Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Φλάσαρα την P.A.C.Man 19.3 ;) Πρώτες εντυπώσεις αρκετά ενθαρρυντικές, πρέπει να την χρησιμοποιήσω λίγες μέρες για να κρίνω. Πολύ ευχάριστο το customization που μου έλειψε από την CM του Temasek!!

 

@ AndrewK έχει ενσωματωμένο τον Trebuchet Launcher, από ό,τι βλέπω δεν μπορείς να κάνεις φακέλους στο App Menu;; Χρησιμοποιείς άλλον Launcher εσύ;

και καμμιά πρόταση για widget για τον καιρό;;

 

Δεν κανω φακελους οποτε δεν το εχω ψαξει με trebuchet ειμαι.

Οσο για widget,accuweather

 

 

 

 

 

παιδια εχω μια απορια δε ξερω πολλα απο κινητα πηρα προσφατα κ εγω το 2χ και ενω λεει ο κατασκευαστης πως εχει 512 ραμ το κινητο μου λεει πως εχει 342 . ειναι φυσιολογικο ?

 

Είναι φυσιολογικό γιατί ενα μερος πηγαίνει για τα γραφικά..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ok thanks andrew ;) βγήκε σήμερα και PAC20 βασισμένη σε 4.2.2 ! θα τη δοκιμάσω σε λίγο.... Που να φανταστούμε ότι θα είχαμε στο ταπεινό μας P990 την -πραγματικά- τελευταία έκδοση android!! :D

Μακάρι να δουλεύει καλά για καθημερινή χρήση!!

Link to comment
Share on other sites

ok thanks andrew ;) βγήκε σήμερα και PAC20 βασισμένη σε 4.2.2 ! θα τη δοκιμάσω σε λίγο.... Που να φανταστούμε ότι θα είχαμε στο ταπεινό μας P990 την -πραγματικά- τελευταία έκδοση android!! :D

Μακάρι να δουλεύει καλά για καθημερινή χρήση!!

 

Άμα την δοκιμάσεις ,πες μας εντυπώσεις...Πάντως είναι η μόνη ρομ που έχω κρατήσει τόσο καιρό.. Ούτε του Stefan δεν είχα κρατήσει τόσο πολύ..

Link to comment
Share on other sites

ok thanks andrew ;) βγήκε σήμερα και PAC20 βασισμένη σε 4.2.2 ! θα τη δοκιμάσω σε λίγο.... Που να φανταστούμε ότι θα είχαμε στο ταπεινό μας P990 την -πραγματικά- τελευταία έκδοση android!! :D

Μακάρι να δουλεύει καλά για καθημερινή χρήση!!

 

Με ξεσηκωσες και την έβαλα εχθες..Ωραία φαίνεται αλλά έχει bug στην φωτεινότητα της οθόνης μετα απο κλήσεις και γύρισα πίσω στην 19.3.0..

Λύση για αυτό το bug είναι η αυτόματη φωτεινότητα αλλά δεν μου αρέσει..

Link to comment
Share on other sites

Με ξεσηκωσες και την έβαλα εχθες..Ωραία φαίνεται αλλά έχει bug στην φωτεινότητα της οθόνης μετα απο κλήσεις και γύρισα πίσω στην 19.3.0..

Λύση για αυτό το bug είναι η αυτόματη φωτεινότητα αλλά δεν μου αρέσει..

 

μόλις το διάβασα στο xda και τώρα θα το δοκίμαζα... έχω βάλει αυτόματη εγώ και δεν το πρόσεξα. Επίσης θα δοκιμάσω και HDMI το βράδυ.

Μήπως η 19.3 σου φαίνεται κι εσένα πιο "responsive"?? σαν να μην ανταποκρίνεται καλά η 20... Όχι ότι αργεί, αλλά είναι ελαφρώς πιο βαριά ίσως; Φαντάζομαι σε επόμενο update θα διορθωθούν αυτά...

 

Πάντως μου φαίνεται ότι η PACMan (και η 19.3 και η 20) φορτίζει αρκετά πιο γρήγορα από Django Manouche X... ενώ περίμενα το αντίθετο.

 

EDIT1: τώρα πρόσεξα ότι εσύ το έγραψες στο xda! :) ;) Μήπως είναι γενικά γνωστό bug της CM10.1?? γιατί αναφέρει ότι τα γνωστά bugs υπάρχουν (τα οποία δεν ξέρω, αν μπορεί κάποιος ας μας πει!! :P )

 

EDIT2: αν είναι το μόνο που σε ενοχλεί, μπορείς να πατήσεις "αυτόματη φωτεινότητα" -> adjust και εκεί να θέσεις τιμές φωτεινότητας όπως τις θέλεις (διαλέγεις δηλ τα όρια αυξομείωσης της φωτεινότητας).

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω την official ics και δεν θελω να πειραξω ρομ η να βαλω αλλη εκδοση αντροιτ υπαρχει καποιο προγραμμα που να κανει το κινητο να δουλευει γρηγοροτερα ? πχ οταν ανοιγω wifi πεφτη η ταχητητα του κινητου . εχω βαλει το memory booster pro και κανει καλη δουλεια , υπαρχει κατι που θα το κανει ακομη πιο γρηγορο ? ευχαριστω ...
Link to comment
Share on other sites

δύσκολα μας βάζεις . Με ρουτ κ αλλαγή κερνέλ για official ics αν μπορείς να κάνεις κάτι, κ αν υπάρχει κάτι
Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

το μονο που με χαλαει σε αυτο το κινητο ειναι η αυτονομια.αλλιως θα το κραταγα για χρονια.ειμαι ευχαριστημενος απο τη συσκευη..ισως το vfm με τη τιμη που εχει τωρα.
Link to comment
Share on other sites

λέω να βάλω την DM 1.5 μιας και με την 1,4 μου κάνει κάτι ψιλοκουλά - ειδικά με την μπαταρία

 

ποιό κερνέλ να προτιμήσω?

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

λέω να βάλω την DM 1.5 μιας και με την 1,4 μου κάνει κάτι ψιλοκουλά - ειδικά με την μπαταρία

 

ποιό κερνέλ να προτιμήσω?

 

Γιατί βγήκε η 1.5;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι νόμιζα, διαβάζωντας το παρακάτω αλλά τελικά άκυρο :O

 

 

Στην Django Manouche X1.5 το tethering δουλεύει κανονικά?
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

πάντως με x1.4 η μπαταρία φεύγει νερό - δεν βγάζω μέρα...

μου κανε και κανα δυό κουλά κλεισίματα στο άσχετο - όχι επανεκκίνηση, κλείσιμο!

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω την Django Manouche X 1.3 με KoB kernel και εχω προβλημα με επανεκκινησεις. Τωρα τελευταια μου κανει 3-4 καθε μερα, πραγμα που εχε γινει καπως ενοχλητικο. Το εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος? Καπου διαβασα οτι μπορει να φταει το viber,ισχυει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω την Django Manouche X 1.3 με KoB kernel και εχω προβλημα με επανεκκινησεις. Τωρα τελευταια μου κανει 3-4 καθε μερα, πραγμα που εχε γινει καπως ενοχλητικο. Το εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος? Καπου διαβασα οτι μπορει να φταει το viber,ισχυει?

 

Εγώ έχω μείνει στην Django Manouche X 1.2;) και Kernel 2.6.39.4_king of birds 0.2_oc14, τυχαίο.......δεν νομίζω....!!!:lol:

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μείνει στην Django Manouche X 1.2;) και Kernel 2.6.39.4_king of birds 0.2_oc14, τυχαίο.......δεν νομίζω....!!!:lol:

 

Είναι πιο σταθερή η 1.2? Έχεις και viber και δεν σου κάνει επανεκκινήσεις? Για να πάω από την 1.3 στην 1.2 χρείζεται να τα διαγράψω πάλι όλα?

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο σταθερή η 1.2? Έχεις και viber και δεν σου κάνει επανεκκινήσεις? Για να πάω από την 1.3 στην 1.2 χρείζεται να τα διαγράψω πάλι όλα?

 

Εγώ έχω την 1.3.1 κα με το viber δεν έχω κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τι bugs αντιμετωπίζετε με την 1.4 Django Manouche.

Είμαι έτοιμος νa φλασάρω την 1.4 με τον kernel ΚοΒ 0.5.

Έχει κανένας παρόμοιο setup να μου πει εντυπώσεις. To viber δουλεύει κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

DJx1.4 με 0.5 KoB (OC) έχω ..δεν μου έχουν τύχει θέματα εμένα τουλάχιστον

ΑΛΛΑ

όσον είχα DJ1.3 με kowalksi kernel ναι είχα κάτι περίεργα...

ορίστε ο λόγος που δεν ξαναδοκίμασα kowalksi kernel με DjM

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

DJx1.4 με 0.5 KoB (OC) έχω ..δεν μου έχουν τύχει θέματα εμένα τουλάχιστον

ΑΛΛΑ

όσον είχα DJ1.3 με kowalksi kernel ναι είχα κάτι περίεργα...

ορίστε ο λόγος που δεν ξαναδοκίμασα kowalksi kernel με DjM

Από μπαταρία πως τα πας?

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο την πολύ καλη pac man 19.3.0 φλασαρα την paranoidandroid built 8 του tonyp και είναι ακόμα πιο γρήγορη απο την pac man..Την προτείνω σε οποίον θέλει μια σταθερή και γρήγορη Ρομ..
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο την πολύ καλη pac man 19.3.0 φλασαρα την paranoidandroid built 8 του tonyp και είναι ακόμα πιο γρήγορη απο την pac man..Την προτείνω σε οποίον θέλει μια σταθερή και γρήγορη Ρομ..

 

Πες μας εντυπώσεις σε σύγκριση με την PACMan 19.3 please (υπέρ - κατά; bugs??)! Γύρισα στην 19.3 γιατί μου φαίνεται πιο γρήγορη από την PACMan 20 τελικά...

 

ΥΓ: ο Temasek φαίνεται να γύρισε... καλό αυτό ;)

Link to comment
Share on other sites

Πες μας εντυπώσεις σε σύγκριση με την PACMan 19.3 please (υπέρ - κατά; bugs??)! Γύρισα στην 19.3 γιατί μου φαίνεται πιο γρήγορη από την PACMan 20 τελικά...

 

ΥΓ: ο Temasek φαίνεται να γύρισε... καλό αυτό ;)

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε.

1)Έχει πολύ ωραίο launcher που μπορείς να φτιάξεις και φακέλους στο μενού..Νομίζω είναι ο xperia

2)Είναι πιο γρήγορη-smooth από την pac man

3)Έχει καλυτερη μπαταρία λόγω του κερνελ που έχει

4)Το Μονό bug που έχω βρει είναι ότι όταν ακούς μουσική και το κλειδώνεις η μουσική πέφτει πάνω στο ρολόι της lockscreen..Βέβαια ανά βάλεις lockscreen του 4x δεν έχεις θέμα..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...