Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

@dim

Ποια ρομ εχεις και ποια ρομ αντιστοιχει πλεον στο ιμει σου;

 

 

εχω την v20l απλα οταν κανω ενημερωση λογισμικου μου βγαζει οτι υπαρχει.. μηπως ακομα δεν ειναι για το ιμει μου?

 

Οπου χχχχχχχχχχχχχχ βάζεις το IMEI σου...!!! και θα σου βγάλει το παρακάτω

 

http://s1.directupload.net/images/120401/z4pp7li3.png

 

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Οπου χχχχχχχχχχχχχχ βάζεις το IMEI σου...!!! και θα σου βγάλει το παρακάτω

 

http://s1.directupload.net/images/120401/z4pp7li3.png

 

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=XXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

OK LGP990 AVDXDW 105KPUU292590 20110508 V20R_00 http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW /LGP990/AVDXDW/V20r_00/V20R_00.kdz http: //csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/LGP990/AVDXDW/V20r_00/V20R_00.kdz GLOBAL/GLOBAL N N EI GSM

Edited by dimpapa
Link to comment
Share on other sites

φιλε sokinsohim μαλλον δεν ειδες απο την αρχη τι εκανα

 

προχωρισα με το kdz οπως μου ειπανα τα παιδια απο εδω μεσα και ετσι περασα την rom v20r αν εισαι root τοτε αυτο πρεπει να κανεις

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αναβαθμιση σε v20q και αλλαγη στο kernel στο market μου βγαζει ενα μηνυμα οταν παω να ατεβαζω μια εφαρμογη ή να την ααβαθμισω.μου γραφει σφαλμα ληψης... υπαρχει επαρκης χωρος στη συσκευη. Τι πρεπει να κανω;

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αναβαθμιση σε v20q και αλλαγη στο kernel στο market μου βγαζει ενα μηνυμα οταν παω να ατεβαζω μια εφαρμογη ή να την ααβαθμισω.μου γραφει σφαλμα ληψης... υπαρχει επαρκης χωρος στη συσκευη. Τι πρεπει να κανω;

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

 

Ξανά πέρνα την V20Q..! κάτι δεν έκατσε καλά..!!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

εχει καταφερει κανενας να κανει το 2Χ να παιζει σε ολη την τηλεοραση με το hdmi?εμενα μου τρωει λιγο στις ακρες με αποτελεσμα να μην φαινονται καλα οι υποτιτλοι με τον mxplayer.θα μπορουσε να λυθει το προβλημα με το να παω τους υποτιτλους λιγο πιο πανω,αφου το μεγεθος του βιντεο αυξομοιωνεται,αλλα δεν βρηκα τετοια επιλογη.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. εχω ένα πρόβλημα με το widget του καιρου. με την αλλαγη της ωρας όλα καλα στο κινητο και σε μυνηματα και σε όλα δειχνει την κανονική ώρα όμως στο widget είναι μια ωρα μπροστά. εχω δοκιμάσει όλες τις ρυθμίσεις αλλα τιποτα.

δεν εχω κανει ουτε root και ειμαι σε official 2.3.4.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά παίζει στην TV...!

 

δεν σου κοβει την εικονα δηλαδη πανω και κατω λες και κανει ζοομ?το εχω δει και στα βιντεο στο youtube που εχουν ανεβασει με το 2χ σε τv και κανει το ιδιο...

Link to comment
Share on other sites

δεν σου κοβει την εικονα δηλαδη πανω και κατω λες και κανει ζοομ?το εχω δει και στα βιντεο στο youtube που εχουν ανεβασει με το 2χ σε τv και κανει το ιδιο...

 

Ότι έχω παίξει ανοίγει σε όλοι την οθόνη..!!! από game - video - youtube - photo..!!philips 9000 LCD TV Full HD 1080p 42"

 

http://www.philips.gr/c/televisions/9000-series-42-inch-full-hd-1080p-digital-tv-42pfl9664h_12/prd/

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν σου κοβει την εικονα δηλαδη πανω και κατω λες και κανει ζοομ?το εχω δει και στα βιντεο στο youtube που εχουν ανεβασει με το 2χ σε τv και κανει το ιδιο...

Και εμένα κόβει λίγο πάνω και κάτω. Το ίδιο σε στοκ και σε CM. Το καταλαβαίνεις εύκολα όταν βάλεις κάποιο παιχνίδι.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα LG Optimus 2x (P990) που έχει Android 2.3.4 (αρχικά είχε Android 2.2)

Αρχικά η αλφαβητική ταξινόμηση των επαφών ήταν ακριβέστατη ΚΑΙ κατά επίθτο και κατά όνομα.

Μετά την αναβάθμιση (που έγινε με λογισμικό της εταιρείας), κατά την οπόία ΔΕΝ χάθηκαν τα δεδομένα η ταξινόμηση χάλασε και τα ονόματα παρουσιάζονται όπως τους αρέσει

Υπάρχει λύση; Τί μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθειά σας

:confused::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εδώ πλέον :)

Μια ερώτηση για να μην ψάχνω δέκα ώρες. Υπάρχει κάποια ενημέρωση σχετικά με παγωτό ή θα πέσει γέλιο τώρα? :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εδώ πλέον :)

Μια ερώτηση για να μην ψάχνω δέκα ώρες. Υπάρχει κάποια ενημέρωση σχετικά με παγωτό ή θα πέσει γέλιο τώρα? :lol:

 

Ναι πως βεβαίως, κάποια στιγμή στο μέλλον.....:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν φταιει η τηλεοραση γιατι το εχω δοκιμασει και σε αλλη μια και εχει το ιδιο θεμα.(http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.162437 αυτην εχω εγω) παντος αν ειναι θεμα καποιας ρυθμισης θα ημουν υποχρεος γιατι θελω να βλεπω ταινιες και με βολευει να τις εχω στο κινητο.

 

@mariodj μπορεις να δοκιμασεις και αλλες τηλεορασεις για να δουμε αν φταιει η τω η το κινητο και να μας ενημερωσεις?

Link to comment
Share on other sites

@mariodj μπορεις να δοκιμασεις και αλλες τηλεορασεις για να δουμε αν φταιει η τω η το κινητο και να μας ενημερωσεις?

 

Δεν νομίζω να ειναι θέμα τηλεφώνου.!!! ειναι θέμα τηλεοράσεις, στην δικιά μου έχω την ''προσαρμογή αυτόματης εικόνας'' και δεν λέω για το 16/9 αλλά το έχει η τηλεόραση που ότι της ρήξεις το ανοίγει σωστά, φυσικά σε HD ανάλυση τα σπάει χωρείς καμία παραμόρφωση εικόνας ούτε ένα pixel δεν τετραγωνίζει..!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος αν και πως ενεργοποιησε το F-Secure ?

 

Παω να το απενεργοποιησω και μου λεει για διαγραφη ολων των δεδομενων ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεω με hdmi την τηλεοραση μου τετραγονιζει αρκετα τα βιντεακια..Ενω με το pc δεν εχω τετοιο προβλημα..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καλημέρα. Έχω ένα θεματάκι , ελπίζω όχι σοβαρό και να λύνεται με κάποια αναβάθμιση. Χθές πήρα το 2χ και του έκανα την πρώτη πλήρη φόρτιση με κλειστό το κινητό. Το απόγευμα κάποια στιγμή το έβαλα για να ξαναφορτίσει , ανοικτό όμως και όταν πήγα να δω κάποια στιγμή άν φόρτισε αυτό είχε κλείσει και δεν ανταποκρινόταν στο power. Μάσησα αρχικά,αλλά ευτυχώς βγάζοντας την μπαταρία ξεκίνησε κανονικά μετά. Το είχε κάποιος στο παρελθόν, ξέρουμε κάτι γι΄ αυτό? Αναβάθμιση δεν έκανα ακόμη , φαντάζομαι με το εργαλείο της LG θα γίνεται μέσω υπολογιστή έτσι?

Δίνω και μερικές πληροφορίες για την έκδοση:

 

Android 2.2.2

V10b

 

Ελπίζω με αναβάθμιση σε 2.3 να λύνεται αυτό , γιατί κατά τα άλλα το τηλέφωνο είναι απίστευτα γρήγορο , "ακούει τρελλά" σε όλα τα πατήματα, χάνει λίγο στην οθόνη βέβαια και στην κάμερα σε σχέση με το Arc που είχα, αλλά άς όψεται ο αργός επεξεργαστής του. Και γενικώς με παρόμοιες εφαρμογές ανοικτές, αυτές τραβάνε λιγότερη μνήμη εδώ , κουλό μου φαίνεται.:O

 

Α και κάτι τελευταίο. Με το εργαλείο της LG πήγα να εγκαταστήσω τους οδηγούς και μου ζήτησε να επιλέξω για το USB τον τύπο που ταιριάζει με το δικό μου και μου έβγαλε ένα κατεβατό με κωδικούς. Που στην ευχή θα μάθω ποιος κωδικός είναι για το δικό μου?

Edited by giannis12a

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος αν και πως ενεργοποιησε το F-Secure ?

 

Παω να το απενεργοποιησω και μου λεει για διαγραφη ολων των δεδομενων ...

 

Θες root και π.χ. .το Titanium Pro (αγορασμένο) ή απλά το Root Uninstaller (free), και ακολούθως "παγώνεις" την εφαρμογή.

 

Λοιπόν καλημέρα. Έχω ένα θεματάκι , ελπίζω όχι σοβαρό και να λύνεται με κάποια αναβάθμιση. Χθές πήρα το 2χ και του έκανα την πρώτη πλήρη φόρτιση με κλειστό το κινητό. Το απόγευμα κάποια στιγμή το έβαλα για να ξαναφορτίσει , ανοικτό όμως και όταν πήγα να δω κάποια στιγμή άν φόρτισε αυτό είχε κλείσει και δεν ανταποκρινόταν στο power. Μάσησα αρχικά,αλλά ευτυχώς βγάζοντας την μπαταρία ξεκίνησε κανονικά μετά. Το είχε κάποιος στο παρελθόν, ξέρουμε κάτι γι΄ αυτό? Αναβάθμιση δεν έκανα ακόμη , φαντάζομαι με το εργαλείο της LG θα γίνεται μέσω υπολογιστή έτσι?

........

Α και κάτι τελευταίο. Με το εργαλείο της LG πήγα να εγκαταστήσω τους οδηγούς και μου ζήτησε να επιλέξω για το USB τον τύπο που ταιριάζει με το δικό μου και μου έβγαλε ένα κατεβατό με κωδικούς. Που στην ευχή θα μάθω ποιος κωδικός είναι για το δικό μου?

 

Συμβαίνει μερικές φορές να κολλάει και να θέλει βγάλσιμο μπαταρίας. Τίποτα τραγικό, μπορεί να συμβεί για 10 διαφορετικούς λόγους. Το πιο συνηθισμένο είναι μετά από κάποιο update ή υπερθέρμανση της μπαταρίας (που μάλλον συνέβη). Στην αναβάθμιση διαλέγεις το κωδικό του κινητού σου, ο οποίος είναι P990. Κοίτα και λίγο το κουτί ή το manual :p Αναβάθμιση κάνεις είτε ΟΤΑ (όταν σου έρθει) είτε με το LG Update Tool.

Edited by The Ace

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση μέσω LG Mobile Phone SoftWare Upgrade και μου βγάζει συνέχεια το μήνυμα πως προέκυψε πρόβλημα επικοινωνίας μεταξύ τηλεφώνου και υπολογιστή. Βάζω βγάζω την μπαταρία όπως λέει , αλλά πάλι τα ίδια κάνει. Τι στην ευχή? :mad:

 

Και δεν μπορώ να το ανοίξω κιόλας και να κάνω άλλη φορά την ενημέρωση και θα μείνω χωρίς τηλέφωνο και αύριο φεύγω ταξίδι για δουλειά. HELP

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

αν δεν στην κανει τελικα, λιγες σελιδες πριν υπαρχει οδηγος για να την κανεις manual, βαζοντας την μαμισια. Πανευκολος και γρηγορος, και θα εχεις και τηλεφωνο αυριο :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου φτάνει που δεν προχωράει η αναβάθμιση, πάω να κατεβάσω από χδα από προηγούμενο λινκ που βρήκα και με πετάει σε σερβερ που θέλει εγγραφή για να κατεβάσεις. Έλεος , καμιά άλλη ιδέα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Θες root και π.χ. .το Titanium Pro (αγορασμένο) ή απλά το Root Uninstaller (free), και ακολούθως "παγώνεις" την εφαρμογή.

 

Να το ενεργοποιησω θελω .... οχι παγωμα ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...