Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Έχει ένα θεματακι με τις κλησεις.Μερικές φορές δεν δουλεύει το μικρόφωνο..Μονό με reboot στρώνει..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια αυτο το battery drain ποσο εντονο ειναι; Εννοω χωρις wifi. Γιατι αμα το κινητο θελει 10 ωρες να φορτισει και σε 3 ωρες αδειαζει, αστα βραστα. Αντε πειτε, μονο αυτο με κραταει.
Link to comment
Share on other sites

Με την φόρτιση όλα οκ, υπάρχει η λύση μερικά ποστ πιο πάνω . Το πρόβλημα με την μπαταρία υπάρχει ακόμα με μιση ώρα 3g έχει πέσει 15%
Link to comment
Share on other sites

Στον έλεγχο ισχύος δεν έχει κουμπι για 3g (on-off) ...

 

Κάποιος τρόπος για γρηγορη επιλογή και οχι μέσα από τις ρυθμίσεις ???

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα και εγω. Πρωτες εντυπωσεις ειναι θετικες. Ετσι επρεπε να ειναι το κινητο εδω και καιρο. Αλλα το Power drain παιδια ειναι απιστευτο! Σεταρω το κινητο, εχωντας συνδεσει το usb στο λαπτοπ και με το wifi ανοιχτο η μπαταρια πεφτει!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τα mail έχει κανείς άλλος πρόβλημα? Το κινητό κάνει συγχρονισμό εδώ και ένα τέταρτο και mail δεν βλέπω να εμφανίζονται..Το ρολόι έφτιαξε!
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω γιατί αλλά δε μου ακούγεται τόσο ετοιμη ακόμα...δεν έχει ραδιόφωνο,η μπαταρία αδειάζει γρήγορα,κάτι με το μικρόφωνο διάβασα πιο πριν...

Ξέρετε πόσο καιρό περίπου μπορεί να πάρει ακόμα για να φτιάξουν αυτά τα προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω γιατί αλλά δε μου ακούγεται τόσο ετοιμη ακόμα...δεν έχει ραδιόφωνο,η μπαταρία αδειάζει γρήγορα,κάτι με το μικρόφωνο διάβασα πιο πριν...

Ξέρετε πόσο καιρό περίπου μπορεί να πάρει ακόμα για να φτιάξουν αυτά τα προβλήματα;

 

Ειναι Nightly, το οποιο σημαινει φυσικα οτι δεν ειναι ετοιμη ακομα...

 

Κατα τα αλλα οι βασικες λειτουργειες δουλευουν, και τα διαφορα μικρο-προβληματα φτιαχνονται μερα με τη μερα ( σε λιγα λεπτα βγαινει νεο nighlty)

Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου ή ο browser φορτώνει πιο αργά από ότι με την προηγούμενη rom που είχα (Django Manouche 1.6.1); Γενικά ενώ μου φαίνεται πολύ ομαλή και σταθερή στη λειτουργία η CM10, έχω την εντύπωση πως σε ότι αφορά data (download/upload) είναι πιο αργή από πριν.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγω εντυπωσεις,εκτος απο τα γνωστα,δοκιμαστε διαφορες basebands οσοι εχετε προβλημα ηχου στις κλησεις.

Κατα τ'αλλα,οπως κ με το leak που ειχα βαλει,πολυ smooth κ fast responding το κινητο,επιτελους!Κριμα για τα παιδια που το πουλησαν προσφατα,καθοτι η αξια του ανεβαινει κ παλι με το που βγει ειτε η επισημη,ειτε η stable του RC.

Να πω κι ενα μπραβο σε ολους τους devs(temasek,owain,mrhyde,tonyp,spica,harsh,stefan κτλ),οι οποιοι συμφωνησαν να μην βγαλει κανενας τους kang μεχρι το τελος του μηνα,κ να αφησουν τον Ricardo να απολαυσει την επιτυχια του αποκλειστικα κ να χαρει τις beers του!

Σοφη αποφαση,αν σκεφτει κανεις τι εγινε με τον rc κ το optimus black...

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Εβαλε κανένας την σημερινή έκδοση;;Έχει πουθενά changelog??και το πρωί είχα θέμα με το μικρόφωνο..
Link to comment
Share on other sites

Εβαλε κανένας την σημερινή έκδοση;;Έχει πουθενά changelog??και το πρωί είχα θέμα με το μικρόφωνο..

 

Την εβαλα πριν λιγο, ολα δουλευουν μια χαρα, παρ'ολο που το GetRIL δειχνει Uknown RIL, με baseband LGP990AT-00-V20r-xx-M

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα πριν λιγο, ολα δουλευουν μια χαρα, παρ'ολο που το GetRIL δειχνει Uknown RIL, με baseband LGP990AT-00-V20r-xx-M

 

το ράδιο το φλας στην photo;;

Link to comment
Share on other sites

το ράδιο το φλας στην photo;;

 

Οι CM δεν εχουν εφαρμογη για ραδιο ( αν θυμαμαι καλα), απλα κατεβαζεις μια απο το Play Store ή απο το XDA.

Εβαλα την ICS Camera (απο Play Store), και δουλευουν ολα τα χαρακτηριστικα της καμερας ( γιατι καποια μλκια εκανα με τα GApps και καποια εκδοση που περασα, μου εδινε επιλογη μεχρι 5MP)

Link to comment
Share on other sites

Ο ricardo εχει στηριχθει στο su660 για να βγαλει την cm10,οποτε βαλτε baseband την 1119 με v30a που ειναι του 660,δεν θα εχετε προβλημα με ηχο,σημα,μονο με τα stats της μπαταριας,οποτε ξανατρεξτε τα permisions.
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Οι CM δεν εχουν εφαρμογη για ραδιο ( αν θυμαμαι καλα), απλα κατεβαζεις μια απο το Play Store ή απο το XDA.

 

Offline radio εννοεις; Και δουλευει κανονικα, σαν την στοκ εφαρμογη;

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Offline radio εννοεις; Και δουλευει κανονικα, σαν την στοκ εφαρμογη;

 

Yeap http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1059296&highlight=fm+radio

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την σημερινή.

 

Αντιμετωπίζω ένα θεματάκι με το wifi. Δηλαδή εκεί που με την CM7.2 είχε ισχύ σήματος 2-3 γραμμές τώρα με την CM10 παλεύει να συνδεθεί και το πολύ να πιάσει 1 γραμμή (μετά από λίγο πάλι αποσυνδέεται).

Έχει κανείς το ίδιο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την σημερινή.

 

Αντιμετωπίζω ένα θεματάκι με το wifi. Δηλαδή εκεί που με την CM7.2 είχε ισχύ σήματος 2-3 γραμμές τώρα με την CM10 παλεύει να συνδεθεί και το πολύ να πιάσει 1 γραμμή (μετά από λίγο πάλι αποσυνδέεται).

Έχει κανείς το ίδιο θέμα?

 

Στο Advanced του WiFi κανε disable το "Avoid poor connections"

 

Συντομα λογικα θα φτιαξουν και το WiFi να εχει καλυτερο σημα.

Link to comment
Share on other sites

Στο Advanced του WiFi κανε disable το "Avoid poor connections"

 

Συντομα λογικα θα φτιαξουν και το WiFi να εχει καλυτερο σημα.

 

Μιλάω για το ίδιο wifi και για την ίδια θέση! Δηλαδή βλέπω ότι με την νέα CM μειώθηκε η απόδοση του wifi του κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...