Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Σχόλια ενός χρήστη που πήρε το update

 

Faster internet browsing

Support .mkv

Hardware support for 720p h.264 4.1hp

60 frame xvid works

Little bit better LG home

Little bit faster for everything.

 

It's awesome, but sadly... its not gingerbread.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον, εχω ενα Optimus 2x. Γενικα πολυ ικανοποιημενος. Μονο μια φορα ειχα σπαστει σοβαρα και αυτο ηταν οταν ημουν εξωτερικο, το ειχα βαλει το βραδυ να φορτισει και το πρωι το κινητο αντι να μπουταρει κανονικα, κολλουσε στο σημα της LG. Εβγαζε την μπαρα απο κατω, η οποια κινουταν κανονικα, αλλα στη συνεχεια εσβηνε και ξαναρχιζε απο την αρχη. Τελος παντων, εκανα factory reset και ευτυχως μπουταρε κανονικα.

Απο τοτε δεν ξαναγινε και υπεθεσα οτι ηταν ενα μεμονωμενο περιστατικο [μια που ειναι και της μοδας]. Αλλα πριν απο 10 λεπτα ξαναγινε. Ειχε μπαταρια, δεν φορτιζε, ηταν ανοιχτο και ξαφνικα προσεξα να αναβουν τα led των πληκτρων. Το παιρνω στα χερια και βλεπω οτι μπουταρει. Μετα κολλησε, ξανακλεισε και ξαναρχισε να μπουταρει.

Εχει τυχει σε καναν αλλο;

Σημειωτεον οτι το κινητο ειναι με την stock rom, και δεν το εχω κανει root [ακριβως για να αποφυγω τετοιες καταστασεις, τραγικη ειρωνια]

Link to comment
Share on other sites

Σχόλια ενός χρήστη που πήρε το update

 

αυτο αλλαζει τα δεδομενα και βγαινουν τα 720 καλυτερα απο τα 1080 με αυτα τα settings

 

Hardware support for 720p h.264 4.1hp
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα , οσονούπω κατοχος του O2X το οποιο επελεξα εναντι του Galaxy S2 και ελπιζω να μην εκανα λαθος .

 

To εχω δει σε φιλο και εντυπωσιαστηκα απο την λειτουργικοτητα του.

 

Λοιπον, εχω ενα Optimus 2x. Γενικα πολυ ικανοποιημενος. Μονο μια φορα ειχα σπαστει σοβαρα και αυτο ηταν οταν ημουν εξωτερικο, το ειχα βαλει το βραδυ να φορτισει και το πρωι το κινητο αντι να μπουταρει κανονικα, κολλουσε στο σημα της LG. Εβγαζε την μπαρα απο κατω, η οποια κινουταν κανονικα, αλλα στη συνεχεια εσβηνε και ξαναρχιζε απο την αρχη. Τελος παντων, εκανα factory reset και ευτυχως μπουταρε κανονικα.

Απο τοτε δεν ξαναγινε και υπεθεσα οτι ηταν ενα μεμονωμενο περιστατικο [μια που ειναι και της μοδας]. Αλλα πριν απο 10 λεπτα ξαναγινε. Ειχε μπαταρια, δεν φορτιζε, ηταν ανοιχτο και ξαφνικα προσεξα να αναβουν τα led των πληκτρων. Το παιρνω στα χερια και βλεπω οτι μπουταρει. Μετα κολλησε, ξανακλεισε και ξαναρχισε να μπουταρει.

Εχει τυχει σε καναν αλλο;

Σημειωτεον οτι το κινητο ειναι με την stock rom, και δεν το εχω κανει root [ακριβως για να αποφυγω τετοιες καταστασεις, τραγικη ειρωνια]

 

Αυτα -απ'οτι εχω διαβασει- συμβαινουν σε καποιους γι'αυτο η Lg εχει κυκλοφορησει ηδη μια αναβαθμιση που διορθωνει αυτα τα προβληματακια.

Δεν ειναι τιποτα ανησυχητικο και συμβαινουν και σε αλλες συσκευες οπως το Galaxy S2.

 

Από ομάδα διαχείρησης:

Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες στη παρεα μας.

Καλυτερα να μη κανεις διπλα ποστ αλλα να πατας "τροποποιηση" στο πρωτο και να προσθετεις αυτο που θες.

 

Αυτα συμβαινουν σε ολες τις συσκευες!Εμενα φτου φτου απο τη μερα που το εχω παρει δεν μου εχει κανει το παραμικρο!

 

Οσο για τη συγκριση με το SGS2:Το sgs s2 ειναι καλυτερο σε καποιους τομεις αλλα υστερει σε αλλους.Δε θα πω περισοτερα αλλα προσωπικα ειναι θεμα οικονομικο με περιπου 500ευρω παιρνεις Χ2 ενω με 600ευρω το SGS2.Για μενα η διαφορα των 100 ευρω μου φαινεται απολυτα αντιπροσωπευτικη των διαφορων των δυο συσκευων(αλλα φυσικα παιζει ρολο και τι ζηταει ο καθενας...).Για περισοτερα στους "διαξιφισμους"...

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το 2Χ και διαβαζοντας το forum εχω μερικες αποριες:

 

1. Αυτες οι εκδοσεις(a και b) εχουν σχεση με το UI της LG????

2.Το κινητο αν αγοραστει τωρα ποια εκδοση θα εχει προεγκατεστημενη??

3.Υπαρχουν πληροφοριες για το αν/ποτε θα κυκλοφορησει εκδοση με 2.3??

 

Ευχαριστω :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα του Optimus 2x ειναι πολλά , τα εχω και εγώ , και χιλιαδες χρηστών στον κόσμο δες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=997705

Και οσο για το σχολιο του ''dear'' η lg δεν εχει κυκλοφορισει κανενα patch ακόμα που να διορθωνει το προβλημα

Edited by cartoonistas
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως οπως λεει ο cartoonistas, δεν υπαρχει κανενα patch που να λυνει τα ουσιαστικα προβληματα του κινητου ακομα. Κατι λενε για τελη μαιου, μεχρι τοτε βλεπουμε

 

edit: προς τον mod που μετεφερε το ξεχωριστο topic που ανοιξα: Ποιο το νοημα να εχουμε ξεχωριστο subforum αμα βαζουμε ολα τα μηνυματα στο ιδιο topic? Απο περιεργεια ρωταω, οχι επιθετικα

Link to comment
Share on other sites

Εχω το LG 1 εβδομαδα απο θεμα λειτουργιας ειναι τελειο !

Αλλα δεν ειμαι ευχαριστημενος με την ακουστικοτητα του τηλεφωνου στης κλισεις,ακουγετε σαν να τσιτσιριζι το μεγαφωνο σαν κατι να παραμορφωνει τον ηχο !

Δεν ειναι κρυσταλλινος οπως το samsung ι8910 και αλλα κινητα που ειχα.

Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα του Optimus 2x ειναι πολλά , τα εχω και εγώ , και χιλιαδες χρηστών στον κόσμο δες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=997705

Και οσο για το σχολιο του ''dear'' η lg δεν εχει κυκλοφορισει κανενα patch ακόμα που να διορθωνει το προβλημα

 

 

 

Εχω δει και διαβασει πολλα reviews και φορουμ και απ'οτι καταλαβα το προβλημα που κλεινει δεν συμβαινει σε ολους. Επισης καταλαβα οτι πολλα προβληματα προκυπτουν απο: ''κακες'' εφαρμογες,κακη χρηση ρουτ, κακοσχεδιασμενες custom ROM κτλ.

Καπως ετσι δεν ειναι???

 

Ξερει κανεις πως ειναι η ποιοτητα ηχου απο τα ακουστικα(οχι απαραιτητα αυτα της συσκευασιας)??? Με ενδιαφερει γιατι ακουω μουσικη πολλες ωρες και δεν θα ηθελα να δωσο τοσα λεφτα για κατι που δεν με ικανοποιει πληρως...Επισης θα ειναι η πρωτη μου ανδροιδ συσκευη...

Edited by Johnfox07
Link to comment
Share on other sites

Εχω δει και διαβασει πολλα reviews και φορουμ και απ'οτι καταλαβα το προβλημα που κλεινει δεν συμβαινει σε ολους. Επισης καταλαβα οτι πολλα προβληματα προκυπτουν απο: ''κακες'' εφαρμογες,κακη χρηση ρουτ, κακοσχεδιασμενες custom ROM κτλ.

Καπως ετσι δεν ειναι???

 

Ξερει κανεις πως ειναι η ποιοτητα ηχου απο τα ακουστικα(οχι απαραιτητα αυτα της συσκευασιας)??? Με ενδιαφερει γιατι ακουω μουσικη πολλες ωρες και δεν θα ηθελα να δωσο τοσα λεφτα για κατι που δεν με ικανοποιει πληρως...Επισης θα ειναι η πρωτη μου ανδροιδ συσκευη...

 

Οχι δεν εχει να κανει με εφαρμογες και ρομ. Ακόμα και τηλεφωνα μετα απο Hard reset σε stock not rooted rom το παρουσιαζουν

Οχι δεν συμβαινει σε ολους, αυτοι σου φτάνουν? http://www.petitiononline.com/mod_perl/signed.cgi?LGO2XPrb

 

Οσο για το ερωτημα σου για τα ακουστικα...ειναι μετρια ( μετριο μπασο καλά πρίμα ),αλλα μπορεις να κανεις χρηση οτι ακουστικα θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το 2Χ και διαβαζοντας το forum εχω μερικες αποριες:

 

1. Αυτες οι εκδοσεις(a και b) εχουν σχεση με το UI της LG????

2.Το κινητο αν αγοραστει τωρα ποια εκδοση θα εχει προεγκατεστημενη??

3.Υπαρχουν πληροφοριες για το αν/ποτε θα κυκλοφορησει εκδοση με 2.3??

 

Ευχαριστω :wacko:

 

1. Ναι ειναι Τα Updates σε Italy και Greece μονο!

2. Αγνωστο (το update ειναι ευκολο, μερικοι λενε οι εκδοση Α ειναι σταθεροτερη της Β

3. Αυγουστος 2011

Link to comment
Share on other sites

Εχω το LG 1 εβδομαδα απο θεμα λειτουργιας ειναι τελειο !

Αλλα δεν ειμαι ευχαριστημενος με την ακουστικοτητα του τηλεφωνου στης κλισεις,ακουγετε σαν να τσιτσιριζι το μεγαφωνο σαν κατι να παραμορφωνει τον ηχο !

Δεν ειναι κρυσταλλινος οπως το samsung ι8910 και αλλα κινητα που ειχα.

Ξερει κανεις πως ειναι η ποιοτητα ηχου ??????????

Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Εχω το LG 1 εβδομαδα απο θεμα λειτουργιας ειναι τελειο !

Αλλα δεν ειμαι ευχαριστημενος με την ακουστικοτητα του τηλεφωνου στης κλισεις,ακουγετε σαν να τσιτσιριζι το μεγαφωνο σαν κατι να παραμορφωνει τον ηχο !

Δεν ειναι κρυσταλλινος οπως το samsung ι8910 και αλλα κινητα που ειχα.

Ξερει κανεις πως ειναι η ποιοτητα ηχου ??????????

Ευχαριστω !

 

Ξερω σαν παρασιτο δεν εννοεις? Σαν εκεινα τα παρασιτα που εκαναν και κανουν τα κινητα μπροστα απο ραδιοφωνα ε? Το κανει και μενα (οχι παντα). Συνηθισε το.

Link to comment
Share on other sites

Τα παρασιτα τα εκανε και μενα. Ειναι ελλατωμα του ακουστικου, επισκευαζεται και εξαφανιζονται

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σημερα το αγορασα απο το κωτσοβολο παει το htc hd2 ,δε ξερω αν καλα που αλλαξα κινητο αλλα θα δουμε,τελος παντων.για πειτε μου τωρα που το πηρα χρειαζεται κατι να κανω???????

εβαλα απο το market το fancy widget αλλα δε μου δουλευει ο καιρος γιατι?????????μπορει να βοηθησει καποιος?????????

η version που φοραει ειναι android 2.2.2 και εκδοση V10b.με το ακουστικο οταν ακουω των αλλο των ακουω λιγο βραχνα γιατι??????????

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

πως γυρίζει το μενού σε 3d??? αυτό που γίνετε κύβος..! Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σημερα το αγορασα απο το κωτσοβολο παει το htc hd2 ,δε ξερω αν καλα που αλλαξα κινητο αλλα θα δουμε,τελος παντων.για πειτε μου τωρα που το πηρα χρειαζεται κατι να κανω???????

εβαλα απο το market το fancy widget αλλα δε μου δουλευει ο καιρος γιατι?????????μπορει να βοηθησει καποιος?????????

η version που φοραει ειναι android 2.2.2 και εκδοση V10b.με το ακουστικο οταν ακουω των αλλο των ακουω λιγο βραχνα γιατι??????????

ευχαριστω προκαταβολικα

 

Και το δικό του ωραίο είναι..!!!

http://s7.directupload.net/images/110519/axslw2g3.pnghttp://s1.directupload.net/images/110519/jgc97q9j.png

Αν θες να βρεις την πολη σου να μπεις στην σεληδα (απο το LG 2X) που παίρνει δεδομένα και από εκεί βρες την πόλη που σε ενδιαφέρει.....!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

πως γυρίζει το μενού σε 3d??? αυτό που γίνετε κύβος..!

 

Καλυτερα να κανεις την ερωτηση σου μονο σε ενα thread γιατι αλλιως θα χασουμε-χασεις τη μπαλα και δε θα ξερεις που ρωτησες και που να ψαξεις για απαντηση!

 

Λοιπον αυτο εξαρταται απο τον Launcher που εχεις.

Δε ξερω αν εχει ο LG Launcher αυτη τη δυνατοτητα(γιατι δεν τον ειχα ποτε...!)

Παντως το εχουν καμποσοι launcher σαν εφε.Θα πρεπει να κοιταξεις στης "ρυθμισεις" του launcher(οχι στις ρυθμισεις του android),πρεπει να λεει screen settings ή κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Για να βαλεις αλλο launcher θες root???Πως βαζεις?

τι αλλαζει στους launcher???

 

Οχι δε χρειαζεσαι root.

Ο launcher ειναι αυτος που διαχειριζεται την "επιφανεια εργασιας"(δε μπορω να σκεφτω καλυτερο παραδειγμα...) του κινητου σου.

Υπαρχουν πολλοι launcher και ο καθενας εχει αλλες δυνατοτητες,εφε,εμφανιση.

Ψαξε λιγακι στο google,στο market και εδω.

Τους βαζεις απο το market.

Ολα αυτα ειναι offtopic αφου oι launchers αποτελουν εφαρμογη για οποιαδηποτε android συσκευη οποτε καλυτερα να συνεχιστει η συζητηση στο link που σου εδωσα παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό του ωραίο είναι..!!!

http://s7.directupload.net/images/110519/axslw2g3.pnghttp://s1.directupload.net/images/110519/jgc97q9j.png

Αν θες να βρεις την πολη σου να μπεις στην σεληδα (απο το LG 2X) που παίρνει δεδομένα και από εκεί βρες την πόλη που σε ενδιαφέρει.....!

 

φιλε και το δικο του μ αρεσει αλλα δεν ανανεωνει την τοποθεσια μονο του,ενω το fancy widget το κανει.

Edited by haritos14
Link to comment
Share on other sites

Τα παρασιτα τα εκανε και μενα. Ειναι ελλατωμα του ακουστικου, επισκευαζεται και εξαφανιζονται

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Τι πρεπει να κανω ?????

Πως επισκευαζεται ?????

Link to comment
Share on other sites

Το χειρήστικα σήμερα... Καμμία σχέση με οποιαδήποτε προηγούμενη συσκευή LG έχω χειρηστεί... Σβέλτο, οθόνη-τέρας και απίστευτη απόκριση... Δυστυχώς το μόνο που μπόρεσα να δοκιμάσω ήταν το Angry Birds...:(
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...