Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

@gre, απο οτι θυμαμαι οσες q παιζουν στο xda ειναι pre-rooted, αλλά και να μην ειναι τις κανεις εσυ ευκολα απλα και ανωδυνα
Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

keras ναι όντως είναι και το βίντεο αλλά δεν το ανέφερα επειδή δεν με ενοχλεί και τόσο.

 

zarras1 αν βάλω κάποια pre-rooted ή αν την κάνω εγώ, θα έχω κάποιο μειονέκτημα σε σχέση με την stock v20q; δηλαδή υπάρχει έστω και ένας λόγος να βάλω την stock;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως εχει, να ξες. Πριν το root + διαγραφη εφαρμογων (αν και αυτο δεν νομιζω να παιζει ρολο) εκανε κανονικα Update μεσω του tool, τωρα δεν κανει (παρα το unroot)

 

Δηλαδη τι να κανω ?

 

Το χω κανει ηδη ροοτ ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

το κινητο με την ics παει καλυτερα σε θεμα ταχυτητας?

 

εμένα πάει πολύ γρήγορα με την ics αλλά ακόμα δεν έχω βάλει τίποτα στο τηλέφωνο από εφαρμογές, μουσική και φωτογραφίες/βίντεο γιατί ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη με το ποια έκδοση αξίζει να βάλω.

Link to comment
Share on other sites

εχεις να διαλεξεις αναμεσα σε owain&hei (Nova) η' AOKP
Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=xxxxxx&model=LGP990&country=ES&region=E

Οπου χχχχχχ βαζεις το ιμει σου. Το ειχε δωσει καποια στιγμη ενα παιδι απο εδω. Δεν ειναι ομως μεσω lg tool αλλα ισχυει κανονικα οτι σου βγαλει.

 

Φιλε μου εβαλα το ΙΜΕΙ μου και μου βγαζει την v20q...προσπαθεισα για update μεσω lg tool pc suite ΟΤΑ αλλα τιποτα μου βγαζει πως ειμαι στην πιο προσφατη εκδοση (v20l) καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εβαλα το ΙΜΕΙ μου και μου βγαζει την v20q...προσπαθεισα για update μεσω lg tool pc suite ΟΤΑ αλλα τιποτα μου βγαζει πως ειμαι στην πιο προσφατη εκδοση (v20l) καμια ιδεα?

 

Υπάρχει τρόπος και τον έχω ήδη αναφέρει....:rolleyes:....θα χάσεις όλα τα δεδομένα όμως....

Περνάς μια baseband από V10B, το συνδέεις με το LG Tool, βλέπει ότι έχεις παλιότερη έκδοση, και σου περνάει από πάνω την V20Q...

 

Όλα αυτά τα κάνεις με δική σου ευθύνη προφανώς...επειδή δούλεψε π.χ. σε μένα δεν σημαίνει ότι θα δουλέψει σε σένα...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί δεν εχω παρει ουτε την L ακομα; Μηπως πρεπει να περασω χειροκίνητα την L για να δει μετά και την Q. Αν και στο site με το imei βγαζει την D. Στο πηγάδι κατούρισα; Υπαρχει τροπος να δουμε την προελευση του κινητου;
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί δεν εχω παρει ουτε την L ακομα; Μηπως πρεπει να περασω χειροκίνητα την L για να δει μετά και την Q. Αν και στο site με το imei βγαζει την D. Στο πηγάδι κατούρισα; Υπαρχει τροπος να δουμε την προελευση του κινητου;

:-)

H δική σου "D" είναι η ίδια με την "L" αλλά για άλλες αγορές. Το δικό σου λογικά είναι από Αγγλία ή Ολλανδία, δεν θυμάμαι απέξω.

Οπότε πιθανότατα, όταν έρθει ώρα για αναβάθμιση να πάρει μία άλλη έκδοση (Ε?) που θα είναι ουσιαστικά ίδια με την "Q".

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εβαλα το ΙΜΕΙ μου και μου βγαζει την v20q...προσπαθεισα για update μεσω lg tool pc suite ΟΤΑ αλλα τιποτα μου βγαζει πως ειμαι στην πιο προσφατη εκδοση (v20l) καμια ιδεα?

 

Εγω στην θεση σου θα περιμενα λιγο ακομα

Link to comment
Share on other sites

:-)

H δική σου "D" είναι η ίδια με την "L" αλλά για άλλες αγορές. Το δικό σου λογικά είναι από Αγγλία ή Ολλανδία, δεν θυμάμαι απέξω.

Οπότε πιθανότατα, όταν έρθει ώρα για αναβάθμιση να πάρει μία άλλη έκδοση (Ε?) που θα είναι ουσιαστικά ίδια με την "Q".

 

 

Είσαι σίγουρος οτι ειναι ίδιες;

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εβαλα το ΙΜΕΙ μου και μου βγαζει την v20q...προσπαθεισα για update μεσω lg tool pc suite ΟΤΑ αλλα τιποτα μου βγαζει πως ειμαι στην πιο προσφατη εκδοση (v20l) καμια ιδεα?

 

Στο συγκεκριμενο link μου δινει μονο την v20L, αυτο σημαινει οτι η τελευταια για το δικο μου ειναι αυτη ; Το πεταω τωρα (την τυχη μου). Δεν ειναι δυνατον ολοι οι υπολοιποι να περνουν σημαντικες ενημερωσεις και ορισμενοι στην απ'εξω. Και δε γουσταρω να εγκαθιστω πειραγμενες εκδοσεις και να το σεταρω απ'την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος οτι ειναι ίδιες;

Δεν είναι ακριβώς ίδιες, αλλά ίδιας γενιάς. Οι διαφορές έχουν να κάνουν με τις ιδιαιτερότητες κάθε αγοράς. Αλλά η συμπεριφορά (bugs) τους είναι η ίδια.

 

H πρότασή μου, σε όσους θέλουν να έχουν στοκ, είναι να φλασάρουν την Q. Καθαρή εγκατάσταση όλα από την αρχή και τις εφαρμογές από backup (πχ Titanium). Ετσι θα σβηστούν όλα τα "προβλήματα" που μπορεί να έχουν παρεισφρήσει στο κινητό.

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εβαλα το ΙΜΕΙ μου και μου βγαζει την v20q...προσπαθεισα για update μεσω lg tool pc suite ΟΤΑ αλλα τιποτα μου βγαζει πως ειμαι στην πιο προσφατη εκδοση (v20l) καμια ιδεα?

 

Εγώ την πέρασα με smartflash και όλα ο.κ...!! πέρνα την..!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ειχα απο παντα μια απορια, γιατι επιμενετε στις επισημες ρομς της LG?

ελικρινα δε μπορω να σκεφτω εστω 1 λογο.... :blink:

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

ειχα απο παντα μια απορια, γιατι επιμενετε στις επισημες ρομς της LG?

ελικρινα δε μπορω να σκεφτω εστω 1 λογο.... :blink:

 

Γιατί O κάθε ένας συνιστά για σταθερή και κάποια διαφορετική.;) Όποτε μάλλον μπερδευόμαστε περισσότερο. Έτσι μένουμε στα αυγά μας..:lol:.π.χ. εγω στην V20L & και τώρα στην V20Q. που ενταξη, εχει και αυτη τα κοληματα της.

Βρε παλικάρια μια καλή ROM ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΛΛΑ...!!!:mad: τι ζητάμε?

Έχω ΔΙΠΎΡΗΝΟ και Φέρετε ώρες ώρες σαν μονοκινητήριο του Α' παγκοσμίου πολέμου, και δεν μπορώ να βρω ένα κινητήρα να το κάνει F16.;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ακριβως. λιγο να περιηγηθεις εδω, θα σε πιασει πονοκεφαλος απο τις διαφορετικες προτασεις, αλλα και τα προβληματα που εχει η καθε μια προταση. δεν εχω δει μου φαινεται ουτε ενα χρηστη να λεει " εβαλα την ταδε, και δεν ξανασχοληθηκα"..

 

φιλε μου εσενα που σου κολλαει, πες μας που κολλαει κυριος να σε βοηθησουμε. εμενα ειναι πραγματικα πολυ λιγες οι φορες, και συνηθως με ενα ρεσταρτ φτιαχνουν ολα

Link to comment
Share on other sites

ακριβως. λιγο να περιηγηθεις εδω, θα σε πιασει πονοκεφαλος απο τις διαφορετικες προτασεις, αλλα και τα προβληματα που εχει η καθε μια προταση. δεν εχω δει μου φαινεται ουτε ενα χρηστη να λεει " εβαλα την ταδε, και δεν ξανασχοληθηκα"..

 

φιλε μου εσενα που σου κολλαει, πες μας που κολλαει κυριος να σε βοηθησουμε. εμενα ειναι πραγματικα πολυ λιγες οι φορες, και συνηθως με ενα ρεσταρτ φτιαχνουν ολα

 

Μα αυτό λέω..!! έχω βάλει το fast rebot γιαυτό ακριβός το πράγμα..!!!να την ξεκολλά,!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει το ιδιο κινητο με τον κολλητο μου, εκεινος εμενει στις official (ακομα ειναι με froyo), το κινητο σου σερνεται απιστευτα και κολλαει συνεχως, τρεχει 5 screens με 6-7 widgets, τρεχω 11 screens με 29 widgets και δεν κολλαει σχεδον ποτε (οτι κολλημα/καθυστερηση μπορει να βγαλει το κανει μετα απο sleep και δεν επαναμβανεται οση ωρα θα το εχω στα χερια μου). Oι προγραμματιστες της LG ηταν ελεινοι απο παντα, το hardware του κινητου ειναι μια χαρα καθως επισης και το android, εκει που χαλαει το πραγμα ειναι οταν το team της LG τροποιει τη ρομ για το κινητο μας, δεν θα αλλαξει αυτο οσες ρομ και αν περασουν, και αυτο που λεω δεν ισχυει μονο για το δικο μας κινητο, σχεδον σε οτι κινητο εχει βγαλει το ιδιο παιζει.

 

Tωρα εφοσον δεν θελετε να αλλαξετε απο official, μπορειτε απλα να δοκιμασετε απο αυτες που κυκλοφορουν στο xda, και να διαπιστωσετε αν οντως παιζει αυτο που λεω, και ποσο πιο smooth θα ειναι χωρις ιδιαιτερα κολληματα κτλπ...

Αν δεν σας αρεσει μπορειτε απλα να φλασαρετε μια εντελως μαμα ρομ xωρις ροοταρισμα και μετα να κανετε το update που κανετε παντα για να ξαναπαρετε την μαμα ρομ που ειχατε. ουτε εγγυηση χανετε ουτε τπτ... απλα δοκιμαστε το ωστε να κρινετε καλυτερα :happy:

H cm7 του temasek νομιζω ειναι η πιο ολοκληρωμενη, σταθερη και γρηγορη αυτη τη στιγμη κατα τη γνωμη μου

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

απλα το μονο θεμα που εχω ειναι οτι μετα απο 5 μερες οταν βαλω να ακουσω mp3 και κανω κατι στο νετ κανει διακοπες στον ηχο.σαν να γεμιζει η ραμ.ειμαι με στοκ ρομ v20q
Link to comment
Share on other sites

απλα το μονο θεμα που εχω ειναι οτι μετα απο 5 μερες οταν βαλω να ακουσω mp3 και κανω κατι στο νετ κανει διακοπες στον ηχο.σαν να γεμιζει η ραμ.ειμαι με στοκ ρομ v20q

 

Σε ολες τις ROM το κανει απ'οτι φαινεται. Και στην L και στην Ο και στην Q. Ας, λεω ας, ελπισουμε οτι η LG θα το διορθωσει τουλαχιστον στο Icecream (του χρονου τετοια μερα).

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό λέω..!! έχω βάλει το fast rebot γιαυτό ακριβός το πράγμα..!!!να την ξεκολλά,!

 

εγω φιλε μου εβαλα το GoLauncher και ξενιασα. ΚΟλλαει, αλλα μια φορα την εβδομαδα που δεν του εχω κανει ρεσταρτ. Και το κινητο πραγματικα το ΛΙΩΝΩ στην χρηση..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα έμενα το πρόβλημα μου με το lg optimums 2x

είναι ότι ενώ στο astro Manager βλέπει όλους τους φακέλους στο pc

δεν τούς δείχνει και το κοίταξα γιατί ήθελα να κάνω κάποιο είδους

format οι ερωτήσεις μου είναι ως εξής

 

1ον πω μπορώ να κάνω φορματ δλδ όχι εργοστασιακές ρυθμίσεις το έκανα

και δεν σβήστηκαν πολλά πράγματα κάτι που να με γυρναει από την αρχή σαν να το αγόρασα τώρα

 

2ον τι θα μπορούσε να μπλοκάρει το κινητό να μου εμφανίσει όλα τα εικονίδια στο pc

 

 

Υ.Γ ελπίζω κάποιος να με βοηθήσει γιατί έχω αγανακτήσει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...