Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Σίγουρα δεν το ανεβάζω σωστά αλλά κάποιος mode να το κοινοποιήσει στο σωστό μέρος.

 

SOS

Μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα e-mail όπου πρόκειται για ιό...!!!Αν σας ήρθη μην πατήσετε το link..!!!

 

http://s1.directupload.net/images/120308/jbrbkoev.png http://s7.directupload.net/images/120308/dozdnjjx.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν χρειάζεται να μπεις, αφού έχεις κατεβάσει ΟΤΑ update θα στο θυμίσει μόλις ανοίξει το κινητό, οπότε θα ξανακάνει μόνο του reboot....

 

πήγα να μπω στο recovery menu πάλι μετά αφού άνοιξε το κινητό και όταν πάτησα τα 2 κουμπιά βγήκε μια κούτα με το ανθρωπάκι του android έτρεχε μια γραμμή και μετά άνοιξε το κινητό και είχαν σβηστεί όλα μου ζήταγε να βάλω ώρα λογαριασμό gmail και τέτοια γιατί?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

πήγα να μπω στο recovery menu πάλι μετά αφού άνοιξε το κινητό και όταν πάτησα τα 2 κουμπιά βγήκε μια κούτα με το ανθρωπάκι του android έτρεχε μια γραμμή και μετά άνοιξε το κινητό και είχαν σβηστεί όλα μου ζήταγε να βάλω ώρα λογαριασμό gmail και τέτοια γιατί?

 

Λογικό, αν σου έκανε όντως το update...έγινε όμως ? για τσέκαρε version στο Σχετικά με το τηλέφωνο

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Λογικό, αν σου έκανε όντως το update...έγινε όμως ? για τσέκαρε version στο Σχετικά με το τηλέφωνο

τώρα το κάνει εγκατάσταση είναι στο 67% 3/4 θα δούμε μόλις άνοιξη άμα την περάσει θα πρέπει να το ξανά κάνω root η το κρατάει?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

τώρα το κάνει εγκατάσταση είναι στο 67% 3/4 θα δούμε μόλις άνοιξη άμα την περάσει θα πρέπει να το ξανά κάνω root η το κρατάει?

 

Μια χαρά είσαι, πες μας τι άλλαξε μόλις δεις τη καινούρια έκδοση.

 

Αν σου έχει αλλάξει το su (το οποίο είναι το πιθανότερο) δεν θα έχεις πλέον root (superuser ή su) δικαιώματα...άρα ναι, θα πρέπει να το ξανακάνεις root...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εδω κ 2 μερες κατεβαζω την αναβαθμιση μεσο οτα κ αφου τελειωσει το download μου βγαζει μη εγκυρο πακετο λογισμικου ..να πω πως ειμαι ροοτ εχω απεγκαταστησει αρκετες εφαρμογες απο το κινητο κ την 2.3.4 την εχω περασει φλασαροντας τον κινητο αυυα τη μπορει να φταιει;ευχαριστω!επισης το κινητο ειναι γερμανικο κ στο build number GRj22 Edited by filippos_04
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι, πες μας τι άλλαξε μόλις δεις τη καινούρια έκδοση.

 

Αν σου έχει αλλάξει το su (το οποίο είναι το πιθανότερο) δεν θα έχεις πλέον root (superuser ή su) δικαιώματα...άρα ναι, θα πρέπει να το ξανακάνεις root...

 

να ρωτήσω κάτι τελειωσε και πήγε 100% και είναι κολλημένο σε μια μαύρη οθόνη με ένα κουτί ανοικτό και το ανθρωπάκι τις lg απέξω και δεν κάνει τίποτα τι να κάνω??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι τελειωσε και πήγε 100% και είναι κολλημένο σε μια μαύρη οθόνη με ένα κουτί ανοικτό και το ανθρωπάκι τις lg απέξω και δεν κάνει τίποτα τι να κάνω??

 

Τη πρώτη φορά που μπουτάρουν android κινητά ή μετά από updates κάνουν μερικά λεπτά μέχρι να ανοίξουν...υπομονή κανά τέταρτο τουλάχιστον...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Τη πρώτη φορά που μπουτάρουν android κινητά ή μετά από updates κάνουν μερικά λεπτά μέχρι να ανοίξουν...υπομονή κανά τέταρτο τουλάχιστον...

 

φιλε μου μήπως έχει κολλήσει γιατί και το βελάκι που είναι στο κουτί δεν κινείται είναι σταθερό?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μήπως έχει κολλήσει γιατί και το βελάκι που είναι στο κουτί δεν κινείται είναι σταθερό?

 

Δεν θυμάμαι αν το update της LG έχει κάποιο animation (αν πρέπει δηλαδή να κινείται το βελάκι που λες)....αλλά σίγουρα όταν πέρασα την V20L περίμενα κανά 20λεπτο για να τελειώσει...τι να σου πω...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι αν το update της LG έχει κάποιο animation (αν πρέπει δηλαδή να κινείται το βελάκι που λες)....αλλά σίγουρα όταν πέρασα την V20L περίμενα κανά 20λεπτο για να τελειώσει...τι να σου πω...

 

τίποτα παραμένει κολλημένο τόση ώρα άστα να πάνε έτσι μου έρχεται να το πετάξω από το μπαλκόνι και τώρα τι κάνω?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσει κανά μισάωρο και δεν προχωράει, τότε μάλλον κόλλησε...συνήθως με reboot (με μπαταρία αν δεν γίνεται με το on/off) ξαναπαίρνει μπρος...αλλιώς θα μπουτάρει με την παλιά rom. Αν έγινε το μοιραίο, τότε θέλει φλασάρισμα με το LG tool (εφόσον το recovery δουλεύει) ή μέσω adb...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

ironkrnL64_20120307h1215-rld-uv-cam-app-beats-check.zip κανει για gb ο κερνελ αυτος?τον έβαλε κανενας.Τσαγκλις εβαλα cm7kang-O2x-P204-71 σημερα, την δοκίμασες?Οσοι έχουν ξένες συσκυές ρουτ άλλη ρομ και ξενιάσατε στην κεντική σελίδα υπάρχουν οδηγίες για όλα αυτά.Προβλήματα και Εξεδικευμένα πράματα καλως ρωτάμε.Εδώ πλέον γεμίσαμε ίδια ποστς για το ιδιο θέμα. Edited by votis
Link to comment
Share on other sites

ironkrnL64_20120307h1215-rld-uv-cam-app-beats-check.zip κανει για gb ο κερνελ αυτος?τον εβαλε κανενας.Τσαγκλις εβαλα cm7kang-O2x-P204-71 σημερα, την δοκιμασες?

 

1) Κάνει για όλες της CM based rom, ανιχνεύει μόνο του ποιά έχεις. Το 64 αν το αλλάξεις αλλάζεις το ramhack. Προτείνω να το κάνεις 32 ή 48, το 64 ίσως σου δημιουργήσει προβλήματα στο 1080p video και σε μερικά δύσκολα παιχνίδια.

2) έχω ακόμα την -70.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

τελικά το κινητό πάει και δεν ανοίγει πια πήρα την lg και δευτερα έρχονται να το παραλάβουν αν δεν μου έρθει μέχρι το βραδυ να το πετάξω από το μπαλκόνι να πάω να πάρω άλλο

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

το πέρασα με 48 κάνω ρεμπουτ κολάει στο σήμα λτζ και τέλος, τον ξαναβάζω<κερνελ> με ρεκοβερι τίποτα.φλασάρω ρομ απο πανω και άνοιξε ευτυχώς.Πως βγένει η προστασία εγγκραφης απο την κάρτα εςντ?δεν μπορώ να κάνω αντιγραφές.
Link to comment
Share on other sites

για σασ παιδεσ εχω ενα προβλημα στον browser που εχει η lg επειδη εχω cosmote; αποθηκευτικαν στουσ σελιδοδείκτες μου αυτοματα η παρακατω σελιδεσ, my view http://wap.cosmotemyview.gr/,cosmote,http://www.cosmote.gr/[/url], music Zone http://musicZone.cosmotemyview.gr/ στισ οποιεσ δεν μπορω να κανω διαγραφη σελιδοδείκτη, οταν παταω http://www.cosmote.gr/ μου λεει παρουσιαστηκαν προβληματα με το πιστοποιητικο ασφαλειασ αυτου του ιστοτοπου, το ονομα του ιστιοτοπου δεν αντιστοιχει στο ονομα του πιστοποιητικου και ειναι αυτο wwwspafuturethinkingsurveys.com , https://www.thawte.com/index.html

 

τι Παιζει ασχετοσ

Edited by perastikoss
Link to comment
Share on other sites

τελικά το κινητό πάει και δεν ανοίγει πια πήρα την lg και δευτερα έρχονται να το παραλάβουν αν δεν μου έρθει μέχρι το βραδυ να το πετάξω από το μπαλκόνι να πάω να πάρω άλλο

 

Δεν ανοίγει για ποιο λόγο ? Κολλάει στο android σήμα ? Μπαίνει συνεχώς recovery ? Σε κάθε περίπτωση -όπως έκανε ο φίλος παρακάτω- περνάς τη stock rom με το LG tool ή το adb και είσαι ΟΚ....δεν υπάρχει λόγος να το πετάξεις, δεν μπρικάρουν πλέον τόσο εύκολα τα κινητά...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίγει για ποιο λόγο ? Κολλάει στο android σήμα ? Μπαίνει συνεχώς recovery ? Σε κάθε περίπτωση -όπως έκανε ο φίλος παρακάτω- περνάς τη stock rom με το LG tool ή το adb και είσαι ΟΚ....δεν υπάρχει λόγος να το πετάξεις, δεν μπρικάρουν πλέον τόσο εύκολα τα κινητά...

 

το κινητό κολλάει στο σήμα LG με το που το ανοίγω και μένει εκεί. Πήρα την LG και θα έρθουν να το πάρουν την δευτερα δεν θα πληρώσω τίποτα μου είπαν, δεν προσπαθώ να το φτιάξω γιατί δεν ξέρω αγγλικά να κάτσω να διαβάσω για να βρω τι πρέπει να κάνω.

Πάντως θα ήθελα να σε ευχαριστήσω για την βοήθεια και για τον χρόνο σου αλλα κρίμα που δεν κατάφερα να το φτιάξω είμαι άσχετος από android το κινητό το έχω 2 μήνες πριν ήμουν σε symbian

 

χίλια ευχαριστώ και πάλι και να είσαι καλά φιλε μου

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εσεις που το αναβαθμισατε σε V20q, τι καταγωγης ειναι οι συσκευες σας ; Εψαξα και μεσω OTA και Update Tool και δεν εμφανιζει τιποτα ολως περιεργως. Επισης εχω το εξης θεμα: μεσω του ROM manager ειχα εγκαταστησει το CWM, το οποιο οπως και αλλη φορα, προσπαθησα σημερα να μπω σε recovery mode μεσω αυτου και δεν ανοιγε, σαν να μην εγκατασταθηκε ποτε. Γιατι ενω εγκαθισταται μετα "εξαφανιζεται" ;
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η V20Q ειναι ίδια με την V20L & V20M απλά ειναι για διαφορετική χώρα συσκευής..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι καινούργιος και στο κινητό και στο android έχω κάποιες απορίες:

 

1)Ποια είναι η καλύτερη έκδοση λογισμικού για το κινητό; υπάρχει κάτι που να μην δουλεύει σωστά με αυτή την έκδοση;

 

2)Στέλνω Υ στο 1313 για να δω το υπόλοιπο σε what's up και μου λέει ότι η υπηρέσια δεν βρέθηκε!

 

3)Πατάω λήψη σε στα mms και δεν κάνει τίποτα, μήπως θέλει κάποια ρύθμιση η συσκευή;

 

αυτά για την ώρα, ευχαριστώ

 

 

Σ' ευχαριστώ φίλε μου θα το δοκιμάσω.

 

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στις υπόλοιπες ερωτήσεις και κυρίως στο ποια είναι η καλύτερη έκδοση rom για το κινητό; Τώρα έχει πάνω την sandwitch αλλά επειδή είναι beta δεν ξέρω αν είναι καλύτερη από την επίσημη(που αν κατάλαβα σωστά η τελευταία είναι η v20q).

Link to comment
Share on other sites

Ε,όχι και ίδια,έχει πολλές σημαντικές αλλαγές με κυριότερη το φτιάξιμο του gps αν ψάξεις θα τις βρείς..

 

Πίστευα ότι ειναι η ιδια έκδοση αλλά για άλλη χώρα. Για πες ποια ειναι καλύτερη....! Γιατί τώρα τελευταία έχω ένα θέμα με των ΗΧΟ (v20l).! βουβαίνετε όλο το τηλέφωνο ξαφνικά, (κλήση μουσική μηνύματα κ.τ.λ.π.) ενώ δείχνει από της ρυθμίσεις πως ειναι όλα τέρμα πάνω, αυτό άχνα, και επανέρχεται με κλείσιμο και άνοιγμα της συσκευής..!!!!:wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...