Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Παιδιά εχθές έκανα φορματ το ΗΥ και δεν μπορεί να δει το τηλέφωνο. Και παλιότερα που είχα κάνει πάλη φορματ δεν το έβλεπε αλλά εντελή με κάποιων τρόπω (που δεν θυμάμαι τώρα) το είδε. Έχω vista και και στο LG 2X cm7kang Gueste2X Hybrid Revolution περασει τους LGDriver απο το LGMobile Support Tool αλλά τίποτα...... ξέρει κανείς τι φταίει η μάλλον τι έχω παραλείψει να κάνω...????

 

ευχαριστώ..!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εβαλα μια stock-ish rom του Topogigi, βασισμένη στην v28g. Βαρέθηκα τα bug της CM10 (phone bugs, battery drain κλπ)

Εχει OC οπότε το κινητό πετάει (για στοκ) καθώς το τρέχω στα 1,3GHz. (Antutu ~ 8300). Στο 1.4 κρασάρει!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μια stock-ish rom του Topogigi, βασισμένη στην v28g. Βαρέθηκα τα bug της CM10 (phone bugs, battery drain κλπ)

Εχει OC οπότε το κινητό πετάει (για στοκ) καθώς το τρέχω στα 1,3GHz. (Antutu ~ 8300). Στο 1.4 κρασάρει!

 

Και εγώ σκέφτομαι να την βάλω...Πώς σου φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Λεω και εγω να την βαλω στις γυναικας μου αλλα απο που την κατεβαζουμε ;

 

Φυσικα απο xda,οταν παω σπιτι θα σου στειλω link

Link to comment
Share on other sites

Aυτο το καταλαβα , κανα λινκ δεν βρηκα , τουλαχιστον αν το ειδα δεν καταλαβα οτι ηταν αυτο...

 

Επειδη δεν θυμαμαι , με rom manager περναω cwm ;

Link to comment
Share on other sites

Ενας τυπος εκει μεσα λεει πως ειναι η ιδια ακριβως και εχουνα αλλαξει μονο τα γραμματα.Επισης κραζει την LG οτι μας κοροιδευει....
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μια stock-ish rom του Topogigi, βασισμένη στην v28g. Βαρέθηκα τα bug της CM10 (phone bugs, battery drain κλπ)

Εχει OC οπότε το κινητό πετάει (για στοκ) καθώς το τρέχω στα 1,3GHz. (Antutu ~ 8300). Στο 1.4 κρασάρει!

 

Link για αυτην υπάρχει;

4.0 είναι;

Link to comment
Share on other sites

Ενας τυπος εκει μεσα λεει πως ειναι η ιδια ακριβως και εχουνα αλλαξει μονο τα γραμματα.Επισης κραζει την LG οτι μας κοροιδευει....

 

Δεν είναι η ίδια,έχει κάποιες λεπτομέρειες-διορθώσεις.Όπως και να έχει μπήκαμε στην τελική ευθεία επιτέλους.Σε λίγο θα βγουν να μας πουν από την LG ότι άργησαν επίτηδες την κυκλοφορία για να μας κάνουν χριστουγεννιάτικο δώρο. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η ίδια,έχει κάποιες λεπτομέρειες-διορθώσεις.Όπως και να έχει μπήκαμε στην τελική ευθεία επιτέλους.Σε λίγο θα βγουν να μας πουν από την LG ότι άργησαν επίτηδες την κυκλοφορία για να μας κάνουν χριστουγεννιάτικο δώρο. :lol:

 

Σ'ΑΥΤΑ ΛΕΕΙ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΑΛΛΑΓΕΣ http://www.pasteall.org/37760 ΟΙ ΑΘΛΙΟΙ ΜΙΑ official ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ custom!!!!

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Κεφαλαία Γράμματα
Link to comment
Share on other sites

Σ'ΑΥΤΑ ΛΕΕΙ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΑΛΛΑΓΕΣ http://www.pasteall.org/37760 ΟΙ ΑΘΛΙΟΙ ΜΙΑ official ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ custom!!!!

 

Ακριβώς όπως τα λες.Αν εξαλειφθούν τα bugs της η CM10 είναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέφτομαι να την βάλω...Πώς σου φαίνεται;

 

Link για αυτην υπάρχει;

4.0 είναι;

Είναι 4.0.4, αρκετά καλή, όχι τόσο σβέλτη όσο η CM10 αλλά με λιγότερα bugs.

 

Η διαδικασία είναι σχετικά εύκολη, αν βρει κανείς τους οδηγούς συγκεντρωμένους σε ένα σημείο, δυστυχώς εγώ τους βρήκα διάσπαρτους στο XDA και ταλαιπωρήθηκα.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανιχνεύεται η συσκευη ούτε σαν σκληρός δίσκος αλλά ούτε μέσω pc suite.

Παλεύω με τις ώρες αλλά τίποτες. Τα φώτα σας παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχθές έκανα φορματ το ΗΥ και δεν μπορεί να δει το τηλέφωνο. Και παλιότερα που είχα κάνει πάλη φορματ δεν το έβλεπε αλλά εντελή με κάποιων τρόπω (που δεν θυμάμαι τώρα) το είδε. Έχω vista και και στο LG 2X cm7kang Gueste2X Hybrid Revolution περασει τους LGDriver απο το LGMobile Support Tool αλλά τίποτα...... ξέρει κανείς τι φταίει η μάλλον τι έχω παραλείψει να κάνω...????

 

ευχαριστώ..!!!

 

Ειχα vista και δεν μ το αναγνωριζε ή το αναγνωριζε λαθος ....

 

Σε 7 κανενα προβλημα

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ειχα vista και δεν μ το αναγνωριζε ή το αναγνωριζε λαθος ....

 

Σε 7 κανενα προβλημα

 

Μα πριν το φορματ μια χαρά την έβλεπε.... κάτι τρέχει με των οδηγό...!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βαλω το τηλ απο το πρωι σε software update για να περασω την 30αρα και δεν μπαινει. εμφανιζεται στιγμιαια το soft.updt και μετα τιποτα μαυρο.

πρωτη φορα μου το κανει αυτο.

ξερει κανεις τι μπορει να φταει?

απο drivers κλπ ειμαι οκ.

XPERIA Z1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα χθες την εβαλα την 30Α, το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι οτι ξαφνικά η ημερομηνία πήγε στο 2007 όπως άλλξε και η ωρα χωρις λόγο και το δεύτερο και πιο σοβαρό δεν συνδέεται σε κρυφο wifi. βασικά συνδέεται μόνο σε ένα κρυφό, αν επιχειρήσω προσθήκη δικτύου ενός ακ΄μα κρυφού δικτύου δεν το βρίσκει
Link to comment
Share on other sites

παιδεια επιτελους βγηκε εβαλα το τηλ πανω και μου εγραπσε αν, σε ice cream μολις τωρα γερμανικο ειναι εμενα:D:D:D:D:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

παιδεια επιτελους βγηκε εβαλα το τηλ πανω και μου εγραπσε αν, σε ice cream μολις τωρα γερμανικο ειναι εμενα:D:D:D:D:D:D:D

 

Και εμένα έβγαλε αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε σας έβγαλε αναβάθμιση μιλάτε για την επίσημη; Και για ota ή μέσω υπολογιστή;

 

Μέσω υπολογιστή.Εγω είχα την V20R. Τώρα κανω αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...