Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Το δικό μου πρόβλημα δεν το έχω ακούσει πουθενά αλλού !

 

Όταν βρίσκομαι σε κατάσταση 3G ξαφνικά και αψυχολόγητα χάνει το σήμα του :ninja:και δεν γυρνά αυτόματα σε 2G με αποτέλεσμα χωρίς να το ξέρω να μένω χωρίς τηλέφωνο !!!

 

Έπειτα πρέπει να μπω στης ρυθμίσεις και να επιλέξω (χρήση μόνο 2G ) και το σήμα ξανά έρχεται αμέσως :what:

Μήπως έχεις επιλέξει στη λειτουργία δικτυου "Mόνο WCDMA"?

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια βρικα (δεν θυμαμαι απο που) τυχαι μαλλον το live wallpaper του Galaxy S II αυτο με την αιολικη ενεργεια που γυριζουν κατι συστηματα. Οταν ειναι νυχτα εχει φεγγαρι και την ημερα αυτοματα γυριζει σε ηλιο. Ειναι πολυ ωραιο και δουλευει μια χαρα σε μας.
TCe
Link to comment
Share on other sites

παιδια βρικα (δεν θυμαμαι απο που) τυχαι μαλλον το live wallpaper του Galaxy S II αυτο με την αιολικη ενεργεια που γυριζουν κατι συστηματα. Οταν ειναι νυχτα εχει φεγγαρι και την ημερα αυτοματα γυριζει σε ηλιο. Ειναι πολυ ωραιο και δουλευει μια χαρα σε μας.

 

Δεν σου φαινεται οτι σερνεται λιγο το κινητο; Εμενα ειδικα οταν ειναι να προβαλλει το wallpaper, "κοβει" για 1-2"

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια σαν καινουργιος κατοχος του τηλεφωνου τι ρυθμισεις πρεπει να κανω εκτος του wifi & gprs για να μου κραταει περισσοτερο η μπαταρια,μου κραταει 14 το πολυ 16 ωρες, ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια σαν καινουργιος κατοχος του τηλεφωνου τι ρυθμισεις πρεπει να κανω εκτος του wifi & gprs για να μου κραταει περισσοτερο η μπαταρια,μου κραταει 14 το πολυ 16 ωρες, ευχαριστω

 

Mερικές βασικές ρυθμίσεις:Κάνε sign out σε Latitude,Google Maps & google talk ...βγάλε notifications και αυτόματες ενημερώσεις απο fb/twitter.Μείωσε την φωτεινότητα στο Display κάτω απο το 50%.Στους λογαριασμούς κάνε uncheck την αυτόματη ανανέωση.Περιόρισε την χρήση των live wallpapers.Γυρισέ το μόνιμα σε 2G.

 

Διαβασε και εδώ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305086

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Mερικές βασικές ρυθμίσεις:Κάνε sign out σε Latitude,Google Maps & google talk ...βγάλε notifications και αυτόματες ενημερώσεις απο fb/twitter.Μείωσε την φωτεινότητα στο Display κάτω απο το 50%.Στους λογαριασμούς κάνε uncheck την αυτόματη ανανέωση.Περιόρισε την χρήση των live wallpapers.Γυρισέ το μόνιμα σε 2G.

 

Διαβασε και εδώ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305086

Σε ευχαριστω παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

@true_synop το ιδιο παρατηρησα και εγω

 

@kprse για το hardware νομιζω ολοι καταλαβαινουμε τι εννοει, οσο για το software επιτρεπεται οτι δινει η LG μεσω ενημερωσεων και οτιδηποτε δινει το market με την προυποθεση να εχουμε διαβασει τους ορους χρησης (αν για παραδειγμα βαλεις καποια εφαρμογη που ο ιδιος ο developer αναφερει οτι χανεις την εγγυηση τοτε δε θα φταιει ουτε η lg ουτε το market ουτε αυτος ;) )

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα τα προβλήματα τα έχουν αναφέρει χρήστες της v10b! :confused:

 

Βάλε την v10a.

 

Δυστυχώς και εμένα έχει την 10b. Ένα θα πώ. Έχει χρειαστεί να βγάλω μπαταρία για να ξεκολλήσει 3 φορές σε διάστημα 6 ημερών. Έχω βέβαια και μια υποψία ότι μου δημιουργεί πρόβλημα το f-secure. Θα δείξει.

http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα και έχω την εντύπωση πως είσαι ο μόνος που δεν το ξεχωρίζεις.

 

@kprse για το hardware νομιζω ολοι καταλαβαινουμε τι εννοει, οσο για το software επιτρεπεται οτι δινει η LG μεσω ενημερωσεων και οτιδηποτε δινει το market με την προυποθεση να εχουμε διαβασει τους ορους χρησης (αν για παραδειγμα βαλεις καποια εφαρμογη που ο ιδιος ο developer αναφερει οτι χανεις την εγγυηση τοτε δε θα φταιει ουτε η lg ουτε το market ουτε αυτος ;) )

 

Υπαρχει πουθενα οι οροι της εγγυησης να τους διαβασω ?

 

Αμα δεν αναφερετε ακριβως κατι αλλα μονο αυτο που χε πει ο φιλος δεν βγαινει ακρη .

 

Κανονικα θα επρεπε να υπαρχει ειδικος ορος .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου είναι στη v10b και σχετικά με τη θέση της lg Hellas για την όποια τροποποίηση του κινητού τι έχουν να πουν για το ότι δεν υπάρχει επίσημος τρόπος να γυρίσει πίσω το η συσκευή και να λειτουργήσει σωστά;Είχα χαλασμένο nokia n900 από πτώση της μπαταρίας ενώ εγκαθιστούσα custom kernel και μου το έφτιαξαν μέσω της εγγύησης, όπως και το toshiba laptop μου που πήρα με vista και τους πήγα με σπασμένα windows 7.Όσο ''επικίνδυνη'' είναι μια custom rom το ίδιο είναι και η συνεχής υπερθέρμανση του κινητού μου ενώ σταματούσε ο μετρητής σε φορτίσεις του.Όταν ζήτησα από άτομο στο service της lg Ηellas ένα email ή site για feedback κινητών της lg να αναφέρω προβλήματα του os μου είπε <<δεν έχουμε σχέση με το λειτουργικό της google,αν έχει κάποιο πρόβλημα να το φέρετε να το δούμε >>.Δηλαδή να μην έχω κινητό για μέρες και να το πάρω όπως το πήγα!!Ξέρουν όμως τι είναι οι custom rom αλλά δε ξέρουν να ακούνε για τα λάθη τους εδώ άρα είναι ανεύθυνοι!
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου είναι στη v10b και σχετικά με τη θέση της lg Hellas για την όποια τροποποίηση του κινητού τι έχουν να πουν για το ότι δεν υπάρχει επίσημος τρόπος να γυρίσει πίσω το η συσκευή και να λειτουργήσει σωστά;Είχα χαλασμένο nokia n900 από πτώση της μπαταρίας ενώ εγκαθιστούσα custom kernel και μου το έφτιαξαν μέσω της εγγύησης, όπως και το toshiba laptop μου που πήρα με vista και τους πήγα με σπασμένα windows 7.Όσο ''επικίνδυνη'' είναι μια custom rom το ίδιο είναι και η συνεχής υπερθέρμανση του κινητού μου ενώ σταματούσε ο μετρητής σε φορτίσεις του.Όταν ζήτησα από άτομο στο service της lg Ηellas ένα email ή site για feedback κινητών της lg να αναφέρω προβλήματα του os μου είπε <<δεν έχουμε σχέση με το λειτουργικό της google,αν έχει κάποιο πρόβλημα να το φέρετε να το δούμε >>.Δηλαδή να μην έχω κινητό για μέρες και να το πάρω όπως το πήγα!!Ξέρουν όμως τι είναι οι custom rom αλλά δε ξέρουν να ακούνε για τα λάθη τους εδώ άρα είναι ανεύθυνοι!

 

 

Να μην μπλέξεις είναι, εγώ με την lg έχω κακές εμπορίες και ανακαλύπτω με τον καιρό ότι δεν είμαι ο μόνος, όσο για το lg optimus 2x , το αγόρασα και εγώ αλλά όσο περναει ο καιρός ακούω και χειρότερα(Βέβαια εγώ το αγόρασα v10a το αναβάθμισα σε v10b και μετά μου το επανέφεραν σε v10a Όλα καλά τώρα). Τέλος στο θέμα του v10b η συμβουλή μου είναι να πας στην lg και να τους πεις ευγενικά να σου το πάνε σε v10a μπορούν να το κάνουν επιτόπου δεν χρειάζεται να τους αφήσεις την συσκευή. αν σου πουν όχι απλά να επιμένεις, είμαι σίγουρος παντός πώς μπορούν να το κάνουν και αν σου πουν όχι απλά είναι ψεύτες.

Edited by pilotsd
keep flying
Link to comment
Share on other sites

Το υποστηρίζει και ειναι και απολαυση να το παιζεις στην 32αρα lcd tv :D

 

πως???παω στο μαρκετ δεν το δινει ...παω στο appbrain δειχνει να το παιρνει και δεν το κατεβαζει ποτε ???

ροοτ δεν το εχω κανει φοραει μαμα ρομ...

δεν θελω να το ροοταρω ενος μηνα ειναι ...εγγυηση εχει

α δοκιμασα και απο το tegrazone το δειχνει παω εκει ασε που μου μιλαει γερμανικα παλι δεν το βρισκει να το φορτωσει...

δεκτα και πμ για οδηγιες αμα κουραζουμε τους αλλους

δεν ειμαι fanboy εχω και τις 3 κονσολες ps2-ps3-ps4

bbmD8924F0F

gd90/gd92/t610/k750i/k770/htc wildfire/lgp990/xperias/tipo/nokiax/lgl50/blackberryz10/iphone4s,5,5s,5c,6,6s,7,8,X,XS

galaxytab2/ipadmini4/ipadAir1,2,Pro/XperiaZ3tablet/S2tab8"9.7"/S3tab9.7΄

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν η εγγυηση που εχει το 2Χ ειναι μονοετης ή διετης;

Διετή εγγύηση. :)

http://www.lg.com/gr/press-release/article/lg-optimus-2x-with-google.jsp

Link to comment
Share on other sites

Να μην μπλέξεις είναι, εγώ με την lg έχω κακές εμπορίες και ανακαλύπτω με τον καιρό ότι δεν είμαι ο μόνος, όσο για το lg optimus 2x , το αγόρασα και εγώ αλλά όσο περναει ο καιρός ακούω και χειρότερα(Βέβαια εγώ το αγόρασα v10a το αναβάθμισα σε v10b και μετά μου το επανέφεραν σε v10a Όλα καλά τώρα). Τέλος στο θέμα του v10b η συμβουλή μου είναι να πας στην lg και να τους πεις ευγενικά να σου το πάνε σε v10a μπορούν να το κάνουν επιτόπου δεν χρειάζεται να τους αφήσεις την συσκευή. αν σου πουν όχι απλά να επιμένεις, είμαι σίγουρος παντός πώς μπορούν να το κάνουν και αν σου πουν όχι απλά είναι ψεύτες.

 

Καλησπερα.Την v10a την επαναφερεις και μονος σου εχει οδηγο το forum και ειναι πανευκολο.Ειχα ακριβως τα ιδια προβληματα ολα τα κανει η v10b.Το αγορασα με v10α και του περασα την v10b και εκει αρχισαν ολα τα προβληματα το εδωσα και στην LG στο sevice και μου το κρατησαν 10 μερες και το αποτελεσμα τιποτα.Μεχρι που ανεβηκε εδω ο οδηγος πως να επιτρεψεις παλι στην εκδοση v10a και με την βοηθεια των παιδιων απο το forum του εβαλα την v10a και απο τοτε ουτε ενα προβλημα.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Την v10a την επαναφερεις και μονος σου εχει οδηγο το forum και ειναι πανευκολο.Ειχα ακριβως τα ιδια προβληματα ολα τα κανει η v10b.Το αγορασα με v10α και του περασα την v10b και εκει αρχισαν ολα τα προβληματα το εδωσα και στην LG στο sevice και μου το κρατησαν 10 μερες και το αποτελεσμα τιποτα.Μεχρι που ανεβηκε εδω ο οδηγος πως να επιτρεψεις παλι στην εκδοση v10a και με την βοηθεια των παιδιων απο το forum του εβαλα την v10a και απο τοτε ουτε ενα προβλημα.;)

 

Πάντως είναι παράξενο αυτό, βγάζουν αναβάθμιση που δεν το διορθώνει αλλά το κάνη χειρότερο. τι να πω ελπίζω η v10c να είναι σωστή τουλάχιστον.

Για την ώρα πάντως κρατάμε την v10a και ούτε γάτα ούτε ζημιά.

;)

keep flying
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι παράξενο αυτό, βγάζουν αναβάθμιση που δεν το διορθώνει αλλά το κάνη χειρότερο. τι να πω ελπίζω η v10c να είναι σωστή τουλάχιστον.

Για την ώρα πάντως κρατάμε την v10a και ούτε γάτα ούτε ζημιά.

;)

 

H v10c εχει βγει ηδη σε αλλης χωρα κινητα , αρα δεν θα βγει με τετοιο ονομα

 

Αρα καπως αλλιως θα λεγεται λογικα η επομενη v10

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

ειχα την 10a οπως ητανε απο τη μαμα, και ποτέ δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα ειτε με stock ειτε με custom rom.

τελικα περασα την 10s κορεατικη για το su660 και εχασα λιγο απο το strenght της κεραιας αλλα κερδισα λιγο σε μπαταρια.

πιθανολογω οτι κοψανε απο τα dB της, οποτε κερδιθηκαν λιγα mAh :lol:

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

ειχα την 10a οπως ητανε απο τη μαμα, και ποτέ δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα ειτε με stock ειτε με custom rom.

τελικα περασα την 10s κορεατικη για το su660 και εχασα λιγο απο το strenght της κεραιας αλλα κερδισα λιγο σε μπαταρια.

πιθανολογω οτι κοψανε απο τα dB της, οποτε κερδιθηκαν λιγα mAh :lol:

Tο πήρα και ειμαι με την 10b, λετε να παω στην 10a η σε καμια custom και αν ναι ποια εχετε δοκιμασει που να αξιζει τον κοπο?

Φιλε zarras1 το εξαιρετικο σου θεμα :clap: παιζει στην 10a?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αλλα για την ωρα λεω να μεινω με την μαμα ρομ,αυτο στο λινκ το εχω κανει στο magic που εχω κ δουλεψε αλλα στο 2χ βγαζει επιλογη μονο για το εργοστασιακο πληκτρολογιο.δεν πειραζει μενω με αυτο!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Tο πήρα και ειμαι με την 10b, λετε να παω στην 10a η σε καμια custom και αν ναι ποια εχετε δοκιμασει που να αξιζει τον κοπο?

Φιλε zarras1 το εξαιρετικο σου θεμα :clap: παιζει στην 10a?

 

Θα συνιστούσα να πας στην v10a μόνο αν έχεις πρόβλημα με την παρούσα. Τώρα αν θέλεις custom προτείνω ανεπιφύλακτα αυτή... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=307303

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα συνιστούσα να πας στην v10a μόνο αν έχεις πρόβλημα με την παρούσα. Τώρα αν θέλεις custom προτείνω ανεπιφύλακτα αυτή... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=307303

Μου φαινεται πολυ κακο το touch σαν αισθηση ......Περιμενα πολυ καλυτερα πραγματα! Επισης βλεπω οτι λειπουν αρκετα καλουδια απο την v10b....gps fix, camera fix etc.........

Τωρα αν φταιει η παρουσα δεν ξερω αφου διαβασα πως ειναι ασχημο update.

Στην Fusion2X παιζει το θεμα του zarras1?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μου φαινεται πολυ κακο το touch σαν αισθηση ......Περιμενα πολυ καλυτερα πραγματα!

 

Η συσκευή δεν έχει πρόβλημα στο touch, απλά δεν αναδεικνύεται με τον συγκεκριμένο launcher της LG.

 

Επισης βλεπω οτι λειπουν αρκετα καλουδια απο την v10b....gps fix, camera fix etc.........

 

Σε ποια fix αναφέρεσαι; :confused:

 

Στην Fusion2X παιζει το θεμα του zarras1?

 

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά ναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιζει σε οποιαδηποτε froyo(2.2) ειτε stock ειτε custom. ΔΕΝ παιζει σε ginger(2.3)(ακα CM)

Oταν βγει για το o2x το ginger θα το φτιαξω να παιζει και εκει :)

Δε δοκιμαζω καν σε CM γιατι πραγματικα πιστευω οτι δεν αξιζει καθως μιλαμε για ported OS (απο nexus αν δε κανω λαθος) οποτε απο θεμα συμβατοτητας....καληνυχτα.

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

παιζει σε οποιαδηποτε froyo(2.2) ειτε stock ειτε custom. ΔΕΝ παιζει σε ginger(2.3)(ακα CM)

Oταν βγει για το o2x το ginger θα το φτιαξω να παιζει και εκει :)

Δε δοκιμαζω καν σε CM γιατι πραγματικα πιστευω οτι δεν αξιζει καθως μιλαμε για ported OS (απο nexus αν δε κανω λαθος) οποτε απο θεμα συμβατοτητας....καληνυχτα.

Δυστυχως φιλε μου δεν παιζουν τουλαχιστον 2 θεματα σου σε stock που δοκιμασα ουτε και μετα απο wipe cache+dalvick!!!!!:worry:

Kαι ετσι αναγκαστηκα να παω σε custom..........και να δουμε!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...