Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Οπότε το -e της Γερμανίας είναι αντίστοιχο με το -c της Ελλάδας

 

αυτο δεν το γνωριζω θα δείξει, :confused::confused:

για κανε ενα τεστ, μπες ιντερνετ ανοιξε μια σελιδα με κειμενω κανε διπλο κλικ θα σου κανει ζουμ γενικα η θα σου φερει τα γραμματα στοιχισμένα να διαβασεις!!!!

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτο δεν το γνωριζω θα δείξει, :confused::confused:

για κανε ενα τεστ, μπες ιντερνετ ανοιξε μια σελιδα με κειμενω κανε διπλο κλικ θα σου κανει ζουμ γενικα η θα σου φερει τα γραμματα στοιχισμένα να διαβασεις!!!!

Αυτό μου το έκανε πάντα από την a ακόμα. Είναι δυνατότητα του browser του android και όχι της LG

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω διαβασει οσο αφορα τιν v10b για τις χαμενες κλησεις

Ευτηχως τετοιο προβλημα δεν εχω ακομα... Ουτε αλλα γενικα.

Εχω μια ερωτηση ομως, οταν καποιος (τσιπης)με κανει αναπ το τηλ δεν

προλαβενει να χτιπισει παρα μονο να αναψει ι οθονη με αποτελεσμα να μην το καταλαβαινω και γενικα κανει κανα

1,5-2 δευτερολεπτα και επειτα αρχιζει να χτυπαει με ανεβασμα του ηχου το οποιο

δεν με αρεσει αρεσει καθολου!!!

Αυτο ειναι φισιολογικο ι ειναι bag της v10b?

 

Ειμαι με κορεατικο, με root, με CWM και με stock rom v10b (FRANCE)

BIN_LGP990AT-00-V10b-EUR-XX-MAR-18-2011+0 (απο το hidden menu το ειδα)

 

Πατησα ελεγχος ενημερωσης λογισμκου και μου λει ι τρεχουσα ειναι ι πιο προσφατη

Aυτο ωφειλετε επιδη εχω την γαλλικη και αυτοι δεν βγαλαν ακομα v10c?

Ακομα αν βγαλουν και την κανω θα χασω εφαρμογες και λοιπα?.. ή θα ειναι οπως ηταν πριν? Αξειζει η αναβαθμιση, δεν εχω καποιο προβλημα με την v10b το μονο ειναι οτι μετα την αποσυνδεση απο το USB (PC) η οταν το ανοιγω κανει καμια 45 δευτ μεχρι να μπορω να σκρολαρω την οθονη μαλλον λογω των αρκετων εφαρμογων...?.

Αν αργισουν να βγαλουν τι πρεπει να κανω για να βαλω την v10c. Πρεπει να να βαλω την ελληνικη (GREECE-ITALY) v10a και να κανω ελεχγο ενημερωσης? Και μετα θα τις κανει με την σειρα απο v10a σε v10b kai μετα σε v10c? Η θα κανει απευθειας την v10c?

Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα ειμαι new user και ακομα ειμαι λιγο ασχετος:O

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν αργισουν να βγαλουν τι πρεπει να κανω για να βαλω την v10c. Πρεπει να να βαλω την ελληνικη (GREECE-ITALY) v10a και να κανω ελεχγο ενημερωσης? Και μετα θα τις κανει με την σειρα απο v10a σε v10b kai μετα σε v10c? Η θα κανει απευθειας την v10c?

 

Αν η συσκευή σου δεν είναι ελληνική δεν θα κάνει αυτόματα αναβάθμιση αν βάλεις την v10a. Βάλε καρφωτά αυτή που θέλεις.

 

Επίσης αν θέλεις μην κάνεις την ίδια ερώτηση σε παρεμφερή θέματα. Ενδείκνυται να μην επαναλαμβανόμαστε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευή σου δεν είναι ελληνική δεν θα κάνει αυτόματα αναβάθμιση αν βάλεις την v10a. Βάλε καρφωτά αυτή που θέλεις.

 

Πως θα καταλαβω τη προελευσης ειναι?

 

Α επισεις δοκιμασα με το LG Mobile Update και παλι τιποτα αλλαξα και την χωρα και την γλωσσα και παλι τιποτα

Πες οτι θελω την ελληνικη V10c την καινουρια απο οτι διαβασα παραπανω

στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1035041

δεν την εχει...

Δεν επρεπε να κανει το update της χωρας που ειναι ?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Πως θα καταλαβω τη προελευσης ειναι?

 

Ρε φιλος κανε ενα φλασαρισμα την συσκευη βαλε GREECE-ITALIA firmware v10a και με το που ανοιξεις

την συσκευη βαλε μεσω LG SUITE την v10c και τελειωσε το θεμα.Κανε και ενα buck up της εφαρμογες σου

πρωτου φλασαρεις την συσκευη με καποιο απο τα πολλα προγραμματα που διαθετει το android market και εισαι κομπλε.;)

Σχετικα με root-buckup-flasharisma δες στο: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300529

Αν κανω καποιο λαθος ας με διορθωσει καποιος ποιο σχετικος.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλος κανε ενα φλασαρισμα την συσκευη βαλε GREECE-ITALIA firmware v10a και με το που ανοιξεις

την συσκευη βαλε μεσω LG SUITE την v10c και τελειωσε το θεμα.Κανε και ενα buck up της εφαρμογες σου

πρωτου φλασαρεις την συσκευη με καποιο απο τα πολλα προγραμματα που διαθετει το android market και εισαι κομπλε.;)

Σχετικα με root-buckup-flasharisma δες στο: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300529

Αν κανω καποιο λαθος ας με διορθωσει καποιος ποιο σχετικος.

 

Οκ Σε ευχαριστο φιλος αλλα ο athanaso77 ειπε οτι

Αν η συσκευή σου δεν είναι ελληνική δεν θα κάνει αυτόματα αναβάθμιση αν βάλεις την v10a. Βάλε καρφωτά αυτή που θέλεις.

Τι απο τα 2 πεζει τωρα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε φιλος κανε ενα φλασαρισμα την συσκευη βαλε GREECE-ITALIA firmware v10a και με το που ανοιξεις

την συσκευη βαλε μεσω LG SUITE την v10c και τελειωσε το θεμα.Κανε και ενα buck up της εφαρμογες σου

πρωτου φλασαρεις την συσκευη με καποιο απο τα πολλα προγραμματα που διαθετει το android market και εισαι κομπλε.;)

 

Το έχεις δοκιμάσει σε μη ελληνική συσκευή και σου έχει δουλέψει έτσι;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οκ Σε ευχαριστο φιλος αλλα ο athanaso77 ειπε οτι

Αν η συσκευή σου δεν είναι ελληνική δεν θα κάνει αυτόματα αναβάθμιση αν βάλεις την v10a. Βάλε καρφωτά αυτή που θέλεις.

Τι απο τα 2 πεζει τωρα?

 

Για αυτο εγραψα αυτο στο τελος γιατι και εγω εκει μπερδευτηκα.Εχω Ελληνικη συσκευη και το εκανα οπως σου

ανεφερα.Το θεμα ειναι που θα βρεις την v10c Firmware για να την κατεβασεις ωστε να φλασαρεις την συσκευη και να

την περασεις απευθειας.

 

Το έχεις δοκιμάσει σε μη ελληνική συσκευή και σου έχει δουλέψει έτσι;

 

Οχι για αυτο λεω αν ξερει καποιος ποιο σχετικος ας με διορθωσει.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχει -baseband version 1035.21_20110218

kai factory version LG990AT-00-V10b-EUR-XX-MAR-18-2011

Αυτο που ξερω ειναι οτι δεν ελληνικη διοτι το αγορασα απο ebay απο εναν Γαλλο

Αλλα τωρα αν ειναι και γαλλικη η συσκευη πως να το κοιταξω?

Στο κουτι με τα s/n kai emei λει επισεις

NLD και απο κατο

Dark Brown

Edited by Neronass
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν καταλαβαίνω εγώ πως γίνεται να κλείνω τα πάντα με advanced task killer και μετά να είναι άλλα 10 ανοιχτά,

και επίσης με 512ΜΒ ram, έχουμε μόνο 200~250 free. :/

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν καταλαβαίνω εγώ πως γίνεται να κλείνω τα πάντα με advanced task killer και μετά να είναι άλλα 10 ανοιχτά,

και επίσης με 512ΜΒ ram, έχουμε μόνο 200~250 free. :/

 

εμενα εχει ελευθερο μεχρι 150 mb και επισης συνηθως μενουν ανοιχτα μονιμα η μουσικη και το facebook!μπορει να μην ανοιξω εφαρμογες και ομως μετα απο λιγη ωρα που θα ανοιξω το advanced task killer να ειναι ανοιχτες

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχει -baseband version 1035.21_20110218

kai factory version LG990AT-00-V10b-EUR-XX-MAR-18-2011

Αυτο που ξερω ειναι οτι δεν ελληνικη διοτι το αγορασα απο ebay απο εναν Γαλλο

Αλλα τωρα αν ειναι και γαλλικη η συσκευη πως να το κοιταξω?

Στο κουτι με τα s/n kai emei λει επισεις

NLD και απο κατο

Dark Brown

 

εαν ειναι με τη stock rom το lg suite θα αναγνωρισει την χωρα προελευσης διαβαζοντας το IMEI, S/N και θα σου πει εαν υπαρχει αναβαθμιση διαθεσιμη για το συγκεκριμενο κινητο. δεν χρειαζεται να κανεις κατι. τα ελληνικα υποθετω οτι θα τα εχεις διαθεσιμα και στο μενου και στο lg keyboard κρινοντας απο το δικο μου που ειναι αγορασμενο απο αγγλια

 

αυτα. και αλλη εκδοση να βαλεις δεν αλλαζει κατι γιατι οι κωδικοι θα δειχνουν παντα τη γαλλια ή οποια ειναι η χωρα προελευσης. εαν ακολουθησεις αυτο το δρομο θα πρεπει να βαζεις ολες τις αναβαθμισεις manual

 

NLD is also the ISO 3166-1 alpha-3 country code of the Netherlands

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

εμενα εχει ελευθερο μεχρι 150 mb και επισης συνηθως μενουν ανοιχτα μονιμα η μουσικη και το facebook!μπορει να μην ανοιξω εφαρμογες και ομως μετα απο λιγη ωρα που θα ανοιξω το advanced task killer να ειναι ανοιχτες

 

Αρώτηση!!! που βλέπετε πόσα mb ram υπάρχουν διαθέσιμα??

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

εαν ειναι με τη stock rom το lg suite θα αναγνωρισει την χωρα προελευσης διαβαζοντας το IMEI, S/N και θα σου πει εαν υπαρχει αναβαθμιση διαθεσιμη για το συγκεκριμενο κινητο. δεν χρειαζεται να κανεις κατι. τα ελληνικα υποθετω οτι θα τα εχεις διαθεσιμα και στο μενου και στο lg keyboard κρινοντας απο το δικο μου που ειναι αγορασμενο απο αγγλια

 

αυτα. και αλλη εκδοση να βαλεις δεν αλλαζει κατι γιατι οι κωδικοι θα δειχνουν παντα τη γαλλια ή οποια ειναι η χωρα προελευσης. εαν ακολουθησεις αυτο το δρομο θα πρεπει να βαζεις ολες τις αναβαθμισεις manual

 

NLD is also the ISO 3166-1 alpha-3 country code of the Netherlands

 

Ναι τα ελληνικα τα εχω διαθεσιμα στο Lg keyboard

Το κινιτο ηταν κενουριο στιw ζελατινες του ειναι ακομα οποτε φοραει stock rom.

Εφοσον εχει βγει αναωβαθμιση για την γαλλια δεν επρεπε να την βρει και τιν κανει?

Δοκιμασα και με το LG mobile update τπτ και εκει

Μηπως επειδη ειμαι ροοτ με CWM δεν κανει?

Πιες ολες τις αναβαθμισεις δλδ τις ROM ενοεις π.χ οταν θα βγει ι 2.3 θα πρεπει να την βαλω manual αυτο ενωεις? Η της αναβαθμισεις των εφαρμογων λες

 

Καλημερα σε ολους

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

καμια καλη εφαρμογη που εχετε να προτεινετε για βελτιστοποιηση των φωτογραφικων ληψεων;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

καμια καλη εφαρμογη που εχετε να προτεινετε για βελτιστοποιηση των φωτογραφικων ληψεων;

Υπαρχει σχετικο τοπικ για εφαρμογές.Ποσταρε το ερωτημα σου εκει :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249&page=131

Link to comment
Share on other sites

Χτες το βράδυ πέρασα και γω την V10C. Πριν είχα την V10A χωρίς να έχω κανένα από τα γνωστά προβλήματα. Μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει καμία διαφορά στις 2 εκδόσεις. Το update tool της LG είναι επιεικώς αισχρό :p αναγκάστηκα να το εγκαταστήσω αφού το OTA update μου έβγαζε συνέχεια ότι το αρχείο που κατέβασε είναι invalid.

 

Το κινητό ξαναέγινε rooted πολύ εύκολα μέσω της γνωστής διαδικασίας του SuperOneClick. Αυτό που με ζόρισε ήταν να εγκαταστήσω πάλι το clockworkmod (το 4.0.0.4 και όχι το 3.0.2.8 που εγκαθίσταται μέσω του Rom Manager). Ουσιαστικά το scriptάκι δεν μπορούσε να πάρει permissions για να γράψει στο /dev/block/mmcblk7p, οπότε έτρεξα τις εντολές μέσα από το Terminal Emulator ως root user).

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Σε αρκετα βιντεακια που εχω δει για το κινητο εχω παρατηρησει οτι δεν ειναι και πολυ smooth στο browsing. Ισχυει ακομη η έχει διορθωθει (ισως και με αλλαγη browser)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παλικάρια..!!! σήμερα δεν ήρθαν 2 μηνύματα απο την cone-x που περίμενα με τα κλειδιά για το f-secure (για το PC).

Από ότι κατάλαβα τα μηνύματα δεν ήρθαν λόγο της V10c και αυτό με στενάχωρη..!!! Θα την αφήσω λήγω ακόμα για να είμαι 100% σίγουρος αλλά πολύ φοβάμαι πώς θα γυρίσω στην V10a.

 

 

H Cosmote εδω και δυο μερες εχει προβλημα , εμενα δεν μπορουν να με παρουν ουτε να παρω .

 

Μια στο τοσο βγαινει κληση , και τα μηνυματα αργουν παρα πολυ .

 

Μηπως φταιει αυτο για το προβλημα σου ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Αρώτηση!!! που βλέπετε πόσα mb ram υπάρχουν διαθέσιμα??
:(:(:(κάποιος:ninja::ninja::ninja: στον ορίζοντα
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

με το advanced task killer!τι δεν καταλαβες??

 

δεν ειπα δεν καταλαβενω που ειναι, ρωτησα πως το βλεπεις!!:shifty::shifty:

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

εφαρμογή είνια την κατεβάζεις από το market
SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...