Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

του βγαζει και τωρα bsod που ειναι με στοκ..

 

Απλα γινονται για αλλους λογους,στην στοκ γιατι η διαχειρηση μνημης ειναι χαλια κ υπερφορτωνεται το κινητο, προσπαθει να κλεισει προγραμματα,αλλα απο την αλλη εχει εντολη να τα λειτουργει...οποτε bsod...Στις custom,αν κατσουν καλα κ με full wipe,davlik,cache,installation,permisions(πριν το ρεσταρτ) κ στο καπακι πριν το ρεσταρτ ξανα davlik,cache,installation,permisions καθεται μια χαρα.Φυσικα αν αρχισεις το oc,χανεται η σταθεροτητα κ πλεον οι αντιδρασεις του κινητου ποικιλουν απο συνεχομενα bsod με το παραμικρο,μεχρι και σχεδον τιποτα σε αλλους.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σπάνια έως καθόλου.

Για να το αποφύγεις εντελώς κάνει full wipe τα πάντα.

 

ps. Βγάζει συχνά updates για bugs που εμφανίζονται. Όποτε βγαίνει temasek update το ενσωματώνει.. βγάζει γύρω στα 1-2 updates το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο που μπορω να κατεβασω το flash player γιατι στο μαρκετ δεν υπαρχει πια..επισης πως αποθηκευω μια σελιδα ωστε να την διαβασω εκτοσ συνδεσης γιατι δεν το βρησκω κ εχω σκασει! Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο που μπορω να κατεβασω το flash player γιατι στο μαρκετ δεν υπαρχει πια..επισης πως αποθηκευω μια σελιδα ωστε να την διαβασω εκτοσ συνδεσης γιατι δεν το βρησκω κ εχω σκασει! Ευχαριστω.

 

Μπαινεις στο σιτε της adobe και σου δινει λινκ στο μαρκετ να το κατεβασεις..Οσο για το 2ο δεν ξερω...

 

 

Καμια ics θα δουμε επιτελους;;

Link to comment
Share on other sites

Ως αισιοδοξος δοκιμαζω καθε μερα...Αλλα καθε φορα αισθανομαι ηλιθιος και εκνευριζομαι μετα τον ελεγχο.
Link to comment
Share on other sites

Σπάνια έως καθόλου.

Για να το αποφύγεις εντελώς κάνει full wipe τα πάντα.

 

ps. Βγάζει συχνά updates για bugs που εμφανίζονται. Όποτε βγαίνει temasek update το ενσωματώνει.. βγάζει γύρω στα 1-2 updates το μήνα.

 

θα μπορουσες να δωσεις καποιο λινκ γιατι τη ψαχνω και εχω πελαγοσει;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το thread

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1464986

 

Εδώ η rom

http://d-h.st/9Nz

 

Εδώ το fix που θα εγκαταστήσεις μετά τη rom:

http://www.mediafire.com/?xsywd8fe522d385

 

 

 

Εμενα δεν εχει κανενα θεμα,κ μαλιστα με τον τελευταιο κερνελ,εχω κ σε περιοχες που δεν ειχα

 

Μου λες λίγο με τι baseband/ril είσαι;

 

Rom έχεις την 3.7 με τον τελευταίο symbiosis kernel?

 

τι να πω... μήπως πρέπει να κάνω κανένα reinstall με full wipe...

Edited by |)@|2kW|n9
Link to comment
Share on other sites

Εχω την stock και θέλω να περάσω custom Rom,υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρω τα applicationμου μαζί με data;όταν λέτε ότι όλες οι custom είναι κλειδωμενες σε gsm εννοείται ότι δεν μπορώ να εχω 3g σημα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν με νοιαζει τοσο να ειναι 7 η 10 μερες αλλα να ειναι 100% βεβαιο οτι καποια στιγμη φετος θα βγει η Ics.Καλυτερα προσμονη παρα αμφιβολια.
Link to comment
Share on other sites

Εχω την stock και θέλω να περάσω custom Rom,υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρω τα applicationμου μαζί με data;όταν λέτε ότι όλες οι custom είναι κλειδωμενες σε gsm εννοείται ότι δεν μπορώ να εχω 3g σημα;

titanium backup.

 

φυσικά έχεις 3g σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το thread

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1464986

 

Εδώ η rom

http://d-h.st/9Nz

 

Εδώ το fix που θα εγκαταστήσεις μετά τη rom:

http://www.mediafire.com/?xsywd8fe522d385

 

 

 

 

 

Μου λες λίγο με τι baseband/ril είσαι;

 

Rom έχεις την 3.7 με τον τελευταίο symbiosis kernel?

 

τι να πω... μήπως πρέπει να κάνω κανένα reinstall με full wipe...

 

Κλασικα,0725 με v10d.Αν δεν εχεις κανει full wipe οταν την εβαλες,λογικο ειναι να εχεις προβληματα,κι εγω ειχα οταν την πρωτοεβαλα χωρις full wipe

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεία σας , ειμαι καινουριος στν παρέα και είμαι κάτοχος ενός LG Optimus x2 (P990) εδώ κ 4 μήνες εχώ τν 2.3.4 έκδωση κ προσπαθώ να βρώ οδηγείες στα ελληνικά για root αλλα τπτ... Θα μπορόυσε να μ Help κάποιος??? Εθχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

isc ερχεται http://www.digitallife.gr/an-exeis-lg-2x-h-black-kane-click-edw-78966

"Μην ψάξεις να βρεις την είδηση σε κάποιο δελτίο τύπου ή σε επίσημο site της LG.

Η πληροφορία είναι έγκυρη και προέρχεται από 100% αξιόπιστη πηγή.

Τα LG Optimus 2X και Optimus Black θα αναβαθμιστούν σε ICS το αργότερο μέχρι τις αρχές Δεκέμβρη."

Σιγά ρε μάστορα του digitallife! έχουμε πεθάνει στα F5 τόσο καιρό...

έγκυρη = xda

αρχές Δεκέμβρη = κάποτε (όπως Q2 = κάποτε, Q3 = κάποτε κλπ κλπ) :blink:

ας μην ξεχνάμε, 21 Δεκεμβρίου 2012 καταστρέφεται ο κόσμος (σύμφωνα με τους Μάγιας ντε!) :ninja:

πρώτα θα γίνουμε ρημαδιό και μετά θα βγάλει επίσημη v4 η LG :worry:

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

εγω δε βλεπω να περιμενω τοσο .Την Δευτερα το δινω το 2X και ελπιζω μεχρι τοτε , αν οχι νωριτερα να εχω S2...Δε θα το αλλαζα τοσο ευκολα αν ειχε ηδη ics....
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αξιοπιστο παντως το digitallife οποτε θεωρω οτι η πηγη τους ειναι οντως εγκυρη ... και εφοσον δεν εχει διαψευθει με ανακοινωση η ICS , θεωρειται εγκυρη για μενα

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Σιγά ρε μάστορα του digitallife! έχουμε πεθάνει στα F5 τόσο καιρό...

έγκυρη = xda

αρχές Δεκέμβρη = κάποτε (όπως Q2 = κάποτε, Q3 = κάποτε κλπ κλπ) :blink:

ας μην ξεχνάμε, 21 Δεκεμβρίου 2012 καταστρέφεται ο κόσμος (σύμφωνα με τους Μάγιας ντε!) :ninja:

πρώτα θα γίνουμε ρημαδιό και μετά θα βγάλει επίσημη v4 η LG :worry:

 

ετσι ακριβως. Η LG και οι πηγες της εχουν χασει καθε αξιοπιστια.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,εδω η lg δεν εβγαλε jb στο optimus g,με το δικο μας θα ασχοληθει?Ειναι τραγικα αχρηστοι οι ανθρωποι να υποστηριξουν τις παρα πολυ καλες(ως προς hardware) συσκευες τους.Η μονη ελπιδα ειναι ο ρικαρντο,αν μπορεσει αυτος να εκμεταλλευτει το leak κ το ics του 660 κ τις γνωσεις απο το test version ics που του εδωσε η lg...
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

η LG μας ζητα υπομονη, γιατι η αναβαθμηση σε ICS λεει, ειναι πολυ πιο σοβαρη και μεγαλη σε σχεση με τις αλλες, και το κινητο θα μεταμορφωθει.........το θεμα ειναι εχουμε υπομονη??? εχω βαρεθει λιγο τα τυχαια restart και τα προβληματα που εχω με το ηχειο.....!!!:mad:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...