Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Εγώ πάντως με όλες τις εκδόσεις της DjangoManoucheX, έχω επανεκκινήσεις στο κινήτο χώρις λόγω. Με 2 φορές clean install έχω το ίδιο πράγμα. Νομίζω ότι οι επανεκκινήσεις ξεκινούν όταν ευξηθούν οι εγκαταστημένες εφαρμογές. Μετά τις 35 περίπου εφαρμογές κάνουν την εμφάνισή τους τα restarts. Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος κάτι παρόμοιο? Edited by kdami4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορείς να μας αναφέρεις τις επιλογές που έκανες κατά την εγκατάσταση από τον Aroma installer?

 

Που να θυμάμαι...!!!:wacko: πρέπει να της βλέπω μια - μια για να σου πω τι τσέκαρα..!! απο οτι θυμάμαι τα περισσότερα τα άφησα όπως είναι..!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την dmx 1.5 με kob 0.5 kernel ολα δουλευν μια χαρα αλλα τα πληκτρα μπαινουν αυτοματα σε superdimed ...ξερει κανεις πως μπορω να τα ρυθμισω σε halfdimed
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την dmx 1.5 με kob 0.5 kernel ολα δουλευν μια χαρα αλλα τα πληκτρα μπαινουν αυτοματα σε superdimed ...ξερει κανεις πως μπορω να τα ρυθμισω σε halfdimed

 

Αυτό το διαλέγεις από τον aroma στην αρχή..

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω το επελεξα αλλα μου εγκατεστησε τον kob 0.6 (με αυτον δουλευει κανονικα) αλλα οταν βαζω μετα τον 0.5 δεν εχει αρομα και λογικα εγκαταστει τις στοκ ρυθμισεις
Link to comment
Share on other sites

παιδιά όσοι έχετε πρόβλημα με λαγκαρίσματα όπως εγώ (με Paranoid Android 2.6 build 8), δοκιμάστε την εφαρμογή Greenify (θέλει root). Με αυτήν "παγώνεις" (όχι όπως το γνωστό freeze) κάποιες εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο (πχ τους Χάρτες, το YouTube κλπ) για να γλυτώσεις μνήμη, αλλά όποτε τις τρέξεις θα τρέξουν κανονικά. Προσοχή μόνο σε εφαρμογές που δίνουν ειδοποιήσεις (facebook, whatsapp κλπ), αν τις "παγώσεις" δεν θα σε ειδοποιούν, θα πρέπει να μπεις σ'αυτές για να δεις νέα μηνύματα κλπ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify

Το έχω δοκιμάσει από εχθές και το κινητό πάει καλύτερα, όχι σφαίρα, αλλά τουλάχιστον υποφερτά.

Link to comment
Share on other sites

Eιναι πολυ καλο και το εχω στης γυναικας μου. Πραγματικα ειναι πρωτοτυπο στο ειδος του και δεν εχει καμια σχεση με τασκ μανατζερς . Αν το ενημερωσουν ωστε να μπορεις να παγωσεις και εφαρμογες συστηματος θα ειναι πληρες.
Link to comment
Share on other sites

Οντως κανει δουλεια το greenify..

 

Μόλις έφυγε απο τα χέρια μου το 2x.. Καλη συνέχεια σε εσάς και σας εύχομαι συνεχής υποστήριξη απο το xda!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά όσοι έχετε πρόβλημα με λαγκαρίσματα όπως εγώ (με Paranoid Android 2.6 build 8), δοκιμάστε την εφαρμογή Greenify (θέλει root). Με αυτήν "παγώνεις" (όχι όπως το γνωστό freeze) κάποιες εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο (πχ τους Χάρτες, το YouTube κλπ) για να γλυτώσεις μνήμη, αλλά όποτε τις τρέξεις θα τρέξουν κανονικά. Προσοχή μόνο σε εφαρμογές που δίνουν ειδοποιήσεις (facebook, whatsapp κλπ), αν τις "παγώσεις" δεν θα σε ειδοποιούν, θα πρέπει να μπεις σ'αυτές για να δεις νέα μηνύματα κλπ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify

Το έχω δοκιμάσει από εχθές και το κινητό πάει καλύτερα, όχι σφαίρα, αλλά τουλάχιστον υποφερτά.

 

Και εγω αυτη εχω , και λαγκαρει απιστευτα ...

 

Στον νεο bootloader εισαι ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτη εχω , και λαγκαρει απιστευτα ...

 

Στον νεο bootloader εισαι ?

Ναι. Στην αρχή πήγαινε μια χαρά... Πριν το Greenify ήταν εκνευριστική, έψαχνα άλλη ROM. Τουλάχιστον τώρα μπορώ να περιμένω την νέα έκδοση του TonyP...

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Στην αρχή πήγαινε μια χαρά... Πριν το Greenify ήταν εκνευριστική, έψαχνα άλλη ROM. Τουλάχιστον τώρα μπορώ να περιμένω την νέα έκδοση του TonyP...

 

Εγω ειμαι στον old bootloader ... και απο την αρχη ειναι εκνευριστικη ....

 

Μενει πολυ λιγη ραμ απο οτι βλεπω (35 mb συνηθως) γι αυτο λαγκαρει ...

 

Δεν ξερω τι χρησιμοποιει τα υπολοιπα 300 + mb που μου δειχνει ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όταν πάω να αναβαθμίσω το κινητό σε ics μέσω lg uptade tool μου βγάζει το μήνυμα «not enough free disk space» ενώ στην πραγματικότητα έχω αρκετό ελεύθερο χρόνο (πάνω από 2,5 GB). Υπάρχει κάποια λύση για αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω το επελεξα αλλα μου εγκατεστησε τον kob 0.6 (με αυτον δουλευει κανονικα) αλλα οταν βαζω μετα τον 0.5 δεν εχει αρομα και λογικα εγκαταστει τις στοκ ρυθμισεις

Για ποιο λόγο το έκανες αυτό??

Πάντως το κινητό με DMX 1.5 και ΚοΒ 0.6 OC πραγματικά είναι σε πολυ καλό επίπεδο

Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα το κινητο με την ics η προηγοηγουμενη εκδοση 2.3.4 ηταν πιο καλη γιατι εχω ξενεροση με το κινητο, οταν μπαινω ιντερνετ κολαει απιστευτα και επισης η μπαταρια πεφτη γρηγορα , αν καποιοιος γνοριζει ασ μου πει, ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Σε καμια περιπτωση ... με την ICS ειναι πολυ καλυτερο ... αλλα και παλι μετα απο 2-3 μερες ηθελε restart

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Σε καμια περιπτωση ... με την ICS ειναι πολυ καλυτερο ... αλλα και παλι μετα απο 2-3 μερες ηθελε restart

 

αυτο για να καταλαβεις πως ηταν πριν.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια βοηθεια.αγορασα χθες ενα rootαρισμενο lg 2x me ics.θελω να του βαλω την official rom και να το κανω unroot,τι κανω;:blink:Σας ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την επίσημη ICS 4.0.4 (kernel 2.6.39.4) και τα κύρια προβλήματά μου είναι: α. η μπαταρία διαρκεί λίγο, β. όχι καλό σήμα δικτύου (ίσως οφείλεται στο χαμηλό SAR), γ. το ξυπνητήρι και η αλλαγή σε airplane mode δεν λειτουργούν όπως θα έπρεπε κάποιες φορές, δ. η camera δε γίνεται silent και ε. που και που κολλήματα-επανεκκίνηση.

 

Θέλω μια custom rom βασισμένη σε jelly bean ή ics, αλλά σταθερή (και χωρίς θέματα σε wifi, gps, radio, camera κλπ) καθώς δε θέλω πειραματισμούς και αν είναι δυνατό να γίνεται καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας (πχ deep sleep mode σε idle). Επίσης τα εφφέ δε με συγκινούν.

 

Διάβασα ότι η DMX 1.5 (και η 1.2) με kernel KingOfBirds είναι καλή και σταθερή (βγήκε η 1.6 και 0.7 αντίστοιχα). Είδα αναφορές και για PACMan 19.3, ParanoidAndroid 2.6 build 8.

Ποια έκδοση προτείνετε με βάση τα παραπάνω και με τι kernel?

Επίσης γίνεται η συσκευή να επανέρχεται από idle κατάσταση με τα volume up/down?

 

Και για να προσέχετε κι εσείς πήρα μια κινέζικη 1800mah (προφανώς ονομαστική ισχύ) και κρατάει λιγότερο από την αυθεντική που είναι 1500mah.

 

Ευχαριστώ

Edited by justmanos
Link to comment
Share on other sites

Έχω την επίσημη ICS 4.0.4 (kernel 2.6.39.4) και τα κύρια προβλήματά μου είναι: α. η μπαταρία διαρκεί λίγο, β. όχι καλό σήμα δικτύου (ίσως οφείλεται στο χαμηλό SAR), γ. το ξυπνητήρι και η αλλαγή σε airplane mode δεν λειτουργούν όπως θα έπρεπε κάποιες φορές, δ. η camera δε γίνεται silent και ε. που και που κολλήματα-επανεκκίνηση.

 

Θέλω μια custom rom βασισμένη σε jelly bean ή ics, αλλά σταθερή (και χωρίς θέματα σε wifi, gps, radio, camera κλπ) καθώς δε θέλω πειραματισμούς και αν είναι δυνατό να γίνεται καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας (πχ deep sleep mode σε idle). Επίσης τα εφφέ δε με συγκινούν.

 

Διάβασα ότι η DMX 1.5 (και η 1.2) με kernel KingOfBirds είναι καλή και σταθερή (βγήκε η 1.6 και 0.7 αντίστοιχα). Είδα αναφορές και για PACMan 19.3, ParanoidAndroid 2.6 build 8.

Ποια έκδοση προτείνετε με βάση τα παραπάνω και με τι kernel?

Επίσης γίνεται η συσκευή να επανέρχεται από idle κατάσταση με τα volume up/down?

 

Και για να προσέχετε κι εσείς πήρα μια κινέζικη 1800mah (προφανώς ονομαστική ισχύ) και κρατάει λιγότερο από την αυθεντική που είναι 1500mah.

 

Ευχαριστώ

 

Συγνώμη..... αλλά θέλεις ένα άλλο τηλέφωνο, και όχι αυτό που έχεις..!!!:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι ένα Λίνκ με μια ρομ της προκοπής, είμαι σε 1.3 με kowalski, έχω βαρεθεί να φλάσαρες και να σετ άρω από την αρχή, μια βοήθεια παρακαλώ
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νεα DMX?

Έχω την DMX 1.5 με kernel ΚοΒ 0.6 και είδα σήμερα ότι έχω θέμα με το timezone. Άλλαξε αυτόματα την ημερομηνία σε 1η Απριλίου και πήγε μια ώρα μπροστά την ώρα. Τα είχα όλα στα αυτόματα. Πρέπει να κάνουμε καμία ειδική ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νεα DMX?

Έχω την DMX 1.5 με kernel ΚοΒ 0.6 και είδα σήμερα ότι έχω θέμα με το timezone. Άλλαξε αυτόματα την ημερομηνία σε 1η Απριλίου και πήγε μια ώρα μπροστά την ώρα. Τα είχα όλα στα αυτόματα. Πρέπει να κάνουμε καμία ειδική ρύθμιση?

 

Τώρα που το διάβασα πρόσεξα και στο δικό μου με DMX 1.4 με kernel ΚοΒ 0.5 ότι έκανε ακριβώς το ίδιο έχοντας όμως μόνο το time zone τικαρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το διάβασα πρόσεξα και στο δικό μου με DMX 1.4 με kernel ΚοΒ 0.5 ότι έκανε ακριβώς το ίδιο έχοντας όμως μόνο το time zone τικαρισμένο.

Καποιο bug πρέπει να παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το διάβασα πρόσεξα και στο δικό μου με DMX 1.4 με kernel ΚοΒ 0.5 ότι έκανε ακριβώς το ίδιο έχοντας όμως μόνο το time zone τικαρισμένο.

 

Καποιο bug πρέπει να παίζει...

 

Μήπως και οι δύο που είχατε το πρόβλημα έχετε την wind ως πάροχο??

 

Παρουσιάστηκε και σε εμένα και σε άλλους δυο συναδέλφους μου και είμαστε με rom cicz 4.7 με kernel civz skywalker 2.3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...