Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

καλημερα, εχει βρει κανεις καμια καλη εφαρμογη να αυξανει την ενταση στο παιξιμο των ηχων κλησης, ειδοποιησης; Παιζει πολυ σιγα το καταραμενο.....

 

Επισης εχει βρει καποιος καμια εφαρμογη να αλλαξει τον τροπο που απανταει και κλεινει την κληση;

 

Πολυ σιγα παιζει;Μαλλον το προηγουμενο κινητο σου ετυχε να ειναι παρα πολυ δυνατο,γιατι τα περισσοτερα που εχω δει δεν νομιζω οτι ειναι δυνατοτερα απο το optimus 2x.Που να ειχες και κανα galaxy s/s2 που εχον το μικροφωνο απο κατω,εκει να δεις διαφορα.Παντως μια εφαρμογη που διναμονει τον ηχο νομιζω λεγεται voodoo sound αλλα δε ξερω αν δουλευει και για τις ειδοποιησεις ή μονο για ανααραγωγη μουσικης.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια πηρα μια μπαταρία απο το ebay...Είναι τελική τιμή η θα μου την μαγκώσουν στο τελωνείο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα μια μπαταρία απο το ebay...Είναι τελική τιμή η θα μου την μαγκώσουν στο τελωνείο?
Αν στο shipment έλεγε USPS priority mail σκέτο δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα μια μπαταρία απο το ebay...Είναι τελική τιμή η θα μου την μαγκώσουν στο τελωνείο?

 

αν το ποσο που πληρωσες ειναι κατω των 20 δολαριων δεν σου κανουν τιποτα,αλλιως ισως και να στο σταματησουν και να πληρωσεις 3 ευρω παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το 2x από το ebay(στα 325 περίπου) και το περιμένω μες τη βδομάδα αλλά επειδή διάβασα πολύ αρνητικά σχόλια ως αναφορά την αυτονομία του κινητού θέλω να μάθω αν υπάρχει τρόπος με την αγορά μίας νέας μπαταρίας να την βελτιώσω και αν αξίζει τον κόπο και τα χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το 2x από το ebay(στα 325 περίπου) και το περιμένω μες τη βδομάδα αλλά επειδή διάβασα πολύ αρνητικά σχόλια ως αναφορά την αυτονομία του κινητού θέλω να μάθω αν υπάρχει τρόπος με την αγορά μίας νέας μπαταρίας να την βελτιώσω και αν αξίζει τον κόπο και τα χρήματα.

 

μονο για χρηση ομιλιας 2 μερες βγαζει ανετα, τωρα οταν αρχισεις και το σκαλίζεις παίζει απο μέρα μεχρι και κατι λιγες ωρες αναλογος τη κανεις. πχ, εαν κάτσεις να παίξεις παιχνίδι λιγες ωριτσες θέλει για να κλείσει. εγω για παράδειγμα το εχω φορτίσει σε μια μερα 3 φορες.

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

περίπου όλα σε αυτές τις ίντζες έτσι είναι, θυμάμαι που είχα το s2, και άμα άρχιζα το angry birds κράταγε 2-3 ώρες. Να ρωτήσω κάτι πήρα το κινητό σήμερα, εγώ γενικά έχω κόλλημα με το ηχείο ενός κινητού, σαν ήχος κλήσης μου φαίνεται κάπως πιο σιγανός εν σχέσει με του s2, ενώ στα βίντεο είναι σίγουρα πιο δυνατός. Υπάρχει κάποιος τρόπος να δυναμώσει η ένταση του ήχου κλήσης, κάποια εφαρμογή ίσως; Επίσης πάω να κάνω έλεγχο για νέο λογισμικό μέσα από τις ρυθμίσεις-πληροφορίες για το τηλέφωνο-έλεγχος λογισμικού ή κάπως έτσι τελεοσπάντως και μου ζητάει να συνδεθώ με wifi, αλλιώς δεν κάνει έλεγχο λογισμικού, εγώ δεν έχω wifi και θέλω να συνδεθώ μέσω του δικτύου, πως μπορώ να το κάνω; Έχετε να μου προτείνετε κάποιον καλύετρο τρόπο για αναβάθμιση λογισμικού;
Link to comment
Share on other sites

μονο για χρηση ομιλιας 2 μερες βγαζει ανετα, τωρα οταν αρχισεις και το σκαλίζεις παίζει απο μέρα μεχρι και κατι λιγες ωρες αναλογος τη κανεις. πχ, εαν κάτσεις να παίξεις παιχνίδι λιγες ωριτσες θέλει για να κλείσει. εγω για παράδειγμα το εχω φορτίσει σε μια μερα 3 φορες.

 

Σίγουρα θα το χρησιμοποιώ για παιχνίδια, εφαρμογές, τραγούδια κτλ οπότε θα χρειάζεται κάθε λίγο και λιγάκι φόρτιση. βρήκα μια μπαταρία στα 2430mAh, θα δω διαφορά ή δεν υπάρχει λόγος αγοράς;

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα το χρησιμοποιώ για παιχνίδια, εφαρμογές, τραγούδια κτλ οπότε θα χρειάζεται κάθε λίγο και λιγάκι φόρτιση. βρήκα μια μπαταρία στα 2430mAh, θα δω διαφορά ή δεν υπάρχει λόγος αγοράς;

 

Δεν υπαρχει λογος..και με πολυ σκαλισμα στη βγαζει μια μερα σιγουρα (εκτος αν του αλλαξεις τον αδοξαστο σε 3d παιχνιδια)..

 

Υ.Γ : Το ξερω εχω καταντησει γραφικος να το λεω αλλα οσοι θελετε κατι παραπανω απο μπαταρια βαλτε go launcher ex,θα κερδισετε περισσοτερο απο οσο νομιζετε.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λογος..και με πολυ σκαλισμα στη βγαζει μια μερα σιγουρα (εκτος αν του αλλαξεις τον αδοξαστο σε 3d παιχνιδια)..

 

Υ.Γ : Το ξερω εχω καταντησει γραφικος να το λεω αλλα οσοι θελετε κατι παραπανω απο μπαταρια βαλτε go launcher ex,θα κερδισετε περισσοτερο απο οσο νομιζετε.

 

με την μπαταρία που ανέφερα πόσο χρόνο μπορεί να κερδίζω και τι ακριβώς είναι το go launcher ex;

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα το χρησιμοποιώ για παιχνίδια, εφαρμογές, τραγούδια κτλ οπότε θα χρειάζεται κάθε λίγο και λιγάκι φόρτιση. βρήκα μια μπαταρία στα 2430mAh, θα δω διαφορά ή δεν υπάρχει λόγος αγοράς;

 

εάν δεις αυτές της μπαταρίες της δίνουν μαζί με άλλο καπάκι που κάνει το κινητό κουμούτσα. δες το πρώτα προτού την πάρεις.

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση που πιστευω απασχολει πολλους.

Δεν εχω mobile internet, αλλά θα ηθελα να συνδεσω το κινητο μεσω του pc μου, το οποιο εχει συνδεση internet. Πως θα το κανω?

Υποψην ο κλασσικος τροπος δικτυου ibss (ad-hoc) ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΕ ANDROID.

Εχουν βρει καποιους τροπους, αλλά χρειαζεται rooting, το οποιο δεν θελω να το κανω (τουλαχιστον οχι τωρα).

Εχει βρει κανεις σας αλλο τροπο? π.χ. σκεφτηκα να συνδεσω ενα WIRELESS USB ADAPTER στο pc και αυτο να μοιραζει internet προς το κινητο. Δεν ξερω αν γινεται και δεν εχω αμεσα τον ανταπτορα να το δοκιμασω.

Γνωμες?

Γενικα αξιζει να βρουμε μια λυση μιας και

α) wifi δεν υπαρχει παντου

β) mobile internet=ακριβο και δεν εχουμε ολοι,

γ) νομιζω ολοι στο σπιτι εχουμε internet, άρα να μπορουμε να δωσουμε και στο κινητο μας...

 

Κυριως οι εμπειροι παρακαλουνται να βοηθησουν...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση που πιστευω απασχολει πολλους.

Δεν εχω mobile internet, αλλά θα ηθελα να συνδεσω το κινητο μεσω του pc μου, το οποιο εχει συνδεση internet. Πως θα το κανω?

Υποψην ο κλασσικος τροπος δικτυου ibss (ad-hoc) ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΕ ANDROID.

Εχουν βρει καποιους τροπους, αλλά χρειαζεται rooting, το οποιο δεν θελω να το κανω (τουλαχιστον οχι τωρα).

Εχει βρει κανεις σας αλλο τροπο? π.χ. σκεφτηκα να συνδεσω ενα WIRELESS USB ADAPTER στο pc και αυτο να μοιραζει internet προς το κινητο. Δεν ξερω αν γινεται και δεν εχω αμεσα τον ανταπτορα να το δοκιμασω.

Γνωμες?

Γενικα αξιζει να βρουμε μια λυση μιας και

α) wifi δεν υπαρχει παντου

β) mobile internet=ακριβο και δεν εχουμε ολοι,

γ) νομιζω ολοι στο σπιτι εχουμε internet, άρα να μπορουμε να δωσουμε και στο κινητο μας...

 

Κυριως οι εμπειροι παρακαλουνται να βοηθησουν...

πάρε ένα WiFi router (μπορείς να βρείς και κάτω από 20 Ευρώ) να το συνδέσεις στο modem-router ή αν έχεις usb modem πάρε ένα WiFi Modem-router.

Θα δώσεις κάτι παραπάνω αλλά θα έχεις μονιμα internet access από το κινητό στο σπίτι σου και όταν ο ΗΥ είναι κλειστός.

Δεν μπορώ να φανταστώ ότι μπορείς να αντέξεις το Ο2Χ και δεν αντέχεις 30-40 Ευρώ να λύσεις το πρόβλημά σου σωστά μία και καλή.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

εμένα το κινητό τρώει κάποια κολλήματα, πως μπορώ να δώ τι έκδοση λογισμικού έχω και πως μπορώ να κάνω αναβάθμιση; Όπως είπα πριν από το κινητό μου λέει για wi fi άλλος τρόπος δεν υπάρχει κι ας χρεωθώ, έχω βασικά πρόγραμμα με δωρεάν ίντερνετ
Link to comment
Share on other sites

εμένα το κινητό τρώει κάποια κολλήματα, πως μπορώ να δώ τι έκδοση λογισμικού έχω και πως μπορώ να κάνω αναβάθμιση; Όπως είπα πριν από το κινητό μου λέει για wi fi άλλος τρόπος δεν υπάρχει κι ας χρεωθώ, έχω βασικά πρόγραμμα με δωρεάν ίντερνετ

 

ρυθμίσεις-πληροφοριες τηλεφώνου. Αναβάθμιση μόνο μέσω wifi ή pc απο το δίκτυο της κινητής δεν γίνετε.

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικά για την 2.3 έχουμε κανα νέο? Μπα..
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

εάν δεις αυτές της μπαταρίες της δίνουν μαζί με άλλο καπάκι που κάνει το κινητό κουμούτσα. δες το πρώτα προτού την πάρεις.

η συγκεκριμένη δεν ήταν με κάποιο καπάκι, αλλά δεν ξέρω πόσο χρόνο θα κερδίσω αν την πάρω τελικά. Το go luncher ex τι ακριβώς είναι;

Link to comment
Share on other sites

πάρε ένα WiFi router (μπορείς να βρείς και κάτω από 20 Ευρώ) να το συνδέσεις στο modem-router ή αν έχεις usb modem πάρε ένα WiFi Modem-router.

Θα δώσεις κάτι παραπάνω αλλά θα έχεις μονιμα internet access από το κινητό στο σπίτι σου και όταν ο ΗΥ είναι κλειστός.

Δεν μπορώ να φανταστώ ότι μπορείς να αντέξεις το Ο2Χ και δεν αντέχεις 30-40 Ευρώ να λύσεις το πρόβλημά σου σωστά μία και καλή.

 

thanks.

Δεν θα ηθελα να εχω ασυρματο δικτυο μεσα στο σπιτι. Τωρα εχω το μοντεμ του connx ενσυρματο. Θα ηθελα να το αφησω αυτο ως εχει.

Δηλαδη, εναν ευκολο τροπο (π.χ. δεν ξερω αν γινεται, ενα usb stick που να δινει internet στο κινητο μου απο το pc). Ωστε οταν θα θελω να συνδεω το κινητο (οχι συνεχεια) απλα να βαζω το usb stick στο pc (το οποιο ειναι συνεχεια ανοιχτο) και να εχω internet στο κινητο.

(Αυτο το android μια χαρα ειναι, αλλά για αυτη την περιπτωση γιατι δεν κανει κανενας τιποτε ωστε να λυθει?)

Αυτο εδω μου κανει? http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.501830

Φθηνο ειναι, αλλά με ολα τα αξεσουαρ αρχιζει και βγαινει ασηκωτο το O2X (καλωδιο hdmi, καρτα SD, θηκη)...

Link to comment
Share on other sites

η συγκεκριμένη δεν ήταν με κάποιο καπάκι, αλλά δεν ξέρω πόσο χρόνο θα κερδίσω αν την πάρω τελικά. Το go luncher ex τι ακριβώς είναι;

 

Θα προσπαθησω να στο εξηγησω αλλα δε ξερω αν θα σε κανω να το καταλαβεις..Γενικα σαν launcher στο android ας πουμε οτι λεγεται "η επιφανεια εργασιας" ή καλυτερα το "user interface" (UI αν το εχεις πετχει καπου και αναρωτιεσαι τι ειναι) .Καθε εταιρια βγαζει τον δικο της launcher,π.χ η htc βγαζει τον sense για τα κινητα της αν εχεις ακουσει,ο οποιος ειναι απο τους ομορφοτερους και πληρεστερους ομως αρκετα βαρυς,η samsung βγαζει τον touchwizz, κ.λ.π....Τωρα καθε launcher χαρακτηριζεται και απο καποια στοιχεια,ας πουμε ποσο παραμετροποιησιμος ειναι (να σε αφηνει κανεις δηλαδη αλλαγες στην εμφανιση του) ,αν εχει 3d effects,την αποκριση που εχει στην αφη,το αν καταναλωνει πολυ μνημη ή οχι και φυσικη την διαχειριση της μπαταριας.

Ο go launcher ex λοιπον ειναι ενας launcher που μπορεις να βρεις τσαμπα στο market και βελτιωνει αρκετα την αποδοση του κινητου μας και σε αφη και σε μπαταρια,τουλαχιστον συμφωνα με οσα εχω δει μεχρι τωρα.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθησω να στο εξηγησω αλλα δε ξερω αν θα σε κανω να το καταλαβεις..Γενικα σαν launcher στο android ας πουμε οτι λεγεται "η επιφανεια εργασιας" ή καλυτερα το "user interface" (UI αν το εχεις πετχει καπου και αναρωτιεσαι τι ειναι) .Καθε εταιρια βγαζει τον δικο της launcher,π.χ η htc βγαζει τον sense για τα κινητα της αν εχεις ακουσει,ο οποιος ειναι απο τους ομορφοτερους και πληρεστερους ομως αρκετα βαρυς,η samsung βγαζει τον touchwizz, κ.λ.π....Τωρα καθε launcher χαρακτηριζεται και απο καποια στοιχεια,ας πουμε ποσο παραμετροποιησιμος ειναι (να σε αφηνει κανεις δηλαδη αλλαγες στην εμφανιση του) ,αν εχει 3d effects,την αποκριση που εχει στην αφη,το αν καταναλωνει πολυ μνημη ή οχι και φυσικη την διαχειριση της μπαταριας.

Ο go launcher ex λοιπον ειναι ενας launcher που μπορεις να βρεις τσαμπα στο market και βελτιωνει αρκετα την αποδοση του κινητου μας και σε αφη και σε μπαταρια,τουλαχιστον συμφωνα με οσα εχω δει μεχρι τωρα.

 

κατάλαβα..και μια ερώτηση ακόμα, έχει βγει το επίσημο update για 2.3 ή ακόμα το περιμένουμε;

Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα..και μια ερώτηση ακόμα, έχει βγει το επίσημο update για 2.3 ή ακόμα το περιμένουμε;

 

Φήμες που μείναν φήμες..... όλο και κάποιος έχει έναν γνωστό στην LG και του λέει μπαρούφες.....:tease: και το ποιο ωραίο είναι που καθόμαστε με το δάχτυλο στην σκανδάλη για να την κατεβάσουμε...!!!:food:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Φήμες που μείναν φήμες..... όλο και κάποιος έχει έναν γνωστό στην LG και του λέει μπαρούφες.....:tease: και το ποιο ωραίο είναι που καθόμαστε με το δάχτυλο στην σκανδάλη για να την κατεβάσουμε...!!!:food:

Οι "υπεύθυνοι" της Lg είναι σαν τους ....Έλληνες πολιτικούς. Όλο υποσχέσεις (απο "επίσημη" ανακοίνωση για Ιούνιο-Ιούλιο ξεκίνησε η ιστορία αυτή) και απο αποτέλεσμα...$#%@#%.

 

Λυπάμαι LG αλλά τελικά υπάρχει λόγος που η Samy είναι μπροστά σου....

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Φήμες που μείναν φήμες..... όλο και κάποιος έχει έναν γνωστό στην LG και του λέει μπαρούφες.....:tease: και το ποιο ωραίο είναι που καθόμαστε με το δάχτυλο στην σκανδάλη για να την κατεβάσουμε...!!!:food:

 

και λιγα ειπες, τουλαχιστον εγω κανω 4 μ5 search την ημερα!!! μου εχει γινει εφιαλτης κοιμαμε ξυπναω και ονειρεύομαι κουλουρακια και μολις το παρουμε το κουλουρακι αμεσως μετα θα ονειρευόμαστε παγωτό σάντουιτς!!!!:hypno::hypno::hypno::hypno:

Edited by whitemen
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή

15/04/2011

 

Η LG Δανίας ανακοίνωσε μέσω της ιστοσελίδας της, την ημερομηνία αναβάθμισης του LG Optimus 2X σε Android 2.3 Gingerbread η οποία αναμένεται κάποια στιγμή μεταξύ του Ιουνίου και του Ιουλίου, χωρίς να προσδιορίζονται περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με την ακριβή έκδοση του Gingerbread ή τον τρόπο με τον οποίο θα γίνει η αναβάθμιση.

 

Πάντως πρέπει να σημειώσουμε ότι η είδηση της αναβάθμισης δεν προέκυψε από επίσημη ανακοίνωση της εταιρίας, αλλά από την απάντηση της LG Δανίας μέσω του site της, στην ερώτηση (FAQ) που αφορά την ημερομηνία της επερχόμενης αναβάθμισης. Συνεπώς δεν μπορούμε να είμαστε 100% σίγουροι, για το εάν πρόκειται για την επίσημη θέση της LG ή για μια πρόβλεψη που κάνουν οι υπεύθυνοι της LG Δανίας.

 

 

οπως καταλαβαίνετε η αναβάθμιση έρχεται κολυμπώντας απο την κορεα και μολις πιασουν τα κρύα θα φαμε κουλουράκια!!!!!

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...