Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Οταν ερχεται στο περιπου παντα η ωρα να αναβαθμιστουμε σε 2,3 βγαινει καποιος της LG και μας κοβει τα φτερα. Αφου δεν εχουν σκοπο να μας δωσουν την 2,3 ας μας δωσουν μια και καλη την Ice cream sandwitch να τελειωνουμε. Ντροπη παντως για την LG τοσα λεφτα δωσαμε. Εκτος των αλλων κατι τετοια ριχνουν και την αγοραστικη τιμη της συσκευης. Τα ειχα ξαναπει και ολοι επεσαν να με φανε οτι ολα ειναι μια χαρα κτλ. Δεν αντιλεγω οτι η συσκευη μετραει αλλα για ποσο ακομα τn στιγμη που δεν τυγχανει της υποστηριξης που επρεπε να ειχε.

πχ εμενα με ενοχλει αφανταστα οτι πλεον θα ειναι αδυνατον να μου δουλεψει το skype video call οπως πρεπει χωρις να χασω 1,5 χρονο εγγυηση γιατι πρεπει να βαλω χερι.

 

Συμφωνώ με τη αποψή σου για την LG. Από την άλλη μας δώσανε ξεκλείδωτη συσκευή, εν γνώση τους, για να προσελκύσουν τους developers. Ενας βασικός λόγος που επέλεξα αυτή τη συσκευή ήταν αυτός. (ο άλλος ήταν ότι τους...πίστεψα για την αναβάθμιση:cry:)

Με την μαμά rom δεν μπορείς να παραμετροποιήσεις τη συσκευή στα μέτρα σου. Είναι μία έκδοση για όλους. Αλλά με custom rom μπορείς να την φέρεις ακριβώς όπως θέλεις.

 

Τώρα, αν χαλάσει τελείως (δεν ανοίγει καν) δεν υπάρχει τρόπος να σου αρνηθούν την εγγυηση. (δεν το έχουν κάνει μέχρι τώρα)

Αν έχεις πρόβλημα δευτερεύων, πχ χαλάσει το μικρόφωνο (λέμε τώρα) μπορείς εύκολα να φλασάρεις την μαμά rom επάνω και να είναι πάλι του κουτιού.

 

BTW, skype έχω και παίζει άριστα!

 

Λοιπόν παιδιά,επειδή το θέμα με την official 2.3 έχει κουράσει πλέον,σκέφτομαι να βάλω την cyanogenmod.Έχω δύο απορίες:

1)Ελληνική γλώσσα υπάρχει;;;

2)Λειτουργούν όλα κανονικά;;;(κάπου είχα διαβάσει ότι δεν λειτουργεί το ραδιόφωνο)

1)ναι

2)οχι (δεν δουλεύει το ραδιόφωνο)

Δεν έχει φτάσει ακόμα στο επιθυμητό επίπεδο. Ενώ είναι ταχύτατη σε λειτουργία, έχει συχνά προβλήματα με την ποιότητα ήχου (πως σε ακούει ο συνομιλητής) και με την μπαταρία.

Από την άλλη έχει σχεδόν καθημερινές αναβαθμίσεις, οπότε συνέχεια βελτιώνεται!

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια οσοι θελετε gingerbread που να ειναι σταθερη σαν στοκ κοιταξτε την GR4 του modaco. Αλλιως αν θελετε κατι παραπανω αυτη του topοgigi που λεει ο tsaglis. Η cyanogenmod θελει λιγο καιρο ακομα πιστευω να φτιαξει μερικα θεματακια που εχει και μετα θα φυσαει.
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι θελετε gingerbread που να ειναι σταθερη σαν στοκ κοιταξτε την GR4 του modaco. Αλλιως αν θελετε κατι παραπανω αυτη του topοgigi που λεει ο tsaglis. Η cyanogenmod θελει λιγο καιρο ακομα πιστευω να φτιαξει μερικα θεματακια που εχει και μετα θα φυσαει.

 

Δώσε και κανε λινκ για να μην τρέχουμε..!! GR4 του modaco LINK???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δώσε και κανε λινκ για να μην τρέχουμε..!! GR4 του modaco LINK???

 

Εδω ειμαστε:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1181407

 

Καλο φλασαρισμα.

 

edit: Ειναι ext3 ετσι... οποτε αν ερχεσαια απο καποια cyanogenmod ή κατι τετοιο θες backtoext3. Αν εισαι απο stock rom εισαι ΟΚ.

Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

ROM: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1254359

kernel (optional): http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1295486

Υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες στα links

Φροντίστε πρώτα να έχετε ένα καλό back-up.

 

Υ.Γ. το 2Χ θεωρείτε πρακτικά unbrickable, δηλαδή είναι σχεδόν αδύνατο να μην μπορεί με κάποιον τρόπο να επανέλθει σε κατάσταση λειτουργίας. Προφανώς δεν μπορεί όμως κανείς (ούτε βέβαια εγώ) να αναλάβει την ευθύνη για οποιαδήποτε προσωρινή ή μόνιμη ζημιά ή απώλεια δεδομένων. Οπότε προχωράτε με δική σας ευθύνη.

 

Εδω ειμαστε:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1181407

 

Καλο φλασαρισμα.

 

edit: Ειναι ext3 ετσι... οποτε αν ερχεσαια απο καποια cyanogenmod ή κατι τετοιο θες backtoext3. Αν εισαι απο stock rom εισαι ΟΚ.

 

Ξέρετε αν υποστηρίζουν και η δυο Rom LG PC Suite IV για να συγχρονίσω χωρείς πρόβλημα το τηλέφωνο???? δεν θέλω μέσω G-MAIL να κανό συγχρονισμό..!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υποστηρίζουν και η δυο Rom LG PC Suite IV για να συγχρονίσω χωρείς πρόβλημα το τηλέφωνο???? δεν θέλω μέσω G-MAIL να κανό συγχρονισμό..!!!

 

Δε ξερω για αυτη του topogigi.. Αυτη του modaco παντως λεει οτι εχει βγαλει την λειτουργια για OTA update (κατι που δε χρειαζεσαι με custom rom αλλωστε) γιατι λεει οτι βοηθαει πολυ στη ram. Δε νομιζω οτι αυτο επηρεαζει σε κατι το LG PC Suite. Τσεκαρε το link απο κατω ειναι μεσα απο το forum του modaco. Εχει 3 προεπιλογες για ρομ να κατεβασεις και το καλυτερο kitchen για να φτιαξεις την ρομ οπως την θες εσυ (με ή χωρις f-secure/car home/lg launcher/stock locking και παρα πολλα αλλα) αλλα δυστυχως πρεπει να γινεις premium member ή να εχεις καποιο γνωστο premium για να στην φτιαξει αυτος και να στην δωσει μετα. Δυστυχως εγω δεν ειμαι για να σε βοηθησω αλλα ειναι αλλα παιδια απο το φορουμ (νομιζω τα παιδια που ειχαν κανει την Fusion2x αν θυμασαι). Ηθελα να την περασω σημερα αλλα ειχα πολλες εργασιες και δεν προλαβαινα. Πιστευω μεσα στη βδομαδα να βρω λιγο χρονο να την περασω και εγω.

 

http://android.modaco.com/topic/343750-18-oct-gr4-v20j-modaco-custom-rom-for-the-lg-optimus-2x-with-online-kitchen/

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

α καλα...βάλτε CM7.1! μια χαρά είναι με τις τελευταίες nightly!

 

Δεν έχει ακόμα ραδιόφωνο και HDMI

Επίσς δεν βρίσκω πως να ενεργοποιήσω HDMI output καθώς εχθές που δοκίμασα με 180 nighty ΔΕΝ δουλεύει

όσοι θέλετε HDMI για TV ξεχάστε το όπως και το ράδιο

ΑΑαααα... Δεν ευπάρχει επίσης στις ρυθμίσεις η επιλογή για 3g (αν κ έχεις για αυτό επιλογή μέσω toggle)

Edited by jedimastermaniac
Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ακόμα ραδιόφωνο και HDMI

Επίσς δεν βρίσκω πως να ενεργοποιήσω HDMI output καθώς εχθές που δοκίμασα με 180 nighty ΔΕΝ δουλεύει

όσοι θέλετε HDMI για TV ξεχάστε το όπως και το ράδιο

ΑΑαααα... Δεν ευπάρχει επίσης στις ρυθμίσεις η επιλογή για 3g (αν κ έχεις για αυτό επιλογή μέσω 3g)

 

για τσέκαρε το setup σου,χθες δοκίμασα το HDMI με την 180 και δουλεύει μια χαρά (1080p) ...

τι εννοείς δεν εχει επιλογή για 3G?

Link to comment
Share on other sites

για τσέκαρε το setup σου,χθες δοκίμασα το HDMI με την 180 και δουλεύει μια χαρά (1080p) ...

τι εννοείς δεν εχει επιλογή για 3G?

Στην στοκ πάντα εκεί ήταν . Μέσω toggle μου λέει ότι ενεργοποιήται όμως

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Στην στοκ πάντα εκεί ήταν . Μέσω toggle μου λέει ότι ενεργοποιήται όμως

 

αν δεν εχεις ενεργοποιημένο το "χρήση μόνο δικτύων 2G ,τότε έχεις κανονικά 2G,HSDPA!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχει περιπτωση ο λογος που δεν εχουμε ακομα την 2.3 να ειναι το hardware του κινητου;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχει περιπτωση ο λογος που δεν εχουμε ακομα την 2.3 να ειναι το hardware του κινητου;

 

δεν νομίζω...άλλα τηλέφωνα με το ίδιο hardware (motorola atrix πχ) έχουν πάρει το update από το καλοκαίρι. Απλά το OS development δεν είναι το δυνατό σημείο της LG.

Link to comment
Share on other sites

διάβασε λίγο πιο πίσω...

 

Δέν βρήκα κάτι συκγεκριμένο...

Οσο έκανες να γραψεις αυτό αν ήξερες μπορούσες και να μου απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Δέν βρήκα κάτι συκγεκριμένο...

Οσο έκανες να γραψεις αυτό αν ήξερες μπορούσες και να μου απαντήσεις!

 

Οσο εκανες και εσυ για να γραψεις αυτο το μηνυμα θα μπορουσες να δεις δυο σελιδες πισω.:p

 

Δηλαδη ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Με την CM 180 nightly το HDMI είναι καλύτερο από ποτέ.

Μιλάμε ότι βλέπω χαλαρά βαρύ fullHD στο κινητό αλλά και στην τηλεόραση χωρίς σπασίματα.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Με την CM 180 nightly το HDMI είναι καλύτερο από ποτέ.

Μιλάμε ότι βλέπω χαλαρά βαρύ fullHD στο κινητό αλλά και στην τηλεόραση χωρίς σπασίματα.

 

:)

 

Mε τετοιο ονομα δε ξερω και πως να σε πω....:)

Δεν ειχα πολυδουλεψει το hdmi παλιοτερα για να εχω μετρο συγκρισης.

Τι βαρυ fullHD δοκιμασες??

Link to comment
Share on other sites

Οσο εκανες και εσυ για να γραψεις αυτο το μηνυμα θα μπορουσες να δεις δυο σελιδες πισω.:p

 

Δηλαδη ΕΔΩ

 

Εχεις δίκιο...δεν το είχα προσέξει... :O

Link to comment
Share on other sites

Mε τετοιο ονομα δε ξερω και πως να σε πω....:)

Δεν ειχα πολυδουλεψει το hdmi παλιοτερα για να εχω μετρο συγκρισης.

Τι βαρυ fullHD δοκιμασες??

 

Εντάξει. Βαρύ για τα δεδομένα του κινητού.

Αυτό ας πούμε δεν έπαιζε. Ειδικά στην TV.

 

Μη βάλεις να παίζει κανένα blu ray 50000000 MB/s γιατί θα κολλάει. :P

Edited by |)@|2kW|n9
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αααα νομιζα πως εβαλες δικο σου αρχειο για αυτο ρωτησα.Δεν ανοιγει το λινκ αλλα απο οτι ειδα ηταν youtube

http://keepvid.com/?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DXSGBVzeBUbk

 

1080p διάλεξε

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι χαζο απλα σαν απορεια το εχω καθως κ λιγο ασχετος

Αν φλασαρω το κινητο με αλλη ρομ του gs2 για παραδειγμα την official κανονικα σαν να εχω το gs2 γιατι δεν θα δουλεψει αφου κ τα δυο αποτελουνται απο το ιδια εξαρτηματα εννοω το hardware

κ τα δυο εχουν επεξεργαστη ρομ ραμ κτλ δεν καταλαβαινω πως 2 ιδια εξαρτηματα ααγνωριζουν αλλες γλωσσες το ενα κ αλλες το αλλο ευχα

Link to comment
Share on other sites

Με την 181 cyan πού έβαλα έχω πρόβλημα μέ τό youtube. Δέν παίζει κανένα βίντεο.

Εγινε setup και το gapps, παιρνει κανονικά το Market , αλλά δέν δέχεται το google maps

και το youtube δεν παιζει τα βίντεο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...