Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Παιδες για πειτε μου κανα καλο free 3d laucher

Απο market ευχαριστω

 

Aπευθύνσου και εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησοερα. Θα ηθελα να μπυα απαντησετε σε καποιες ερωτησεις που εχω σχετικα με το 2Χ

 

1. Διαθετει μαμισιο προγραμμα συγχρονισμου με outlook για ημερολογιο και επαφες μεσω usb???

2. Εχει εξοδο HDMI για συνδεση με TV. Τι βιντεο αρχεια μπορει να αναπαραγει και μεχρι τι αναλυση (mkv κτλ)? Υποστηριζει εξωτερικους υποτιτλους? Με λιγα λογια τι ψαρια πιανει σαν multimedia player?

3. Πως ειναι η ποιοτητα ληψης και αναπαραγωγης του ραδιο απο τα ακουστικα? Ποσοι σταθμοι αποθηκευονται? Εχει widget ραδιοφωνου?

 

 

Σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησοερα. Θα ηθελα να μπυα απαντησετε σε καποιες ερωτησεις που εχω σχετικα με το 2Χ

 

1. Διαθετει μαμισιο προγραμμα συγχρονισμου με outlook για ημερολογιο και επαφες μεσω usb???

2. Εχει εξοδο HDMI για συνδεση με TV. Τι βιντεο αρχεια μπορει να αναπαραγει και μεχρι τι αναλυση (mkv κτλ)? Υποστηριζει εξωτερικους υποτιτλους? Με λιγα λογια τι ψαρια πιανει σαν multimedia player?

3. Πως ειναι η ποιοτητα ληψης και αναπαραγωγης του ραδιο απο τα ακουστικα? Ποσοι σταθμοι αποθηκευονται? Εχει widget ραδιοφωνου?

 

 

Σας ευχαριστω πολυ

 

Aν διαβάσεις 2,3 σελίδες στην αρχή θα πάρεις περισσότερες απαντήσεις..!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Aν διαβάσεις 2,3 σελίδες στην αρχή θα πάρεις περισσότερες απαντήσεις..!!!

 

Φιλε μου διαβασα μεχρι 8 σελιδες πισω και δεν βρηκα καμια απαντηση σε αυτα που ρωταω.

 

Οποιος μπορει ας μου δωσει καποιες απαντησεις.

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου διαβασα μεχρι 8 σελιδες πισω και δεν βρηκα καμια απαντηση σε αυτα που ρωταω.

 

Οποιος μπορει ας μου δωσει καποιες απαντησεις.

 

Σας ευχαριστω

καλησπερα. ο φιλος πιο πανω ειπε 2,3 σελιδες στην αρχη! οχι 8 σελιδες πισω.

XPERIA Z1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Εκτός από ένα Ελληνικό Optimus 2x, έχω στην κατοχή μου και ένα Optimus 2x (Γερμανικό) το οποίο αγόρασα μεταχειρισμένο. Θα ήθελα όποιος μπορεί να μου δώσει κάποια απάντηση σχετικά με τα τρία παρακάτω ερωτήματα γιατί ενώ μου αρέσει πολύ σαν συσκευή γενικά, έχει αρχίσει και με ταλαιπωρεί αυτό το τηλέφωνο.

 

1) Δεν κλειδώνει ποτέ δορυφόρο για να κάνω π.χ. ενημέρωση της θέσης μου στο Latitude

2) Όταν έχω ενεργοποιημένο το 3G (και εμφανίζονται τα 2 βελάκια αποστολής και λήψης πάνω πάνω στην οθόνη) ενώ δείχνει ότι αποστέλλει δεδομένα στο δίκτυο δεν λαμβάνει ποτέ, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να μπω σε καμιά ιστοσελίδα.

3) Η συσκευή έχει εγκατεστημένη μία εφαρμογή εν ονόματι superuser από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη την οποία θέλω να απεγκαταστήσω. Το θέμα είναι πως, μιας και με hard reset δεν καταφέρνω τίποτα.

 

Θα παρακαλούσα, όποιος μπει στον κόπο να μου απαντήσει τα παραπάνω ερωτήματα, να το κάνει όσο πιο απλά μπορεί διότι δεν γνωρίζω πολλά στοιχεία σχετικά με τα Android.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά:D

Edited by Marios122
Link to comment
Share on other sites

Έχω την V10d και το LG PC Suite IV μου λέει οτι υπάρχει καινούργια εκδώσει λογισμικού....:lol: ποια βρε παιδιά..????? το κούφο είναι αν πατήσω για ενημερώσει μπορεί να με πάει στην ΑΧΡΗΣΤΗV 10c...!!! :cry: :X :wacko: #@##!!&**%$#@+??

http://s1.directupload.net/images/110918/op6cxi9f.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου βγάζει μήνυμα για αναβάθμιση και έχω τη v10d.

 

Το πρόβλημα είναι ότι πατάω οκ και μετά μου ανοίγει το LG mobile update όπου μου δείχνει όλα τα γράμματα αλαμπουρνέζικα...με αποτέλεσμα να μην ξέρω τι να επιλέξω...

 

Υ.Γ. Βρήκα λύση με τα γράμματα...Το θέμα είναι ότι πάτησα οκ για αναβάθμιση στο LG mobile update και μου λέει ότι η συσκευή μου δε χρειάζεται αναβάθμιση...χαχαχα!!! Μας κοροιδεύει αυτή η LG!

Edited by Marios122
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Εκτός από ένα Ελληνικό Optimus 2x, έχω στην κατοχή μου και ένα Optimus 2x (Γερμανικό) το οποίο αγόρασα μεταχειρισμένο. Θα ήθελα όποιος μπορεί να μου δώσει κάποια απάντηση σχετικά με τα τρία παρακάτω ερωτήματα γιατί ενώ μου αρέσει πολύ σαν συσκευή γενικά, έχει αρχίσει και με ταλαιπωρεί αυτό το τηλέφωνο.

 

1) Δεν κλειδώνει ποτέ δορυφόρο για να κάνω π.χ. ενημέρωση της θέσης μου στο Latitude

2) Όταν έχω ενεργοποιημένο το 3G (και εμφανίζονται τα 2 βελάκια αποστολής και λήψης πάνω πάνω στην οθόνη) ενώ δείχνει ότι αποστέλλει δεδομένα στο δίκτυο δεν λαμβάνει ποτέ, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να μπω σε καμιά ιστοσελίδα.

3) Η συσκευή έχει εγκατεστημένη μία εφαρμογή εν ονόματι superuser από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη την οποία θέλω να απεγκαταστήσω. Το θέμα είναι πως, μιας και με hard reset δεν καταφέρνω τίποτα.

 

Θα παρακαλούσα, όποιος μπει στον κόπο να μου απαντήσει τα παραπάνω ερωτήματα, να το κάνει όσο πιο απλά μπορεί διότι δεν γνωρίζω πολλά στοιχεία σχετικά με τα Android.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά:D

 

Μμμμ...ο τυπος που σου πουλησε το κινητο μαλλον δεν ηταν και τοσο ησυχος.Η εφαρμογη superuser υποδυλωνει οτι εχει γινει root,δηλαδη χανεται η εγγυηση,αυτο ομως ειναι κατι αναστρεψιμο οπως επισης και η εγγυηση.Root σημαινει οτι αποκτας παραπανω δικαιωματα,κατι παρομοιο με τα δικαιωματα διαχειριστη στα windows.Λοιπον αρκετα σε ζαλισα,για να φυγει το root πηγαινε στον οδηγο για νεους που βρισκεται στο κεντρικο νημα του optimus 2x και πηγαινε στο ποστ που λεει για επαναφορα σε στοκ ρομ,ομως μην κατεβασεις την ελληνικη που σου λεει εκει,εσυ κατεβασε αυτη πουεχειτο κινητο σου,μαλλον γερμανικη.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με τις αναβαθμισεις της lg.. ειναι λιγο απογοητευτικοι οι τυποι..

 

 

θελω να παρω το κινητο, αλλα δε μπορω να γυρισω σε 2.2 , ενω εδω και καποιο καιρο εχω 2.3

ακομα και αν δεν εχει ουσιαστικη διαφορα , επηρεαζει αρκετα τη ψυχολογια του υποψηφιου πελατη

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ο φιλος πιο πανω ειπε 2,3 σελιδες στην αρχη! οχι 8 σελιδες πισω.

 

2-3 σελιδες στην αρχη φιλε μου δεν το ειχε κανενας το τηλεφωνο οποτε πως θα βρω απαντησεις σε αυτα που ρωταω εκει??

 

Πραγματικα η νοοτροπια ορισμενων ξεπερναει καθε προσδοκια...

 

Ρε φιλαρακι αμα ξερεις να απαντησεις σε αυτα που ρωταω αντι να ξοδεψεις 1 λεπτο να γραψεις αυτο που εγραφες, απαντησε σε αυτα που ρωταω και τελειωνει το θεμα....Δεν καταλαβαινω το δασκαλιστικο στυλ ορισμενων

 

Sorry προς τους mods για το υφος μου (δεν το συνηθιζω) και το off-topic αλλα μερικες φορες τρελλαινομαι με τη λογικη καποιων...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως εδώ και μερικές μέρες φοράω την original έκδοση V20e (2.3.4) που διέρρευσε στο xda-developers ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1264721 ) και είμαι αρκετά ευχαριστημένος από τις αποδόσεις και επιδόσεις της. Ουσιαστικές οπτικές διαφορές δεν έχω εντοπίσει (πέρα από 2-3 λεπτομερειούλες), η όλη λειτουργία του κινητού όμως είναι πολύ πιο ομάλη και γρήγορη.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Σε games έχεις δει καμια διαφορά φίλε μου? π.χ καλύτερη χρήση του διπύρηνου κλπ? Από μνήμη? Πες μας τις 2-3 λεπτομερειούλες γιατί πολλές φορές μπορεί οι μικρές λεπτομέρειεσ να κανουν διαφορά..:P
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Σε games έχεις δει καμια διαφορά φίλε μου? π.χ καλύτερη χρήση του διπύρηνου κλπ?

Πες μού ένα παιχνίδι που δεν παίζει καλά στην 2.2 να το δοκιμάσω στην 2.3 να σου πω.

Από μνήμη?

το δικό μου κινητό με Go Launcher EX ξεκινάει από reboot με 200mb ελεύθερα RAM.

Πες μας τις 2-3 λεπτομερειούλες γιατί πολλές φορές μπορεί οι μικρές λεπτομέρειεσ να κανουν διαφορά..:P

Μιλάω για οπτικές λεπτομέρειες που για μένα δεν είναι άξιες αναφοράς, π.χ. όταν γράφεις σε ένα textbox βγάζει από κάτω ένα δείκτη που δείχνει σε ποιο σημείο είναι ο cursor κτλ.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που να μην δουλεύει σε σχέση με την 2.2.2 ?

Δηλαδή κάμερα, gps, wifi, 3g κλπ όλα εντάξει;

Αν όλα δουλεύουν σωστά τότε γιατί δεν την βγάζει η ρημάδα η LG επίσημα να τελειώνουμε......:mad:

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε ..σωστός..

 

Οσο για τα games, δεν έχω κάτι συγκεκριμένο, αλλά σε αρκετά (έως πολλά games) έχω δει πως εκτός του ότι δεν είναι 100% smooth σε θέμα κίνησης, πολλές φορές φορτώνουν μέσα στο παιχνίδι (π.χ samurai2 thd, guerilla bob thd) και αναρωτιώμουν αν με την 2.3 θα έφτιαχνε ή όχι..

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

2-3 σελιδες στην αρχη φιλε μου δεν το ειχε κανενας το τηλεφωνο οποτε πως θα βρω απαντησεις σε αυτα που ρωταω εκει??

 

Πραγματικα η νοοτροπια ορισμενων ξεπερναει καθε προσδοκια...

 

Ρε φιλαρακι αμα ξερεις να απαντησεις σε αυτα που ρωταω αντι να ξοδεψεις 1 λεπτο να γραψεις αυτο που εγραφες, απαντησε σε αυτα που ρωταω και τελειωνει το θεμα....Δεν καταλαβαινω το δασκαλιστικο στυλ ορισμενων

 

Sorry προς τους mods για το υφος μου (δεν το συνηθιζω) και το off-topic αλλα μερικες φορες τρελλαινομαι με τη λογικη καποιων...

 

Ξέρεις πόσες φορές έχουν απαντηθεί τα παραπάνω...??? αρκετές...!!! γιαυτό φτάσαμε αισίως 292 σελίδες..!! γιατί ορισμένη βαριούνται να διαβάσουν......! εγώ σου είπα διάβασε σχεδόν από την αρχή για να σου λυθούν αρκετές απορίες που σίγουρα στο μελών θα έχεις..!! και δεν είναι θέμα νοοτροπίας που ξεπερνάν της προσδοκίες σου, όταν εσύ βαριέσαι να διαβάσεις. Εμείς που διαβάσαμε τόσα post τι πάθαμε...! Αλλά... νοοτροπία σαν την δικιά σου να τα βρίσκουν έτυμα, ξεπερνάν κάθε προσδοκία.!!!;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως εδώ και μερικές μέρες φοράω την original έκδοση V20e (2.3.4) που διέρρευσε στο xda-developers ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1264721 ) και είμαι αρκετά ευχαριστημένος από τις αποδόσεις και επιδόσεις της. Ουσιαστικές οπτικές διαφορές δεν έχω εντοπίσει (πέρα από 2-3 λεπτομερειούλες), η όλη λειτουργία του κινητού όμως είναι πολύ πιο ομάλη και γρήγορη.

Να σε ρωτήσω ακόμα:

1) χρειάζεται να εγκαταστήσουμε κάποια άλλη base band (έχω την stock 725)? Γιατί ακούω διάφορα με πιο καινούριες (ανεπίσημες)

2) Αφού έχω κάνει back-up το σύστημά μου (nandroid) αν κάτι δεν μου πάει καλά μπορώ να επιστρέψω στο σημείο που ήμουνα (stock 2.2.2);

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω ακόμα:

1) χρειάζεται να εγκαταστήσουμε κάποια άλλη base band (έχω την stock 725)? Γιατί ακούω διάφορα με πιο καινούριες (ανεπίσημες)

Εγώ δεν άλλαξα baseband, κράτησα αυτή που είχα (725)

2) Αφού έχω κάνει back-up το σύστημά μου (nandroid) αν κάτι δεν μου πάει καλά μπορώ να επιστρέψω στο σημείο που ήμουνα (stock 2.2.2);

Ναι, εγώ πριν εγκαταστήσω την 2.3.4 πήρα backup με το clockworkmod (v5.0.2.0) την V10d. Μάλιστα χτες την έκανα restore για να ανακτήσω μια επαφή που δεν είχε συγχρονιστεί με το gmail και την είχα χάσει φλασάροντας την V20e. Φυσικά μετά ξανα-φλάσαρα την V20e και όλα πήγαν μια χαρά!

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ηρεμηστε με την gingerbread,οταν θα βγει θα βγει.Και να πω οτι εχει καμια τρελη διαφορα απο την 2.2...Αν θελετε δε και καλα να δειτε κατι διαφορετικο γιατι δε δοκιμαζετε κατι σε custom;
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 2.3.4

Η διαφορά σε ταχύτητα απόκρισης είναι πολύυυυ μεγάλη! Πραγματικά δεν το περίμενα.

Το μονο "πρόβλημα" είναι ότι πρέπει να περάσω όλες τις εφαρμογές μου πάλι από την αρχή.....

Θα τη δοκιμάσω μέχρι να διαπιστώσω αν έχει θέματα.

 

Υ.Γ έφαγα μια "ήττα", το backup που κράτησα μου βγήκε ελαττωματικό. (missing md5). Ευτυχώς είχα ένα άλλο από 10 μέρες πρίν για να μην κλαίω πολύ!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ηρεμηστε με την gingerbread,οταν θα βγει θα βγει.Και να πω οτι εχει καμια τρελη διαφορα απο την 2.2...Αν θελετε δε και καλα να δειτε κατι διαφορετικο γιατι δε δοκιμαζετε κατι σε custom;

 

εγώ προσωπικά ρώτησα ώστε να αποφύγω το root μιας και το κινητό το περιμένω φρέσκο φρέσκο και δε θέλω να το πειράξω εξ αρχής γιατί δεν ξέρω κατά πόσο είναι ασφαλής η όλη διαδικασία...

Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά ρώτησα ώστε να αποφύγω το root μιας και το κινητό το περιμένω φρέσκο φρέσκο και δε θέλω να το πειράξω εξ αρχής γιατί δεν ξέρω κατά πόσο είναι ασφαλής η όλη διαδικασία...

Πολύ δύσκολα θα πάθει ζημιά. Το μονο που μπορεί να πάθει είναι να χάσεις τα δεδομένα σου, αν δεν έχεις κάνει καλό backup

 

Από εκεί και πέρα δεν πιστεύω να αργήσει. Από ότι διαβάζω στη Βουλγαρία (!) πρέπει να είναι ήδη διαθέσιμη!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που δε θελω να το ρουταρω το κινητο δε μπλεκω με customιες.

 

Ολα πανε μια χαρα, κολληματα δεν εχω, 2 μερες μπαταρια εχω (με υποχρεωτικο 2g σημα και νορμαλ χρηση) αλλα μου λειπει η βινετοκληση στο skype που τη θελω για να μιλαω εξωτερικο με τηνα δερφη μ.

 

Μονο γι αυτο επριμενω την 2.3 αλλιως και η 2.2 μια χαρα σφαιρα παει

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαλλον θα σας στεναχωρησω λιγο,πριν απο λιγο επεσα στο techblog πανω στο σχολιο ενος χρηστη εν ονοματι "antonis" ,ο οποιος υποστηριζε πως συμφωνα με νεα που ειχρ απο lg το update θα ερθει τελη Σεπτεμβριου με αρχες Οκτωβριου (ξερω αυτο το αρχες Οκτωβριου φοβιζει λιγο).Τωρα δε ξερω αν ειναι καμια ραδιοαρβυλα αλλα οπως ειπα και ενα δυο ποστ παραπανω μην σκατε,oταν βγει θα το δουμε αμεσως,δεν εχει νοημα να βγαζετε τα ματια σας στο ιντερνετ.
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...