Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

εχω βαλει την cm10 και ειναι ασταθης και θελω να ξερουταρο το κινητο και να το γυρισω σε στοκ πως γινετε ?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4008189#post4008189

 

Προσθεσε και αλλα πραγματα στην ics ο stefan..

new official ICS bootloader (NVFlash version) &

new ICS partitioning layout (NVFlash version) &

Root &

Facelock &

Google Now &

CWM 6 (NVFlash version) &

essential tweaks &

more widgets &

init.d functionality &

ad blocking &

 

 

Μπορω με καποιο τροπο να την περασω χωρις να χασω της εγκατεστημενες εφαρμογες??Το backup του cwm 5 γινεται restore στο cwm 6??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τι διαφορα έχει η lite με την άλλη;πήγα να κάνω αυτά που λέει για την άλλη αλλά το αφησα καλύτερα μη γίνει και τίποτα...

 

edit:Δε μπορεί να διαβάσει την εξωτερική sd...τι να κάνω;

 

Η στανταρ μπανει οπως εισαι οπως εισαι η αλλη θελει παραπανω διαδικασια γιατι εχει παραπανω εφαρμογες. Τις γραφει τις διαφορες αναλυτικα, μπες και διαβασε. Κανε στην εσωτερικη sd εναν φακελο με το ονομα external_sd .

Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρησιμοποιείς την έκδοση από tonyp και harsh; Αν ναι, λογικό είναι γιατί ο kernel αυτής της έκδοσης βασίζεται στα sources του cm10 με αποτέλεσμα να φέρνει κάποια bugs από το cm10 και στην stock έκδοση. Η έκδοση του stefan που είναι απείραχτη με τον original kernel λογικά δεν πρέπει να έχει τέτοια προβλήματα.

 

Του Stefan έχω... Ελπίζω να μην το παρουσιάσει ξανά το θεματάκι. Ίσως ήταν κάτι παροδικό.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4008189#post4008189

 

Προσθεσε και αλλα πραγματα στην ics ο stefan..

new official ICS bootloader (NVFlash version) &

new ICS partitioning layout (NVFlash version) &

Root &

Facelock &

Google Now &

CWM 6 (NVFlash version) &

essential tweaks &

more widgets &

init.d functionality &

ad blocking &

 

 

Μπορω με καποιο τροπο να την περασω χωρις να χασω της εγκατεστημενες εφαρμογες??Το backup του cwm 5 γινεται restore στο cwm 6??

 

 

Πηγα εκει αλλα δεν μπορω να κατεβασω το "BIN_LGP990AT-00-V20r-EUR-XX-MAR-02-2012-0" τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Πηγα εκει αλλα δεν μπορω να κατεβασω το "BIN_LGP990AT-00-V20r-EUR-XX-MAR-02-2012-0" τι μπορω να κανω?

 

Nα τσεκαρεις την συνδεση σου στο ιντερνετ,ολοι στο φορουμ του στεφαν κανονικα κατεβαζουν,κι εγω τα εχω κατεβασει ολα κανονικοτατα

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι διαφορά έχει αυτή με αυτή;Εγώ έχω την πρώτη...για να βάλω την δευτερη θέλει full wipe;

 

Ειναι ρομς απο διαφορετικους devs,απλως.Διαβασε τι περιλαμβανει του καθενος κ βρες τις διαφορες.Οταν αλλαζεις μνημη,θελει full wipe,αλλιως θα εχεις προβληματα.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την standard και μολις παιρνω τηλεφωνο μαυριζει η οθονη αλλα η κληση γινεται κανονικα.Αν θες να το κλεισεις το το τηλεφωνο δεν μπορεις εσυ παρα μονο μοιλις το κλεισει ο αλλος.Μετα απο κανα λεπτο επανερχεται η οθονη αλλιως βγαζεις μπαταρια και reboot.Ειναι μεγαλο ξενερωμα.Εχει κανεις καμμια λυση πριν ξαναγυρισω σε καποια αλλη
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την standard και μολις παιρνω τηλεφωνο μαυριζει η οθονη αλλα η κληση γινεται κανονικα.Αν θες να το κλεισεις το το τηλεφωνο δεν μπορεις εσυ παρα μονο μοιλις το κλεισει ο αλλος.Μετα απο κανα λεπτο επανερχεται η οθονη αλλιως βγαζεις μπαταρια και reboot.Ειναι μεγαλο ξενερωμα.Εχει κανεις καμμια λυση πριν ξαναγυρισω σε καποια αλλη

 

Τι εννοεις εβαλες την standard?γινε συγκεκριμενος

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις εβαλες την standard?γινε συγκεκριμενος

Εννοω εβαλα αυτην την ρομ P990-ICS-v28g-3.0-standard

http://goo.im/devs/tonyp/P990-stuff/ICS/P990_Stock-ICS-v28g-v3.0-standard.zip

Και τωρα ειδα που το συνδεσα στο pc δεν αναγνωριζει την sd ...

Edited by KAJWBTFE
Link to comment
Share on other sites

Εννοω εβαλα αυτην την ρομ P990-ICS-v28g-3.0-standard

http://goo.im/devs/tonyp/P990-stuff/ICS/P990_Stock-ICS-v28g-v3.0-standard.zip

Και τωρα ειδα που το συνδεσα στο pc δεν αναγνωριζει την sd ...

 

Φακελο για την sd πρεπει να κανεις μονος σου.FUll wipe εκανες?

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Και φακελο εκανα(αλλιως κολλαγε το κινητο μετα το φλασαρισμα) και full wipe εκανα...

 

Δοκιμασα και αυτην cm-10-20121116-NIGHTLY-p990 και παλι τα ιδια...Δεν ξερω...Εβαλα τωρα την cm-7.2.0-p990 και ειναι οκ...Δεν μπορω να καταλαβω τι φταει?..

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Απο που αλλου μπορω να κατεβασω το "BIN_LGP990AT-00-V20r-EUR-XX-MAR-02-2012-0" για να βαλω την stock rom? απο το συγγεκριμενο: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1035041 δεν με αφηνει και μου βγαζει οτι ειναι απασχολιμενος ο server ... καμοια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

Full-Wipe means:

 

- wipe data/factory reset

- wipe cache partition

- -> advanced -> wipe dalvik cache

- -> advanced -> wipebattery statts (optional)

- -> mounts an storage -> format cache

- -> mounts an storage -> format data

- -> mounts an storage -> format system

Link to comment
Share on other sites

Full-Wipe means:

 

- wipe data/factory reset

- wipe cache partition

- -> advanced -> wipe dalvik cache

- -> advanced -> wipebattery statts (optional)

- -> mounts an storage -> format cache

- -> mounts an storage -> format data

- -> mounts an storage -> format system

Μα ολα αυτα τα εχω κανει..:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει βρει κανενας Baseband που να δουλευει στην Ελλαδα χωρις προβληματα; Οι 725, 218,1120 μου εχουν βγαλει προβλημα μετα απο λιγο καιρο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει βρει κανενας Baseband που να δουλευει στην Ελλαδα χωρις προβληματα; Οι 725, 218,1120 μου εχουν βγαλει προβλημα μετα απο λιγο καιρο.

 

1,5 χρονο τωρα με 725 κ ταιριασμα ριλ/bb φυσικα,αναλογα την ρομ που φοραω καθε φορα,δεν ειχα προβλημα ποτε.Εξαιρω τις ics κ cm10,που αναγκαστικα χρησιμοποιω κ υπαρχουν(εν γνωση μου) προβληματα

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η cm10 ακόμα πρόβλημα με τον ηχο έχει;;

 

Κ δυστυχως θα συνεχισει να εχει, μεχρι να βγει ο κωδικας για τον κερνελ του 990(του 660 δεν ταιριαζει πληρως,ειναι για αλλου ειδους κεραια κ δικτυα) επισημως απο την lg.

Ασχετο,μου αρεσε πολυ που καταφεραν να ξεκλειδωσουν τον bootloader του optimus g κ καταφεραν να το rootαρουν.Αυτο που δεν μου αρεσει ειναι οτι jb θα παρει κααααποια στιγμη στο Q4...κατι μου θυμιζει...

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δεν μου αρεσει ειναι οτι jb θα παρει κααααποια στιγμη στο Q4...κατι μου θυμιζει...

Το Q4 του .....2013?

Γιατί η LG έτσι μας έχει μάθει.:mad:

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Το Q4 του .....2013?

Γιατί η LG έτσι μας έχει μάθει.:mad:

 

Για αυτο περιμενω κι εγω φιλε να δω...παντως στην αμερικη,το παιρνουν πολυ φτηνα,κι ολοι εχουν να λενε για την ποιοτητα κατασκευης σε σχεση με το siii,την οθονη του κ την μπαταρια του.Βεβαια ολοι φοβουνται τις μουφες της lg...Απο την αλλη βεβαια τα βαζουν κ με την sammy,καθοτι εβαλε ολους να αγορασουν το siii με 1gb ram κ τωρα το βγαζει με 2gb ram lte...

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Απο που αλλου μπορω να κατεβασω το "BIN_LGP990AT-00-V20r-EUR-XX-MAR-02-2012-0" για να βαλω την stock rom? απο το συγγεκριμενο: http://forum.xda-developer....php?t=1035041 δεν με αφηνει και μου βγαζει οτι ειναι απασχολιμενος ο server ... καμοια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει επίσημη έκδοση ICS από την LG. Έχω την 2.3.4 V20s και μου λέει ότι δεν υπάρχει νεότερη. Εάν δεν υπάρχει, ξέρεται πότε αναμένεται;

 

Ευχαριαστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει επίσημη έκδοση ICS από την LG. Έχω την 2.3.4 V20s και μου λέει ότι δεν υπάρχει νεότερη. Εάν δεν υπάρχει, ξέρεται πότε αναμένεται;

 

Ευχαριαστώ.

 

Οχι ακομα φιλε, μονο κατι leaks εχουν διαρευσει αλλα για να τα περασεις πρεπει ειτε να εισαι ροοτ ειτε με το nvflash. Λογικα ομως ειναι κοντα και η επισημη ανσβαθμιση (ελπιζουμε).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...