Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

αν καω ροοτ το κινητο παιζει να χασω την εγγυηση???????????

 

Θεωρητικά όσο είσαι root δεν ισχύει η εγγύηση. Αλλά "ξεγίνεσαι" όσο εύκολα έγινες, άσε που το service της LG έχει δείξει ότι δεν πολυνοιάζεται. (Εκτός αν είναι προφανές ότι ευθύνεται αυτό για την ζημιά πχ κάποιο extreme over-clocking)

Στη δική σου περίπτωση ροοτ δεν ήσουνα όταν το πήγες;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θεωρητικά όσο είσαι root δεν ισχύει η εγγύηση. Αλλά "ξεγίνεσαι" όσο εύκολα έγινες, άσε που το service της LG έχει δείξει ότι δεν πολυνοιάζεται. (Εκτός αν είναι προφανές ότι ευθύνεται αυτό για την ζημιά πχ κάποιο extreme over-clocking)

Στη δική σου περίπτωση ροοτ δεν ήσουνα όταν το πήγες;

 

Αστα ημουνα,αλλα αφου αλλαξαν πλακετα δεν θα το ειδαν.πως ξεγινεσαι γιατι θελω να βαλω τη καμερα τη καινουργια και πρεπει να εισαι ροοτ,και μετα να ξεγινω

Link to comment
Share on other sites

Αστα ημουνα,αλλα αφου αλλαξαν πλακετα δεν θα το ειδαν.πως ξεγινεσαι γιατι θελω να βαλω τη καμερα τη καινουργια και πρεπει να εισαι ροοτ,και μετα να ξεγινω

Το superoneclick, το πρόγραμμα που σε κάνει root μπορεί να σε κάνει unroot (σχετικό κουμπί). Σε κάθε περίπτωση πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει τον "εντοπισμό σφαλμάτων USB" (ρυθμίσεις/εφαρμογές/ανάπτυξη)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Το superoneclick, το πρόγραμμα που σε κάνει root μπορεί να σε κάνει unroot (σχετικό κουμπί). Σε κάθε περίπτωση πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει τον "εντοπισμό σφαλμάτων USB" (ρυθμίσεις/εφαρμογές/ανάπτυξη)

 

Ωραιος θα το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω καιρο να παρακολουθησω το συγκεκριμενο κινητο μπορει να με ενημερωσει καποιος τι γινετε με το κινητο ?

 

Επισημα ελληνικα τι εκδοση εχουμε 2.3.ποσο ?

 

Ανεπισημα ?

 

Απο προβληματα με την συσκευη γενικα εχει εντοπιστει καποιο ?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για την οποια απαντηση σας

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω.... ο "εντοπισμό σφαλμάτων USB", που αλλού το χρησιμοποιούμε εκτός του Root???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω καιρο να παρακολουθησω το συγκεκριμενο κινητο μπορει να με ενημερωσει καποιος τι γινετε με το κινητο ?

 

Επισημα ελληνικα τι εκδοση εχουμε 2.3.ποσο ?

 

Ανεπισημα ?

 

Απο προβληματα με την συσκευη γενικα εχει εντοπιστει καποιο ?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για την οποια απαντηση σας

 

Επίσημα 2.2.2

Ανεπίσημα υπάρχει σε leaked 2.3.4 και σε CM 2.3.5 ή 7 (δεν είμαι σίγουρος)

 

Μετά και την τελευταία αναβάθμιση v10d(e για vodafone branded) δεν υπάρχουν θέματα άξια αναφοράς.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω το εξής πρόβλημα.Έβαλα την SD του HD2 (8GB) στο LG 2x.Παρόλο που στις ρυθμίσεις->αποθήκευση μου δείχνει 7.36GB (και στο pc, και 2 χρόνια στο HTC ήταν η main memory και σίγουρα ήταν στα 8) όταν πάω να μεταφέρω apps στην external SD μου λέει max size 2, 47 ( give or take) . To κάνω μέσω μιας app2sd (2-3 κατέβασα βασικά).Υπάρχει κάτι να κάνω γιαυτό; Εννοώ είτε ένα format της SD μέσω android (λογικά αφού θα κάνουν format θα βλέπουν και το σωστό χώρο) ή κάτι άλλο ξέρω γω ;
Link to comment
Share on other sites

Αστα ημουνα,αλλα αφου αλλαξαν πλακετα δεν θα το ειδαν.πως ξεγινεσαι γιατι θελω να βαλω τη καμερα τη καινουργια και πρεπει να εισαι ροοτ,και μετα να ξεγινω

 

Ποιά καινούργια κάμερα?

 

Ρε παιδια μπορει να χαλασε το κινητο λογω τις μπαταριας που εβαλα που ειναι 1980ma???????

 

Μην μου λες τέτοια...χθές πηρα και εγω μια τέτοια andinda λεγόταν απο το ebay ...στην μια μέρα δεν εχω δεί διαφορά...εσυ είδες?

Εχουμε την ίδια?

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Μην μου λες τέτοια...χθές πηρα και εγω μια τέτοια andinda λεγόταν απο το ebay ...στην μια μέρα δεν εχω δεί διαφορά...εσυ είδες?

Εχουμε την ίδια?

Εγώ αυτήν έχω εδώ και τρείς μήνες και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτήν έχω εδώ και τρείς μήνες και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Είναι η Andinda και σένα?Κρατάει όντως περισσότερο?

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι:

ρε παιδια δε πιστευω να ειναι απο τη μπαταρια,εσεις τι λετε?

http://www.ebay.com/itm/200628101742?ru=http%3A%2F%2Fwww.ebay.com%3A80%2Fsch%2Fi.html%3F_from%3DR40%26_trksid%3Dm570.l2736%26_nkw%3D200628101742%26_fvi%3D1&_rdc=1

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι:

ρε παιδια δε πιστευω να ειναι απο τη μπαταρια,εσεις τι λετε?

http://www.ebay.com/itm/200628101742?ru=http%3A%2F%2Fwww.ebay.com%3A80%2Fsch%2Fi.html%3F_from%3DR40%26_trksid%3Dm570.l2736%26_nkw%3D200628101742%26_fvi%3D1&_rdc=1

 

Δεν το νομίζω ούτε εγώ...

Edited by denkar13
Link to comment
Share on other sites

παιδες η μπαταρια που αγορασατε ειναι μεγαλυτερη απο την μαμα?σε ογκο?

Σε όγκο είναι η ίδια.

 

Είναι η Andinda και σένα?Κρατάει όντως περισσότερο?

Κρατάει λίγο παρά πάνω από την μαμά.

Μην νομίζεις τίποτε το ιδιαίτερο.Γύρω στις τρεις με τέσσερις ώρες.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παρει 2 μπαταριες απο ebay Και μου κρατανε λιγοτερο απο τη μαμα. Βεβαια δεν τις εχω στρωσει καλα. Η μια μονο μετα απο 2-3 πληρεις φορτισεις "πηρε μπρος" και κραταει σχεδον οσο η μαμα. Τις εχω για backup παντως αμα ξεμεινω. ΠΛεον και με τη μαμα μπαταρια χωρις root και λοιπα κολπα φτανω τις 2 μερες με ελαφρια χρηση ιντερνετ και ομιλιας-μηνυματων.

 

Πολυ καλη αποψη εχω σχηματισει για την καταναλωση κατα τη χρηση gps. Το παλιο μου νοκια ν82 οταν εβαζα gps μου την πηδαγε τη μπαταρια. Αυτο καλα κρατει.

 

 

 

Τελος, κανα νεο απο τη 2.3 εχουμε???

Link to comment
Share on other sites

Το root καίει μπαταρία παραπάνω απο το οτι αν ειναι κανοκό το τηλέφωνο?

Οχι, δεν έχει σχέση. Αλλά αν αλλάξεις rom έχει διαφορά.

Αυτό που μου τρώει τη μπαταρία είναι το 3G. Εχω άλλη rom (2.3.4) και με το "μόνο 2G" κρατάει ~2 μέρες. Αν το ανοίξω το πολύ μία. Αλλά είναι πιθανότατα πρόβλημα της custom rom.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγο βγαινει η νεα εκδοση και εμεις ακομα δεν εχουμε παρει την 2,3. Αυτα για μενα ειναι απαραδεκτα εκ μερους της LG.:mad:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...τι παιζει απο customs roms?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...τι παιζει απο customs roms?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317395

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος πως μπορώ να περάσω pdf αρχειά στο κινητό;

 

Κανονικά και τα ανοίγει με την σουίτα που έχει μέσα η με το adobe reader που μπορεις να κατεβάσεις...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...