Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

  • Administrators
sakiss thanks

1) θελω για τα μηνυματα ενα ηχο mp3 δικο μου και οχι τα ετοιμα του κινητου? Αυτο πως γινεται? εχω εναν φακελο mp3 στην καρτα μνημης την εωτερικη.

2) Επισης οταν σερνουμε απο πανω προς τα κατω εμφανιζονται ο ειδοποιησεις. Εκει εχει ψηλα ψηλα 5 εικονιδια. Μεγαφωνο, wi-fi, bluetooth, και 5ο την αυτοματη περιστροφη. Το 4ο εικονιδιο τι ειναι? το οποιο μοιαζει λιγο με το wi-fi

3) υπαρχει απο τη μανα του ενσωματωμενος file manager?

sory παιδες νιωθω οτι ανακαλυψα τον τροχο. Ευχαριστω.

 

1) Ονόμασε τον φάκελο Rings και θα τον δεις.

2) GPS.

3) Όχι, βάλε τον ES File Manager από το market free.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1000 ευχαριστω παιδες. Αχ τι επαθα. Αν τελικα δε σε θελει. Χαλασε σημερα το wi-fi του router μου. Δεν ειναι για γελια. Δε μπορω ετσι να μπω στο market. Τελως παντων θα γινει αντικατασταση απο τον παροχεα μου, μολις μιλησα μαζι τους.

 

Επισης αυτο με τον φακελο Rings δεν μου δουλεψε. Να τονισω δεν εχω κανει root. Παλι για ηχους κλησης βλεπει τους δικους του ηχους.

Edited by sdaoulas
TCe
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

μμς με βονταφον καποιος φιλος εχει καταφερει να στειλει??

εχω v10b απο τη μαμα του ειναι η δευτερη συσκευη που αλλαζω μεσα σε 10 μερες και πριν ειχα htc wildfire ολα δουλευαν ρολοι

επειδη πηρα και την ιδια sd card οι εφαρμογες που ηταν μεσα χανονται ?ιδιο μαιλ εβαλα ιδια καρτα γιατι να τις κατεβαζω παλι????

δεν ειμαι fanboy εχω και τις 3 κονσολες ps2-ps3-ps4

bbmD8924F0F

gd90/gd92/t610/k750i/k770/htc wildfire/lgp990/xperias/tipo/nokiax/lgl50/blackberryz10/iphone4s,5,5s,5c,6,6s,7,8,X,XS

galaxytab2/ipadmini4/ipadAir1,2,Pro/XperiaZ3tablet/S2tab8"9.7"/S3tab9.7΄

Link to comment
Share on other sites

Επισης αυτο με τον φακελο Rings δεν μου δουλεψε. Να τονισω δεν εχω κανει root. Παλι για ηχους κλησης βλεπει τους δικους του ηχους.

Mα ζήτησες mp3 στα sms όχι για ήχο κλήσης....δημιουργείς φάκελο ringtones ή απο την εφαρμογή που ακούς τα mp3 σου αν πατησεις παρατεταμένα πάνω σε κάποιο mp3 σου βγάζει επιλογή να το θέσεις σαν ήχο κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

μμς με βονταφον καποιος φιλος εχει καταφερει να στειλει??

εχω v10b απο τη μαμα του ειναι η δευτερη συσκευη που αλλαζω μεσα σε 10 μερες και πριν ειχα htc wildfire ολα δουλευαν ρολοι

επειδη πηρα και την ιδια sd card οι εφαρμογες που ηταν μεσα χανονται ?ιδιο μαιλ εβαλα ιδια καρτα γιατι να τις κατεβαζω παλι????

 

Τα MMS μου δουλεύουν κανονικά (Voda)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα η LG Ιταλιας εκανε επιτελους μια ευχαριστη ανακοινωση! Μεταφραζω απο την σελιδα της στο facebook:

 

Χαιρετίζοντας τις πολλές αιτήσεις που λήφθηκαν μέσω των επίσημων σελίδων μας στο Facebook και στο φόρουμ μας, σας ενημερώνουμε ότι το rooting του smartphone μας και την επακόλουθη εγκατάσταση εναλλακτικών firmware δεν καθιστά άκυρη την εγγύηση για το προϊόν των 24 μηνών.

 

Αυτή η πολιτικη εφαρμόζεται σε όλα τα smartphone Android που πωλούνται από την LG Electronics Ιταλία. Εξυπακούεται ότι η LG δεν θα ευθύνεται για τυχόν δυσλειτουργίες ή / και απώλεια δεδομένων λόγω των διαφορετικών firmware από το αρχικό και που παραμένουν σε ισχύ σύμφωνα με τους όρους που περιγράφονται στην κάρτα εγγύησης που συνδέονται με το προϊόν.

:D :D :D

Εστειλα mail στην LG Hellas, ρωτωντας εαν θα ακολουθησουν αντιστοιχη πολιτικη. Αμα αξιωθουν να απαντησουν θα μεταφερω.

 

Πηγη: http://www.facebook.com/notes/lg-italia-lifes-good/gestione-degli-smartphone-con-permessi-di-root-attivi-in-garanzia/10150205338062585

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εστειλα mail στην LG Hellas, ρωτωντας εαν θα ακολουθησουν αντιστοιχη πολιτικη. Αμα αξιωθουν να απαντησουν θα μεταφερω.

 

Έχει ενδιαφέρον, περιμένουμε νεότερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και οχι να σου πουν δεν λεει και τιποτα .

 

Οπως και στο PC στο κινητο σου μπορεις να βαλεις οτι λειτουργικο θελεις και οτι αλλο θες στο κομματι του software .

 

Μονο αμα επεμβεις στο hardware χανεις την εγγυηση .

 

Αμα αρνηθουν να στο φτιαξουν ( που δεν θα το κανουν ) αμα εχεις αλλαξει πχ ρομ ειναι παρανομο

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Και οχι να σου πουν δεν λεει και τιποτα .

 

Οπως και στο PC στο κινητο σου μπορεις να βαλεις οτι λειτουργικο θελεις και οτι αλλο θες στο κομματι του software .

 

Μονο αμα επεμβεις στο hardware χανεις την εγγυηση .

 

Αμα αρνηθουν να στο φτιαξουν ( που δεν θα το κανουν ) αμα εχεις αλλαξει πχ ρομ ειναι παρανομο

 

Δεν είναι τοσο απλό. Μπορούν όμως να σου πούν ότι άλλαξες rom, έκανες υπερχρονισμό του επεξεργαστή με συνέπεια να χαλάσει το τηλέφωνο. Και σε τέτοια περίπτωση να έχουν και δίκιο (πχ αν καεί ο επεξεργαστής).

Εξαρτάται από τι βλάβη θα παρουσιάσει αν θα δικαιολογείται από πείραγμα του λειτουργικού.

 

Γενικά στους όρους εγγύησης αναφέρουνε διάφορα. Ο κατασκευαστής ορίζει τους όρους και αν δεν παραβαίνουν κάποια διάταξη νόμου, ισχύουν όπως είναι εκεί γραμμένοι.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οπως και στο PC στο κινητο σου μπορεις να βαλεις οτι λειτουργικο θελεις και οτι αλλο θες στο κομματι του software .

 

Μονο αμα επεμβεις στο hardware χανεις την εγγυηση .

 

Σε καμία περίπτωση δεν ισχύει αυτό. Δεν μπορείς να βάλεις ότι λειτουργικό θέλεις. Απεναντίας μπορείς να βάλεις μόνο ότι δίνει επίσημα η ίδια η εταιρία αλλιώς είσαι εκτός εγγύσης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και η απαντηση...τζαμπα η χαρα μου :(

Θα θέλαμε να σας ενημερωσούμε, η LG Electronics Ηellas δε σκοπεύει στο άμεσο μέλλον να ακολουθήσει πολιτική για ελεύθερη εγκατάσταση "Custom Android" στα κινητά της. Η εγκατάσταση μιας τέτοιας έκδοσης λογισμικού, θέτει αυτόματα τη συσκευή σας εκτός εγγύησης και παρακαλούμε να μην προχωρήσετε σε αυτή την ενέργεια.

 

Ειμαι περιεργος εαν υπαρχει πιθανοτητα να αλλαξουν πολιτικη αμα τους πρηξουμε ολοι...

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και η απαντηση...τζαμπα η χαρα μου :(

 

 

Ειμαι περιεργος εαν υπαρχει πιθανοτητα να αλλαξουν πολιτικη αμα τους πρηξουμε ολοι...

 

Καλημερα.Πως το παθαν εδω στην Ελλαδα πρωτη φορα γινεται αυτο.Τι να πω οι Ιταλοι μαλλων ειναι κοροιδα που εφαρμοζουν τετοιου ειδους πρωτοπορειακες αλλαγες.

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ηρθε και η απαντηση...τζαμπα η χαρα μου :(

 

Αναμενόμενο. Το θέμα είναι να δεχτούν το root, όχι custom made rom. Μου φαίνεται τραβηγμένο ακόμα και για την LG Italia να δέχεται οποιαδήποτε μαγειρεμένη rom στη συσκευή της εντός εγγύησης. Αν εγώ βάλω rom με υπερχρονισμένο τον επεξεργαστή στα 1.8GHz και κάψω τη συσκευή θα με καλύψει η εγγύηση;

 

Ας μην ζητάμε παράλογα πράγματα.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας να τοποθετήσει screen protector; Δυστυχώς χάλασα 2 (που πήρα απο play247) και δουλειά δεν έκανα, έμεναν πολλά σημεία με αέρα. Εάν έχει κάποιος δοκιμάσει κάτι που εφαρμόζει καλά ας δώσει κανένα link. Μια ερώτηση ακόμα : πως κάνω root το κινητό; Ευχαριστώ. Edited by TOM-F
http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας να τοποθετήσει screen protector; Δυστυχώς χάλασα 2 (που πήρα απο play247) και δουλειά δεν έκανα, έμεναν πολλά σημεία με αέρα. Εάν έχει κάποιος δοκιμάσει κάτι που εφαρμόζει καλά ας δώσει κανένα link. Μια ερώτηση ακόμα : πως κάνω root το κινητό; Ευχαριστώ.

 

1) Θέλει προσοχή και πιστά τις οδηγίες.

2) δές στο "how too" στην αρχική σελίδα του forum για το 2Χ

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει δοκιμάσει κανένας να τοποθετήσει screen protector; Δυστυχώς χάλασα 2 (που πήρα απο play247) και δουλειά δεν έκανα, έμεναν πολλά σημεία με αέρα. Εάν έχει κάποιος δοκιμάσει κάτι που εφαρμόζει καλά ας δώσει κανένα link.

 

Κάνε μια αναζήτηση στο google, θα βρεις πολλούς οδηγούς.

 

Μια ερώτηση ακόμα : πως κάνω root το κινητό; Ευχαριστώ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3593054#post3593054

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τυπικα την χανεις, αλλα μπορεις ευκολα να το επαναφερεις στην αρχικη του κατασταση οταν χρειαστει να χρησιμοποιησεις την εγγυηση σου
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ...:D παρήγγειλα και τη class 10 16αρα της kingston και περιμένω για την επίσημη 2.3.Δυο πράγματα θέλω να ρωτήσω:

'Oποιος έχει περάσει τη 2.3 είδε αύξηση των frames στην κίνηση του ui?

Με τις class 10 micro sd που φτάνουν τα 10 mb/s υπάρχει καλό root που να τις μετατρέπει σε ram γιατί κάτι διάβασα στους xda...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το πήρα και εγώ...:D παρήγγειλα και τη class 10 16αρα της kingston και περιμένω για την επίσημη 2.3.Δυο πράγματα θέλω να ρωτήσω:

'Oποιος έχει περάσει τη 2.3 είδε αύξηση των frames στην κίνηση του ui?

 

Δεν έχει βγει επίσημη 2.3 για τη συσκευή. Ότι ανεπίσημο κυκλοφορεί δεν είναι σταθερό για καθημερινή χρήση.

 

Με τις class 10 micro sd που φτάνουν τα 10 mb/s υπάρχει καλό root που να τις μετατρέπει σε ram γιατί κάτι διάβασα στους xda...

 

Κάτι άλλο διάβασες μάλλον γιατί αυτά που λες δεν συνάδουν μεταξύ τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση δεν ισχύει αυτό. Δεν μπορείς να βάλεις ότι λειτουργικό θέλεις. Απεναντίας μπορείς να βάλεις μόνο ότι δίνει επίσημα η ίδια η εταιρία αλλιώς είσαι εκτός εγγύσης.

 

Δεν ισχυει αυτο , δεν υπαρχει πουθενα γραμμενο . Φερτο μου να το δω αμα εχεις κατι τετοιο αλλα δεν νομιζω να χεις

 

Ηρθε και η απαντηση...τζαμπα η χαρα μου :(

 

 

Ειμαι περιεργος εαν υπαρχει πιθανοτητα να αλλαξουν πολιτικη αμα τους πρηξουμε ολοι...

 

Αυτο ειναι παρανομο , πρεπει να σε καλυψουν με εγγυηση εκτος κι αν αναφερεται επακριβως στην εγγυηση σαν ορος , μονο τοτε ειναι καλυμενοι .

 

Δεν λεω σε καμια περιπτωση να overclockαρεις τον επεξεργαστη . Αυτη ειναι επεμβαση στο hardware κι ας το κανεις μεσω software .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο διάβασες μάλλον γιατί αυτά που λες δεν συνάδουν μεταξύ τους.

Διάβασα αυτό

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=472798

αλλά μάλλον δεν έχει μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει αυτο , δεν υπαρχει πουθενα γραμμενο . Φερτο μου να το δω αμα εχεις κατι τετοιο αλλα δεν νομιζω να χεις

 

 

 

Αυτο ειναι παρανομο , πρεπει να σε καλυψουν με εγγυηση εκτος κι αν αναφερεται επακριβως στην εγγυηση σαν ορος , μονο τοτε ειναι καλυμενοι .

 

Δεν λεω σε καμια περιπτωση να overclockαρεις τον επεξεργαστη . Αυτη ειναι επεμβαση στο hardware κι ας το κανεις μεσω software .

 

Aν κανεις root στο κινητο σου ή αλλαξεις "λειτουργικο" τοτε μπορεις να επεμβεις στο πως θα λειτουργει το hardware οπως OC,UV κτλ.

Το θεμα ειναι πως αν παθει κατι το κινητο σου και εσυ ησουν root ή ειχες custom rom δε μπορεις να αποδειξεις πως δεν το ειχες "πειραξει" οποτε ειναι ο λογος σου εναντιον ο λογος της LG.

Οταν σου πεταει η LG "H εγγυηση δε καλυπτει προβληματα η βλαβες που προερχονται απο τη χρηση του προιοντος με διαφορετικο τροπο απο το κανονικο και συνηθη" παρτο αυγο και κουρευτο.Φαντασου τι μπορει να μην εμπεριεχεται μεσα στο γενικο ορο "κανονικο η συνηθη τροπο".....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...