Jump to content

[Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγηκε κανονικα? Ειχα διαβασει για μια beta και δεν ασχοληθηκα ιδιαιτερα...

 

Ναι Βγηκε μολις τη κατεβασα 6 ιανουαριου δημοσιευθηκε στο νετ οποτε... ειναι Τελικη!

 

Δεν πρόκειται να ξαναβάλω στο pc μου οτιδήποτε σχετικό με αυτό το όνομα (KIES)!!

 

Μήπως να το κάναν και iKIES για να ταιριάζει σε αθλιότητα με τη σουίτα διαχείρισης του μηλόφωνου? :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν πρόκειται να ξαναβάλω στο pc μου οτιδήποτε σχετικό με αυτό το όνομα (KIES)!!

 

Μήπως να το κάναν και iKIES για να ταιριάζει σε αθλιότητα με τη σουίτα διαχείρισης του μηλόφωνου? :(

 

Κι εγω του ιδιου σκεπτικου ειμαι. Παρα ταυτα το ξαναπερασα οταν θελησα για δοκιμη να βαλω την JPY απο kies patcher:p

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, χρόνια πολλά σε όλους.

πέρασα την αναβάθμιση σε froyo 2.2 μέσω του Kies. πληκτρολογώντας το*#1234# μου βγάζει PDA I9000XWJPH, Phone I9000XXJPP, CSC I9000XXJP9, build info 2010. 12 και λέει έκδοση Kernel 2.6.32.9 root@SE-S608 #1και αριθμός κατασκευής froyo.XWJPH.

μετά την αναβάθμιση εκτός του ότι με το Kies δεν βλέπει τις επαφές και τα μηνύματα, η μπαταρία όταν ενεργοποιώ τον συγχρονισμό δεν κρατάει καθόλου.

μιλάω βέβαια αρκετά στο τηλέφωνο, αλλά μέχρι το μεσημέρι τελειώνει η μπαταρία.

δεν ξέρω από προγραμματισμό και δεν επιχείρησα τίποτα από αυτά που περιγράφετε.

αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει τουλάχιστον για το θέμα της μπαταρίας θα έιμαι υπόχρεος.

ευχαριστώ.

κανε ενα wipe data απο recovery mode

υποψιν θα χασεις ολες τις εφαρμογες-ρυθμισεις, οχι φωτο κτλ...

Ρε σύς μήπως στην 2.2.1 υπερχρονίζεται ο πυρήνας του τηλ? Απίστευτη ταχύτητα:D

 

οντως γινεται καλυτερη χρηση του επεξεργαστη στη 2.2.1 απο οτι εχω ακουσει...

επισης νομιζω βελτιωσανε κατι σχετικα με το pagefile

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ απο την 2,2,1 να παω πίσω στην 2,2?

Εχω απο τις 11 το βράδυ χτες προσπαθω να βαλω Ελληνικο swype

και δεν τα καταφερνω.

η ωρα κοντευει 6 και εγω κοντευω να πηδηχτω απο το παραθυρο.

Και η πλάκα είναι οτι ειχα αγορασει και το NOKIA N8 αλλα προτιμησα

να κρατησω το galaxy γιατι το Ν8 δεν ειχε Ελληνικο swype.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ απο την 2,2,1 να παω πίσω στην 2,2?

Εχω απο τις 11 το βράδυ χτες προσπαθω να βαλω Ελληνικο swype

και δεν τα καταφερνω.

η ωρα κοντευει 6 και εγω κοντευω να πηδηχτω απο το παραθυρο.

Και η πλάκα είναι οτι ειχα αγορασει και το NOKIA N8 αλλα προτιμησα

να κρατησω το galaxy γιατι το Ν8 δεν ειχε Ελληνικο swype.

 

δηλαδη προτιμησες το galaxy s εναντι του n8 για το ελληνικο swype??? :lol: :lol:

τι προβλημα εχεις?

εσυ εισαι που λες οτι δεν εχεις χωρο?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

που μπορω να βρω την xpy 2.2.1 για να την περασω μεσω odin?

 

 

μολις την περασα την 2.2.1 και εκανα φακτορι ρεσετ.

τωρα ειναι καλυτερα να αφησω product code το ΚΟR ή να το γυρισω σε XEU?

Edited by akismei
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ απο την 2,2,1 να παω πίσω στην 2,2?

Εχω απο τις 11 το βράδυ χτες προσπαθω να βαλω Ελληνικο swype

και δεν τα καταφερνω.

η ωρα κοντευει 6 και εγω κοντευω να πηδηχτω απο το παραθυρο.

Και η πλάκα είναι οτι ειχα αγορασει και το NOKIA N8 αλλα προτιμησα

να κρατησω το galaxy γιατι το Ν8 δεν ειχε Ελληνικο swype.

 

Μην γυρισεις σς 2.2 ειναι κριμα. Τι προβλημα σου βγαζει?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αν αναβαθμισουμε το kies θα δουλευει το kies patch για τις αναβαθμισεις;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

χθες περασα την 2.2.1 αφου προηγουμενως ειχα περασει την ελληνικη αναβαθμιση.

Φυσικα μετα την 2.2.1 εκανα και hard reset και περασα και ελληνικο swype.

 

Αυτη τη στιγμη εχω ελληνικη κατακορυφη λιστα δεξια στις επαφες.

Εκανα κατι λαθος ή εκανα κατι πολυ σωστα χωρις να το καταλαβω...γιατι απ'οσο διαβαζω δεν θα επρεπε να εχω ελληνικη λιστα στα δεξια?

 

:)

Link to comment
Share on other sites

τα ελληνικα γραμματα στις επαφες δεξια υπαρχουν μην ανησυχεις :p
Link to comment
Share on other sites

Δύο πράγματα. Είναι λογικό να μην μου βγάζει το KIES αναβάθμιση για froyo μετά από τόσο καιρό; Το κινητό δεν είναι branded είχε αγοραστεί από τον Γερμανό. Οι κωδικοί του είναι PDA: I9000XWJM5, PHONE: I9000XXJM1, CSC: I9000XXJM1. Επίσης για κάποιο λόγο δε μου βγάζει αναβάθμιση το KIES. Μήπως να πάω να το κατεβάσω από τη Samsung?
I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Δύο πράγματα. Είναι λογικό να μην μου βγάζει το KIES αναβάθμιση για froyo μετά από τόσο καιρό; Το κινητό δεν είναι branded είχε αγοραστεί από τον Γερμανό. Οι κωδικοί του είναι PDA: I9000XWJM5, PHONE: I9000XXJM1, CSC: I9000XXJM1. Επίσης για κάποιο λόγο δε μου βγάζει αναβάθμιση το KIES. Μήπως να πάω να το κατεβάσω από τη Samsung?

 

η jm5 δεν εχει παρει αναβαθμιση ακομα...αν θες διαβασε την υπογραφη μου..το kies το καινουργιο κατεβασε το απο το site...

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ απο την 2,2,1 να παω πίσω στην 2,2?

Εχω απο τις 11 το βράδυ χτες προσπαθω να βαλω Ελληνικο swype

και δεν τα καταφερνω.

η ωρα κοντευει 6 και εγω κοντευω να πηδηχτω απο το παραθυρο.

Και η πλάκα είναι οτι ειχα αγορασει και το NOKIA N8 αλλα προτιμησα

να κρατησω το galaxy γιατι το Ν8 δεν ειχε Ελληνικο swype.

 

Φιλε μου νομιζω οτι πνιγεσαι σε μια κουταλια νερο. Πες μας τι προβλημα εχεις και μην ακυρωνεις και αφοριζεις μια ομολογουμενως καλη συσκευη επειδη εσυ κανεις καποιο λαθος και δεν μπορεις να περασεις το ελληνικο πληκτρολογιο.

 

παντως παροτι βγηκε καινουριο kies δεν μου βγαλε καποιο Update εμενα! xoxoxoox

 

Τι πρωτοτυπο :lol::lol::p

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει την επισημη 2.2 και ειχα κοληματα και εκανα επαναφωρα.

 

λοιπόν έκανα επαναφορά ρυθμίσεων έκανα επαναφορά απο τιτανιουμ

αλλά τώρα δεν δουλεύει το συτζικ το 10 τρέχει κάνει μia διονύση ενώ περιμένει να φορτωθεί ο χάρτης και κάνει άλλη μia δόνηση και τέλος.2ο έσβησα έσβησα τα αρχεία έκανα ξανά εγκατάσταση και πάλιτιποτα.σκέφτηκα μήπως δε παίζει σε φρογιο, αλλά δεν διάβασα κάτι τετοιο καποτ.ενώ όταν έκανα την αναβάθμιση και πριν το χαρντ ρησετ δούλευ κανονικα καμια ιδεα;

Edited by kinitos
Link to comment
Share on other sites

Μην γυρισεις σς 2.2 ειναι κριμα. Τι προβλημα σου βγαζει?

 

Δεν μου βγαζει κανενα προβλημα απλά εγω μπορω να βαλω Ελληνικο swype

Edited by panosntok
Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση σε 2.2.1 δεν καταφερα να περασω το εορτολογιο του google στο ημερολογιο του galaxy s :(.

καμια ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδια να ρωτησω τους γνωριζοντες . Στην αρχικη οθονη 1 - 3 - 4 σε καποιο σημειο μου βγαζει ενα κοκκινο σημαδακι σημερα . Πουθενα αλλου δεν το βγαζει οποτε νομιζω δεν πρεπει να ειναι pixel , λετε να ειναι απο το theme που του αλλαξα ? Εχει παρατηρησει καποιος αλλος κατι παρομοιο ?

 

Του εκανα ενα reboot και εξαφανιστηκαν , τι κολπα ειναι αυτα ??

Edited by potokis
ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια

 

δυο μερες τωρα εχω βαλει την 2.2.1 και τωρα μολις πηρα χαμπαρι οτι δεν υπαρχει στο μενου η επιλογη για 2G-3G εναλλαγη και επισης οτι δεν μου ενεργοποιειται το 3G ωστε να μπω στο ιντερνετ, παρα μονο λειτουργει το WiFi.

 

Δυο μερες τωρα ημουν ολο σε WiFi και δεν το ειχα παρει χαμπαρι αλλα τωρα το καταλαβα και δεν ξερω τι να κανω

 

Συμβαινει και σε αλλους?

 

Καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

οπως θα επρεπε να διαβασεις σε προηγουμενο ποστ αναφερεται αυτο το προβλήμα! κανε το κοπο και διαβασε τισ 2-3 ποηγουμενες σελιδες και εχει οδηγο πως να περασεις τισ APN ρυθμησεις για MMS και 3G... αυτα!
FiR3 Can Heat You But It Can Burn You Too..
Link to comment
Share on other sites

οπως θα επρεπε να διαβασεις σε προηγουμενο ποστ αναφερεται αυτο το προβλήμα! κανε το κοπο και διαβασε τισ 2-3 ποηγουμενες σελιδες και εχει οδηγο πως να περασεις τισ APN ρυθμησεις για MMS και 3G... αυτα!

 

Sorry ρε παιδια αλαλ εχω πηξει ....μου εφαγε ενα σκαλωμα τρελο και τα ξαναπερασα ολα απο την αρχη....οποτε καταλαβαινετε ειμαι στα προθυρα του να πεταξω και το κινητο και τον υπολογιστη απο το παραθυρο ....

 

Για την ωρα βρηκα το 3G και το εφτιαξα

Αλλα ενω εσωσα το νεο APN που εφτιαξα, οταν βγηκα και ξαναμπηκα, αυτο δεν εμφανιζεται πουθενα

Παρολαυτα δουλευει κανονικα τωρα.Αρα ολα καλα

 

Εκεινο που δεν καταλαβα διαβαζοντας ειναι αν πρεπει να ανοιξω και δευτερο APN για τα mms.Λογικα ετσι πρεπει να ειναι,ε?

Edited by alpapado
Link to comment
Share on other sites

Sorry ρε παιδια αλαλ εχω πηξει ....μου εφαγε ενα σκαλωμα τρελο και τα ξαναπερασα ολα απο την αρχη....οποτε καταλαβαινετε ειμαι στα προθυρα του να πεταξω και το κινητο και τον υπολογιστη απο το παραθυρο ....

Μην μου αγχώνεσαι φίλε. Όσο υπάρχει η παρέα εδώ δεν πρέπει να αγχώνεσαι ούτε εσύ ούτε κανένας !!!!

Στο blog μου έχω ανεβάσει από χθες πανεύκολο οδηγό για να φτιάξεις το ίντερνετ και τα mms σου μέσα σε 3-4 λεπτά.

Δες εδώ :

http://antonis-news.blogspot.com/2011/01/apn-internet-mms-android.html

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

οι εντυπωσεις μου απο το πρωι που περασα την 2.2.1 ειναι πολυ καλες.

σιγουρα αξιζει να κανεις την αναβαθμιση. ωστοσο η ελευθερη μνημη τοσο πριν με 2.1 οσο και μετα την αναβαθμιση με 2.2.1 δεν εχει σημαντικη διαφορα ( με τις ιδιες εφαρμογες περασμενες τοσο στην 2.1 οσο και στην 2.2.1)

 

υ.γ. ελληνικα γραμματα περνας πολυ ευκολα με εγκαθιστωντας το greek input keyboard απο το market και μετα επιλεγοντας το απο το settings-> locale->greek input keyboard και μετα βαζοντας στο ιnput method το greek input keyboad.

το ιδιο ευκολα μπορεις να βαλεις και το htc ime πληκτρολογιο.:) επισης το ροοτ ειναι ακομη πιο ευκολο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και καλη χρονια.εδω και περιπου ενα μηνα ειμαι και γω κατοχος ενος galaxy s υστερα απο πολλα χρονια συγκατοικισης με nokia & symbian.επειδη νεος γαρ στο android και υστερα απο πολυ σκεψη και διαβασμα αποφασισα και εκανα root βαση του οδηγου και τωρα τρωγομαι οπως πολλοι αλλοι απο οτι καταλαβα να περασω την 2.2.1 επειδη εχω την jm5 και crc EUR στο SGS μου.διαβαζοντας αρκετες σελιδες κατεληξα στο συμπερασμα οτι εμεις δεν εχουμε την 2.2 αναβαθμιση λογω jm5 ενω για τη 2.2.1 λογω EUR για crc.κατεβασα απο το market το SGS toolbox και εκει ειδα οτι μπορεις να αλλαξεις το crc της συσκευης αρα να το κανεις π.χ XEU.και ετσι προκυπτουν τα εξης για εναν αδαη σα κι εμενα ερωτηματα:

1)αν κανω την αλλαγη μεσω του SGS toolbox απο EUR σε XEU θα δει το τηλ μεσω kies την 2.2.1 και ετσι γλυτωνουμε ολη τη φασαρια του kies patcher και του kies κλπ;

2))λογω εγγυησης μπορουμε με το ιδιο προγραμμα να επανεφερω το crc σε EUR ;

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...