Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

για νεους συνδρομητες στο 50 απερ η επιδοτηση φτανει τα 188 €! Αρα με δυο συνδεσεις βγαινει στα 124€! αν πληρωνονται τα παγια με vodafone citibank visa και με εκπτωση αντι επιδοτησης τα παγια βγαινουν γυρο στα 80 € μαζι με ολους τους φορους!!!!!εξαιρετικα συμφέρουσα επιλογη αν σκεφτει κανεις οτι θα εχει και 500mb νετ

 

http://img857.imageshack.us/img857/6808/bonta.png

Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
οκ τωρα μου ανανεωθηκε :P το μονο σπαστικο στο ξεκλειδωμα ειναι οτι για να φευγει απο το ξεκλειδωμα πρεπει να πηγαινω το χερι μου στο κουμπι του χεκλειδωματος το οποιο ειναι πολυ ψηλα :P

 

Δυστυχώς ότι λύσεις από άλλες συσκευές έχω χρησιμοποιήσει, δεν μου έχει δουλέψει καμία. Το ψάχνω ακόμα.

 

αν ειχε την 2.3 δεν θα ειχε πιθανον αυτην την τιμή..

 

Δεν έχει καμία σχέση η τιμή με αυτό.

 

παιδια ξερετε ποια εφαρμογη του κινητου ειναι το αντιστοιχο με τα "αρχεια μου" στο galaxy s...

 

Βάλε έναν file manager από το market, πχ. ES File Manager.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οκ εβαλα τον astro file απλος ελεγα μηπως ειχε καποιον ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οκ εβαλα τον astro file απλος ελεγα μηπως ειχε καποιον ;)

 

Και αυτός καλός είναι. :rolleyes:

 

Μπορείς να δεις ποια έκδοση φοράει η συσκευή σου και αν όταν πας να κάνεις αναβάθμιση, μπορείς να μου πεις τι μήνυμα σου βγάζει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σχέση η τιμή με αυτό.

 

Δεν νομιζω να μην εχει σχεση...νομιζω οτι η τιμη του κινητου θα ειχε διαμορφωθει πολυ διαφορετικα εαν εβγαινε με 2.3 και ηταν βεβαια απο τα πρωτα κινητα που ειχε αυτην την εκδοση μετα το nexus s!σκεψου δηλ την δεδομενη χρονικη στιγμη που βγηκε το optimus 2x να ειχε την 2.3 και να ηταν το 2ο στον κοσμο μετα το nexus s!600 ευροπουλα δεν θα μας φτανανε για την συσκευη...

Link to comment
Share on other sites

Και αυτός καλός είναι. :rolleyes:

 

Μπορείς να δεις ποια έκδοση φοράει η συσκευή σου και αν όταν πας να κάνεις αναβάθμιση, μπορείς να μου πεις τι μήνυμα σου βγάζει;

 

φοραει την v10a και αμα παω να κανω ota update μου λεει η συνδεση απετυχε λογω σφαλματος επαληθευσης ταυτοτητας...αμα παω να κανω απο τον υπολογιστη μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να μην εχει σχεση...νομιζω οτι η τιμη του κινητου θα ειχε διαμορφωθει πολυ διαφορετικα εαν εβγαινε με 2.3 και ηταν βεβαια απο τα πρωτα κινητα που ειχε αυτην την εκδοση μετα το nexus s!σκεψου δηλ την δεδομενη χρονικη στιγμη που βγηκε το optimus 2x να ειχε την 2.3 και να ηταν το 2ο στον κοσμο μετα το nexus s!600 ευροπουλα δεν θα μας φτανανε για την συσκευη...

Και όμως δεν έχει καμία σχέση...

 

Μήπως λες να σας ζητήσουν κανα 100άρικο όταν, με το καλό, πάρει την 2.3...? :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν νομιζω να μην εχει σχεση...νομιζω οτι η τιμη του κινητου θα ειχε διαμορφωθει πολυ διαφορετικα εαν εβγαινε με 2.3 και ηταν βεβαια απο τα πρωτα κινητα που ειχε αυτην την εκδοση μετα το nexus s!σκεψου δηλ την δεδομενη χρονικη στιγμη που βγηκε το optimus 2x να ειχε την 2.3 και να ηταν το 2ο στον κοσμο μετα το nexus s!600 ευροπουλα δεν θα μας φτανανε για την συσκευη...

 

Διαφωνώ αλλά συζήτηση να γίνεται, έτσι; :rolleyes:

 

φοραει την v10a και αμα παω να κανω ota update μου λεει η συνδεση απετυχε λογω σφαλματος επαληθευσης ταυτοτητας...αμα παω να κανω απο τον υπολογιστη μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση...

 

Όπως σε όλους.

 

Έχουν ήδη εμφανιστεί εκδόσεις v10b, v10c αλλά εδώ τίποτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ αλλά συζήτηση να γίνεται, έτσι; :rolleyes:

 

 

 

Όπως σε όλους.

 

Έχουν ήδη εμφανιστεί εκδόσεις v10b, v10c αλλά εδώ τίποτα.

 

που εχουν εμφανιστει?? μπορουμε να φλασαρουμε? :P

Link to comment
Share on other sites

καντε ενα μπακ υπ(nandoiod!) και μετα περαστε οτι θελετε! Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

καντε ενα μπακ υπ και μετα περαστε οτι θελετε!

 

μπορει καποιος να μου πει που μπορω να βρω ολες τις ρομ και να κατεβαζω οποια θελω και να φλασαρω?? επισης θα ηθελα ο οδηγος με τις ρομ να ανενωνεται ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορει καποιος να μου πει που μπορω να βρω ολες τις ρομ και να κατεβαζω οποια θελω και να φλασαρω?? επισης θα ηθελα ο οδηγος με τις ρομ να ανενωνεται ;)

 

Ότι υπάρχει θα το βρεις εδώ... http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1002

 

Και εδώ... http://android.modaco.com/category/506/lg-optimus-2x-2x-modaco-com/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

αυτα τα εχω δει και τα ξερω ;) το εχω ροοταρει το κινητο με custom roms δεν θελω να ασχοληθω.. η τελευταια official που εχει βγει ειναι η 10c?? και αν ναι καπου που να υπαρχουν οι official?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτα τα εχω δει και τα ξερω ;) το εχω ροοταρει το κινητο με custom roms δεν θελω να ασχοληθω.. η τελευταια official που εχει βγει ειναι η 10c?? και αν ναι καπου που να υπαρχουν οι official?

 

Αν θες να είσαι official, μπες στο site της LG και κάνε αναβάθμιση. Όταν θα κάνεις, θα σου πει ότι είσαι up-to-date.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εννοοω..πχ στο galaxy s υπηρχε διαφορετικη ρομ στην ελλαδα απο αυτη που ειχε η ολανδια πχ... εδω εχουμε την xwjph και εκει την xwjs8 αρα συμφωνα με τα γραμματα ειναι πιο καινουργια εκεινη αλλα υπηρχαν ολες και κατεβαζαμε οποια θελαμε απο το xda..εδω ειναι μια εκδοση παντου??αυτο εννοω..
Link to comment
Share on other sites

με το 50αρι το παιρνω τσαμπε το θεμα ειναι ειναι 50€ συν τους φορους ή χωρις αυτους? Δηλαδη εαν παω στο 50αρι και υποθεσουμε οτι δεν ξεπερναω τα ορια ο λογαριασμος μου θα ειναι 50 €?

50 ειναι με το ΦΠΑ, με το τελος συνδρομητων ειναι 56 :p

για νεους συνδρομητες στο 50 απερ η επιδοτηση φτανει τα 188 €! Αρα με δυο συνδεσεις βγαινει στα 124€! αν πληρωνονται τα παγια με vodafone citibank visa και με εκπτωση αντι επιδοτησης τα παγια βγαινουν γυρο στα 80 € μαζι με ολους τους φορους!!!!!εξαιρετικα συμφέρουσα επιλογη αν σκεφτει κανεις οτι θα εχει και 500mb νετ

υπερεπιδοτηση παιρνει μονο η μια γραμμη που θα παρει τη συσκευη, η αλλη θα παρει τη βασικη, εκτος αν παρεις δυο συσκευες βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εδω ειναι μια εκδοση παντου??

 

Μπορείς να το πεις και έτσι.

 

Παρεμπιπτόντως, αν βρει κάποιος εναλλακτικό τρόπο να "ξυπνάει" τη συσκευή πέραν του power button ας το αναφέρει εδώ. Κάτι nolock, widgerlocker κτλ εδώ δεν μου δουλεύουν!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οκ αρα οτι βγαινει στο lg mobile αυτη ειναι και η τελευταια παντου ε?
Link to comment
Share on other sites

50 ειναι με το ΦΠΑ, με το τελος συνδρομητων ειναι 56 :p

 

υπερεπιδοτηση παιρνει μονο η μια γραμμη που θα παρει τη συσκευη, η αλλη θα παρει τη βασικη, εκτος αν παρεις δυο συσκευες βεβαια.

 

αρα γυρω στα 80 ευρω! Παντως οι εταιριες στην Ελλαδα μας δουλευουν ολους μου φαινεται απο που και ως που μονο η μια????δυο συνδεσεις δεν κανω? σε πια λογικη το βασιζουν το σκεπτικο τους? ασε που στην αγγλια με 35λιρες σε 18μηνο (εκει ειναι βλακες μαλλον σου δινουν την επιλογη να διαλεξεις και κοιτανε να κρατησουν τους πελατες τους οσο γινεται περισσοτερο):mad:!

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οκ αρα οτι βγαινει στο lg mobile αυτη ειναι και η τελευταια παντου ε?

 

Τελικά οι άλλες εκδόσεις είναι branded... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=12425871

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι άλλες εκδόσεις είναι branded... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=12425871

 

α οκ οποτε δεν πειραζω τιποτα :p και κατι τελευταιο οταν βγει καποιο update στην ρομ οταν το κανω μετα θα κανω και ενα hard reset ε?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
α οκ οποτε δεν πειραζω τιποτα :p και κατι τελευταιο οταν βγει καποιο update στην ρομ οταν το κανω μετα θα κανω και ενα hard reset ε?

 

Καλό θα ήταν χωρίς να είναι υποχρεωτικό.

 

Ένα άλλο link με όλες τις official rom...

 

http://www.lg-phones.org/lg-optimus-2x-p990-firmware-download.html/comment-page-1

 

Και με οδηγίες φλασαρίσματος...

 

http://www.lg-phones.org/lg-cookie-kp500-flashing-kdz-firmwares.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και ποιες απο αυτες εχουν ελληνικα?? hard reset κανεις κλεινοντας το κινητο και κρατωντας πατημενα τα volume down+home+power?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και ποιες απο αυτες εχουν ελληνικα??

 

Οι ελληνικές ίσως; :rolleyes:

 

hard reset κανεις κλεινοντας το κινητο και κρατωντας πατημενα τα volume down+home+power?

 

http://nokiafanboy.com/2011/02/24/lg-optimus-2x-tricks-how-to-hard-reset-factory-reset/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

χαχα νομιζα και οσες ηταν ευρωπαικες :p αρα σωστα το ειπα το hard reset :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...