Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

  • Administrators
<<<<<<tasostasos13>>>>>>>>

Έχεις δίκιο στο θέμα τον χαρακτηριστικών αλλά ξέρης φοβάμαι μυν μου βγάζει προβλήματα όπως το arena που έχω.

-Εσύ είσαι ευχαριστημένος?

-ακόμη η μπαταρία πόσο κρατεί?

Ελπίζω να μην σε κούρασα.

 

Η συσκευή εν γένει δεν έχει προβλήματα και φυσικά δεν τίθεται κανένα θέμα σύγκρισης με το Arena σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε stock, πως μπορούμε να αλλάξουμε το ξεκλείδωμα;

Μπορούμε μέσα απο κάποιον root explorer και να διαγράψουμε/αντιγράψουμε κάποιο σχετικό αρχείο;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Σε stock, πως μπορούμε να αλλάξουμε το ξεκλείδωμα;

Μπορούμε μέσα απο κάποιον root explorer και να διαγράψουμε/αντιγράψουμε κάποιο σχετικό αρχείο;

 

Εννοείς stock-rooted; Γιατί root explorer χωρίς root δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς stock-rooted; Γιατί root explorer χωρίς root δεν δουλεύει.

Προφανώς!

Εβαλα την ρομ του Αγγελου για ένα διάστημα (επανήλθα στην στοκ) και το ξεκλείδωμα το μαμά android που έχει μου αρέσει πιο πολύ από αυτό της LG.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς!

Εβαλα την ρομ του Αγγελου για ένα διάστημα (επανήλθα στην στοκ) και το ξεκλείδωμα το μαμά android που έχει μου αρέσει πιο πολύ από αυτό της LG.

 

Τώρα κατάλαβα!!

Αν θυμάμαι καλά, στο Desire έπρεπε να σβήσεις το HTCLockscreen.apk και μετά δούλευε το μαμίσιο. Φαντάζομαι θα έχει κάνει κάτι αντίστοιχο και η LG αλλά δεν ξέρω ποιό είναι το αρχείο. ΜΕτά όμως μπορείς να έχεις ασυμβατότητες. Στα HTC ας πούμε αν έβγαζες το lockscreen της, δεν δούλευε το alarm σωστά. Χτύπαγε και δεν μπορούσες να το κλείσεις με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς!

Εβαλα την ρομ του Αγγελου για ένα διάστημα (επανήλθα στην στοκ) και το ξεκλείδωμα το μαμά android που έχει μου αρέσει πιο πολύ από αυτό της LG.

 

Δεν ξερω αν θα δουλεψει σε stock αλλα αν εχεις ορεξη για πειραματισμους δοκιμασε αυτο το update που εφτιαξα!

 

Backup οπωσδηποτε πριν!!!!!!!!!!!Αν δε λειτουργησει μαλλον θα χρειαστεις restore μετα!!!

Αν μπεις στη διαδικασια πες μου αν σου δουλευει σωστα!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η συζήτηση σχετικά με τα προβλήματα μεταφέρθηκε στο αντίστοιχο θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305609

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ισως να ερχεται τελικα το πολυποθητο patch:

News regarding the coming firmware update for the O2X.

 

 

 

LG Denmark confirms that the update is ready by next week or next week again - that is week 23 or 24.

 

- "The update is imminent, and are ready in one to two weeks, " says LG's Danish mobile manager Morten Aagaard to Mobilsiden.dk.

 

He explains that the update is currently being tested on all operators' networks in Denmark to ensure that it works one hundred percent - the same testing is currently also being performed in other European countries. When the update is a joint European release it must be released simultaneously in all countries.

"Therefore it is hard to say when exactly the update comes. It's fair enough that people get angry, but the update must of course also just be working, "says Morten Aagaard.

 

 

 

Source (in danish): http://www.mobilsiden.dk/nyheder/opdatering-til-lg-optimus-2x-udskudt-igen,lid.15776/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια υπάρχει κάποια HTC Sence ROM για το 2Χ;

 

Όχι, υπάρχει όμως αυτό... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1091727

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://androidgreece.gr/forum/viewtopic.php?f=79&t=1645

Στo παραπάνω link μπορείτε να κατεβάσετε τα φανταστικα Live Wallpapers του Galaxy S II. Αξιζει να τα δοκιμασετε .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
http://androidgreece.gr/forum/viewtopic.php?f=79&t=1645

Στo παραπάνω link μπορείτε να κατεβάσετε τα φανταστικα Live Wallpapers του Galaxy S II. Αξιζει να τα δοκιμασετε .

 

Τα έχω δοκιμάσει από τότε που διέρρευσαν. Δουλεύουν άψογα στο O2X αν και τεράστια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις εγινα κατοχος του LG Optimus 2X. Πρωτη φορα σε android. Χρονια ειχα symbian. Πηρα και μια θηκη σιληκονης PURO και τωρα εξερευνω το κινητο. Οι αποριες μου πολλες αλλα πιστευω σιγα σιγα θα απαντηθουν. Φοραει την εκδοση 2.2, υπαρχει διαθεσιμη επισημα η 2.3 ?
TCe
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν έχει βγει 2.3 ακόμα.

 

Διάβασε σε αυτό ή τα άλλα θέματα της συσκευής και θα λύσεις τις περισσότερες απορίες σου.

 

Καλορίζικο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις εγινα κατοχος του LG Optimus 2X. Πρωτη φορα σε android. Χρονια ειχα symbian. Πηρα και μια θηκη σιληκονης PURO και τωρα εξερευνω το κινητο. Οι αποριες μου πολλες αλλα πιστευω σιγα σιγα θα απαντηθουν. Φοραει την εκδοση 2.2, υπαρχει διαθεσιμη επισημα η 2.3 ?

 

ποια θήκη πήρες πόσο και από που.......με λίγα λόγια LINK !!!;) καλοτάξιδο στο κόσμο του Android !

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτη πηρα απο το Πλαισιο http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/Puro-Silicon-Case-LG-Optimus-2X-LGOPTDUALSBLK.htm αν και στη φωτο οι (χαζοι) εχουν αλλο κινητο. Παντως ειναι διαφανης και μπαινει το κινητο κουτι.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Ενα σοβαρό πρόβλημα πάντως που έχω αντιμετωπίσει είναι ότι κάθε αλλαγή ρομ, ακόμα και αν αυτό αφορά από 10a σε 10b ή ανάποδα καθιστά με μεγάλη πιθανότητα άχρηστο το CWR backup που έχει γίνει.

Αυτή τη στιγμή το κινητό δεν θέλει να ξεκινήσει με τίποτα και πολύ φοβάμαι ότι πρέπει να του φλασάρω όλα από την αρχή.

Απίστευτα εκνευριστικό να χάσω όλο το στήσιμο. (βέβαια δεν φταίει κανείς άλλος, εγώ έκανα την μ@λ@κι@)

 

Edit: με τα πολλά (επιστροφή στην 10α) και ξανά CWR επανήλθα στο σωστά μου!

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

οκ thanks δουλεψε το LG On-Screen Phone. Ηθελε να οριζω εγω μεσα απο το κινητο εναν δικο μου κωδικο προσβασης.

Παιδια συγχωρεστε με θελω να κανω καποιες απλες ερωτησεις (μπορει να σας φανουν και χαζες) αλλα απο τα βασικα ξεκιναει καποιος.

1) ψηλα στην γραμμη καταστασης που εχει την ωρα, το σημα, την μπαταρια εχει και ενα G με 2 βελη. Τι ειναι αυτο? Υποθετω κατι για χρεωση απο τον παροχεα μου?Πως βγαινει?

2) Το FHD βιντεο λεει αναλυση 1920 x 1088 (ε αφου ειναι 1080 το κανονικο)

3) πως βαζω αλλον ηχο για τα μηνυματα? (για ηχο κλησης τα καταφερα)

4) και τωρα μπορει να σας φανει η πιο χαζη ερωτηση. Πειτε μου τη διαδικασια για να εγκαταστησω εφαρμογες, παιχνιδια είτε free ειτε επι πληρωμη απο το market place? Εγω απο τον υπολογιετη μου μπαινω στο market πατω εγκατασταση μιας εφαρμογης και μου λεει οτι "Δεν υπάρχουν τηλέφωνα Android τα οποία να σχετίζονται με αυτόν τον λογαριασμό. Συνδεθείτε με διαφορετικό λογαριασμό". Το κινητο το εχω συνδεμενο? Θελει wi-fi? ειλικρινα παιδες δεν εχω ιδεα.

Ευχαριστω.

TCe
Link to comment
Share on other sites

οκ thanks δουλεψε το LG On-Screen Phone. Ηθελε να οριζω εγω μεσα απο το κινητο εναν δικο μου κωδικο προσβασης.

Παιδια συγχωρεστε με θελω να κανω καποιες απλες ερωτησεις (μπορει να σας φανουν και χαζες) αλλα απο τα βασικα ξεκιναει καποιος.

1) ψηλα στην γραμμη καταστασης που εχει την ωρα, το σημα, την μπαταρια εχει και ενα G με 2 βελη. Τι ειναι αυτο? Υποθετω κατι για χρεωση απο τον παροχεα μου?Πως βγαινει?

2) Το FHD βιντεο λεει αναλυση 1920 x 1088 (ε αφου ειναι 1080 το κανονικο)

3) πως βαζω αλλον ηχο για τα μηνυματα? (για ηχο κλησης τα καταφερα)

4) και τωρα μπορει να σας φανει η πιο χαζη ερωτηση. Πειτε μου τη διαδικασια για να εγκαταστησω εφαρμογες, παιχνιδια είτε free ειτε επι πληρωμη απο το market place? Εγω απο τον υπολογιετη μου μπαινω στο market πατω εγκατασταση μιας εφαρμογης και μου λεει οτι "Δεν υπάρχουν τηλέφωνα Android τα οποία να σχετίζονται με αυτόν τον λογαριασμό. Συνδεθείτε με διαφορετικό λογαριασμό". Το κινητο το εχω συνδεμενο? Θελει wi-fi? ειλικρινα παιδες δεν εχω ιδεα.

Ευχαριστω.

 

1)Ασυρματη επικοινωνια και δικτυα->Δικτυα κινητης τηλεφωνιας->uncheck το χρηση δεδομενων πακετου.

3)Αφου εισαι στα μηνυματα πατας menu button->ρυθμίσεις και θα το βρεις μετα.

4)Προφανως και θελει wifi για να στειλει την εφαρμογη στο κινητο αφού βέβαια έχεις κάνει sing in στο android market.

 

Ρίξε διάβασμα και εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=270440

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Link to comment
Share on other sites

sakiss thanks

1) θελω για τα μηνυματα ενα ηχο mp3 δικο μου και οχι τα ετοιμα του κινητου? Αυτο πως γινεται? εχω εναν φακελο mp3 στην καρτα μνημης την εωτερικη.

2) Επισης οταν σερνουμε απο πανω προς τα κατω εμφανιζονται ο ειδοποιησεις. Εκει εχει ψηλα ψηλα 5 εικονιδια. Μεγαφωνο, wi-fi, bluetooth, και 5ο την αυτοματη περιστροφη. Το 4ο εικονιδιο τι ειναι? το οποιο μοιαζει λιγο με το wi-fi

3) υπαρχει απο τη μανα του ενσωματωμενος file manager?

sory παιδες νιωθω οτι ανακαλυψα τον τροχο. Ευχαριστω.

TCe
Link to comment
Share on other sites

sakiss thanks

1) θελω για τα μηνυματα ενα ηχο mp3 δικο μου και οχι τα ετοιμα του κινητου? Αυτο πως γινεται? εχω εναν φακελο mp3 στην καρτα μνημης την εωτερικη.

2) Επισης οταν σερνουμε απο πανω προς τα κατω εμφανιζονται ο ειδοποιησεις. Εκει εχει ψηλα ψηλα 5 εικονιδια. Μεγαφωνο, wi-fi, bluetooth, και 5ο την αυτοματη περιστροφη. Το 4ο εικονιδιο τι ειναι? το οποιο μοιαζει λιγο με το wi-fi

3) υπαρχει απο τη μανα του ενσωματωμενος file manager?

sory παιδες νιωθω οτι ανακαλυψα τον τροχο. Ευχαριστω.

 

Να με συγχωρείς.... αλλά αν ρωτάς για το ότι κινητέ στην οθόνη της συσκευή! φέξε μου και γλίστρησα..! η δουλειά πάει για ιδιαίτερα μαθήματα...!!!:wacko:

Θέλει διάβασμα. Μέσα στην συσκευασία, σου έχει οδηγίες, εγχειρίδιο, (εγώ προσωπικά το διάβασα 2 φορές) και εδώ είμαστε όλοι, να βοηθήσουμε σε προγράμματα και στήσιμο της συσκευής.;)

 

O sakiss (οχι ο Ρουβας) παραπάνω σου δίνει 2 LINK...μπες....!!!!

Edited by sakiss

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

sakiss thanks

1) θελω για τα μηνυματα ενα ηχο mp3 δικο μου και οχι τα ετοιμα του κινητου? Αυτο πως γινεται? εχω εναν φακελο mp3 στην καρτα μνημης την εωτερικη.

2) Επισης οταν σερνουμε απο πανω προς τα κατω εμφανιζονται ο ειδοποιησεις. Εκει εχει ψηλα ψηλα 5 εικονιδια. Μεγαφωνο, wi-fi, bluetooth, και 5ο την αυτοματη περιστροφη. Το 4ο εικονιδιο τι ειναι? το οποιο μοιαζει λιγο με το wi-fi

3) υπαρχει απο τη μανα του ενσωματωμενος file manager?

sory παιδες νιωθω οτι ανακαλυψα τον τροχο. Ευχαριστω.

 

1)Γίνεται, θέλει λίγο ψάξιμο, δεν το θυμάμαι απέξω

2) Το GPS λές;

3) Οχι, κατεβάζεις όποιον θές. Υπάρχουν free από το market (να μπαίνεις από το κινητό για να τα εγκαθιστάς κατευθείαν και πιο εύκολα)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...