Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Ναι, θα σου είμαι υπόχρεος.

 

Μην ανησυχείς, δεν παθαίνει τίποτα. Σε τι φάση είσαι; Έκανες nandroid restore και εκεί κολλάει; Μετά το restor κάνε πάλι wipe all.

 

Έκανα restore και κολλάει. reboot και ξανακολλάει. Recovery flash cache/dalvik, ξανακολλάει.

Να κάνω data wipe;;; Όταν κάνεις data wipe δεν σβήνει τα πάντα;;!!

 

Θελεις NVflash!

 

Το vnflash θέλει να κατεβάσεις και κάποια stock rom. Εμείς θέλουμε να κάνουμε restore την stock rom που είχα εγώ στο κινητό μου, όχι κάποια κατεβασμένη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

 

H πιο αξιόπιστη έμμεση λύση (μέχρι νεοτέρας) είναι το no lock.

 

 

 

 

Δουλεύει αυτό;Γιατί προηγουμένως είπες ότι ούτε αυτό δεν δουλεύει.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και μενα και μαλλον εχει γινει εισαγωγη απο Ολλανδια..:confused:..Φορτιζει και δεν το εχω ανοιξει ακομα,εναν φοβο τον εχω μηπως δε βρω ελληνικα αλα θα δουμε συντομα..Ετυχε κανενας που αγορασε απο ιντερνετ να πηρε και αυτος ολλανδικο; (το κακο ειναι οτι δεν ειχε hdmi μεσα η συσκευασια)
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δουλεύει αυτό;Γιατί προηγουμένως είπες ότι ούτε αυτό δεν δουλεύει.

 

Απλά δουλεύει συχνότερα από τα άλλα.

 

Μου ηρθε και μενα και μαλλον εχει γινει εισαγωγη απο Ολλανδια..:confused:..Φορτιζει και δεν το εχω ανοιξει ακομα,εναν φοβο τον εχω μηπως δε βρω ελληνικα αλα θα δουμε συντομα..Ετυχε κανενας που αγορασε απο ιντερνετ να πηρε και αυτος ολλανδικο; (το κακο ειναι οτι δεν ειχε hdmi μεσα η συσκευασια)

 

Άνοιξέ το, δεν παθαίνει τίποτα.

 

Όταν κάνεις data wipe δεν σβήνει τα πάντα;;!!

 

Όχι, απλά επαναφέρει την rom στην stock κατάσταση. Κάντο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τα καλύτερα screen protector ποια είναι?

ξέρει κανείς?

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Με Fr10 Vanilla, Launcher pro και μόνο το Android system info έχω μετά από 2 reboot 200mb ram στην εκκίνηση. Με Fr10 Lg, είχα 155.
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και μενα και μαλλον εχει γινει εισαγωγη απο Ολλανδια..:confused:..Φορτιζει και δεν το εχω ανοιξει ακομα,εναν φοβο τον εχω μηπως δε βρω ελληνικα αλα θα δουμε συντομα..Ετυχε κανενας που αγορασε απο ιντερνετ να πηρε και αυτος ολλανδικο; (το κακο ειναι οτι δεν ειχε hdmi μεσα η συσκευασια)

 

Την παραγγελια την εκανες απο ξενο site η απο Ελληνικο οπως Vodafone η Πλαισιο;

Link to comment
Share on other sites

το κινητο εχει απο μονο του προεγκατεστημενο task manager για να βλεπουμε ραμ και εφαρμογες που τρεχουν και να τις κλεινουμε?? εγω ανακαλυψα μονο το tip αν πατησω συνεχομενα το κουμπι home μου βγαζει τις προσφατες εφαρμογες που ανοιξα...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με Fr10 Vanilla, Launcher pro και μόνο το Android system info έχω μετά από 2 reboot 200mb ram στην εκκίνηση. Με Fr10 Lg, είχα 155.

 

Και με Spb Shell 3D γύρω στα 120. Δυστυχώς η ram είναι λίγη.

 

το κινητο εχει απο μονο του προεγκατεστημενο task manager για να βλεπουμε ραμ και εφαρμογες που τρεχουν και να τις κλεινουμε??

 

Όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τα καλύτερα screen protector ποια είναι?

ξέρει κανείς?

 

 

Εγω πιστευω οτι σαν προστασια ειναι τα zagg (και να παρεις το πακετο που εχει και τη ζελατινα για την πισω μερια)..Βεβαια ειναι πολυ πιο ακριβη απο αλλες..υπηρχε και μια αλλη καλη εταιρια που η ζελατινα της ειχε επιφανεια που γλυστραγε πιο ευκολα το δαχτυλο αλλα σπαω το κεφαλι μου να τη θυμηθω και δεν μου ερχεται το ονομα.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Την παραγγελια την εκανες απο ξενο site η απο Ελληνικο οπως Vodafone η Πλαισιο;

 

Απο http://www.play247.gr το πηρα εσυ;

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγω πιστευω οτι σαν προστασια ειναι τα zagg (και να παρεις το πακετο που εχει και τη ζελατινα για την πισω μερια)..Βεβαια ειναι πολυ πιο ακριβη απο αλλες..υπηρχε και μια αλλη καλη εταιρια που η ζελατινα της ειχε επιφανεια που γλυστραγε πιο ευκολα το δαχτυλο αλλα σπαω το κεφαλι μου να τη θυμηθω και δεν μου ερχεται το ονομα.

 

Είναι όντως ποιοτική αλλά εκτός από ακριβή δεν συμπαθώ καθόλου το γεγονός ότι συνοδεύεται από λιπαντική κόλλα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως ποιοτική αλλά εκτός από ακριβή δεν συμπαθώ καθόλου το γεγονός ότι συνοδεύεται από λιπαντική κόλλα.

 

Ειχα βαλει στο milestone 2 που ειχα και εβγαινε κανονικα αν εβαζες λιγο ζελοτεϊπ στην ακρη και το τραβηξεις μαλακα..Εχεις ακουσει οτι ειχε κανενας προβλημα και οταν εβγαλε τη ζελατινα αφησε σημαδια,αν ειναι να την ακυρωσω γιατι την εχω παραγγειλει.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Απο http://www.play247.gr το πηρα εσυ;

 

Το πηρα απο το Πλαισιο αλλα δεν το εχω λαβει ακομα την Τεταρτη θα το εχω στα χερια μου.Εχω αρχησει να φοβαμαι για αυτο το smartphone πολλα στραβα διαβαζω.Αν μπορει και ξερει ο Athanaso77 απο που κανει η εισαγωγη το Lg 2x η χωρας μας;Το Ελληνικο μενου το επιλεγουμε εμεις με την πρωτη εκκινηση του LG 2x;

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα απο το Πλαισιο αλλα δεν το εχω λαβει ακομα την Τεταρτη θα το εχω στα χερια μου.Εχω αρχησει να φοβαμαι για αυτο το smartphone πολλα στραβα διαβαζω.Αν μπορει και ξερει ο Athanaso77 απο που κανει η εισαγωγη το Lg 2x η χωρας μας;Το Ελληνικο μενου το επιλεγουμε εμεις με την πρωτη εκκινηση του LG 2x;

 

με το που θα βαλετε την sim θα σας ανγνωρισει τα ελληνικα!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω οσους το εχουν παρει!!!ταινεια ασφαλειας ειχα το κουτι σας?

 

Απο το site του Skroutz το παραγγειλες;

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω οσους το εχουν παρει!!!ταινεια ασφαλειας ειχα το κουτι σας?

 

nai απλά μισο σκίστηκε οταν το άνοιξα.

γιατι?

ένα αυτοκόλλητο που το σκίζεις όπως πάντα..

εσενα δεν?

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω οσους το εχουν παρει!!!ταινεια ασφαλειας ειχα το κουτι σας?

 

Ειχε μια ζελατινα διαφανη απο εξω και οταν εβγαζες αυτο που μοιαζει με περιτυλιγμα το ασπρο που δεινει το κινητο απεξω ειναι το μαυρο κουτι που ειναι μεσα το κινητο εχει ενα καπακι διαφανο..σε αυτο το καπακι εχει μια ασπρη ταινια..εσενα δεν ειχε;

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως ποιοτική αλλά εκτός από ακριβή δεν συμπαθώ καθόλου το γεγονός ότι συνοδεύεται από λιπαντική κόλλα.

 

Δεν είναι κόλλα, είναι νερό με κάτι σαν σαπούνι, για να εξασφαλίσεις ότι δεν θα μείνει αέρας (φουσκάλες) από κάτω. Βγαίνει πολύ εύκολα.

Εχω Zagg στο Ν97, είναι πραγματικά πολύ ανθεκτική σε γρατζουνιές, αλλά σίγουρα η αίσθηση δεν είναι ίδια με το gorilla glass.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

να σας πω την αληθεια οχι...αλλα ηταν με τις ζελατινες του και ολα τα προστατευτικα του οπως εχω δει και εμπρος και πισω και τα αξεσουαρ του ολα στις ζελατινες σφραγισμενα!
Link to comment
Share on other sites

να σας πω την αληθεια οχι...αλλα ηταν με τις ζελατινες του και ολα τα προστατευτικα του οπως εχω δει και εμπρος και πισω και τα αξεσουαρ του ολα στις ζελατινες σφραγισμενα!

 

Ετσι φιλε ηταν και εμενα το N97 που ειχα πριν.Το παραλαβα κανονικα μονο την ταινια ασφαλειας την ειχαν σκισει αλλα το κινητο και τα extra του ηταν ολα σε ζαλατινα αλλα της πρωτες μερες ειχα την αμφιβολια μηπως ηταν μεταχειρισμενο τελικα το κρατησα 15 μηνες διχως κανενα προβλημα.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

το κινητακι μας ειναι πολυ καλο αλλα δυστυχως αυτη η ραμ του θα το χαραμισει μαλλον.. :(
Link to comment
Share on other sites

λέει άμα είναι σκισμένη τσεκάρετε το περιεχόμενο.

οπότε αφού όλα εκέι όλα καλά!

 

 

παιδιά λογικά το υπάρχον sreen protector δε λέει κ πολλά ε?

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...