Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια απο τα ιδια. Τετοια αδιαφορια δεν εχω ξαναδει εκ μερους της LG. Απλα δεν προκειται να την ξαναπροτιμησω για κινητο και θα παιρνω τυπου Huawei με 200€ που τουλαχιστον δεν θα κλαιω τα λεφτα που εδωσα.
Link to comment
Share on other sites

+1

 

 

Μια απο τα ιδια. Τετοια αδιαφορια δεν εχω ξαναδει εκ μερους της LG. Απλα δεν προκειται να την ξαναπροτιμησω για κινητο και θα παιρνω τυπου Huawei με 200€ που τουλαχιστον δεν θα κλαιω τα λεφτα που εδωσα.

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια. Τετοια αδιαφορια δεν εχω ξαναδει εκ μερους της LG. Απλα δεν προκειται να την ξαναπροτιμησω για κινητο και θα παιρνω τυπου Huawei με 200€ που τουλαχιστον δεν θα κλαιω τα λεφτα που εδωσα.

 

Για ποιο λόγο κλαις τα λεφτά σου; Κρίνοντας από τη δική μου συσκευή που την έχω 6 μήνες, πρόκειται για ένα πολύ καλό κομμάτι hardware (και εδώ αξίζουν τα εύσημα στην LG), που ακόμα και με την επίσημη 2.2 (με τις τελευταίες ενημερώσεις που λύνουν πολλά προβλήματα) είναι ένα πλήρως λειτουργικό κινητό τηλέφωνο. Δεν νιώθω σε καμία περίπτωση κορόιδο ή ότι πέταξα τα λεφτά μου. Το μόνο φάουλ της LG κατά τη γνώμη μου είναι επικοινωνιακό. Ανακοινώνει συνέχεια ημερομηνίες για την 2.3 και συνέχεια πέφτει έξω. Αλλά όπως φαίνεται το παλεύουν το θέμα, κάτι δεν τους κάθεται σωστά για να μην την βγάζουν αλλιώς δεν έχει νόημα να έχουν διαρρεύσει τόσα leaked versions.

 

Πάντως αν βγάλει ξανά κάποιο τέτοιο δυνατό κινητό, πρωτοπόρο, πολλά υποσχόμενο και ξεκλείδωτο εγώ θα την ξαναπροτιμήσω (όπως και οποιαδήποτε άλλη εταιρία βγάλει κάτι αντίστοιχο, δεν έχω κάποιο κόλλημα με την LG)

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο κλαις τα λεφτά σου; Κρίνοντας από τη δική μου συσκευή που την έχω 6 μήνες, πρόκειται για ένα πολύ καλό κομμάτι hardware (και εδώ αξίζουν τα εύσημα στην LG), που ακόμα και με την επίσημη 2.2 (με τις τελευταίες ενημερώσεις που λύνουν πολλά προβλήματα) είναι ένα πλήρως λειτουργικό κινητό τηλέφωνο. Δεν νιώθω σε καμία περίπτωση κορόιδο ή ότι πέταξα τα λεφτά μου. Το μόνο φάουλ της LG κατά τη γνώμη μου είναι επικοινωνιακό. Ανακοινώνει συνέχεια ημερομηνίες για την 2.3 και συνέχεια πέφτει έξω. Αλλά όπως φαίνεται το παλεύουν το θέμα, κάτι δεν τους κάθεται σωστά για να μην την βγάζουν αλλιώς δεν έχει νόημα να έχουν διαρρεύσει τόσα leaked versions.

 

Πάντως αν βγάλει ξανά κάποιο τέτοιο δυνατό κινητό, πρωτοπόρο, πολλά υποσχόμενο και ξεκλείδωτο εγώ θα την ξαναπροτιμήσω (όπως και οποιαδήποτε άλλη εταιρία βγάλει κάτι αντίστοιχο, δεν έχω κάποιο κόλλημα με την LG)

 

Σωστός.....!!!! ο elefas....!!! Δεν αγόρασα συσκευή για της αναβαθμίσεις...!!! της γυναίκας μου το SE X8 της έχω ρίξει πάνω την 2.3.2. αν θυμάμαι καλά, αλλά δεν έχει τα καλούδια του P990 2Χ και ας έχει 2.2.2.!!!!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ειπα οτι δε με ικανοποιει το κινητο. Απλα με εχει ξενερωσει σε αυτο το θεμα. Επισης και στο θεμα του ηχου με εχει ξενερωσει αλλα ειανι μικρο το κακο εκει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,να ρωτήσω κάτι και εγώ ρε παιδιά, σε περίπτωση που τα έχει δοκιμάσει και τα δύο κάποιος, η αυτονομία της μπαταρίας του έχει μεγάλη διαφορά με του optimus black; ,και αν αξίζει για 30ε διαφορά να πάρω αυτό; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,να ρωτήσω κάτι και εγώ ρε παιδιά, σε περίπτωση που τα έχει δοκιμάσει και τα δύο κάποιος, η αυτονομία της μπαταρίας του έχει μεγάλη διαφορά με του optimus black; ,και αν αξίζει για 30ε διαφορά να πάρω αυτό; ευχαριστώ

 

Λίγο πολύ μικρές διαφορές στη μπαταρία. Το black το έχει ο αδερφός μου και το 2X εγώ.

Το πρώτο είναι πιο ελαφρύ, πιο λεπτό και έχει λίγο πιο φωτεινή οθόνη (το καταλαβαίνεις οριακά στον ήλιο)

Το 2Χ είναι πιο στιβαρό (μεταλλικό πλαίσιο) και αρκετά πιο γρήγορο σε απαιτητικές εφαρμογές και έχει μεγαλύτερη μνήμη και έξοδο hdmi

 

Αν σε ενδιαφέρει να παίζεις παιχνίδια κλπ το 2Χ είναι μονόδρομος. Αν το θέλεις για τηλέφωνο και απλές (μη απαιτητικές) εφαρμογές, ίσως να κοιτάξεις σε black μεριά.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά σκέφτομαι και εγώ και δεν μπορώ να αποφασίσω,δεν πάιζω παιχνίδια ιδιαίτερα,περισσότερο σαν απλό τηλ θα το έχω, ε και λίγο παραπάνω ξέρεις τα κλασικά mail,doc,μουσικη,βιντεο,internet,gps κτλ , αυτό που με προβληματίζει εκτός από την μπαταρία που ευτυχώς όπως λες είναι μικρή η διαφορά,ειναι η έξοδος hdmi,είναι βασική έλειψη για εμένα.Θα το σκεφτώ θα τα δω και από κοντά,τι να πω,ευχαριστώ πάντως,βοήθησες πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά σκέφτομαι και εγώ και δεν μπορώ να αποφασίσω,δεν πάιζω παιχνίδια ιδιαίτερα,περισσότερο σαν απλό τηλ θα το έχω, ε και λίγο παραπάνω ξέρεις τα κλασικά mail,doc,μουσικη,βιντεο,internet,gps κτλ , αυτό που με προβληματίζει εκτός από την μπαταρία που ευτυχώς όπως λες είναι μικρή η διαφορά,ειναι η έξοδος hdmi,είναι βασική έλειψη για εμένα.Θα το σκεφτώ θα τα δω και από κοντά,τι να πω,ευχαριστώ πάντως,βοήθησες πολυ.

Ξέχασα να πω την κάμερα, που έχει 8MP & FullHD (1080p) στο 2Χ αντί για 5MP & HD(720p) στο black

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Το εκνευριστικό ειναι οτι ανακοινώνει ενα σωρό καινουρια μοντελα εντος και εκτος ευρωπης με 2.3 και εχει αφήσει στην ακρη το μοντελο της που μπηκε στο gines, τη αλλο να πουμε!!!
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,να ρωτήσω κάτι και εγώ ρε παιδιά, σε περίπτωση που τα έχει δοκιμάσει και τα δύο κάποιος, η αυτονομία της μπαταρίας του έχει μεγάλη διαφορά με του optimus black; ,και αν αξίζει για 30ε διαφορά να πάρω αυτό; ευχαριστώ

 

Τα 30 ευρω τα αξιζει και με το παραπανω το 2X.Εχω το 2X και εχω παιξει λιγο με το black οποτε για μπαταρια δε ξερω.

 

 

Το 2Χ είναι πιο στιβαρό (μεταλλικό πλαίσιο) και αρκετά πιο γρήγορο σε απαιτητικές εφαρμογές και έχει μεγαλύτερη μνήμη και έξοδο hdmi

 

Το 2x εχει πλαστικο πλαισιο (αναφερομαι στην ανθρακι λεπτομερεια περιμετρικα του κινητου,αν μιλας για αλλο τμημα του κινητου παω πασο) .

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Το 2x εχει πλαστικο πλαισιο (αναφερομαι στην ανθρακι λεπτομερεια περιμετρικα του κινητου,αν μιλας για αλλο τμημα του κινητου παω πασο) .

 

 

κάνεις λάθος, ειναι από αλουμίνιο...!!!

 

http://s14.directupload.net/images/111017/vbny9g8g.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια μεγάλη απορία που έχω...τι είναι η Internet Call στην 2.3 και πώς δουλεύει?

Θα μπορώ έγω με το δίκτυο του σπιτιού μου η με αυτο της κοσμοτέ να κάνω τηλέφωνα μέσω ίντερνετ σε γίντ ασ πουμε?

Link to comment
Share on other sites

κάνεις λάθος, ειναι από αλουμίνιο...!!!

 

http://s14.directupload.net/images/111017/vbny9g8g.png

 

Δε νομιζω,ειμαι 99,9% σιγουρος οτι ειναι πλαστικο.Το 0,1 το αφησα ως ενδεχομενο στην περιπτωση που καταρριψεις την θεωρια μου με καποιο σοβαρο link.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω,ειμαι 99,9% σιγουρος οτι ειναι πλαστικο.Το 0,1 το αφησα ως ενδεχομενο στην περιπτωση που καταρριψεις την θεωρια μου με καποιο σοβαρο link.

 

Λοιπόν μου έπεσε κάτω δυο φορές και όχι μια, κοίτα ότι έχει στραβώσει εκεί που χτύπησε, το αλουμίνιο στραβώνει (τσαλακώνετε) με το χτύπημα, το πλαστικό σπάει...!!! το άδικη και η φωτογραφία...!!!

 

http://s7.directupload.net/images/111017/7i7yf5vw.jpg http://s1.directupload.net/images/111017/u59gv7db.jpg

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Όπως σωστά έγραψε ο mariodj είναι αλουμίνιο. Και είναι αυτό που κάνει το κινητό να ξεχωρίζει στη στιβαρότητα.

Και είμαι 100% σίγουρος. (εξάλλου είμαι μηχανολόγος μηχανικός με αντικείμενο βιομηχανικά αλουμίνια)

Δες και πόσα review το αναφέρουν

 

@mariodj: Aouts! αυτό πόνεσε! Αν θέλεις ανταλλακτικό

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Όπως σωστά έγραψε ο mariodj είναι αλουμίνιο. Και είναι αυτό που κάνει το κινητό να ξεχωρίζει στη στιβαρότητα.

Και είμαι 100% σίγουρος. (εξάλλου είμαι μηχανολόγος μηχανικός με αντικείμενο βιομηχανικά αλουμίνια)

Δες και πόσα review το αναφέρουν

 

@mariodj: Aouts! αυτό πόνεσε! Αν θέλεις ανταλλακτικό

 

ευχαριστώ φίλε μου......προς το παρόν δεν ήξερα (με την σιγουριά του παραπάνω φίλου nikos92) τι αγόρασα....!!! με super macro στη photo φαίνεται μεγάλο:( το πρόβλημα, με γυμνό μάτι ούτε που το καταλαβαίνεις...!!;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, το service manual μπορεί να το βρεί από εδώ

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μου έπεσε κάτω δυο φορές και όχι μια, κοίτα ότι έχει στραβώσει εκεί που χτύπησε, το αλουμίνιο στραβώνει (τσαλακώνετε) με το χτύπημα, το πλαστικό σπάει...!!! το άδικη και η φωτογραφία...!!!

 

Όπως σωστά έγραψε ο mariodj είναι αλουμίνιο. Και είναι αυτό που κάνει το κινητό να ξεχωρίζει στη στιβαρότητα.

Και είμαι 100% σίγουρος. (εξάλλου είμαι μηχανολόγος μηχανικός με αντικείμενο βιομηχανικά αλουμίνια)

Δες και πόσα review το αναφέρουν

 

@mariodj: Aouts! αυτό πόνεσε ! Αν θέλεις ανταλλακτικό

 

Αχ με βαλατε και εκανα το γραφειο μου εργαστηριο πειραματων... Λοιπον επειδη ημουν πολυ σιγουρος για την αποψη μου και ακομα ειμαι πηρα εναν συνδετηρα,τον ανοιξα και ζεστανα την ακρη του με αναπτηρα για μερικα δευτερολεπτα. Για να μην πληγωσω το κινητο εξωτερικα και φαινεται εβγαλα το πισω καπακι και ακουμπησα τον καυτο συνδετηρα στο μερος που βρισκεται ακριβως πανω απο τη θυρα micro-usb (κανει σαν ενα δοντακι προς τα πανω και ειναι το μερος που μπαινει το νυχι οταν ανοιγουμε το καπακι,πρεπει να βγαλετε το καπακι για να εχετε προσβαση στο σημειο που λεω). Λοιπον αφησε σημαδι οπως θα αφηνε σε καθε πλαστικο που καιγεται με αναλογο τροπο. Μια δοκιμη θα σας πεισει (αν τολματε καντε το και σε εμφανες μερος) .

 

Υ. Γ : Και εγω μηχανολογος μηχανικος σπουδαζω στο Πολυτεχνειο, αυτο το εξαμηνο κανω και τεχνολογια υλικων.

Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω,ειμαι 99,9% σιγουρος οτι ειναι πλαστικο.Το 0,1 το αφησα ως ενδεχομενο στην περιπτωση που καταρριψεις την θεωρια μου με καποιο σοβαρο link.

 

 

Μόλις χρησιμοποίησα το 1%

http://s1.directupload.net/images/111017/gz5rhlsg.png http://s1.directupload.net/images/111017/c8mt94uk.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχ με βαλατε και εκανα το γραφειο μου εργαστηριο πειραματων...Λοιπον επειδη ημουν πολυ σιγουρος για την αποψη μου και ακομα ειμαι πηρα εναν συνδετηρα,τον ανοιξα και ζεστανα την ακρη του με αναπτηρα για μερικα δευτερολεπτα.Για να μην πληγωσω το κινητο εξωτερικα και φαινεται εβγαλα το πισω καπακι και ακουμπησα τον καυτο συνδετηρα στο μερος που βρισκεται ακριβως πανω απο τη θυρα micro-usb (κανει σαν ενα δοντακι προς τα πανω και ειναι το μερος που μπαινει το νυχι οταν ανοιγουμε το καπακι,πρεπει να βγαλετε το καπακι για να εχετε προσβαση στο σημειο που λεω).Λοιπον αφησε σημαδι οπως θα αφηνε σε καθε πλαστικο που καιγεται με αναλογο τροπο.Μια δοκιμη θα σας πεισει (αν τολματε καντε το και σε εμφανες μερος).

 

Υ.Γ : Και εγω μηχανολογος μηχανικος σπουδαζω στο Πολυτεχνειο,αυτο το εξαμηνο κανω και τεχνολογια υλικων.

Σημάδι μπορεί να κάνει καθώς θα χαλάσει την ανοδίωση/βαφή του αλουμινίου. Αν ήταν πλαστικό πρέπει να λιώσει/τρυπήσει

Μπορείς να ανεβάσεις μια δυό macro φωτογραφίες;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Σημάδι μπορεί να κάνει καθώς θα χαλάσει την ανοδίωση/βαφή του αλουμινίου. Αν ήταν πλαστικό πρέπει να λιώσει/τρυπήσει

Μπορείς να ανεβάσεις μια δυό macro φωτογραφίες;

 

Αυτο το στρωμα βαφης που λες ειναι βαθυ ή επιφανειακο;Γιατι εμενε εχει βαθος η τρυπα που εκανε (πιο βαθια φοβηθηκα να πατησω τον συνδετηρα).Δυστυχως δεν εχω φωτογραφικη μηχανη γιατι ειμαι στην πολη που σπουδαζω.Οταν κατεβω στο πατρικο μου θα προσπαθησω να σου στειλω με την μηχανη του πατερα μου (εκτος και αν κανει δουλεια φωτογραφικη απο αλλο κινητο φιλου).Επισης υπαρχει περιπτωση η LG να εβγαλε παρτιδες με αλλα εξαρτηματα (το δικο μου ειναι ολλανδικο και το πηρα κατα τον απριλη νομιζω) ;

 

@mariodj : Οι φωτο με τα σχολια απο την LG ειναι;

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

@mariodj : Οι φωτο με τα σχολια απο την LG ειναι;

 

δεν πείθεσαι με τίποτα ο.κ. το δικό σου ειναι από πλαστικό:wacko:, και το δικό μου από αλουμίνιο...!!:D και ΤΕΛΟΣ..!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...