Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

@mariodj : Οι φωτο με τα σχολια απο την LG ειναι;

 

δεν πείθεσαι με τίποτα ο.κ. το δικό σου ειναι από πλαστικό:wacko:, και το δικό μου από αλουμίνιο...!!:D και ΤΕΛΟΣ..!!

 

Ε, ναι δε πειθομαι αν δεν ειναι εγκυρη η πηγη. Θα ανεβασω αυριο μεθαυριο φωτο να δεις.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ε, ναι δε πειθομαι αν δεν ειναι εγκυρη η πηγη. Θα ανεβασω αυριο μεθαυριο φωτο να δεις.

Κάθομαι τόση ώρα σαν m@l@k@as :X να βγάλω άκρη αν όντως είναι μέταλλο ή πλαστικό.

Αν είναι πλαστικό έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά! Δεν τολμάω να το πληγώσω για να είμαι σίγουρος, μου αρέσει η μόστρα του.:D

Θα κρατήσω μια πισινή, περιμένω τις φωτογραφίες σου

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

καραπλαστικούρα ειναι...εκτός του οτι φαίνεται με την πρώτη ματιά, μου έχει φθαρεί λίγο μία γωνία και απο μέσα έιναι μαύρο πλαστικό. Gunmetal ονομάζεται η απόχρωση που είναι βαμμένο,
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχθες ελαβα το 2χ μου.. και εμεινα πραγματικα εκπληκτος με το ποσο καλο ειναι.. δε μετανιωσα που πηρα αυτο αντι το iphone 4 που σκεφτομουνα.. το κακο ειναι οτι το πηρα απο τα οικονομικα σε τιμες site που το δεινει 319€ στην αναζητηση στο skroutz και μου στειλαν μια γερμανικη εκδοση του..(ειδα και επαθα να αλλαξω γλωσσα στα Ελληνικα) και περασα επειτα χειροκινητα της ρυθμησεις ιντερνετ και MMS. Δε με πειραξε καθολου...ακομα και που το κουτι το ονομαζει LG Optimus Speed.. με χαλασε που δεν εχει HDMI καλωδιο.. οχι οτι θα το χρησημοποιουσα και πολυ.. μπορω να το αγορασω χωριστα απο πουθενα? δε προσεξα αμα εχει στα ηλεκτρομαγαζα.. και κατι ακομα η 2,3 οταν βγει..θα περαστει κανονικα και σε μενα που ειναι γερμανικο IMEI πχ?
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

Κάθομαι τόση ώρα σαν m@l@k@as :X να βγάλω άκρη αν όντως είναι μέταλλο ή πλαστικό.

Αν είναι πλαστικό έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά! Δεν τολμάω να το πληγώσω για να είμαι σίγουρος, μου αρέσει η μόστρα του.:D

Θα κρατήσω μια πισινή, περιμένω τις φωτογραφίες σου

 

Παιδια το κινητο ειναι αλουμινιο το ειχα και εγω μου ειχε πεσει 2-3 φορες και στις γωνιες του

μου ειχε κανει βαθουλωματα αν ηταν πλαστικο με τοση δυναμη που επεφτε επρεπε να εχει

ξεκολλησει καποιο κομματακι η να σπασει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχθες ελαβα το 2χ μου.. και εμεινα πραγματικα εκπληκτος με το ποσο καλο ειναι.. δε μετανιωσα που πηρα αυτο αντι το iphone 4 που σκεφτομουνα.. το κακο ειναι οτι το πηρα απο τα οικονομικα σε τιμες site που το δεινει 319€ στην αναζητηση στο skroutz και μου στειλαν μια γερμανικη εκδοση του..(ειδα και επαθα να αλλαξω γλωσσα στα Ελληνικα) και περασα επειτα χειροκινητα της ρυθμησεις ιντερνετ και MMS. Δε με πειραξε καθολου...ακομα και που το κουτι το ονομαζει LG Optimus Speed.. με χαλασε που δεν εχει HDMI καλωδιο.. οχι οτι θα το χρησημοποιουσα και πολυ.. μπορω να το αγορασω χωριστα απο πουθενα? δε προσεξα αμα εχει στα ηλεκτρομαγαζα.. και κατι ακομα η 2,3 οταν βγει..θα περαστει κανονικα και σε μενα που ειναι γερμανικο IMEI πχ?

 

10-15 Ευρώ έχει το καλώδιο. (micro hdmi, skroutz it)

Οταν (και άν) βγεί η 2.3.x, δεν θα έχεις πρόβλημα.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

10-15 Ευρώ έχει το καλώδιο. (micro hdmi, skroutz it)

Οταν (και άν) βγεί η 2.3.x, δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

εγω πηρα απο ebay με 3€ και ανταπτορα micro hdmi->hdmi με αλλα 2€

 

απλα αργει να ερθει. την ιδια δουλεια κανει ομως

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια μεγάλη απορία που έχω...τι είναι η Internet Call στην 2.3 και πώς δουλεύει?

Θα μπορώ έγω με το δίκτυο του σπιτιού μου η με αυτο της Cosmote να κάνω τηλέφωνα μέσω ίντερνετ σε Wind ασ πουμε? και πρέπει και ο άλλος να εχει 2.3 όπως στο iPhone με το FaceTime η εγω μεσω διαδικτυου και ο αλλος κανονικά?Όπως το Skype με σταθερά ?

Link to comment
Share on other sites

ειναι απαραδεκτο να εχει μονο 372mb πραγματικη ram και διαθεσημη μονο 148 μεσο ορο..και το optimus one που εχω σαν δευτερο κινητο να εχει 470mb..και διαθεσημα 239mb μεσο ορο.. τι ξενερομα? υποτειθεται 512 ειναι.. τι ειχε δεσμευσει τα υπολοιπα mb?
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου. Επειδή χρσιμοποιούσα για πολλά χρόνια κινητά Nokia με λειτουργικό Symbian και πρόσφατα αγόρασα το Optimus 2x έχω μια απορία.. Γιατί δεν υποστηρίζει διαφορετικά προφίλ ήχου π.χ. Γενικό, Διακριτικό κ.τ.λ.; Έχω ψάξει όλο το market για αντίστοιχες εφαρμογές, αλλά καμία δεν έχει την επιλογή αλλαγής του ήχου του μηνύματος στα προφίλ που φτιάχνεις. Τώρα χρησιμοποιώ το Quick Profiles, αλλά δυστυχώς είμαι πολύ απογοητευμένος με αυτό το θέμα.. :(
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου. Επειδή χρσιμοποιούσα για πολλά χρόνια κινητά Nokia με λειτουργικό Symbian και πρόσφατα αγόρασα το Optimus 2x έχω μια απορία.. Γιατί δεν υποστηρίζει διαφορετικά προφίλ ήχου π.χ. Γενικό, Διακριτικό κ.τ.λ.; Έχω ψάξει όλο το market για αντίστοιχες εφαρμογές, αλλά καμία δεν έχει την επιλογή αλλαγής του ήχου του μηνύματος στα προφίλ που φτιάχνεις. Τώρα χρησιμοποιώ το Quick Profiles, αλλά δυστυχώς είμαι πολύ απογοητευμένος με αυτό το θέμα.. :(

 

συνηθισε το. ειναι η λογικη του android τετοια που δεν εχει προφιλ.

 

Βασικα εχει 3: αθορυβο, εκτος συνδεσης, κανονικο (οπου στο κανονικο μπορεις να αλλαζεις την ενταση ηχουν κλησης και μηνυματος απο τα πλαινα πληκτρα)

 

κι εγω ειχα 5 χρονια ΝΟΚΙΑ και 2 χρονια κινητα με προφιλ λογικης νοκια αλλα συνηθισα.

 

δεν ειναι τοσο δυσκολο τελικα.

Link to comment
Share on other sites

συνηθισε το. ειναι η λογικη του android τετοια που δεν εχει προφιλ.

 

Βασικα εχει 3: αθορυβο, εκτος συνδεσης, κανονικο (οπου στο κανονικο μπορεις να αλλαζεις την ενταση ηχουν κλησης και μηνυματος απο τα πλαινα πληκτρα)

 

κι εγω ειχα 5 χρονια ΝΟΚΙΑ και 2 χρονια κινητα με προφιλ λογικης νοκια αλλα συνηθισα.

 

δεν ειναι τοσο δυσκολο τελικα.

 

Σοβαρά μιλάς; Μου φαίνεται απίστευτο! Είναι δυνατόν να ισχύει αυτό; Επιτέλους οι εταιρίες πρέπει να καταλάβουν οτι μιλάμε κυρίως για ένα κινητό τηλέφωνο και μετά όλα τα άλλα..! Είναι δυνατόν να κάνουν παπάδες σε άλλα θέματα και να μην κάνουν τα αυτονόητα; Όλα τα κινητά Android; Μιλάμε πέφτω απ' τα σύννεφα. Αν το γνώριζα εκ των προτέρων δε θα έμπαινα καν στη διαδικασία να το αγοράσω..

 

Για μένα είναι πολύ σημαντικό να μπορώ να αλλάζω την ένταση και τους ήχους κλήσης και μηνύματος, μέσω των προφίλ λόγω της φύσης της δουλειάς μου.. Κρίμα, πολύ κρίμα.. :(

Link to comment
Share on other sites

ειναι απαραδεκτο να εχει μονο 372mb πραγματικη ram και διαθεσημη μονο 148 μεσο ορο..και το optimus one που εχω σαν δευτερο κινητο να εχει 470mb..και διαθεσημα 239mb μεσο ορο.. τι ξενερομα? υποτειθεται 512 ειναι.. τι ειχε δεσμευσει τα υπολοιπα mb?

 

Το θεμα της ραμ εχει συζητηθει απειρες φορες. Ετσι λειτουργει το ανδροιδ και ειναι πιο σωστο. Δεν ειναι windows. Αν θες να βλεπεις 300mb free πες μου να σου πω πως να το κανεις ομως δεν εχει νοημα και ειναι λαθος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά μιλάς; Μου φαίνεται απίστευτο! Είναι δυνατόν να ισχύει αυτό; Επιτέλους οι εταιρίες πρέπει να καταλάβουν οτι μιλάμε κυρίως για ένα κινητό τηλέφωνο και μετά όλα τα άλλα..! Είναι δυνατόν να κάνουν παπάδες σε άλλα θέματα και να μην κάνουν τα αυτονόητα; Όλα τα κινητά Android; Μιλάμε πέφτω απ' τα σύννεφα. Αν το γνώριζα εκ των προτέρων δε θα έμπαινα καν στη διαδικασία να το αγοράσω..

 

Για μένα είναι πολύ σημαντικό να μπορώ να αλλάζω την ένταση και τους ήχους κλήσης και μηνύματος, μέσω των προφίλ λόγω της φύσης της δουλειάς μου.. Κρίμα, πολύ κρίμα.. :(

 

Ειναι πιο ευκολο να αλλαξεις την ενταση στα Android παρα στα symbian, απλα πατας τα πλαινα κουμπια.

Τωρα να αλλαζεις τον ηχο μηνηματων και κλησης δεν ειναι κατι που το κανεις πιστευω λογω της φυσεως δουλειας..........

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα της ραμ εχει συζητηθει απειρες φορες. Ετσι λειτουργει το ανδροιδ και ειναι πιο σωστο. Δεν ειναι windows. Αν θες να βλεπεις 300mb free πες μου να σου πω πως να το κανεις ομως δεν εχει νοημα και ειναι λαθος.

 

οχι συγνωμη παραπονεθηκα οχι για την διαθεσημη.. αλλα που ΟΛΗ η ραμ ειναι 372mb ασχετα ποσο θα χρειαστει απο αυτο το ποσοστο το κινητο να δουλεψει... δηλ ο mobo task μου λεει... πχ. 256/372mb... 256 δηλ πιασμενα απο τα 372 συνολικα..

και η ηρωνια στο optimus one το "μικρο" 180mb/470mb... υπαρχει κατι εγκατεστιμενο που μονιμα αφηνει στο κινητο 372 mb αξιοποιησημα? το συναντησαμε μερικοι στο zte blade που στην Ελλαδα εβλεπες 256mb ενω ειναι τσιπακι των 512.. και με μια διαδικασια "ξεκλειδωνες" ολη την ραμ... πω πω μονο 372 εμεις? νομιζα αγορασα ενα δυνατο.. με μειων τα 512..που τελικα ουτε 512 αλλα 372..

 

 

το λενε και εδω... αν μου επιτρεπεται αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=953372

 

from 512MB the 140 MB as something linux kernel + android system need to eat

Edited by motifnick
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιο ευκολο να αλλαξεις την ενταση στα Android παρα στα symbian, απλα πατας τα πλαινα κουμπια.

Τωρα να αλλαζεις τον ηχο μηνηματων και κλησης δεν ειναι κατι που το κανεις πιστευω λογω της φυσεως δουλειας..........

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί αμφισβητείς οτι είναι πολύ σημαντικό αυτό λόγω της δουλειάς μου, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας τώρα.. Σ' ευχαριστώ πάντως για τις άμεσες απαντήσεις σου!

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά μιλάς; Μου φαίνεται απίστευτο! Είναι δυνατόν να ισχύει αυτό; Επιτέλους οι εταιρίες πρέπει να καταλάβουν οτι μιλάμε κυρίως για ένα κινητό τηλέφωνο και μετά όλα τα άλλα..! Είναι δυνατόν να κάνουν παπάδες σε άλλα θέματα και να μην κάνουν τα αυτονόητα; Όλα τα κινητά Android; Μιλάμε πέφτω απ' τα σύννεφα. Αν το γνώριζα εκ των προτέρων δε θα έμπαινα καν στη διαδικασία να το αγοράσω..

 

Για μένα είναι πολύ σημαντικό να μπορώ να αλλάζω την ένταση και τους ήχους κλήσης και μηνύματος, μέσω των προφίλ λόγω της φύσης της δουλειάς μου.. Κρίμα, πολύ κρίμα.. :(

 

εχει πολλα applications στο market που κανουν αυτο που θες. Μαλιστα μπορεις να κανεις πολλα περισσοτερα οπως το να σου αλλαζει ringtones αναλογα με το που βρισκεσαι αυτοματα, ή με ενα κλικ στην οθονη ή να είναι αθόριβο για όλους εκτος της κοπέλα σου και αλλα.

Αυτο που χρησιμοποιουσα εγω -> https://market.android.com/details?id=com.kebab.Llama&feature=search_result

Edited by orlox
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το παραπάνω app που προτείνει ο orlox, αν τυχόν βάλεις cyanogenmod έχει τα προφιλ ενσωματωμένα ακριβώς με τον ίδιο τρόπο που είναι στα nokia.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες τη πατησα..πηγα να περασω την (d)μεσο lgmobile κ αποσυνδεθηκε το καλωδιο με αποτελεσμα το κινητο οταν ανοιγει να ειναι μονιμως στο σταδιο που κανει το update, τι κανουμε τωρα μπορω να το επαναφερω εγω η πρεπει να παει στο service?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες τη πατησα..πηγα να περασω την (d)μεσο lgmobile κ αποσυνδεθηκε το καλωδιο με αποτελεσμα το κινητο οταν ανοιγει να ειναι μονιμως στο σταδιο που κανει το update, τι κανουμε τωρα μπορω να το επαναφερω εγω η πρεπει να παει στο service?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3607380#post3607380

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

from 512MB the 140 MB as something linux kernel + android system need to eat

 

Ο λόγος που η διαθέσιμη ram στο 2Χ είναι μικρότερη από άλλα κινητά που έχουν το ίδιο σύνολο ram (512) είναι ότι δεσμεύει 128ΜΒ η gpu. Είχαν κυκλοφορήσει παλαιότερα μερικοί custom kernels οι οποίοι περιείχαν το λεγόμενο 64ΜΒ hack, όπου απελευθέρωναν από τα 128ΜΒ της gpu τα 64 και τα διέθεταν ως ελεύθερη ram. Αυτό όμως αν θυμάμαι σωστά είχε αντίκτυπο σε εφαρμογές που στηρίζονταν πολύ στην gpu π.χ. παιχνίδια.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που η διαθέσιμη ram στο 2Χ είναι μικρότερη από άλλα κινητά που έχουν το ίδιο σύνολο ram (512) είναι ότι δεσμεύει 128ΜΒ η gpu. Είχαν κυκλοφορήσει παλαιότερα μερικοί custom kernels οι οποίοι περιείχαν το λεγόμενο 64ΜΒ hack, όπου απελευθέρωναν από τα 128ΜΒ της gpu τα 64 και τα διέθεταν ως ελεύθερη ram. Αυτό όμως αν θυμάμαι σωστά είχε αντίκτυπο σε εφαρμογές που στηρίζονταν πολύ στην gpu π.χ. παιχνίδια.

 

οποτε ειναι στο ιδανικο "setup" απο την LG για αποδοσεις? σιγουρα η ραμ ειναι απλα ενα ακομα σημαντικο..οχι το σημαντικοτερο. γιατι ο συνδιασμος με την cpu κανει την δουλεια.. αν και επρεπε να εχουν 640 - 128 = 512 απλωχερα για multitask..οπως τα HTC (768MB).

Edited by motifnick
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

Κάπου υπήρχε ένα link και είχα κατεβάσει την V10d BIN_LGP990AT-00- JUL-25-2011.....!!!;) ξέρει κανείς που ειναι..???:)

και αν έχω περάσει την V10a και έχω από backup την V10d και κάνω RESTORE....!!!

ευχαριστώ..!!:)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάπου υπήρχε ένα link και είχα κατεβάσει την V10d BIN_LGP990AT-00- JUL-25-2011.....!!!;) ξέρει κανείς που ειναι..???:)

και αν έχω περάσει την V10a και έχω από backup την V10d και κάνω RESTORE....!!!

ευχαριστώ..!!:)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1035041

 

Εκτός αν ψάχνεις αυτό

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

 

o.k. Ευχαριστώ..!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...