Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

παιδες ποσο μπορω να το πουλησω μεταχ. το optimus 2x ??

 

Εξαρτάται πόσο καιρό το έχεις,κατάσταση;

 

Με μια σχετική έρευνα είδα πως τώρα κυμένεται στα 350 με 380 οπότε μπορείς να το δώσεις γύρω στα 280 θα έλεγα

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδες ποσο μπορω να το πουλησω μεταχ. το optimus 2x ??
Ποσο καιρο το εχεις και σε τι κατασταση ειναι (απο γρατσουνιες-σημαδια)...?
Link to comment
Share on other sites

26-04-11 απο το πλαισιο ειναι και σημαδια εχει ενα μικρο στο κατω μερος οχι στην οθονη,και τα 280 που ειπαν πιο πανω νομιζω ειναι παρα πολυ λιγα λεφτα οταν στο πλαισιο ακομα εχει 490, το οτι στο skroutz εχει 370 ειναι απο site δεν ξερεις αν ειναι ελληνικο το κινητο δεν ξερεις αν θα εχει εγγυηση.
Link to comment
Share on other sites

26-04-11 απο το πλαισιο ειναι και σημαδια εχει ενα μικρο στο κατω μερος οχι στην οθονη,και τα 280 που ειπαν πιο πανω νομιζω ειναι παρα πολυ λιγα λεφτα οταν στο πλαισιο ακομα εχει 490, το οτι στο skroutz εχει 370 ειναι απο site δεν ξερεις αν ειναι ελληνικο το κινητο δεν ξερεις αν θα εχει εγγυηση.
Κοιτα φιλε μου πουλαω κινητο σχεδον καθε 2μηνο.Ο κοσμος δεν κοιταει αν εσυ το πηρες απο πλαισιο αλλα ποσο εχει στο skroutz.Εχω χασει πολλα λεφτα στο χομπι μου.Δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα και παντα ο πωλητης βγαινει χαμενος γιατι πλεον η τεχνολογια αλλαζει με γοργους ρυθμους.H δικιά μου προταση με τα οσα βλεπω ειναι να το βαλεις στα 290 ευρω και να χρεωσεις τα μεταφορικα στους υποψηφιους ενδιαφερομενους.Στο skroutz τα περισσοτερα απο τα φθηνα ειναι εισαγωγης (ή ειδικές συμφωνίες για μερικά κομμάτια με voda/cosmote etc) απο ευρωπη και δινουν κανονικα 2ετή εγγύηση αφου ισχύει.Λιγα εως ελαχιστα ειναι τα παραεισαγωγής και σε συγκεκριμένα μοντέλα/παρτιδες.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
26-04-11 απο το πλαισιο ειναι και σημαδια εχει ενα μικρο στο κατω μερος οχι στην οθονη,και τα 280 που ειπαν πιο πανω νομιζω ειναι παρα πολυ λιγα λεφτα οταν στο πλαισιο ακομα εχει 490, το οτι στο skroutz εχει 370 ειναι απο site δεν ξερεις αν ειναι ελληνικο το κινητο δεν ξερεις αν θα εχει εγγυηση.

 

Κι όμως... 280 ευρώ σε αυτή την κατάσταση είναι μια χαρά. Με 300 πλέον βρίσκεις μεταχειρισμένα σε κατάσταση εντελώς καινούργιου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα φιλε μου πουλαω κινητο σχεδον καθε 2μηνο.Ο κοσμος δεν κοιταει αν εσυ το πηρες απο πλαισιο αλλα ποσο εχει στο skroutz.Εχω χασει πολλα λεφτα στο χομπι μου.Δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα και παντα ο πωλητης βγαινει χαμενος γιατι πλεον η τεχνολογια αλλαζει με γοργους ρυθμους.H δικιά μου προταση με τα οσα βλεπω ειναι να το βαλεις στα 290 ευρω και να χρεωσεις τα μεταφορικα στους υποψηφιους ενδιαφερομενους.Στο skroutz τα περισσοτερα απο τα φθηνα ειναι εισαγωγης (ή ειδικές συμφωνίες για μερικά κομμάτια με voda/cosmote etc) απο ευρωπη και δινουν κανονικα 2ετή εγγύηση αφου ισχύει.Λιγα εως ελαχιστα ειναι τα παραεισαγωγής και σε συγκεκριμένα μοντέλα/παρτιδες.

 

ξερω πολυ καλα την φαση με τα κινητα το τελευταιο καιρο εχω αλλαξει και εγω 3 τοp smartphone , και δεν λεω οχι σε αυτο που λες. αυτο που λεω εγω ειναι οτι απο καλο φιλο που αγορασε κινητο απο το κινητομανια νομιζω δεν ειχει εγγυηση γιατι δεν του εγραψαν πανω στην αποδειξη το ιμει. εγω θα το βαλω τα χρηματα που νομιζω και δεν καιγομαι να το πουλησω οποτε .. αν το θελει καποιος θα το παρει..

Link to comment
Share on other sites

παιδες οσοι εισται απο αθηνα θα ξερετε οτι υπαρχουν καποια μαγαζια που παιρνεις καλα κινητα μεταχειρο ζελατινα κατασταση και με την αποδειξη αγορας με 150_200 ευρω κατω τις αρχικης. και οσοι ειναι ψαγμενοι το ξερουν.
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξερω πολυ καλα την φαση με τα κινητα το τελευταιο καιρο εχω αλλαξει και εγω 3 τοp smartphone , και δεν λεω οχι σε αυτο που λες. αυτο που λεω εγω ειναι οτι απο καλο φιλο που αγορασε κινητο απο το κινητομανια νομιζω δεν ειχει εγγυηση γιατι δεν του εγραψαν πανω στην αποδειξη το ιμει. εγω θα το βαλω τα χρηματα που νομιζω και δεν καιγομαι να το πουλησω οποτε .. αν το θελει καποιος θα το παρει..

 

Φτιάξε μια αγγελία όμως και ας αρκεστούμε σε αυτό μιας και έχουμε αρχίσει να βγαίνουμε off topic.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΕΣ....

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ...

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ ΣΤΟ 2Χ?

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΩ ΠΟΥΘΕΝΑ.... ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ?

ΚΑΙ ΕΑΝ ΝΑΙ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΥ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Seriously?

 

Anyway, μπες στα μηνύματα μετά πάτα το πρώτο κουμπί από τα αριστερά > settings > και θα δεις αναφορα μηνυμάτων

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΕΣ....

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ...

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ ΣΤΟ 2Χ?

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΩ ΠΟΥΘΕΝΑ.... ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ?

ΚΑΙ ΕΑΝ ΝΑΙ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΥ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

1) Γράφε με μικρά, τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζεις.

2) Μην ανοίγεις καινούριο θέμα, αρκεί να βάλεις την ερώτηση σε κάποιο παλιό

3) RTFM.

Και για να μην είμαι μονο αγενής (τα πιο πάνω δεν είναι "επιθετικά" αφού προφανώς δεν γνωρίζεις τους εδώ κανόνες) αν πάς στα μηνύματα/ρυθμίσεις έχει επιλογή για τις αναφορές

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

1) Γράφε με μικρά, τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζεις.

2) Μην ανοίγεις καινούριο θέμα, αρκεί να βάλεις την ερώτηση σε κάποιο παλιό

3) RTFM.

Και για να μην είμαι μονο αγενής (τα πιο πάνω δεν είναι "επιθετικά" αφού προφανώς δεν γνωρίζεις τους εδώ κανόνες) αν πάς στα μηνύματα/ρυθμίσεις έχει επιλογή για τις αναφορές

 

Σορρυ για τα κεφαλαία....όντως δεν ξέρω τους κανόνες εδώ ... και όντως είναι το πρώτο adroid κινητό που έχω.

Ευχαριστώ και σόρρυ(για τα κεφαλαία) και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Seriously?

 

Anyway, μπες στα μηνύματα μετά πάτα το πρώτο κουμπί από τα αριστερά > settings > και θα δεις αναφορα μηνυμάτων

 

Α και άσχετο ....εσύ με το Seriously μπορεί να γεννήθηκες ξέροντας τα πάντα.... οι υπόλοιποι κοινοί θνητοί πάλι όχι ...!Καλή ήταν η βοήθεια αλλά η ειρωνία αχρείαστη...!

Link to comment
Share on other sites

@mpou123 καλως ορισες στο forum.Σου προτείνω να διαβάσεις τα παρακάτω topic για να ενημερωθείς γενικότερα για τις λειτουργίες του Android :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=270440

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

 

Καλησπέρα παιδιά και από μένα. Χθες έγινα και εγώ κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τα sms,δεν μπορώ να στείλω ελληνικά με 160 χαρακτήρες,υπάρχει κάποια λύση? Είμαι νέος στο android και δεν γνωρίζω πολλά πράγματα.Ευχαριστώ.

Στις ρυθμίσεις του sms αν έχεις επιλογή "input method " γύρισε την στο GSM alphabet.

 

Αλλιώς δοκίμασε με την παρακάτω εφαρμογη

https://market.android.com/details?id=com.handcent.nextsms&feature=search_result

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να μπλοκαρω καποιους αρι8μους ωστε να μην δεχομαι εισερχομενες απο αυτους ?

ευχαριστω

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να μπλοκαρω καποιους αρι8μους ωστε να μην δεχομαι εισερχομενες απο αυτους ?

ευχαριστω

 

 

Χωρίς να το έχω δοκιμάσει ψάξε για το Root Call Blocker

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να μπλοκαρω καποιους αρι8μους ωστε να μην δεχομαι εισερχομενες απο αυτους ?

ευχαριστω

Καλύτερα να απευθυνθείς εδώ :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249&page=141

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα και απο εμενα.

Υστερα απο μια μακρά συμβίωση με το Galaxy μου και τις καταλληλες μετατροπές χαρη στον Κυριλο και τους υπόλοιπους

ηρθε η ώρα να πάει στην κοπέλα μου και εγω να παρω το Optimus 2x.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι πως αν κάνω ενα back up με το Titanium τις εφαρμογές μου, κανωντας το Optimus root και περνωντας το

Titanium θα μπορεσω να περάσω τις εφαρμογές που έχω στο Galaxy μου??

 

Ευχαριστω πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια καλησπέρα και απο εμενα.

Υστερα απο μια μακρά συμβίωση με το Galaxy μου και τις καταλληλες μετατροπές χαρη στον Κυριλο και τους υπόλοιπους

ηρθε η ώρα να πάει στην κοπέλα μου και εγω να παρω το Optimus 2x.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι πως αν κάνω ενα back up με το Titanium τις εφαρμογές μου, κανωντας το Optimus root και περνωντας το

Titanium θα μπορεσω να περάσω τις εφαρμογές που έχω στο Galaxy μου??

 

Λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας! γραφω πρωτη φορα σε αυτο το thread μιας και εδω και καιρω γλυκοκοιταζω τη συγκεκριμενη συσκευη

 

θα ηθελα να ρωτησω, ημερομηνια εχει ανακοινωθει για αναβαθμιση σε gingerbread?

η lg ελλαδος εχει ανακοινωσει κατι?

 

σκεφτομαι να το παρω τωρα που εχει αρχισει να πεφτει η τιμη του , αλλα βλεπω οτι κι εδω η lg (οπως και στο optimus one που εχω τωρα ) , δουλευει με ρυθμους χελωνας

 

επισης μια αλλη κρισημη ερωτηση:

απο ram πώς παει το κινητο? ειναι λιγη αυτη που εχει για τις αναγκες της συσκευης?

στο p500 τα 512 ειναι υπεραρκετα, αλλα σε πιο δυνατη συσκευη που λογικα θα παρει και επομενες εκδοσεις απο το 2.3 υπαρχει περιπτωση να αντιμετωπισω προβλημα?

 

και τελος θα ηθελα καποιος να μου αναφερει συνοπτικα συνηθισμενα προβληματα που εχει το συγκεκριμενο τηλεφωνο και αν αναμενεται να διορθωθουν σε καποιο επερχομενο update

(φυσικα αναφερομαι και σε προβληματα hardware, οχι μονο της rom )

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Σεπτέμβρη λένε θα βγει το 2.3.3

 

Για προβλήματα μπορεις να κοιτάξεις και εδω....10 σελιδούλες μόνο :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305609

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια.... έχω την 2.2.2. βγήκε και νεώτερη? και αν ναι πως και που την κατεβάζω..!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια.... έχω την 2.2.2. βγήκε και νεώτερη? και αν ναι πως και που την κατεβάζω..!!

 

 

Απ'όσο ξέρω η τελευταία είναι.

Τώρα ο paul έχει μία πρώιμη leak τις 2.3.4 μπες στο site του για να δεις.

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο ξέρω η τελευταία είναι.

Τώρα ο paul έχει μία πρώιμη leak τις 2.3.4 μπες στο site του για να δεις.

 

2.3.4...??? καλό ακούγετε..! την έχει τρέξει κανείς στο 2Χ και αν ναι.! τη συμπεράσματα έβγαλε..?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2.3.4...??? καλό ακούγετε..! την έχει τρέξει κανείς στο 2Χ και αν ναι.! τη συμπεράσματα έβγαλε..?

 

Είναι αρκετά πρώιμο το link, θα συνιστούσα υπομονή σε κάποιον που θέλει μια σταθερή λειτουργικά συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...