Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

CyanogenMod στο G2x

http://twitpic.com/4re8rm

 

άσε μας ρε gpou.. τα βλέπουμε αυτά αλλά πουθενά η rom :/

Πολύ teasing από @cyanogen και @CM_arcee

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
CyanogenMod στο G2x

http://twitpic.com/4re8rm

 

Android 2.3.4!

 

Άντε να δούμε τι θα γίνει και με το O2X! Τόσος καιρός που ακούγεται, έχουμε βαρεθεί να περιμένουμε!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και το O2X αν το ανεβάσεις στα 1.2GHz...

 

Κατσε να το παρω στα χερια μου παλι γιατι το εδωσα την Πεμπτη στην LG να το δουν γιατι ειχα ενα θεμα με την μπαταρια.Aμεσως θα φαει root και overckloking στα 1.2GHZ αλλα με stock rom να δω στα Benchmark τι points θα πιασει?Αν και παλι δεν ειναι θα ειναι ισαξια τα tests γιατι εμεις εχουμε 2.2 froyo.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ marketing εχει πέσει και στο CM Team...Πολύ teasing για να πέρνουν δωρεές....Πάντως δεν μπορεί να είναι και τόσο μακριά...Έστω σαν nightlie θα βγει!!!!
Link to comment
Share on other sites

Κατσε να το παρω στα χερια μου παλι γιατι το εδωσα την Πεμπτη στην LG να το δουν γιατι ειχα ενα θεμα με την μπαταρια.Aμεσως θα φαει root και overckloking στα 1.2GHZ αλλα με stock rom να δω στα Benchmark τι points θα πιασει?Αν και παλι δεν ειναι θα ειναι ισαξια τα tests γιατι εμεις εχουμε 2.2 froyo.

 

Δεν νομίζω ότι froyo με gingerbread θα έχουν τόση διαφορά σε στοκ ρομ. Τώρα εμείς έχουμε όχι μόνο froyo αλλά froyo της Lg. Πάντως με την TK (FR12) έπιασα 3350 στο 1ghz και στο 1.3 4100 περίπου. Νομίζω όμως και αυτό είναι άλλο ένα θέμα για να μετακινηθεί στο δικό του νήμα (benchmarks)

Link to comment
Share on other sites

Με ΤΚ 0.6 (fr12) 3350 max χωρίς OC και 4100 στο 1.3OC

Εσάς τι ψάρια πιάνει;

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατσε να το παρω στα χερια μου παλι γιατι το εδωσα την Πεμπτη στην LG να το δουν γιατι ειχα ενα θεμα με την μπαταρια.Aμεσως θα φαει root και overckloking στα 1.2GHZ αλλα με stock rom να δω στα Benchmark τι points θα πιασει?Αν και παλι δεν ειναι θα ειναι ισαξια τα tests γιατι εμεις εχουμε 2.2 froyo.

 

Στα 1.3GHz η συσκευή δουλεύει απροβλημάτιστα και χτυπάει νούμερα στο quadrant 4000+

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένο παιχνίδι για Tegra συσκευές που τρέχει καλά στο κινητό μας είναι το Fruit Ninja THD

Άλλο που προτείνω στους λάτρεις των παλιών καλών ρετρό παιχνιδιών είναι το AirAttack HD (optimised για Tegra)

Πρόσφατα βγήκε επίσης και έκδοση του Guerrilla Bob THD (Tegra Optimised) το οποίο είναι ωραίο παιχνιδάκι αν σου αρέσει να καταστρέφεις ακατάπαυστα κόσμο και κτήρια!

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Με ίδια rom και ίδιο overclocking... μιας από τα ίδια.

 

Είμαι σε αναμονή βέβαια για το τι θα κάνει ο νέος Eternity Project Kernel αλλά και η επερχόμενη FR14 (όταν λυθούν τα διάφορα bugs).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στα 1.3GHz η συσκευή δουλεύει απροβλημάτιστα και χτυπάει νούμερα στο quadrant 4000+

 

Τα εχω δει τα αποτελεσματα στα 1.3ghz εντιπωσιακα.Αραγε το LG OX2 εχει ποιο δυνατο proseccor να υποθεσω?

Link to comment
Share on other sites

Mε τη 2.3 τουλαχιστον στο quadrant εχει αισθητη διαφορα.Βαζω το χερι σας(:p) στη φωτια πως το Ο2Χ στα 1.2 με 2.3 θα ειναι στα ισα ή και περισοτερο απο το SGS2 λόγο του exynos vs tegra.

Μεγαλο κολλημα παντως αυτο που θελουν να βγαλουν ταυτοχρονα την CM και για τα 2(G2X,O2X) ενω "υποτιθεται" πως η CM του Ο2Χ ειναι ηδη ετοιμη..!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αραγε το LG OX2 εχει ποιο δυνατο proseccor να υποθεσω?

 

O Exynos έχει δυνατότερη CPU και ο Tegra2 έχει δυνατότερη GPU.

 

"υποτιθεται" πως η CM του Ο2Χ ειναι ηδη ετοιμη..!!

 

Έχω τις αμφιβολίες μου για το αν τελικά είναι αλήθεια αυτό.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

O Exynos έχει δυνατότερη CPU και ο Tegra2 έχει δυνατότερη GPU.

 

Θα διαφωνήσω.

Εργοστασιακα εχουν την ιδια cpu(ARM Cortex A9) ενω GPU ο exynos φοραει την Mali(400) ενω ο tegra τον nvidia ULP.

 

Aπλα στη περιπτωση του SGS2 εχουν υπερσυγχρονισει τη CPU στα 1.2ghz.

 

Στο κομματι των αμφιβολιων σου θα συμφωνήσω απολυτως...εξου και τα εισαγωγικα στο post μου!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ενημερώνω ότι το συγκεκριμένο κινητό - λόγω υψηλής επισκεψιμότητας - αποκτά το δικό του forum! Επομένως, μπορείτε σε αυτό το φορουμ να «ανοίγετε» τις συζητήσεις σας, να φτιάχνετε νέα threads για ερωτήματα σχετικά με τη συσκευή, τις λειτουργίες και το hardware της.

 

Μη διαστάζετε να ανοίγετε threads λοιπόν, το φόρουμ αυτό ολόκληρο, αφορά το κινητό σας. :)

 

Για να μην χαθεί.. το υπενθυμίζω! Εδώ έχουμε ολόκληρο μέρος του forum (subforum) για το 2Χ! Ανοίξτε τα θέματα σας :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις ηρθα και εγω στην παρεα σας !!!! αν και αρκετα Νεος στο LG σημερα εδωσα το iphone4 Μου και πηγα στο 2χ !!!!

 

εντυπωσιασμενος μπορω να πω !!!!! δεν το περιμενα αλλα πολυ εντυπωσιασμενος !!!!!! επιτελους νιωθω Ελευθερος !!!!!

 

ακομα βεβαια δεν ξερω που πανε τα 4 ουτε πως βλεπω ποιες εφαρμογες ειναι ανοιχτες !!!! αλλα με τον καιρο ολα θα ερθουνε :D

sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

Στα 1.3GHz η συσκευή δουλεύει απροβλημάτιστα και χτυπάει νούμερα στο quadrant 4000+

 

Μετά από κάθε τεστ θα θέλει και φόρτιση I presume:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μετά από κάθε τεστ θα θέλει και φόρτιση I presume:)

 

Δεν θα το έλεγα. Δεν έχω δει αξιοσημείωτη διαφορά στην κατανάλωση με τον συνδυασμό rom/kernel που έχω κάνει σε σχέση με την original.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους σας μου βγαζει αυτο τελευταια οταν θελω να μπω στο μαρκετ (com android.vending) και δεν με αφηνει τι κανω? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα σε ολους σας μου βγαζει αυτο τελευταια οταν θελω να μπω στο μαρκετ (com android.vending) και δεν με αφηνει τι κανω? ευχαριστω

 

Δεν μπαίνει καθόλου; Μπες στις εφαρμογές και καθάρισε την cache μήπως και είσαι τυχερός.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει και κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα με έμενα... μετά από την αναβάθμιση μέσο του pc το κινητό άρχισε να κάνει διάφορα κολλήματα και το πιο βασικό είναι ότι ενώ δείχνει ότι έχει σήμα και όλα κομπλέ όσοι με καλούν δείχνει ότι το Τηλ καλεί κανονικά έμενα δεν κάνει τπτ ούτε μνμτα και όταν καλώ εγώ δείχνει ότι καλεί τον αριθμό χωρίς να κάνει τελικά την κλήση και γραφεί sim tool οκ.... απ ότι διάβασα το είχε και άλλος το αντίστοιχο πρόβλημα και του πέρασαν ξανά το λογισμικό...και λέω εγώ τώρα μήπως να το πολεμούσα μονός μου η να το πάω να το φτιάσουν αυτοί?..
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει και κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα με έμενα... μετά από την αναβάθμιση μέσο του pc το κινητό άρχισε να κάνει διάφορα κολλήματα και το πιο βασικό είναι ότι ενώ δείχνει ότι έχει σήμα και όλα κομπλέ όσοι με καλούν δείχνει ότι το Τηλ καλεί κανονικά έμενα δεν κάνει τπτ ούτε μνμτα και όταν καλώ εγώ δείχνει ότι καλεί τον αριθμό χωρίς να κάνει τελικά την κλήση και γραφεί sim tool οκ.... απ ότι διάβασα το είχε και άλλος το αντίστοιχο πρόβλημα και του πέρασαν ξανά το λογισμικό...και λέω εγώ τώρα μήπως να το πολεμούσα μονός μου η να το πάω να το φτιάσουν αυτοί?..

 

Μάλλον σε εμένα αναφέρεσαι.

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και το πήγα στο service της LG.

Εκεί ξανά πέρασαν το firmware.

Αυτή τη στιγμή είμαι στην εξής φάση:

Το τηλέφωνο σε εντελώς τυχαίες στιγμές μάλλον κάνει επανεκκινήσεις οπότε όταν πατούσα το power (όχι πάντα)με πετούσε στην οθόνη για να δώσω το pin (και μέχρι να το πάρω χαμπάρι δεν είχα τηλέφωνο), οπότε και εγώ ξετικάρισα την επιλογή να μου ζητάει pin ελπίζοντας ότι έτσι θα προχωράει κανονικά και εάν κάνει επανεκκίνηση θα φτάνει στο σημείο να δουλεύει το τηλέφωνο ώστε να μην χάνω κλήσεις, έχω τώρα δύο μέρες που το παρακολουθώ και νομίζω ότι μέχρι στιγμής δουλεύει εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

οπότε λογικά θα πρέπει να το πάω να μου περάσουν καινούρια filmware. πήρες κατευθείαν το service της lg?...και αν κατάλαβα καλά στο έστειλαν θεσσαλονικη? πόσες μέρες έκαναν? Edited by markosxt
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σε εμένα αναφέρεσαι.

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και το πήγα στο service της LG.

Εκεί ξανά πέρασαν το firmware.

Αυτή τη στιγμή είμαι στην εξής φάση:

Το τηλέφωνο σε εντελώς τυχαίες στιγμές μάλλον κάνει επανεκκινήσεις οπότε όταν πατούσα το power (όχι πάντα)με πετούσε στην οθόνη για να δώσω το pin (και μέχρι να το πάρω χαμπάρι δεν είχα τηλέφωνο), οπότε και εγώ ξετικάρισα την επιλογή να μου ζητάει pin ελπίζοντας ότι έτσι θα προχωράει κανονικά και εάν κάνει επανεκκίνηση θα φτάνει στο σημείο να δουλεύει το τηλέφωνο ώστε να μην χάνω κλήσεις, έχω τώρα δύο μέρες που το παρακολουθώ και νομίζω ότι μέχρι στιγμής δουλεύει εντάξει.

Δεν ξέρω αν αυτό είναι αποδεκτό σαν τρόπος λειτουργίας. Στη θέση σου θα τους ξανακαλούσα και θα απαιτούσα οριστική επισκευή ή αντικατάσταση.

 

παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει και κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα με έμενα... μετά από την αναβάθμιση μέσο του pc το κινητό άρχισε να κάνει διάφορα κολλήματα και το πιο βασικό είναι ότι ενώ δείχνει ότι έχει σήμα και όλα κομπλέ όσοι με καλούν δείχνει ότι το Τηλ καλεί κανονικά έμενα δεν κάνει τπτ ούτε μνμτα και όταν καλώ εγώ δείχνει ότι καλεί τον αριθμό χωρίς να κάνει τελικά την κλήση και γραφεί sim tool οκ.... απ ότι διάβασα το είχε και άλλος το αντίστοιχο πρόβλημα και του πέρασαν ξανά το λογισμικό...και λέω εγώ τώρα μήπως να το πολεμούσα μονός μου η να το πάω να το φτιάσουν αυτοί?..

Ενα από τα συμπώματα που έκανε εμένα ήταν και αυτό. Αλλά όχι μονο. Οταν το πάρω πίσω θα σας ενημερώσω για το τι κάνανε/είπανε.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλλον σε εμένα αναφέρεσαι.

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και το πήγα στο service της LG.

Εκεί ξανά πέρασαν το firmware.

 

Την ίδια έκδοση με αυτή που είχες σου ξαναπέρασαν; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...