Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Γεια σε ολη την παρεα...ξερετε εαν η ημερομηνια 22 μαρτιου που εχει δωσει το plaisio για το κινητο ισχυει?

 

Στο Πλαίσιο του Mall που ρώτησα χτες απόγευμα ο υπάλληλος το διέψευσε λέγοντας μου ότι πάει για αρχές Απριλίου. Βέβαια από ότι έχω καταλάβει ο καθένας λέει ότι του καπνίσει, ανάλογα ποιον υπάλληλο ρωτήσεις θα πάρεις και διαφορετική απάντηση.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατάλαβα...οτι θελουν λένε δηλ...πάντως με εμένα που επικοινωνησαν απο plaisio με διαβεβαιωσαν πως δεν υπαρχει προβλημα με την παραγγελια και πιθανον στις 22 μαρτιου θα το εχω ακομη και στον χωρο μου....τωρα αν μας κοροιδευουν κακο του κεφαλιου τους τι να

πω?

Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαίσιο του Mall που ρώτησα χτες απόγευμα ο υπάλληλος το διέψευσε λέγοντας μου ότι πάει για αρχές Απριλίου. Βέβαια από ότι έχω καταλάβει ο καθένας λέει ότι του καπνίσει, ανάλογα ποιον υπάλληλο ρωτήσεις θα πάρεις και διαφορετική απάντηση.

 

πραγματικα, μετα απο αυτο το συμπερασμα ειναι ενα: δεν μπορεις να εμπιστευεσαι σε καμια περιπτωση τους υπαλληλους στα καταστηματα. Ενημερωνονται μονο οταν φτασει το κινητο στην βιτρινα, και καμια φορα ουτε και τοτε.

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα, μετα απο αυτο το συμπερασμα ειναι ενα: δεν μπορεις να εμπιστευεσαι σε καμια περιπτωση τους υπαλληλους στα καταστηματα. Ενημερωνονται μονο οταν φτασει το κινητο στην βιτρινα, και καμια φορα ουτε και τοτε.

Εχεις πολυ δικιο φιλε μου....μονο τα κεντρικα μπορεις να εμπιστευτεις και να μαθεις με σιγουρια....εξαλλου αποτι βλεπω η ημερομηνια στο ηλεκτρονικο καταστημα εχει παραμεινει 22 μαρτιου..

Link to comment
Share on other sites

Εγω ετσι το καταλαβα κακο ειναι δηλαδη?εαν εσυ εισαι σιγουρος οτι θα υπαρχει μακαρι να ειναι ετσι!λες και σε ειπα τσιγγουνη εσενα!:lol:

Anyway φιλε,ας ελπισουμε οτι εχω αδικο.τι αλλο να πω!

Εγω απλα το παρεθεσα για να αποφευχθουν οι λαθος ερμηνειες. Κι οσο για το καλωδιο HDMI το εχω ξαναπει.. Αφου η επισημη ελληνικη αντιπροσωπεια της Lg δηλωνει οτι θα παρεχεται στην συσκευασια λογικα θα παρεχεται, εαν οχι, τοτε ζητατε τα ρεστα απο την Lg Hellas.. Ειναι υποχρεωμενη να το δωσει αφου το δηλωνει, εαν οχι, τοτε μια fotocopy την ιστοσελιδα της και καταγγελια για ψευδη ενημερωση, και θα το δωσει.. Απλα ειναι τα πραγματα
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε έχει γίνει μεγάλο θέμα με το καλώδιο... :lol:
Δεν φταιω εγω .. Καποιοι εχουν κολλημα με το καλωδιο κι εγω τους απανταω.. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχουμε ξεφύγει λίγο από την ουσία; :rolleyes:
Οντως εχει ξεφυγει αυτο το θεμα με το καλωδιο, υπαρχουν πιο ουσιωδη απ αυτο. Εγω δεν ξανααπανταω παντως ξανα γι αυτο.. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι γίνεται με αυτό το καλώδιο; :Ρ

 

Καλά ρε laz37283, θα πας από sgs σε 2χ;

Link to comment
Share on other sites

aby στειλε το λινκ που το χεις διαβασει σε παρακαλω να το δουμε και μεις...εγω το περιμενω απο τον φιλαρα μου τον βολτρονα :lol::lol: παιδια οχι μονο τα μαγαζια αλλα ουτε και η ιδια η βονταφον ξερει τι γινεται...λυπαμαι που σας το λεω αλλα παρασκευη απογευμα μιλουσα με εκπροσωπο της στα κεντρικα και δεν ειχε ιδεα για το τηλ..οπως το βλεπω ολο το φορουμ θα μαζευτει με αρχηγο τον aby και θα ζηταμε καλωδιο με πανο δωστε πισω τα κλεμενα (καλωδια):lol:
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

aby στειλε το λινκ που το χεις διαβασει σε παρακαλω να το δουμε και μεις...εγω το περιμενω απο τον φιλαρα μου τον βολτρονα :lol::lol: παιδια οχι μονο τα μαγαζια αλλα ουτε και η ιδια η βονταφον ξερει τι γινεται...λυπαμαι που σας το λεω αλλα παρασκευη απογευμα μιλουσα με εκπροσωπο της στα κεντρικα και δεν ειχε ιδεα για το τηλ..οπως το βλεπω ολο το φορουμ θα μαζευτει με αρχηγο τον aby και θα ζηταμε καλωδιο με πανο δωστε πισω τα κλεμενα (καλωδια):lol:

 

Και εγώ ψηφίζω aby για πρόεδρο του "Σωματείου Καταναλωτών myphone του Lg Optimus 2X"

 

Αν γίνει καμιά στραβή και δεν το φέρουν τετάρτη (τότε λέει έχουν παραλαβές), θα γίνει χαμός!

Link to comment
Share on other sites

aby στειλε το λινκ που το χεις διαβασει σε παρακαλω να το δουμε και μεις...εγω το περιμενω απο τον φιλαρα μου τον βολτρονα :lol::lol: παιδια οχι μονο τα μαγαζια αλλα ουτε και η ιδια η βονταφον ξερει τι γινεται...λυπαμαι που σας το λεω αλλα παρασκευη απογευμα μιλουσα με εκπροσωπο της στα κεντρικα και δεν ειχε ιδεα για το τηλ..οπως το βλεπω ολο το φορουμ θα μαζευτει με αρχηγο τον aby και θα ζηταμε καλωδιο με πανο δωστε πισω τα κλεμενα (καλωδια):lol:

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

aby στειλε το λινκ που το χεις διαβασει σε παρακαλω να το δουμε και μεις...εγω το περιμενω απο τον φιλαρα μου τον βολτρονα :lol::lol: παιδια οχι μονο τα μαγαζια αλλα ουτε και η ιδια η βονταφον ξερει τι γινεται...λυπαμαι που σας το λεω αλλα παρασκευη απογευμα μιλουσα με εκπροσωπο της στα κεντρικα και δεν ειχε ιδεα για το τηλ..οπως το βλεπω ολο το φορουμ θα μαζευτει με αρχηγο τον aby και θα ζηταμε καλωδιο με πανο δωστε πισω τα κλεμενα (καλωδια):lol:
Μπαινεις εδω http://www.lg.com/gr/mobile-phones/all-lg-phones/LG-bar-P990.jsp , Πατας "Χαρακτηριστικα" και βλεπεις αυτο.., HDMI & DLNA συνδεσιμότητα Μέσω HDMI καλωδίου, το οποίο θα εμπεριέχεται στη συσκευασία, ή ασύρματα μέσω DLNA (Digital Living Network Alliance), το LG Optimus 2X μπορεί να προβάλλει περιεχόμενο και σε συμβατές ψηφιακές συσκευές όπως τηλεοράσεις HD για απίστευτη εμπειρία παιχνιδιών ανάλογη με αυτή της κονσόλας, αξιοποιώντας πλήρως τη συνδεσιμότητα και το γυροσκοπικό αισθητήρα.

 

Και εγώ ψηφίζω aby για πρόεδρο του "Σωματείου Καταναλωτών myphone του Lg Optimus 2X"

 

:lol::lol::lol::lol::lol: Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

αφου το γραφει τερμα!!!υποψηφιος για δημαρχος και προεδρος καταναλωτων του φορουμ!!!εγω θα σε πρωτεινω και στον παπα της ενοριας μου να σου κανουμε εικονισμα... aby s ο καλωδιοφορος!!και να γιορταζεις την πρωτη μερα που θα κυκλοφορισει το κινητο!!!:lol::lol::p;)

ευχαριστω για το λινκ αλλα δεν ξερω ποσο θα στεκει αυτο φιλε...:( τεσπα θα δουμε....

 

ετοιμασου αν τα καταφερεις με το καλωδιο θα σε στειλω στον γιωργακη να του κανεισ μαθηματα μπας και μα δωσουν οι γερμανοι τις αποζημιωσεις πολεμου!!!!

Edited by liontaris
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

To P660 (κορεατικο 2Χ) θα εχει και κεραια για TV

 

ελεος....

 

επισης στο xda υπαρχουν πολλα παραπονα οτι η συσκευη κλεινει ή ρεσεταρει μονη της, αν δειτε ειναι αρκετοι οι χρηστες με αυτο το προβλημα, καποιοι ειναι rooted καποιοι αλλοι οχι, ειτε με 2.2 ειτε με 2.2.2 το προβλημα παραμενει......

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=997705

Edited by zarras1
Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επισης στο xda υπαρχουν πολλα παραπονα οτι η συσκευη κλεινει ή ρεσεταρει μονη της, αν δειτε ειναι αρκετοι οι χρηστες με αυτο το προβλημα, καποιοι ειναι rooted καποιοι αλλοι οχι, ειτε με 2.2 ειτε με 2.2.2 το προβλημα παραμενει......

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=997705

 

Αυτό είναι σοβαρό! Ας ελπίσουμε να πρόκειται για μεμονωμένο φαινόμενο κάποιας παρτίδας ή ακόμα καλύτερα για πρόβλημα softwarικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει να κάνει με το software και όχι το hardware της συσκευής , αφού οι περισσότεροι χρήστες , αναφέρουν ότι τους συνέβη 1-2 φορές μία μέρα και μετά δεν τους εμφανίστηκε ποτέ ξανά . Ελπίζω βέβαια να το διορθώσει η gingerbread ή κάποιο lagfix από τη μαμά LG .
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

aby, τώρα ως νόμιμος εκπρόσωπος μας θα πάρεις κανά τηλέφωνο lg, Πλαίσιο, vodafone να μάθουμε τίποτα;;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρέπει να έχει να κάνει με το software και όχι το hardware της συσκευής , αφού οι περισσότεροι χρήστες , αναφέρουν ότι τους συνέβη 1-2 φορές μία μέρα και μετά δεν τους εμφανίστηκε ποτέ ξανά . Ελπίζω βέβαια να το διορθώσει η gingerbread ή κάποιο lagfix από τη μαμά LG .

 

Έχει σημασία πάντως η συχνότητα και το ποσοστό που έχει εμφανιστεί το φαινόμενο. Ο χρόνος θα δείξει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο site του Πλαισίου πάντως αλλάξανε από "Έρχεται στις 22 Μαρτίου" σε "Αναμένεται σύντομα" :down:

 

πήρα σήμερα τηλέφωνο και μου είπαν για μέσα Απριλίου.....

Link to comment
Share on other sites

αρχες απριλιου, απαντηση απο τοπικο μαγαζι της voda......

 

ό,τι να 'ναι εντελως ολοι τους......

μετα κραζουνε γιατι παμε και αγοραζουμε απο ονλινε μαγαζια του εξωτερικου

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν φταίει η Vodafone. Kαι το Expansys έδωσε παράταση για αρχές Απριλίου. Η LG καθυστερεί τις παραδόσεις που είχε ανακοινώσει.

 

Μήπως έχει να κάνει άραγε με το πρόβλημα με τις επανεκκινήσεις/shutdown που εμφανίστηκε;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...