Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η επισημη η Gingerbread εχει προβληματα. Πιο γρηγορη απο Froyo, αλλά με τα data ανοιχτα παρατηρω το κινητο εχει σοβαρο προβλημα (κλεινει, κολλαει)...

Η επισημη η Ice Cream Sandwich εχει παλι προβληματα και κολληματα. Το μονο καλο ειδα οτι βαλανε το κουμπι για φωτο σε λογικο μερος (ηθελε μυαλο και update...)

Για την Froyo δε θυμαμαι να σας πω. Αλλα αν το κινητο δεν εκλεινε, και δεν εκανε restart απο μονο του, σκεφτομαι να γυρισω εκει.:lol:

 

Σε rooted υπαρχει κατι που να το κανει να δουλεψει καπως? οκ, ραδιοφωνο δεν θελω, αλλά θελω να μπορω να μιλαω και να μην κολλησει με το τελος της κλησης, να στελνω ενα μηνυμα και κυριως να εχω ιντερνετ (οχι θεμα του browser ή καποιας εφαρμογης) χωρις να σερνεται το κινητο...π.χ. θελω να εχω τα data ανοιχτα και να ελεγχω τον καιρο ανα μια ωρα. μονο αυτο. ε το κινητο σερνεται και πιθανον θα αρχισει να κολλαει.

Αν υπαρχει κατι σε rooted που να κανει αυτα τα βασικα ας μας πει καποιος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω την official ics στο κινητό το οποίο είναι unroot και θέλω να πάω σε μια καλύτερη rom με λιγότερα προβλήματα. Έχω κατεβάσει την dj manouche 1.4. Για να την περάσω απλά την φλασάρω ή πρέπει να κάνω και άλλα βήματα από το εργαλείο του spyrosk; Sorry για την ερώτηση αλλά δεν αντέχω άλλο την official και επειδή έχω ένα μόνο κινητο φοβάμαι για δοκιμές.

Η dj manouche 1.2 ή η 1.3 είναι σταθερότερες από την 1.4;. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Για τα παιδιά που ρωτάνε για ICS, χωρίς να ξέρω τι γίνεται με CM9/CM10, εγώ έχω να πω ότι με CM7 το κινητό δεν μου είχε βγάλει ποτέ κανένα πρόβλημα. Άρα για κάτι 100% σίγουρο, πιο γρήγορο και γενικά καλύτερο από stock, θα πρέπει να πάτε σε CM7...αλλιώς μπορεί να μπλέξετε....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω την official ics στο κινητό το οποίο είναι unroot και θέλω να πάω σε μια καλύτερη rom με λιγότερα προβλήματα. Έχω κατεβάσει την dj manouche 1.4. Για να την περάσω απλά την φλασάρω ή πρέπει να κάνω και άλλα βήματα από το εργαλείο του spyrosk; Sorry για την ερώτηση αλλά δεν αντέχω άλλο την official και επειδή έχω ένα μόνο κινητο φοβάμαι για δοκιμές.

Η dj manouche 1.2 ή η 1.3 είναι σταθερότερες από την 1.4;. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Και εγω στην ιδια φαση ακριβως ειμαι. Βαρεθηκα την official ICS η οποια πλεον σερνεται και τραγικα. Εχω περασει το rom manager, απλως φλασαρω τη rom και τερμα;

 

Edit: Δοκιμασα να βαλω τον unlocked bootloader και κολλησε στο σημα της LG. Δεν δουλευε τιποτα, οποτε επιστρεφω με smartflash. Εχει ομως κανεις το λινκ με τις stock rom? αυτο που ειχα δεν δουλευει πια ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1035041 )

Edited by true_cynop
ειμαι μπουφος
Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχει βγει για την συσκευη μας;

 

Στο xda νομίζω έχει βγάλει κάποιος..

 

edit:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2162777&highlight=ubuntu

Edited by D_Angelos
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να βρει το 2χ την υγεία του με το λίνουξ?

Εγώ πάντως πήρα το 4χ , έδωσα το 2χ στην γυναίκα μου και ησυχασα!

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να βρει το 2χ την υγεία του με το λίνουξ?

Εγώ πάντως πήρα το 4χ , έδωσα το 2χ στην γυναίκα μου και ησυχασα!

Της πέταξες το 2χ, πρόσεχε μην σου το πετάξει πίσω! :lol:

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Της πέταξες το 2χ, πρόσεχε μην σου το πετάξει πίσω! :lol:

 

καλησπερα παιδια θελω να αλαξω μπαταρια γιατι η δικια μου ειναι του 2011 και μαλλον θελει αλαγη, ειμαι αναμεσα σε αυτες τις 2 , εχει κανεις να μου προτινη κατι ?

 

http://www.ebay.com/itm/1800mAh-Lithium-ion-Battery-For-LG-Optimus-2x-P990-Optimus-3D-P920-/250889464724?pt=PDA_Accessories&hash=item3a6a2d6b94

 

 

http://www.ebay.com/itm/P205-2430-mAh-Gold-High-Capacity-Battery-For-LG-Optimus-2X-P990-/190662921727?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2c64654dff

Link to comment
Share on other sites

Της πέταξες το 2χ, πρόσεχε μην σου το πετάξει πίσω! :lol:

 

προνόησα βρε Άλεξ, του έβαλα gel να μήν πονάει!!! :lol::lol::lol:

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιος να μου πει για ραδιοφωνο σε CM10.1 , πως μπορουμε να εχουμε ?

 

To Spirit που δοκιμασα δεν μου δουλεψε με καμια απο τις ρυθμισεις που εχει .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιος να μου πει για ραδιοφωνο σε CM10.1 , πως μπορουμε να εχουμε ?

 

To Spirit που δοκιμασα δεν μου δουλεψε με καμια απο τις ρυθμισεις που εχει .

 

δε νομιζω πως γινεται να ε χεις ραδιοφωνο σε cm10.1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θελω να αλαξω μπαταρια γιατι η δικια μου ειναι του 2011 και μαλλον θελει αλαγη, ειμαι αναμεσα σε αυτες τις 2 , εχει κανεις να μου προτινη κατι ?

 

http://www.ebay.com/itm/1800mAh-Lithium-ion-Battery-For-LG-Optimus-2x-P990-Optimus-3D-P920-/250889464724?pt=PDA_Accessories&hash=item3a6a2d6b94

 

 

http://www.ebay.com/itm/P205-2430-mAh-Gold-High-Capacity-Battery-For-LG-Optimus-2X-P990-/190662921727?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2c64654dff

 

Αυτες δεν ειναι καλες συνηθως...δεν λε για τις συγκεκριμενες αλλα μια andinda 1950mAh που ειχα παρει πιο παλια ηταν ιδια με την κανονικη και μαλιστα στην κανονικη δεν ειχα κανει καθολου καλη πρωτη φορτιση...

Η παρτες και τις 2 μηπως κατσει κατι καλο αλλιως παρε την αυθεντικη

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο εχει ανεβει κατηγορια με τις custom rom dm x1.4 παρα πολυ καλη με ολα να λειτουργουν +ραδιο και paraandroid απο tony p χωρις ραδιο που ειναι και αυτη που χρησιμοποιω τωρα παααρα πολυ γρηγορη μονο μειον που δεν εχει ραδιο!!!!Η official icecream ειναι για πεταμα!!!Εαν καποια απο τις custom δε σας δουλευει καλα ειναι ειτε γιατι δεν εχετε περασει καινουργιο baseband v30a ειτε γιατι κατι δεν κανατε σωστα στην εγκατασταση!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θελω να αλαξω μπαταρια γιατι η δικια μου ειναι του 2011 και μαλλον θελει αλαγη, ειμαι αναμεσα σε αυτες τις 2 , εχει κανεις να μου προτινη κατι ?

 

http://www.ebay.com/itm/1800mAh-Lithium-ion-Battery-For-LG-Optimus-2x-P990-Optimus-3D-P920-/250889464724?pt=PDA_Accessories&hash=item3a6a2d6b94

 

 

http://www.ebay.com/itm/P205-2430-mAh-Gold-High-Capacity-Battery-For-LG-Optimus-2X-P990-/190662921727?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2c64654dff

 

εχω παρει την 1800αρα και ειναι χειροτερη απο την "μαμα" και ετσι εχω και τις δυο και τις αλλαζω .

για την 2430 για το lg εν ξερω.πηρα ομως την ιδια 2430 για ενα galaxy ace και βγηκε ιδια με την "μαμα" .

XPERIA Z1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φοράω την ics και δεν είμαι ευχαριστημενος θα ήθελα να βάλω άλλη ρομ μήπως και δω προκοπή. δεν έχω ιδέα πώς γίνετε όμως. Ξέρει κάποιος να μου πει κάποια καλή και πως θα το περάσω; ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανένας θέμα με την δόνηση στην Manouche 1.4 με kernel ΚοΒ 0.5 OC?

Ξαφνικά το κινητό δεν έχει δόνηση...

Link to comment
Share on other sites

Σε temasek cm10.1 με old bootloader , έχω δοκιμάσει δύο Bluetooth και ενώ συνδέεται , δεν με ακούν ούτε ακούω . Σας δουλεύει εσάς? Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να φλασάρω την official ics με smartflash? Υπάρχει κάποιο link με την Official ics?

Το κινητο παει για service...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να φλασάρω την official ics με smartflash? Υπάρχει κάποιο link με την Official ics?

Το κινητο παει για service...

 

Κατεβαζεις το kdz απο το το xda,και μετα το μετατρεπεις σε smartflash αρχεία..

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζω ξανα την PA 2.6.0.8 σε old bootloader , και εχω προβλημα , το home button δεν κανει καμια ενεργεια ...

 

Τι θελει να κανω ?

 

EDIT

 

Δουλευει με τα παλια gapps , που προτεινει ο tonyp

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Σε temasek cm10.1 με old bootloader , έχω δοκιμάσει δύο Bluetooth και ενώ συνδέεται , δεν με ακούν ούτε ακούω . Σας δουλεύει εσάς?

 

Γυρισε ο τεμασεκ;

Μπορεις να ποσταρεις το λινκ της ρομ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...