Jump to content

[Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις αναβαθμιστηκα σε ελληνικη froyo JPH κι εγω:) Μεγαλες στιγμες, νιωθω ηδη αλλος ανθρωπος, ενας ακομη ευτυχισμενος πελατης της samsung:lol::X

 

Εκανα και το wipe data μου αφου μου κρατησε τη λειτουργια με τα 3 κουμπια ευτυχως, αν και μου περασε το καινουργιο recovery 3e οπως ειναι λογικο. Αγνη παρθενα rom τωρα στο κινητακι μου και σιγα σιγα πρεπει να την στησουμε ξεκινωντας με root. Σιγα σιγα θα την ετοιμασω για να ξεκιναν να βγαινουν οι πρωτες εντυπωσεις. Παντως απο την JM2 ειναι πιο γρηγορη με μια πρωτη ματια :lol::lol:

 

@xrtc7 εχει τη μπαρα με τα γραμματα διπλα κανονικα και εχει και τελειες αναμεσα ναι. Δεν εχει προβλημα ομως δουλευει μια χαρα...

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μολις αναβαθμιστηκα σε ελληνικη froyo JPH κι εγω:) Μεγαλες στιγμες, νιωθω ηδη αλλος ανθρωπος, ενας ακομη ευτυχισμενος πελατης της samsung:lol::X

 

Εκανα και το wipe date μου αφου μου κρατησε τη λειτουργια με τα 3 κουμπια ευτυχως, αν και μου περασε το καινουργιο recovery 3e οπως ειναι λογικο. Αγνη παρθενα rom τωρα στο κινητακι μου και σιγα σιγα πρεπει να την στησουμε ξεκινωντας με root. Σιγα σιγα θα την ετοιμασω για να ξεκιναν να βγαινουν οι πρωτες εντυπωσεις. Παντως απο την JM2 ειναι πιο γρηγορη με μια πρωτη ματια :lol::lol:

 

@xrtc7 εχει τη μπαρα με τα γραμματα διπλα κανονικα και εχει και τελειες αναμεσα ναι. Δεν εχει προβλημα ομως δουλευει μια χαρα...

 

Αντε μεγειά Παναγιώτη, με το καλό και η JPX :lol: Σε βλέπω είσαι έτοιμος :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αντε μεγειά Παναγιώτη, με το καλό και η JPX :lol: Σε βλέπω είσαι έτοιμος :)

 

Thanks Αλεξ, αν και τα χρειαστηκα λιγο στην αρχη γιατι μου εκανε αρκετη ωριτσα στην οθονη με το S. :ninja:Μωρε εγω ετοιμος ειμαι, η JPX ειναι ετοιμη για μενα?:p

 

Ψαχνομαι λιγο για root. Δοκιμασε καποιος να την rootαρει με cf-root? Αντιμετωπισε κανενα προβλημα στη διαδικασια?

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση η 2.2 είναι official ενώ η 2.2.1 unofficial?

 

Yπαρχουν και 2.2 και 2.2.1 που ειναι και official και unofficial. :p Aν σε μπερδεψα κοιτα σε αυτη τη σελιδα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=846913 που αναφερονται ολα τα official. Φυσικα ειναι αναλογα στην καθε χωρα πχ στην Αγγλια εχουν παρει 2.2.1 official ενω εδω η μονη official 2.2 ειναι η JPH, ενω official 2.2.1 εδω δεν υπαρχει.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχουν και 2.2 και 2.2.1 που ειναι και official και unofficial. :p Aν σε μπερδεψα κοιτα σε αυτη τη σελιδα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=846913 που αναφερονται ολα τα official. Φυσικα ειναι αναλογα στην καθε χωρα πχ στην Αγγλια εχουν παρει 2.2.1 official ενω εδω η μονη official 2.2 ειναι η JPH, ενω official 2.2.1 εδω δεν υπαρχει.

 

Γενικά δεν υπάρχει official 2.2.1, στην Αγγλία δεν έχει βγει, αυτoί που την έχουν βάλει το κάνανε με το kies hack.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν υπάρχει official 2.2.1, στην Αγγλία δεν έχει βγει, αυτoί που την έχουν βάλει το κάνανε με το kies hack.

 

ναι αυτο εχω διαβασει και εγω αλλα εχω μπερδευτει με τις 3 κιολας εκδοσεις 2.2.1 εκ των οποιων οι JPY και JPX υποτιθεται δινοταν επισημα μεσω Kies

αν γινεται ομως μεσω του registry hack, ποιος δινει αυτη την αναβαθμιση σε 2.2.1?

η samsung? :confused:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

κυριοι μια ερωτηση

ειχα ρωτησει και πιο παλια οτι οταν με το καλο βγει η φρογιο θα χρειαστει να βγαλω το lagfix αλλα εχασα το αρχειο και δε ξερω πως θα το απεγκαταστησω για να προσωρησω στην αναβαθμιση.τι γινετε σε τετοια περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites

κυριοι μια ερωτηση

ειχα ρωτησει και πιο παλια οτι οταν με το καλο βγει η φρογιο θα χρειαστει να βγαλω το lagfix αλλα εχασα το αρχειο και δε ξερω πως θα το απεγκαταστησω για να προσωρησω στην αναβαθμιση.τι γινετε σε τετοια περιπτωση?

 

ποιο αρχειο εχασες???

τι lagfix ειχες βαλει?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο εχω διαβασει και εγω αλλα εχω μπερδευτει με τις 3 κιολας εκδοσεις 2.2.1 εκ των οποιων οι JPY και JPX υποτιθεται δινοταν επισημα μεσω Kies

αν γινεται ομως μεσω του registry hack, ποιος δινει αυτη την αναβαθμιση σε 2.2.1?

η samsung? :confused:

 

Εξαρτάται τί εννοείς "επίσημα". ΟΛΑ τα firmwares η Samsung τα έχει βγάλει... απλά αυτά που κυκλοφορούν είναι test firmwares. Μέσω Kies αν έχεις κανονικό αγγλικό firmware ΔΕΝ παίρνεις αναβάθμιση, χωρίς το registry hack. Δεν ξέρω γιατί.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τί εννοείς "επίσημα". ΟΛΑ τα firmwares η Samsung τα έχει βγάλει... απλά αυτά που κυκλοφορούν είναι test firmwares. Μέσω Kies αν έχεις κανονικό αγγλικό firmware ΔΕΝ παίρνεις αναβάθμιση, χωρίς το registry hack. Δεν ξέρω γιατί.

 

ναι το ξερω οτι τα εχει βγαλει ολα η samsung, δεν νομιζω να μπορει να βγαλει και αλλος ουτως η αλλως... :p

αυτο που αναρωτιεμαι και εγω ειναι γιατι δινονται μονο μεσω hack οι αναβαθμισεις...

δεν μπορω να καταλαβω το λογο...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν υπάρχει official 2.2.1, στην Αγγλία δεν έχει βγει, αυτoί που την έχουν βάλει το κάνανε με το kies hack.

 

Αυτο το εγραψα διαβαζοντας στο αντιστοιχο θεμα του xda για την JPY οπου πολλοι ανεφεραν πως τους προσεφερε την αναβαθμιση χωρις να εχουν κανει ποτε τους apply το registry hacking του kies...Αποτι καταλαβα ειναι λιγο μπερδεμενη η κατασταση...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ε αυτο ειναι το θεμα μου φιλε οτι δε ξερω ποιο lagfix εβαλα

φενετε καπου αυτο?

ειχα ενα αρχειο το οποιο το εκανς lagfix και διαβασα οτι με τον ιδιο τροπο γινετε un-lagfix

ολα τα αρχεια ειναι το ιδιο η και αυτο εχει εκδοσεις διαφορες?

Link to comment
Share on other sites

Μολις αναβαθμιστηκα σε ελληνικη froyo JPH κι εγω:) Μεγαλες στιγμες, νιωθω ηδη αλλος ανθρωπος, ενας ακομη ευτυχισμενος πελατης της samsung:lol::X

 

Εκανα και το wipe data μου αφου μου κρατησε τη λειτουργια με τα 3 κουμπια ευτυχως, αν και μου περασε το καινουργιο recovery 3e οπως ειναι λογικο. Αγνη παρθενα rom τωρα στο κινητακι μου και σιγα σιγα πρεπει να την στησουμε ξεκινωντας με root. Σιγα σιγα θα την ετοιμασω για να ξεκιναν να βγαινουν οι πρωτες εντυπωσεις. Παντως απο την JM2 ειναι πιο γρηγορη με μια πρωτη ματια :lol::lol:

 

@xrtc7 εχει τη μπαρα με τα γραμματα διπλα κανονικα και εχει και τελειες αναμεσα ναι. Δεν εχει προβλημα ομως δουλευει μια χαρα...

 

μεγειες μεγειες :p:p

Link to comment
Share on other sites

@xrtc7 εχει τη μπαρα με τα γραμματα διπλα κανονικα και εχει και τελειες αναμεσα ναι. Δεν εχει προβλημα ομως δουλευει μια χαρα...

 

δουλεύει κανονικά, αλλά μόνο για τα γράμματα που φαίνονται....πχ εμένα το Β δεν το έχει, οπότε σκρολάρω, και απο το Α με πάει στο Γ κοκ

Link to comment
Share on other sites

ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ FROYO με KIES HACK γιατι ειχα την JM1 ( παιδεια το τηλεφωνο μετα την αναβαθμιση θελει εοαβαφορα των εργστασιακων ρυθμισεων γιατι σερνετε) μετα παει βολιδα αλλα δεν μοθ παιζει το utube , πεζει μονο μεσα απο τον browser, μου βγαζει σφαλαμα 400 canot connect. HELP!!!
Link to comment
Share on other sites

ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ FROYO με KIES HACK γιατι ειχα την JM1 ( παιδεια το τηλεφωνο μετα την αναβαθμιση θελει εοαβαφορα των εργστασιακων ρυθμισεων γιατι σερνετε) μετα παει βολιδα αλλα δεν μοθ παιζει το utube , πεζει μονο μεσα απο τον browser, μου βγαζει σφαλαμα 400 canot connect. HELP!!!

Πηγαινε στο market και κανε update την εφαρμογη utube και θα εισαι τζετ!Με γειες!:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα από Γερμανό (είχε JG1) μαζί με το destintor:

 

Δεν έκανε αναβάθμιση από KIES, έβαλα με odin JM2, μετά μου έβγαλε κανονικά την αναβάθμιση.

 

Τα σημεία που έχω δει από χτες

 

Το GPS είναι καλύτερο (έχω την αίσθηση πιο ακριβές) Έχει extra option (hybrid GPS)

Υπάρχει μπάρα στα ελληνικά στα contacts

Νέο market

Οι νέες εφαρμογές πηγαίνουν στην external sd χωρίς να έχω αλλάξει κάτι.

Καλύτερο, ομαλό scrolling (έχω εγκαταστήσει περίπου δέκα εφαρμογές μόνο)

Το destinator δεν λειτουργεί (η εγκατάσταση γίνεται κανονικά)

Νέα default εφαρμογή, PRESS READER που περιλαμβάνει 5 ελληνικές εφημερίδες

Η συλλογή δουλεύει χωρίς κολλήματα και τα διάφορα εικονίδια των εφαρμογών είναι σε ξεχωριστό stack.

To 3G από τα options απενεργοποιείται.

 

Τα παραπάνω είναι για:

 

PDA XWJPH

PHONE XXJPP

CSC XXJP9

Edited by rastamat
Γεια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα από Γερμανό (είχε JG1) μαζί με το destintor:

 

Δεν έκανε αναβάθμιση από KIES, έβαλα με odin JM2, μετά μου έβγαλε κανονικά την αναβάθμιση.

 

Τα σημεία που έχω δει από χτες

 

Το GPS είναι καλύτερο (έχω την αίσθηση πιο ακριβές) Έχει extra option (hybrid GPS)

Υπάρχει μπάρα στα ελληνικά στα contacts

Νέο market

Οι νέες εφαρμογές πηγαίνουν στην external sd χωρίς να έχω αλλάξει κάτι.

Καλύτερο, ομαλό scrolling (έχω εγκαταστήσει περίπου δέκα εφαρμογές μόνο)

Το destinator δεν λειτουργεί (η εγκατάσταση γίνεται κανονικά)

Νέα default εφαρμογή, PRESS READER που περιλαμβάνει 5 ελληνικές εφημερίδες

Η συλλογή δουλεύει χωρίς κολλήματα και τα διάφορα εικονίδια των εφαρμογών είναι σε ξεχωριστό stack.

To 3G από τα options απενεργοποιείται.

 

Τα παραπάνω είναι για:

 

PDA XWJPH

PHONE XXJPP

CSC XXJP9

Οταν λες οτι δουλευει το GPS καλυτερα εννοεις το εργοστασιακο εικονιδιο που λεει Πλοηγηση?:blink:

Εχω το 2.1 με JM5 (ακομα) και δεν κλειδωνει ποτε,ουτε μπαινει καν στον χαρτη,απλα ψαχνει,ψαχνει,ψαχνει...μεχρι που το κλεινω. :wacko:

(και εν κινηση σε αμαξι το εχω δοκιμασει και πεζος αλλα δεν...)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

το κινητο μου φοραει την jm5 και to kies δεν μου βγαζει την αναβαθμιση. ωστοσο με το kies patcher μου βγαζει την επισημη ελληνικη 2.2 και ψιλοτρωγομαι να το κανω μεσω kies patcher. ωστοσο , θα ηθελα να μου μαθω εαν με αυτον τον τροπο ( μεσω kies patcher να περασω την ελληνικη 2.2. ) υπαρχει περιπτωση να χασω την εγγυηση της αντιπροσωπειας.

 

ευχαριστω και χρονια πολλα σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το Ndrive. Είναι trial για μια εβδομάδα (το έβαλα χτες)

Με αυτοκίνητο σε δείχνει τώρα ακριβώς στο δρόμο και οι κάθετοι οδοί "κινούνται" με σωστό ρυθμό.

Γεια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη μου εμπειρια ειναι οτι η επισημη 2.2 ειναι ικανοποιητικη.

Το κινητο δεν πεταει (χωρίς lagfix) αλλα οι βασικες του λειτουργίες προς το παρον μου φαινονται ΟΚ. Συν το οτι βλεπω μια καποια βελτιωση στο GPS.

Ας πει και κανας αλλος τη γνωμη του. Εγω παντως θα μεινω με αυτη την έκδοση μεχρι να βγει κατι αποδεδειγμενα καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια για να σας εχει το νεο μαρκετ κανατε κατι η απο μονο του??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...