Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Τα stock camera και gapps που τα βάζω και πως τα εγκαθιστώ;

και πως κανω backup τα παντα;

Και απο το αλλο κανω το : Πώς να εγκαταστήσουμε μια Custom Rom στο LG 2X; η και το Πώς να εγκαταστήσουμε την Clockwork Recovery στο LG 2X (εύκολος τρόπος) ;

 

Θα τα κανεις συμφωνα με τις οδηγιες για custom rom..

 

Λοιπον Stock camera και gapps θα τα κανεις εγκατασταση με τον ιδιο τροπο που κανεις και την Ρομ..Πως κανεις backup τα παντα??Φωτογραφιες Μουσικη κτλπ αποθηκευσε τα στο Pc αν και δεν νομιζω να στα σβησει,Οσο για τις εφαρμογες κανε ενα backup με το Titanium Backup και Restore στην νεα σου Rom..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα τα κανεις συμφωνα με τις οδηγιες για custom rom..

 

Λοιπον Stock camera και gapps θα τα κανεις εγκατασταση με τον ιδιο τροπο που κανεις και την Ρομ..Πως κανεις backup τα παντα??Φωτογραφιες Μουσικη κτλπ αποθηκευσε τα στο Pc αν και δεν νομιζω να στα σβησει,Οσο για τις εφαρμογες κανε ενα backup με το Titanium Backup και Restore στην νεα σου Rom..

 

Πανε οσες φωτο ηταν στην εσωτερικη...

Link to comment
Share on other sites

Θα τα κανεις συμφωνα με τις οδηγιες για custom rom..

 

Λοιπον Stock camera και gapps θα τα κανεις εγκατασταση με τον ιδιο τροπο που κανεις και την Ρομ..Πως κανεις backup τα παντα??Φωτογραφιες Μουσικη κτλπ αποθηκευσε τα στο Pc αν και δεν νομιζω να στα σβησει,Οσο για τις εφαρμογες κανε ενα backup με το Titanium Backup και Restore στην νεα σου Rom..

 

Εμενα παντως με Rom manager, επιλογη wipe data, και το zip στην εξωτερικη καρτα, μου διεγραψε για καποιο λογο ολα τα αρχεια απο τον φακελο DCIM της ΕΞΩΤΕΡΙΚΗΣ καρτας. Την οποια δεν ειχα κανει backup γιατι θεωρητικα δεν χρειαζονταν.

 

Το λεω ενημερωτικα για τους υπολοιπους.

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 ερωτήσεις:

 

Έχω CM7 το build 153.3 του temasek και kernel 2.6.32.55

 

1ον. Ενώ προσπαθώ να συνδεθώ σε ένα VPN με τις σωστές ρυθμίσεις και username/password μου βγάζει συνεχώς το μήνυμα:

"Server hung up. It is possible that you are behind a firewall that prevents you from connecting to the server. Do you want to try again?"

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί αυτό;

 

2ον. Μπορώ να συνδεθώ ασύρματα με ένα router το οποίο δεν κάνει broadcast το SSID? Κανονικά θα έπρεπε να το αναγνωρίζει γιατί έχω βάλει σωστό όνομα αλλά δεν...

 

Οχι και ο μόνος!

Από την πρώτη μέρα που ο RC έβγαλε την πρώτη CM10, φλασάρω σχεδόν κάθε μέρα!

Πάρα πολύ γρήγορη αλλά ασταθής, δεν κάνει για καθημερινή χρήση. Το έχω για δεύτερο (σαν καρτοκινητό) και δεν με πειράζει, πιο πολύ παιχνίδι είναι για μένα.

 

Tsaglis, μήπως με την CM10 διορθώνονται αυτά που αναφέρω πιο πάνω; Το έχεις δοκιμάσει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει παιδες νανε καλα το dropbox!Έχασα γυρω στις 150 που δεν ειχα ανεβασει στο συνεφφο αλλα υγεία ;)
Link to comment
Share on other sites

Tsaglis, μήπως με την CM10 διορθώνονται αυτά που αναφέρω πιο πάνω; Το έχεις δοκιμάσει;

 

Οχι,δυστυχως εχεις προβλημα στις κλησεις,δεν σε ακουει ο αλλος πολλες φορες,για αυτο κ εγω γυρισα στου Στεφαν

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

μπούχτισα ρε παίδες, όλο ψάχνουμε κάτι για το κινητό μας, το ένα δε δουλεύει, το άλλο δεν έχει ήχο, το άλλο δεν βολεύει... Τόσο δύσκολο είναι να βγει επίσημη ICS??
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 1 χρονο σχεδον με το κινητο χαζευα χθες στις ρυθμισεις .... 2 αποριες ...

 

Τι ειναι η Προσβασιμοτητα και τι κανει ?

 

Τα LG Notifications τι κανουν ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Tsaglis, μήπως με την CM10 διορθώνονται αυτά που αναφέρω πιο πάνω; Το έχεις δοκιμάσει;

 

Σε CM7 εμένα μου δουλεύανε όλα σχεδόν τέλεια (το απόλυτο δεν υπάρχει για το 2X)

Η CM10 έφερε και κάποια σημαντικά bugs, δεν είναι για καθημερινή χρήση:X

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει παιδες νανε καλα το dropbox!Έχασα γυρω στις 150 που δεν ειχα ανεβασει στο συνεφφο αλλα υγεία ;)

 

Καπου ειχα δει στο xda οτι μπορεις να τις βρεις ξανα..Θα ψ;ξω λιγο αυριο..Για δοκιμασε και με κανενα προγραμμα απο το pc (data recovery)

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνομαι σε σχέση με την αποθήκευση,μπορώ να ενώσω με κάποιον τρόπο όλες τις μνήμες σε μια;όταν μπαίνω σε recovery υπάρχουν οι επιλογές για mount,τι χρήση έχουν οι επιλογές εκεί;

Επίσης πως από που κατέβαζε την stock κάμερα;(κάποιο λινκ)για τεμασεκ

Edited by ioannis82
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνομαι σε σχέση με την αποθήκευση,μπορώ να ενώσω με κάποιον τρόπο όλες τις μνήμες σε μια;όταν μπαίνω σε recovery υπάρχουν οι επιλογές για mount,τι χρήση έχουν οι επιλογές εκεί;

Επίσης πως από που κατέβαζε την stock κάμερα;(κάποιο λινκ)για τεμασεκ

 

1.οχι κ δεν εχει νοημα αυτο να το κανεις σε android.Μπορεις ομως να κανεις υποφακελο της int την ext(αν εξυπηρετει κατι αυτο...)

2.Θα σου πω οταν μπω στο recovery,δεν καταλαβαινω τι εννοεις ακριβως.

3.Να μπεις στο thread του temasek κ να το κατεβασεις,θα ηταν μια πολυ καλη ιδεα!

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείται κανένα πρόγραμμα για overclock CPU ?

 

Έχει αποτέλεσμα σε επιδόσεις ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείται κανένα πρόγραμμα για overclock CPU ?

 

Έχει αποτέλεσμα σε επιδόσεις ?

 

Για να χρησιμοποιησεις προγραμμα,πρεπει να εχεις o/c kernel.Αλλιως δεν γινεται.

Εχει διαφορα,καθως ομως κ μεγαλο bat drain,καθως κ κολληματα ωρες ωρες.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Τωρα γυρισα με ενα 2Χ για τη γυναικα μου.Ηταν με κατι σαν στοκ εκδοση αλλα με oC kernel.Επειδη οπως ειπα ειναι της γυναικας μου και δε θα ασχοληθει ποτε με τεοια πραγματα , το φλασαρω τωρα που γραφω με στοκ ωστε να ειναι ετοιμο το τηλ με το καλο να παρει την 4.0 .
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνομαι σε σχέση με την αποθήκευση,μπορώ να ενώσω με κάποιον τρόπο όλες τις μνήμες σε μια;όταν μπαίνω σε recovery υπάρχουν οι επιλογές για mount,τι χρήση έχουν οι επιλογές εκεί;

Επίσης πως από που κατέβαζε την stock κάμερα;(κάποιο λινκ)για τεμασεκ

 

Εχω link πιο πανω..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι δεν κανω καλα; Ακολουθησα τον οδηγο για root αλλα οταν κανω install το busybox μου λεει failed...
Link to comment
Share on other sites

Για να χρησιμοποιησεις προγραμμα,πρεπει να εχεις o/c kernel.Αλλιως δεν γινεται.

Εχει διαφορα,καθως ομως κ μεγαλο bat drain,καθως κ κολληματα ωρες ωρες.

 

Αρα με στοκ τζιφος ...

 

Για το παρακατω καποιος ?

 

Μετα απο 1 χρονο σχεδον με το κινητο χαζευα χθες στις ρυθμισεις .... 2 αποριες ...

 

Τι ειναι η Προσβασιμοτητα και τι κανει ?

 

Τα LG Notifications τι κανουν ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Αρα με στοκ τζιφος ...

 

Για το παρακατω καποιος ?

 

Εχω απο περσυ τον ιουνιο χωρις στοκ,κ αυτα τα περιτα δεν τα εχω.Αν θυμαμαι καλα,το προσβ ειναι σε τι εχουν προσβαση οι εφαρμογες(ιντερνετ,επαφες,μηνυματα κτλ)

 

Ρε παιδια τι δεν κανω καλα; Ακολουθησα τον οδηγο για root αλλα οταν κανω install το busybox μου λεει failed...

 

Εβαλες το superuser να κανει allow το busybox?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα τελικα με αλλη εφαρμογη busybox.Κατι αλλο περιεργο μου γινεται , κανενα προγραμμα (system tuner , rom toolbox ) δεν αφαιρει εφαρμογες συστηματος.Το πρωτο ανοιγει χωρις καν να ζητησει superuser permission και το 2ο μετα που του δινω δικαιωματα οτι εφαρμογη και να παω να βγαλω κανει οτι την αφαιρει απεριοριστα.

 

Εβγαλα οτι ηθελα με ES explorer απο το φακελο system/app.

 

Αλλο .Παω να κανω ενημερωση στο su binary , ολα καλα μετα λεει : Ελεγχος εγκατεστημενης εκδοσης : u00203.0.3 (κοκκινα γραμματα) παταω να κανει ενημερωση και ολα καλα μεχρι που λεει : Αντιγραφη su στο /system ...Αποτυχια!

 

Προσπαθω να κανω restore μεσω το GObackup και οταν παει να επαναφερει εφαρμογη δεν το κανει ποτε...

 

(μισο ρουτ εφτιαξαν τελικα? 1000 φορες που γινοταν με το SOC)

 

Γιατι ;;;;

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα τελικα με αλλη εφαρμογη busybox.Κατι αλλο περιεργο μου γινεται , κανενα προγραμμα (system tuner , rom toolbox ) δεν αφαιρει εφαρμογες συστηματος.Το πρωτο ανοιγει χωρις καν να ζητησει superuser permission και το 2ο μετα που του δινω δικαιωματα οτι εφαρμογη και να παω να βγαλω κανει οτι την αφαιρει απεριοριστα.

 

Εβγαλα οτι ηθελα με ES explorer απο το φακελο system/app.

 

Αλλο .Παω να κανω ενημερωση στο su binary , ολα καλα μετα λεει : Ελεγχος εγκατεστημενης εκδοσης : u00203.0.3 (κοκκινα γραμματα) παταω να κανει ενημερωση και ολα καλα μεχρι που λεει : Αντιγραφη su στο /system ...Αποτυχια!

 

Προσπαθω να κανω restore μεσω το GObackup και οταν παει να επαναφερει εφαρμογη δεν το κανει ποτε...

 

(μισο ρουτ εφτιαξαν τελικα? 1000 φορες που γινοταν με το SOC)

 

Γιατι ;;;;

 

Προφανώς δεν είσαι -κομπλέ- root. Ή κάποιο παράθυρο που σου ζητάει root access δεν φαίνεται/δεν βγαίνει και δεν δίνεις ποτέ root rights. Θα σου πρότεινα φρέσκο rootάρισμα και ξανά busybox (το "κανονικό" όμως, αυτό που προτείνει και το CWM).

 

Τελικά στο τηλέφωνο αυτό μου έλεγες, για το δικό μου 2X ? Είχες ανοιχτή ακρόαση μάλλον και δεν άκουγα τίποτα....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...