. Εσεις τι κανετε;

 

Σωστο ειναι και μετα τον επαναφερεις

 

 

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

παιδια την γνωμη σας ...συμφερει τελικα να κανω αναβαθμιση σε 2.2 .... οσοι το εχετε κανει ειστε ικανοποιημενοι???????

διαβαζω πολλους εδω μεσα να λενε οτι σερνεται.....για αυτο ρωταω

Link to comment
Share on other sites

παιδια την γνωμη σας ...συμφερει τελικα να κανω αναβαθμιση σε 2.2 .... οσοι το εχετε κανει ειστε ικανοποιημενοι???????

διαβαζω πολλους εδω μεσα να λενε οτι σερνεται.....για αυτο ρωταω

 

Τι σε ενδιαφέρει περισσότερο; Η εγγύηση ή η απόδοση του κινητού;

Αν σε ενδιαφέρει η εγγύηση κάνεις back up εφαρμογών, βάζεις ελληνική 2.2, κάνεις reset και ξαναπερνάς τις εφαρμογές σου.

Αν σε ενδιαφέρει η απόδοση κάνεις back up εφαρμογών,περνάς την αγγλική ή την ολλανδική 2.2.1, κάνεις reset και ξαναπερνάς τις εφαρμογές σου.

Κατά τη γνώμη μου το να παραμείνεις σε 2.1 δεν είναι επιλογή.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

μιλαμε με ξενωρεσες τρελα ομως.. ποπο κανενα καλο wallpaper live σε τετοια φαση με τα νερακια ξερουμε? τι μαχαιρια μου ριξες!

 

Στο market κυκλοφορούν ένα σωρό free live wallpapers (με νερά, ψάρια, γη, αστέρια κλπ.). Δεν σου κάνει κανένα απ'αυτά ?

Link to comment
Share on other sites

Τι σε ενδιαφέρει περισσότερο; Η εγγύηση ή η απόδοση του κινητού;

Αν σε ενδιαφέρει η εγγύηση κάνεις back up εφαρμογών, βάζεις ελληνική 2.2, κάνεις reset και ξαναπερνάς τις εφαρμογές σου.

Αν σε ενδιαφέρει η απόδοση κάνεις back up εφαρμογών,περνάς την αγγλική ή την ολλανδική 2.2.1, κάνεις reset και ξαναπερνάς τις εφαρμογές σου.

Κατά τη γνώμη μου το να παραμείνεις σε 2.1 δεν είναι επιλογή.

 

Ευχαριστω για την αμμεση απαντηση.....ναι μου αρεσει που τωρα με την 2.1 παει γρηγορα ..και αθτο δεν θα ηθελα ντο χασω....και εγω υπερ της αναβαθμισης ειμαι αλλα επειδη βλεπω οι πολλοι εχουν προβληματα για αυτο ρωταω.....αν συνολικα αξιζει ή οχι.....μακαρι να βγαλουν καποια στιγμη και την 2.3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...