Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Θέμα με την ταχύτητα κατέβασμα ς δεν έχω..Έβαλα το νέο built σήμερα άλλα δεν δουλεύει καθόλου το powe buton..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως έχω τρελό πρόβλημα με το μικρόφωνο και το ακουστικό .... μια δεν με ακούνε μια δεν τους ακούω ....
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα ελπίζω να φτιάξουν σύντομα το πρόβλημα του μικροφωνου ..Σκέφτομαι να γυρίσω σε cm7..
Link to comment
Share on other sites

Με λίγη υπομονή πιστεύω θα το χαρούμε για περισσότερο καιρό απ'ότι υπολογίζαμε το κινητάκι. Εγώ πάντως δεν θα το άλλαζα γιατί έδωσα αρκετά λεφτά για να το πάρω. Βέβαια ας είναι καλά τα παιδιά στο xda γιατί με stock θα το είχα πετάξει χαλαρά. Ευχαριστούμε και τα παιδιά του forum που δοκιμάζουν τις διάφορες εκδόσεις των custom και δίνουν μεγάλη βοήθεια στους υπόλοιπους με όποια bugs εμφανίζονται.
http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα ελπίζω να φτιάξουν σύντομα το πρόβλημα του μικροφωνου ..Σκέφτομαι να γυρίσω σε cm7..

 

Το θέμα με το μικρόφωνο κλπ είναι θέμα συνδυασμού BB με RIL.

H CM10 έχει βασιστεί στα sources του κορεάτικου μοντέλου (660) πού έχει μικρές διαφορές σε σχέση με το δικό μας, κυρίως στην συνδεσιμότητα (δίκτυα).

Συμπερασματικά, δεν πρέπει με τίποτα να αλλαχτεί το RIL σε κάποιο άλλο πέρα από αυτό που έρχεται μαζί με την CM10.

Το BB τώρα είναι ...λαχείο. Στο δικό μου φοράω τον τελευταίο επίσημο (από την V20S) και σε όσες δοκιμές έκανα (3-4 κλήσεις εισερχόμενες και εξερχόμενες) δουλεύει κανονικά.

To ίδιο δείχνει και το internet μέσω gsm

Δεν έχω βγάλει ασφαλή συμπεράσματα ακόμα, καθώς το έχω για δεύτερο και δεν το χρησιμοποιώ συνέχεια.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την τελευταια nightly και για μενα καποια πραγματα χειροτερεψαν. Πρωτον κανει κατι πολυ ενοχλητικο: ξυπναει μονο του το κινητο χωρις να εχει ερθει καποιο notification. Στο ξεκαρφωτο ανοιγει και μου βγαζει την lockscreen σαν να πατησα το power.

Δευτερον το bug με το power και την δονηση παραμενει.

Τριτον η μπαταρια τελειωνει πιο γρηγορα και απο το μισθο μου

Παρολα αυτα ειναι τοσο smooth που σκεφτομαι να τα υποφερω ολα αυτα παρα να γυρισω πισω

Link to comment
Share on other sites

φρεσκια http://get.cm/get/4B7

Αυτή δεν είναι η χθεσινή (2η);

Είναι αυτή με τα προβλήματα!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

ναι χθεσινη

θα την δοκιμασω και θα δειξει

 

Σε λίγο θα βγεί σημερινή.

 

Edit βγήκε

από ότι διαβάζω έχει ακόμα προβλήματα!

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Την φλασαρε κανενας;;Εγω απο εχθες γυρισα στην παλια καλη queste.Οταν δεν υπαρχει προβλημα με το μικροφωνο θα ξαναγυρισω..
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την τελευταια nightly και για μενα καποια πραγματα χειροτερεψαν. Πρωτον κανει κατι πολυ ενοχλητικο: ξυπναει μονο του το κινητο χωρις να εχει ερθει καποιο notification. Στο ξεκαρφωτο ανοιγει και μου βγαζει την lockscreen σαν να πατησα το power.

Δευτερον το bug με το power και την δονηση παραμενει.

Τριτον η μπαταρια τελειωνει πιο γρηγορα και απο το μισθο μου

Παρολα αυτα ειναι τοσο smooth που σκεφτομαι να τα υποφερω ολα αυτα παρα να γυρισω πισω

 

Αυτα ειναι με την πλεον προσφατη. Μεχρι τωρα η πρωτη nightly ηταν η καλυτερη

Link to comment
Share on other sites

Τριτον η μπαταρια τελειωνει πιο γρηγορα και απο το μισθο μου

 

Χαχαχαχα!καλο κ δυστυχως αληθινο...

Παιδια,ολες οι nightly εχουν ενα καρο προβληματα κ μαλιστα οχι τα ιδια σε ολους.Τα ιδια ειχαμε περισυ με την cm7 οταν πρωτοβγηκε,δεν προλαβαινες να περνας updates,2-3 την μερα...Ακομη κ η stable,που θα βγει μαλλον οταν κυκλοφορησει η επισημη,θα ειναι σχετικα σταθερη..Για καθημερινη χρηση(για μενα) δεν κανει,με τον φοβο οτι μπορει να χασεις κλησεις.

Βεβαια εχω να πω οτι βαρεθηκα το κινητο που χρυσοπληρωσα περισυ,να προσπαθω να το κανω με μοντες συνεχεια,να λειτουργησει οπως θα επρεπε.Πρεπει να εχω φλασαρει πανω απο 300 φορες,κουραστηκα.Μαυρα χαλια η lg στην υποστηριξη των κινητων της,αν κ το επομενο που θα ηθελα κ στοχευω ειναι το optimus g,ευελπιστωντας οτι ειναι αρκετα δυνατο ωστε να μην ασχοληθω ουτε με μοντες,ουτε να κρεμομαι απο την lg.Το οποιο γινεται ηδη προπαραγγελια με 599€ κ jb τον δεκεμβρη..

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση... Αν αλλάξω ρομ αλλάζει και το baseband; Αν δεν αλλάζει πιο baseband και πιο ril προτείνετε ;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση... Αν αλλάξω ρομ αλλάζει και το baseband; Αν δεν αλλάζει πιο baseband και πιο ril προτείνετε ;

 

Ευχαριστώ.

Δεν αλλάζει το baseband και ΔΕΝ πρέπει να αλλάξεις το ril για την CM10. Δουλεύει μονο με το ril που έρχεται μαζί.

BB μπορείς να αλλάξεις, αλλά μονο αν συναντήσεις προβλήματα, χαμένες κλήσεις κλπ. Αν δεν έχεις πρόβλημα και αλλάξεις ΒΒ είναι κατά 99% βέβαιο ότι θα αποκτήσεις!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει το baseband και ΔΕΝ πρέπει να αλλάξεις το ril για την CM10. Δουλεύει μονο με το ril που έρχεται μαζί.

BB μπορείς να αλλάξεις, αλλά μονο αν συναντήσεις προβλήματα, χαμένες κλήσεις κλπ. Αν δεν έχεις πρόβλημα και αλλάξεις ΒΒ είναι κατά 99% βέβαιο ότι θα αποκτήσεις!

 

Λοιποοοον άλλαξα BB μήπος και δουλέψει η cm10 και τώρα που θα ξαναβάλω gueste δεν ξέρω πιο ΒΒ να γυρίσω πίσω.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως για να βρούμε την υγειά μας πρέπει να βγει καμμιά kang (κατά προτίμηση του Temasek)... και ποιος περιμένει πάλι....
Link to comment
Share on other sites

Την φλασαρε κανενας;;Εγω απο εχθες γυρισα στην παλια καλη queste.Οταν δεν υπαρχει προβλημα με το μικροφωνο θα ξαναγυρισω..

 

Τα ίδια θέματα έχει, μία δεν λειτουργεί το μικρόφωνο, μία το ακουστικό και ανοιλγει συνέχει η οθόνη στο lock screen....

Link to comment
Share on other sites

Ακομα είναι πολύ ασταθής για καθημερινή χρήση. Μονο αν το έχεις σαν δεύτερο τηλέφωνο μπορείς να ...αντέξεις τα καψόνια του!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και εγώ,όπως πολλοί,μια stable έκδοση της CM10,όμως απ'ότι βλέπω θα περιμένουμε ακόμα.. Προσωπικά,πιστεύω η πιο σταθερή,μέχρι τώρα,είναι της 31-10,που αυτή έχω,με ΒΒ τη 218,που πρότειναν και κάποια άλλα παιδιά σε προηγούμενα ποστ. Δεν έχω αντιμετωπίσει σημαντικά αλλά προπαντός ενοχλητικά προβλήματα. Με τις κλήσεις όλα καλά.Και ακούγομαι και με ακούνε πολύ καλά.Για χαμένες κλήσεις,δε μου έχει παραπονεθεί κανείς μέχρι στιγμής ότι με καλούσε και δεν απαντούσα ή κάτι παρόμοιο... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ακομα είναι πολύ ασταθής για καθημερινή χρήση. Μονο αν το έχεις σαν δεύτερο τηλέφωνο μπορείς να ...αντέξεις τα καψόνια του!

 

Δηλαδή εγώ που το θέλω για καθημερινή χρήση και δεν έχω άλλο τι μου προτείνεις να βάλω;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που το θέλω για καθημερινή χρήση και δεν έχω άλλο τι μου προτείνεις να βάλω;

 

Κάποια CM7 πχ του Temasek

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...