Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Καμια.Δε μπορει να εγκαταστησει την αναβαθμιση γιατι εχεις cwm recovery.H rom ψαχνει τη stock recovery μετα την επανεκκινηση αλλα βρισκει τη cwm και για αυτο σε βγαζει εκει.Πρεπει η να βαλεις stock recovery η να περασεις την αναβαθμιση χειροκινητα.

 

Δηλαδη αμα εγκαταστησω το cloworkmode για να κρατησω backup μην τυχον κολλησει στο update σε Q ... δεν θα μπορω να κανω το update ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@krpse

Ειναι ενας περιεργος φαυλος κυκλος.Αλλα εχουμε αναφερει καποιες λυσεις αρκετες φορες

 

@KPONOSS

Παιζει κανονικα αρκει να βαλεις software αποκωδικοποιηση

Link to comment
Share on other sites

Μολις πατησεις και ξεκινησει το βιντεο πανω δεξια σου βγαζει ενα "HW"(hardware) πατας πανω του και επιλεγεις "SW"(software)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω η baseband για τις 20q & 20r ποια ειναι?

Εμενα με την 20r (μεσω .kdz που εβαλα) κρατησε την 20110725 BB. Η αναβαθμιση μεσω .kdz αλλαζει και την ΒΒ? Ξερω οτι υπαρχουν αλλες 2 μεταγενεστερες ΒΒ Νοεμβριου 2011 και Μαρτιου 2012.Ειναι για αλλες χωρες?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω η baseband για τις 20q & 20r ποια ειναι?

Εμενα με την 20r (μεσω .kdz που εβαλα) κρατησε την 20110725 BB. Η αναβαθμιση μεσω .kdz αλλαζει και την ΒΒ? Ξερω οτι υπαρχουν αλλες 2 μεταγενεστερες ΒΒ Νοεμβριου 2011 και Μαρτιου 2012.Ειναι για αλλες χωρες?

 

Εμένα ειναι Ολλανδικό και έχει την ίδια με σένα (20110725) και έχω την V20M..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 20Q και οταν παω να κατεβασω απο το google play μου βγαζει σφαλμα 927.εχει συμβει και σε καποιον αλλο αυτο?

 

ok,εκανα εκκαθαριση δεδομενων και δουλεψε :)

Edited by dionisisss
Link to comment
Share on other sites

@krpse

Ειναι ενας περιεργος φαυλος κυκλος.Αλλα εχουμε αναφερει καποιες λυσεις αρκετες φορες

 

Αυτο που διαβασα λες , οτι περνας την stock μεσω smartflash και μετα κανει το update ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτος ειναι ο ενας τροπος αλλα χανεις τα παντα οποτε θελει καλο backup.Επισης μπορεις να περασεις με kdz χωρις να χασεις τιποτα.

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2 Beta-4

Link to comment
Share on other sites

λοιον υπαρχει εξελιξη στο προβλημα με την αναβαθμιση σημερα προσπαθησα να την κανω βαζοντας το kdz σε pc με win xp και προχωρησε εχει βγαλει πολλα μυνηματα στο παραθυρο model dll not found διαβασα στις οδηγειες οτι το αγνοουμε και το αφηνουμε να συνεχιση.

Αλλα τωρα εχει σταματησει πλεον και αναβοσβηνει η οθονη του κινητου βγαζοντας το σημα τις lg τελειωσε η αναβαθμισει το κλεινω η θα κανει και κατι ακομα ;

Link to comment
Share on other sites

να πω οτι η αναβαθμιση εγινε αλλα υπαρχει το εξης προβλημα ενω το κινητο ανοιγη κανονικα στο κεντρο τις οθονης φαινεται να τρεμοπαιζει αχνα απο κατω το σημα τις lg εχει κανεις τετοιο θεμα ;

υπαρχει τροπος να το λυσουμε ;

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες μηπως γνωριζει κανεις γιατι μετα την αναβαθμηση οταν παω να βαλω εφαρμογες σε μερικες μου βγαζει το μηνημα {απελευθερωστε λιγο χωρο και προσπαθηστε ξανα} και αλλες μπαινουν κανονικα ολες δωρεαν εφαρμογες
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με την εμφανιση του σηματος τις lg στην οθονη λυθηκε αφηνοντας το τηλ ολο το βραδυ με αναμενη την οθονη και στην φορτιση σημερα το πρωι ειχε εξαφανιστη εκανα και restart το τηλ και οντως δεν φαινεται ποια με οποιο φοντο και αν χρησημποιησα

 

τωρα γιατι ειχε γινει αυτο ουτε ξερω

Link to comment
Share on other sites

παιδιά προσπαθώ να στείλω ένα κενό μήνυμα για να λάβω κάποιες ρυθμίσεις αλλά το κινητό δεν στέλνει κενό μήνυμα. μόνο άμα βάλω κάποιο γράμμα. πώς γίνετε αυτό? ξέρει κανείς κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ειμαι root δεν μπορω να κανω update με καποιον τροπο?Αυτην την στιγμη εχω την v20l ολα στοκ και δεν με αφηνει να κανω update.Θελω να βαλω την v20q για να διορθωθεί το θεμα με το GPS τι θα πρεπει να κανω?

Μηπως πρεπει να το κανω unroot και μετα να γινετε το update?

Link to comment
Share on other sites

διαβασε λιγα μυνηματα πριν τι εκανα εγω και περασα το update και εγω ημουν root

 

φυσικα την λυση μου την εδωσαν τα παιδια απο εδω μεσα απλα εμενα εγινε απο pc με win xp σε WIN 7 δεν γινονταν ισως να εφταιγε που εχω 64 bit win

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια... Μια ερωτηση.. ειμαι stock rom το κινητο μου βγαζει νεα ενημερωση με wifi την κατεβαζει αλλα μετα μου λεει μη εγκυρο πακετο λογισμικου γιατι??
Link to comment
Share on other sites

διαβασε λιγα μυνηματα πριν τι εκανα εγω και περασα το update και εγω ημουν root

 

φυσικα την λυση μου την εδωσαν τα παιδια απο εδω μεσα απλα εμενα εγινε απο pc με win xp σε WIN 7 δεν γινονταν ισως να εφταιγε που εχω 64 bit win

 

Φιλε μου διάβασα τι γράφτηκε πιο πριν απλα ομως αν κανω unroot το κινητο θα επανελθει και η stock recovery?

Ετσι θα μπορω να κανω το update se v20q που θα πρεπει να εχω συμφωνα με το ΙΜΕΙ μου?

Link to comment
Share on other sites

@dim

Ποια ρομ εχεις και ποια ρομ αντιστοιχει πλεον στο ιμει σου;

@sokin

Οχι με unroot δεν επιστρεφει σε stock recovery.υπαρχουν λυσεις ομως.Στις προηγουμενες σελιδες εχουν αναφερθει αρκετες.

 

 

 

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2 Beta-4

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτος ειναι ο ενας τροπος αλλα χανεις τα παντα οποτε θελει καλο backup.Επισης μπορεις να περασεις με kdz χωρις να χασεις τιποτα.

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2 Beta-4

 

Αφου ειμαι στοκ , αμα κρατησω με titanium εφαρμογες και δεδομενα , και απο τον go launcher το αντιγραφο ασφαλειας που εχει δεν θα μαι καλυμενος αμα παθει κατι ?

 

Ετσι καταλαβαινω απο οτι εχω διαβασει ... ειναι σωστο αυτο που λεω ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ειχα πει παλιοτερα.αν κανεις αυτα τα δυο που ειπες εισαι οκ.απλα μετα χρειαζεται να φτιαξεις χειροκινητα καποιες ρυθμισεις και καποια widgetακια.

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2 Beta-4

Link to comment
Share on other sites

@dim

Ποια ρομ εχεις και ποια ρομ αντιστοιχει πλεον στο ιμει σου;

 

 

εχω την v20l απλα οταν κανω ενημερωση λογισμικου μου βγαζει οτι υπαρχει.. μηπως ακομα δεν ειναι για το ιμει μου?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...