Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
ξερει καποιος να μου πει γιατι το κινητο δεν παιζει ολα τα αρχεια βιντεο ;

 

Θα χρειαστεί να χρησιμοποιήσεις κάποιον από τους players που κυκλοφορούν... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271531

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος να μου πει γιατι το κινητο δεν παιζει ολα τα αρχεια βιντεο ;

 

 

Γιατί προφανώς δεν τα (διαβάζει) ο player..!!!

Υπάρχουν δυο δρόμοι......1ο πρώτος να βρεις player να υποστηρίζει (διαβάζει) video (αρχεία) που δεν υποστηρίζει ο player που έχεις. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271531

2ο δεύτερος δρόμος είναι να δεις τι video (αρχεία) διαβάζει ο player που έχεις, και με ένα Converter ας πούμε με τον(Ultra Video Converter) να τα μετατρέπεις στο PC και να τα βάλεις στο x2.!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@mariodj:

Αν θες γράψε όπως όλοι μας. Φαντάζεσαι τι θα γινόταν εδώ μέσα αν όλοι επιλέγαμε και από ένα χρώμα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι μαυρη απογοητευση οι φωτόγραφίες..:(

 

για πειτε τι ρυθμίσεις κάνατε κ τις λέτε καλές???

sos δηλαδή για τι ειτε μεσα σε σπιτι είτε έξω που έχω φωτογραφίσει από κοντά πάντα ανθρώπους μόνο κουνημένες κ με λίγες λεπτομέρειες τις βλέπω..:worry:

 

τι κάνατε?κ να ρωτήσω face recognition δεν έχει ε??:confused:περιεργο..

 

ρίχτε help γιατι πάω να καρφώσω ν8 κάμερα στο 2χ τώωρααα:lol:

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

@mariodj:

Αν θες γράψε όπως όλοι μας. Φαντάζεσαι τι θα γινόταν εδώ μέσα αν όλοι επιλέγαμε και από ένα χρώμα;

 

 

Και στο χρώμα λογοκρισία (χρωμοκρισια)...!!!:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι μαυρη απογοητευση οι φωτόγραφίες..:(

 

για πειτε τι ρυθμίσεις κάνατε κ τις λέτε καλές???

sos δηλαδή για τι ειτε μεσα σε σπιτι είτε έξω που έχω φωτογραφίσει από κοντά πάντα ανθρώπους μόνο κουνημένες κ με λίγες λεπτομέρειες τις βλέπω..:worry:

 

τι κάνατε?κ να ρωτήσω face recognition δεν έχει ε??:confused:περιεργο..

 

ρίχτε help γιατι πάω να καρφώσω ν8 κάμερα στο 2χ τώωρααα:lol:

 

βγάλε το πίσω καπάκι τραβά μια φωτο και πες μας αν είδες διαφορά;)

Link to comment
Share on other sites

Με πιο πρόγραμμα παίρνετε screenshot.

Έχω κάνει root και κατέβασα τα screenshot και shootme για δοκιμή αλλά και το ένα και το άλλο όταν παίρνουν screenshot το μόνο που μου βγάζουν είναι μια οθόνη με το αρχικό σήμα της lg με την μπάρα από κάτω, αυτή που βγάζει όταν εκκινούμε το τηλέφωνο.

Τι κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Με πιο πρόγραμμα παίρνετε screenshot.

Έχω κάνει root και κατέβασα τα screenshot και shootme για δοκιμή αλλά και το ένα και το άλλο όταν παίρνουν screenshot το μόνο που μου βγάζουν είναι μια οθόνη με το αρχικό σήμα της lg με την μπάρα από κάτω, αυτή που βγάζει όταν εκκινούμε το τηλέφωνο.

Τι κάνω λάθος;

 

Αν δεν εχεις βαλει CM rom τοτε δε χρειαζεσαι κανενα προγραμμα για screenshot απλα πατα το Power και χωρις να το αφησεις πατα και το HOME.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ψάξιμο στο internet διάβασα γι αυτή τη μέθοδο την δοκίμασα πήρα ένα screenshot και από τότε δεν μπόρεσα να το ξανά επαναλάβω.

 

 

Άκυρο το παραπάνω τελικά έκανα επανεκκίνηση και τώρα δουλεύει κανονικά. Έχω την stock rom

Edited by michalis1961
Link to comment
Share on other sites

Το κλασικό htc_ime mod δεν δουλεύει για το optimus 2x

Παραθέτω ένα τροποποιημένο από modaco που δουλεύει, μαζί μπόνους έχω βάλει έτοιμες ρυθμίσεις για να μην τις ψάχνετε μια ώρα: Μέσα στο συμπιεσμένο θα βρείτε ένα αρχείο htcimesettings, το βάζετε στην εσωτερική sd του optimus και κάνετε import settings μέσα από τις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου.

 

HTC_IME MOD for Optimus 2x

Πολύ καλό. Thx.

Link to comment
Share on other sites

το εχω στα πλανα μου αυτο το κινητο αλλα απο οτι ειδα πολλα ατομα εχουν προβληματα κ το σκεφτομαι... υπαρχει αλλο dual core αυτην την στιγμη στην αγορα? το κινητο εργοστασιακο ειναι καλο πεταει η θελει να παρεμβεις??
Link to comment
Share on other sites

το εχω στα πλανα μου αυτο το κινητο αλλα απο οτι ειδα πολλα ατομα εχουν προβληματα κ το σκεφτομαι... υπαρχει αλλο dual core αυτην την στιγμη στην αγορα? το κινητο εργοστασιακο ειναι καλο πεταει η θελει να παρεμβεις??

 

Ταπεινή μου άποψη είναι πως, σε οποίο μηχάνημα βάλεις (χέρι) αποκτάς πλεονεκτήματα και πιθανών προβλήματα... αναλόγως τη χέρι του βάζεις. Είμαι υπέρμαχος στο να κανείς παρεμβάσεις;), αλλά όχι να το τρελάνεις..!:wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το εχω στα πλανα μου αυτο το κινητο αλλα απο οτι ειδα πολλα ατομα εχουν προβληματα κ το σκεφτομαι... υπαρχει αλλο dual core αυτην την στιγμη στην αγορα? το κινητο εργοστασιακο ειναι καλο πεταει η θελει να παρεμβεις??

 

Μια χαρά είναι η συσκευή. Πολλά άτομα δεν έχουν πρόβλημα, απλά πολύ συζητιέται εδώ. Εναλλακτικά πας στο ακριβότερο όμως Galaxy S2. Περισσότερα για αυτό στο σχετικό θέμα όμως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδες οποιος μπορει να με βοηθησει λιγο σχετικα με το DONT PANIC ( navigator ) ενα ΠΜ παρακαλω .
sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω προσωπικα πολυ χαρηκα το LG OPTIMUS 2X αλλα θα το δωσω γιατι δεν προχωραει η ιστορια!

απο βδομαδα παω για samsung galaxy s2! To επιασα στα χερια μου κ απλα μακραν πολυ καλυτερο!και παιδια αν ειναι δυνατον να ειναι τοσο ελαφρυ με 4.3 ιντσες οθονη!ειναι πολυ πιο σφαιρα απο Ο2Χ !

δεν εχω παραπονο κανενα για το 02Χ αλλα...με εντυπωσιασε το SGS2!

 

Mην με ρωτησετε που το ειδα..δεν κανει να πω αλλα συντομα θα το δειτε στο πλαισιο κ στο γερμανο αυτη τη βδομαδα :D:D

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, μετά το πρώτο LG 2X που είχα για αρκετές ημέρες και το έδωσα, θα το ξαναπάρω, αν λυθεί κάπως το θέμα μπαταρίας είναι σαν συσκευή best value for money, και μου άρεσε και η κατασκευή της.
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδες οποιος μπορει να με βοηθησει λιγο σχετικα με το DONT PANIC ( navigator ) ενα ΠΜ παρακαλω .

 

Για προγράμματα πλοήγησης συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

 

Όχι όμως σε οτιδήποτε έχει να κάνει με παράνομο λογισμικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις το Εγχειρίδιο για χ2 σε ηλεκτρονική μορφή..!!! αν ναι αστό βάλει συνημμένα.! ευχαριστώ.:)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχει κανεις το Εγχειρίδιο για χ2 σε ηλεκτρονική μορφή..!!! αν ναι αστό βάλει συνημμένα.! ευχαριστώ.:)

 

http://www.lg.com/uk/microsite/optimus-2X/index.jsp

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το κλασικό htc_ime mod δεν δουλεύει για το optimus 2x

Παραθέτω ένα τροποποιημένο από modaco που δουλεύει, μαζί μπόνους έχω βάλει έτοιμες ρυθμίσεις για να μην τις ψάχνετε μια ώρα: Μέσα στο συμπιεσμένο θα βρείτε ένα αρχείο htcimesettings, το βάζετε στην εσωτερική sd του optimus και κάνετε import settings μέσα από τις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου.

 

HTC_IME MOD for Optimus 2x

 

απλά τέλειο..........μου την έσπαγε στο lg είχα συνηθίσει του iphone που έγραφα σφαίρα... τώρα είναι το ίδιο αν όχι καλύτερο :)thanks!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, μετά το πρώτο LG 2X που είχα για αρκετές ημέρες και το έδωσα, θα το ξαναπάρω, αν λυθεί κάπως το θέμα μπαταρίας είναι σαν συσκευή best value for money, και μου άρεσε και η κατασκευή της.

 

Σαν ο επομενοσ κάτοχος του LG σου ειμαι παρα πολυ ευχαριστημένος απο την συσκευή καισ σχεση με το iphone 4 θα πω πιο ευχαριστημένος ακομα ;) με μια καλη ρομ που εβαλα. και με τρικ για την μπαταρία μεγαλη διαφορα !!!!! Τωρα βγαζε ανετα την μερα με αρκετο παίξιμο γενικα στς παντα ακομα και gps.

sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

Σαν ο επομενοσ κάτοχος του LG σου ειμαι παρα πολυ ευχαριστημένος απο την συσκευή καισ σχεση με το iphone 4 θα πω πιο ευχαριστημένος ακομα ;) με μια καλη ρομ που εβαλα. και με τρικ για την μπαταρία μεγαλη διαφορα !!!!! Τωρα βγαζε ανετα την μερα με αρκετο παίξιμο γενικα στς παντα ακομα και gps.

 

οταν λες τρικ τι εννοεις?

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...