Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Eβαλα CM7, εγκατεστησα και το market αλλα η ROM δε δινει καμια επιλογη για ρυθμιση λογαριασμου google. Τι στον δι@ολο κανω τωρα ;

 

Update: False alarm, εγκατεστησα gapps οπως επρεπε.

Edited by inactiveaccount25012014
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες πβς κανουμε hard reset? Οχι factory. .hard reset ευχαριστω.

 

Βγάζεις την μπαταρία :D

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Θέλω την βοήθεια σας και να με συγχωρείτε αν σε αυτο που θα ρωτήσω έχει απαντηθεί σε προηγούμενες σελίδες αλλά ψάχνω εδώ κ μέρες να βρω την απάντηση αλλά δεν τα καταφέρνω, ίσως κ να φταίω γιατι δεν έχω καταλαβεί ποιος ακριβως είναι ο τρόπος. Έχω παραεισαγώγης συσκευη (μάλλον Ολλανδικό) και θέλω να κάνω αναβάθμιση απο την v20l στην v20Q. Απότι έχω καταλαβει πρέπει να το κάνω χειροκίνητα λόγω παραεισαγωγής μιας και από το τηλέφωνο όταν πατάω για ενημέρωση μου βγάζει ότι έχω την πιο πρόσφατη. Θέλω λοιπόν να μου πεί κάποιος αν δεν είναι κόπος την διαδικασία αυτούσια ή αν υπάρχει σε κάποια απάντηση (κάπου στο χάος ποιο πίσω) να μου υποδείξει απλά το link.

Να τονίσω εδώ ότι φόραώ την επίσημη v20l ξανά (με ποια διαδικασία την περασα, δεν θυμάμαι) μετά από κάποιες δοκιμές που είχα κάνει σε CyanogenMod 7 - Nightlies και CyanogenMod 9 - Nova αλλά δεν με εξυπηρέτησαν.

Αυτά και ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

H v20l ειναι ιδια ακριβως με την q αλλα αλλης χωρας

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Θέλω την βοήθεια σας και να με συγχωρείτε αν σε αυτο που θα ρωτήσω έχει απαντηθεί σε προηγούμενες σελίδες αλλά ψάχνω εδώ κ μέρες να βρω την απάντηση αλλά δεν τα καταφέρνω, ίσως κ να φταίω γιατι δεν έχω καταλαβεί ποιος ακριβως είναι ο τρόπος. Έχω παραεισαγώγης συσκευη (μάλλον Ολλανδικό) και θέλω να κάνω αναβάθμιση απο την v20l στην v20Q. Απότι έχω καταλαβει πρέπει να το κάνω χειροκίνητα λόγω παραεισαγωγής μιας και από το τηλέφωνο όταν πατάω για ενημέρωση μου βγάζει ότι έχω την πιο πρόσφατη. Θέλω λοιπόν να μου πεί κάποιος αν δεν είναι κόπος την διαδικασία αυτούσια ή αν υπάρχει σε κάποια απάντηση (κάπου στο χάος ποιο πίσω) να μου υποδείξει απλά το link.

Να τονίσω εδώ ότι φόραώ την επίσημη v20l ξανά (με ποια διαδικασία την περασα, δεν θυμάμαι) μετά από κάποιες δοκιμές που είχα κάνει σε CyanogenMod 7 - Nightlies και CyanogenMod 9 - Nova αλλά δεν με εξυπηρέτησαν.

Αυτά και ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Μπες στο λινκ http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=XXXXXXXXXXXXXXXXXXX&model=LGP990&country=ES&region=E και εκεί που έχει τα χχχχχχχχχχχχχχχχ βάζεις το IMEI της συσκευή σου και θα σου γράψει ποια πρέπει να έχει η συσκευή σου...!!

 

http://s14.directupload.net/images/120518/ji76qx7o.png

 

http://s14.directupload.net/images/120518/2idtk8a2.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Eρωτηση: γιατι ο opera κρασαρει στις CMx (x=7,9) ;

 

δεν δουλευει η τελευταια εκδοση του οπερα,οι προηγουμενες δουλευεουν μια χαρα.Κατεβασε μια προηγουμενη κ θα δεις.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο λινκ http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=XXXXXXXXXXXXXXXXXXX&model=LGP990&country=ES&region=E και εκεί που έχει τα χχχχχχχχχχχχχχχχ βάζεις το IMEI της συσκευή σου και θα σου γράψει ποια πρέπει να έχει η συσκευή σου...!!

 

http://s14.directupload.net/images/120518/ji76qx7o.png

 

http://s14.directupload.net/images/120518/2idtk8a2.png

 

Ευχαριστω για την απάντηση καταρχην. Το είχα κάνει αυτό που μου λες κ έτσι κιόλας είχα βρει ότι πρεπει να περάσω την Q και όχι την R. Κατέβασα επίσης κ το αρχείο kdz το αντίστοιχο απο εκεί. Πάω λοιπόν κάνω την αναβάθμιση βήμα βήμα όπως την αναλύει το αντίστοιχο topic εδώ, αλλα έχω το εξής θέμα: όταν ανοίγω το KDZ_FW_UPD και ενώ έχω σβίσει το αρχείο που υποδεικνύει ότι προκαλει σφάλματα στα win7 64bit, δεν μου επιτρέπει να βάλω στον οδηγό KDZ file το αρχείο που έχω κατεβάσει, είναι γκριζαρισμένη η περιοχή ( ενώ για παράδειγμα που δοκίμασα χωρις να σβίσω το συγκεκριμενο αρχείο, μου επετρεψε κανονικα, ασχέτως αν παρακάτω όντως μου εμφάνιση σφάλμα). Τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, ποιός είναι ο "καθαρότερος" τρόπος να σβήνεις εφαρμογές; εγώ όσες έχω σβήσει, πήγα Διαχ. Εφαρμογών, καθαρίζω cache & Δεδομένα και μετά απεγκατάσταση.

Μήπως κάνω τζάμπα δουλειά; Να τις σβήνω από τις εφαρμογές > Επεξεργασία και το [χ] στην εφαρμογή; είναι το ίδιο;

 

επίσης θα με ενδιέφερε κάτι σαν το CCleaner για τα PC... δηλαδή κάτι που να εντοπίζει "απομεινάρια", προσωρινά αρχεία, junk files κλπ.... any ideas please?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά.. έχω ένα πρόβλημα..

έχω την unofficial (RC2-99) του temasek και από εχθές, όταν μπαίνω στο google play ή προσπαθώ να στείλω φωτογραφίες μέσω bluetooth κλείνει αυτόματα τις εφαρμογές και δεν κάνει τίποτα.. έκανα επανεκκίνηση αλλά πάντα το ίδιο μου κάνει!

Έβαλα την RC2-104 του temasek αλλά και εκεί το ίδιο μου κάνει. Επίσης έκανα ένα update και τα gapps αλλά δεν έγινε τίποτα :/

 

Τι μπορεί να φταίει; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά.. έχω ένα πρόβλημα..

έχω την unofficial (RC2-99) του temasek και από εχθές, όταν μπαίνω στο google play ή προσπαθώ να στείλω φωτογραφίες μέσω bluetooth κλείνει αυτόματα τις εφαρμογές και δεν κάνει τίποτα.. έκανα επανεκκίνηση αλλά πάντα το ίδιο μου κάνει!

Έβαλα την RC2-104 του temasek αλλά και εκεί το ίδιο μου κάνει. Επίσης έκανα ένα update και τα gapps αλλά δεν έγινε τίποτα :/

 

Τι μπορεί να φταίει; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! :)

 

Δοκιμασες να σβησεις εντελως τα gapps κ μετα να περασεις τα καινουρια?

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να σβησεις εντελως τα gapps κ μετα να περασεις τα καινουρια?

 

Όχι, δεν το δοκίμασα αυτό.. πώς τα σβήνω τελείως; Αλλά το πρόβλημα με το bluetooth δεν θα λυθεί... :/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αμα φτιαξω στην εξωτερικη καρτα φακελο με ιδιο ονομα με την εσωτερικη π.χ Music θα χω κανα προβλημα ?

 

Τα ονοματα των τραγουδιων γινεται να μην φαινονται κινεζικα ?

 

Επισης το gps σε καθαρο ουρανο δεν μου κλειδωνε ουτε σε 2-3 λεπτα και μετα απο επανακιννηση παλι δεν κλειδωσε ...

 

Οεο ?? Καποιος ???

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που είχα και στις δύο κάρτες φάκελο music και άλλαξα κάποια στιγμή τα τραγούδια και τα πήγα από την εσωτερική στην εξωτερική , τα διάβασε μόνο του αυτόματα χωρίς να κάνω κάτι. Μάλλον κάνει αυτόματα σκανάρισμα στους δύο αυτούς φακέλους και τραβάει στάνταρ από εκεί αρχεία.

Για τα άλλα δύο που ρωτάς δεν γνωρίζω δυστυχώς, αλλά γιατί δεν δοκιμάζεις να τα επεξεργαστείς τα ονόματα με κάποιο mp3 id tags?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν εχετε θεμα να αναφερετε ποια ρομ εχετε

 

@kprse

Ποια ρομ εχεις?

θεμα δε θα εχει απλα οι εφαρμογες που αυτοματα τραβανε τα κομματια απο το φακελο "music" θα σου εμφανιζουν τα τραγουδια και απο του δυο φακελους.Τα κινεζικα μαλλον οφειλονται στη κωδικοποιηση των χαρακτηρων.Δοκιμασε αλλο player ή καποια προγραμματακια που αλλαζουν τη κωδικοποιηση.Το πιο πιθανο ειναι πως δεν ειναι θεμα συσκευης οποτε αν απευθυνθεις στο θεμα περι android-μουσικη θα σε βοηθησουν καλυτερα.Για το gps δοκιμασε το gps test απο το Play store και πες ποσους δορυφορους σου βρισκει.

 

@sterios89

Εγω θα σου προτεινα ενα wipe cache απο recovery και σαν τελευταια λυση ολα τα wipe απο recovery(θα χασεις τα παντα οποτε θελει καλο backup)

Link to comment
Share on other sites

Οεο ?? Καποιος ???

 

Για τον music φακελο οχι,κι εγω εχω 2 music,2 norification

 

παιδια οταν εχετε θεμα να αναφερετε ποια ρομ εχετε

 

Κ επισης να συμπληρωσω οτι υπαρχουν κ ξεχωριστα ποστ για cm7,cm9,οποτε καλυτερα εκει τα προβληματα για τις συγκεκριμενες ρομ

Σορρυ για το διπλο ποστ,αλλα απο το κινητο δν μπορω να το σβησω :(

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

....

@sterios89

Εγω θα σου προτεινα ενα wipe cache απο recovery και σαν τελευταια λυση ολα τα wipe απο recovery(θα χασεις τα παντα οποτε θελει καλο backup)

 

Μόλις έκανα wipe cache απο recovery, αλλά πάλι τα ίδια μου κάνει... όταν λες όλα wipe τι εννοείς; Να κάνω ένα backup και να ξαναπεράσω την rom;

 

Σε ευχαριστώ πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Εννοω απο recovery(αφου παρεις backup οπως ειπες) δοκιμασε wipe data,wipe cache,wipe dalvik cache.θα σβηστουν τα παντα και το κινητο θα ξανανοιξει οπως οταν πρωτοπερασες τη cm.Θα αργησει λιγο να ανοιξει μετα.
Link to comment
Share on other sites

Εννοω απο recovery(αφου παρεις backup οπως ειπες) δοκιμασε wipe data,wipe cache,wipe dalvik cache.θα σβηστουν τα παντα και το κινητο θα ξανανοιξει οπως οταν πρωτοπερασες τη cm.Θα αργησει λιγο να ανοιξει μετα.

 

Οκ, σε ευχαριστώ πολύ.. θα το δοκιμάσω και θα σου πω :)

Link to comment
Share on other sites

ουφφ... παίδες αρχίζει το δούλεμα μου φαίνεται! χαχα... Πάνω που έλεγα ότι μια χαρά πετάει...

έβαλα το MiLocker (αλλάζει lockscreens)... και παρατήρησα το εξής (χωρίς να ξέρω αν οφείλεται αυτό που θα σας πω στην εφαρμογή)

 

Είμαι στην κεντρική Home screen. Μπορώ να "πλοηγηθώ" δεξιά - αριστερά στις οθόνες κανονικά.

Κατεβάζω το notification bar και πχ ανοίγω WiFi (είτε GPS, BT, το ίδιο κάνει). Ανεβάζω το notification bar.

Είμαι ακόμα στην κεντρική home screen, αλλά πλέον ΔΕΝ μετακινούνται οι οθόνες δεξιά-αριστερά, ούτε "πατιέται" το πλήκτρο των μενού (το τέρμα αριστερά), ούτε το πλήκτρο της εύρεσης...

Για να ξεκολλήσει, πρέπει να πατήσω είτε "Home" είτε "Back". Σαν να υπάρχει μια αόρατη εφαρμογή και δεν με αφήνει να "πλοηγηθώ"...

Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε...

Δοκίμασα επανεκκίνηση, Quick Reboot.. τα ίδια. Απεγκατέστησα το MiLocker αλλά τα ίδια. Είμαι root, V20Q. Θα σκάσω!!! Ακόμα δεν το πήρα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην κάνεις έτσι ρε παιδί κάτι θα γίνει. :lol:

Μέχρι να μπει κανάς ειδικός και να μας δώσει τα φώτα του, εσύ κάνε μία επαννεκίνηση του τηλεφώνου και πές μας άν συνεχίζει να το κάνει.

 

Μπακαλίστικοι τρόποι αλλά τις περισσότερες φορές στρώνει, βγάλτου και μία την μπαταρία και ξανάνοιξέ το άν δεν στρώσει με απλό reboot.

Edited by giannis12a

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

ουφφ... παίδες αρχίζει το δούλεμα μου φαίνεται! χαχα... Πάνω που έλεγα ότι μια χαρά πετάει...

έβαλα το MiLocker (αλλάζει lockscreens)... και παρατήρησα το εξής (χωρίς να ξέρω αν οφείλεται αυτό που θα σας πω στην εφαρμογή)

 

Είμαι στην κεντρική Home screen. Μπορώ να "πλοηγηθώ" δεξιά - αριστερά στις οθόνες κανονικά.

Κατεβάζω το notification bar και πχ ανοίγω WiFi (είτε GPS, BT, το ίδιο κάνει). Ανεβάζω το notification bar.

Είμαι ακόμα στην κεντρική home screen, αλλά πλέον ΔΕΝ μετακινούνται οι οθόνες δεξιά-αριστερά, ούτε "πατιέται" το πλήκτρο των μενού (το τέρμα αριστερά), ούτε το πλήκτρο της εύρεσης...

Για να ξεκολλήσει, πρέπει να πατήσω είτε "Home" είτε "Back". Σαν να υπάρχει μια αόρατη εφαρμογή και δεν με αφήνει να "πλοηγηθώ"...

Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε...

Δοκίμασα επανεκκίνηση, Quick Reboot.. τα ίδια. Απεγκατέστησα το MiLocker αλλά τα ίδια. Είμαι root, V20Q. Θα σκάσω!!! Ακόμα δεν το πήρα!!

 

Δοκιμασε να εγκαταστησεις αλλον launcher να μας πεις αν κανει το ιδιο μπας και περιορισουμε το προβλημα.(πχ go launcher)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, με απλή επανεκκίνηση τα ίδια, όπως έγραψα παραπάνω.

Έβαλα Go Launcher, τα ίδια.

Εκανα επανεκκίνηση, και αφού έδωσα το pin, μου έβγαλε να επιλέξω Go Launcher / LG Homescreen (με το κουτάκι για τικάρισμα κάτω)

πατούσα και ΔΕΝ μπορούσα να επιλέξω, σαν να μην αγγιζα την οθόνη (το ίδιο πρόβλημα δηλ, άρα κάτι φορτώνει στο start up??).

Πάτησα "Back" και μετά μπόρεσα και επέλεξα Go Launcher.

 

Δοκίμασα αυτό που γράφω στο προηγούμενο ποστ (notif. bar > wifi: on > ανέβασα notif. bar) και πάλι δεν ανταποκρίνεται, εκτός κι αν πατήσω Home ή Back.

Link to comment
Share on other sites

καποια root εφαρμογη μαλλον εχει κανει τη ζημια....!Μαλλον πας για hard reset, full wipe ή στη χειροτερη smartflash...

Εχεις βαλει καποια εφαρμογη που να χρειαζοταν root access?

Link to comment
Share on other sites

έβαλα LG Notifications και AdFree... το Viber ήταν από τις τελευταίες εφαρμογές.... αλλά αυτό δεν θέλει root access..

αν χρειαστεί Hard reset / full wipe χάνω τα πάντα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...