Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρυθμισεις,mobile network settings απενεργοποιησε το data enabled λογικα θα κανει τη δουλεια που θελεις

 

Thanks συνονοματε! :) Για το αλλο με το μητρωο εχουμε κατι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν δουλευω τετοια εφαρμογη δεν τα ξεπερναω ποτε,πολλοι δουλευουν το 3g watchdog αν θυμαμαι καλα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

 

Μονο που εγω δεν εχω δυνατοτητα να το παρω απο αμερικη,και τα φραγκα που ζητα η voda δεν τα δινω ουτε για πλακα.να σε ρωτησω κατι ,φιλε μου,ελληνικο μενου εχει,αλλα οχι ελληνικα γραμματα στα μηνυματα?τελος δωσε ενα λινκ για το engadget,thanks

Μονο τα ευρωπαικα nexus εχουν ελληνικο menu...το keyboard και ελληνικα να ειχε παλι θα το αλλαζα...του περασα swype με ελληνικα.Αποψη μου περιμενε το Galaxy S2 αν ειναι να πας για dual core....ειμαι σιγουρος οτι και παλι θα ειναι κορυφη.

http://www.engadget.com/2011/02/07/lg-optimus-2x-review/

Link to comment
Share on other sites

nexus s με super clear lcd στην ελλαδα και πανω απο 550 το καταδικασανε απο τωρα:X και ειδικα με τα κινητα που προκειται να κυκλοφορησουν
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα να θάβουμε ακόμα δε βγήκε το Nexus S.Είναι πραγματικά πολύ καλό,καλύτερο σε πολλά απο όλα τα άλλα android.Και πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω τη μανία για τα διπύρηνα από τη στιγμή που πραγματική αξιοποίηση των δυνατοτήτων τους θα δούμε από 2012.Το ξέρετε ότι τα νέα διπύρηνα στην ουσία θα χρησιμοποιούν τον ένα πυρήνα τους γιατί έτσι είναι το android αυτή τη στιγμή?Και επίσης δε θα πούμε πάλι για τον επεξεργαστή του nexus αυτή τη στιγμή που σε απόδοση γραφικών είναι καλύτερος από του iphone.Βέβαια δεν υπάρχουν παιχνίδια.Εν αναμονή των καινούριων προσλήψεων της google για να λυθεί και αυτό το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα να θάβουμε ακόμα δε βγήκε το Nexus S.Είναι πραγματικά πολύ καλό,καλύτερο σε πολλά απο όλα τα άλλα android.Και πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω τη μανία για τα διπύρηνα από τη στιγμή που πραγματική αξιοποίηση των δυνατοτήτων τους θα δούμε από 2012.Το ξέρετε ότι τα νέα διπύρηνα στην ουσία θα χρησιμοποιούν τον ένα πυρήνα τους γιατί έτσι είναι το android αυτή τη στιγμή?Και επίσης δε θα πούμε πάλι για τον επεξεργαστή του nexus αυτή τη στιγμή που σε απόδοση γραφικών είναι καλύτερος από του iphone.Βέβαια δεν υπάρχουν παιχνίδια.Εν αναμονή των καινούριων προσλήψεων της google για να λυθεί και αυτό το πρόβλημα.

 

Μην μπερδέυεσαι κανείς δεν θάβει το nexus s,απλά την s-lcd οθόνη που με αυτήν θα έρθει Ελλάδα :)

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει οντως και θα διατιθεται και σε λευκο αποκλειστικ απο την Vodafone.:)

Μας ηρθε στο γραφειο ο καινουργιος καταλογος και μαλιστα η κωδικη του ονομασια ειναι αυτη.

 

SAMSUNG i9023 NEXUS S/3G+ MAYΡΟ 470.73 579.00

SAMSUNG i9023 NEXUS S/3G+ ΛΕΥΚΟ 470.73 579.00

 

Η δυο τιμες που βλεπετε η πρωτη χωρις ΦΠΑ και η δευτερη με ΦΠΑ.:)

 

σε αυτη την τιμη ειληκρηνα να το χαιροντε.υπαρχουν καλυτερες προτασεις,σαφως οχι desire hd που το θεωρω χαλια στο θεμα της οθονης.

προτιμω galaxy s.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα ένα Google Nexus S από Αγγλία και δεν έχει ελληνικό μενού ούτε πληκτρολόγιο. Υπάρχει κάποια λύση? Ευχαριστώ πολύ. Edited by panoskr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος με Nexus S (2.3.x) για να δοκιμάσει μια εφαρμογή και να μου δώσει λίγο feedback? Ας μου στείλει pm.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα ένα Google Nexus S από Αγγλία και δεν έχει ελληνικό μενού ούτε πληκτρολόγιο. Υπάρχει κάποια λύση? Ευχαριστώ πολύ.

 

Για Ελληνικο μενου δεν νομιζω να υπαρχει κατι. Για πληκτρολογιο μπορεις να βαλεις ελληνικα με την εφαρμογη greek ime αλλα πολυ καλυτερο το swype. εδω στην τελευταια του εκδοση.

http://rapidshare.com/#!download|878...WVGA.apk|13728

Link to comment
Share on other sites

Ουτε καν οι ρομ του cyanongen ( πως στο καλο γραφεται δεν εχει ? ) αυτες τις δοκιμασατε ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

cyanogen δεν εχω βαλει,bionix και modaco παντως δεν εχουν,αλλα τι να κανεις τα ελληνικα στο μενου?για sms βαζεις το ime η swype που λεει ο alexx και καθαρισες

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

,αλλα τι να κανεις τα ελληνικα στο μενου?
Ελα ντε οι περισσοτεροι τιτλοι του ελληνικου menu ειναι ξεχειλωμενοι και διαβαζονται μονο σε landscape.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σοβαρα τωρα δεν εχει ελληνικο μενου?αν καποιος κατοχος εχει ελληνικα ας το γραψει γιατι μου φαινεται περιεργο οταν το 2.3 εχει ελληνικα απο μαμα,´η κανω λαθος?

 

Αυτα που εχουν κυκλοφορησει στην αμερικη και στην αγγλια δεν εχουν ελληνικο μενου. Για οποιον θελει ελληνικο μενου θα πρεπει να περιμενει την επισημη κυκλοφορια του στην ελλαδα.

 

Ερωτηση: πειραζει αν το φορτιζω με τον φορτιστη του n97 mini? εχει νομιζω πιο πολλα mA και δεν ξερω αν αυτο κανει ζημια στην μπαταρια του.

Link to comment
Share on other sites

Οταν κοιτουσα το lg optimus 2x απο το expansys και τους πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οτι για τα android μπορουμε να κατεβασουμε ελληνικο μενου απο καποιο site.το ξεχασα ομως το ονομα.θα παρω να τους ρωτησω γιατι τοτε και αυτο που θα εχουν αυτοι στο site δεν εχει ελληνικα.περιεργο ομως

 

 

Δοκίμασε το morelocale2

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ταιριαζει για ολα τα κινητα που εχουν android?
Nαι.......

 

Εδω λεει οτι θα εχει 720p

http://www.dalats.com/images/up_img/dalats_com_up_13_02_2011_10_021425643006.jpg

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα θα εχει slcd και αρκετα ακριβο!

Για αλλο λογο το ποσταρα...αν ισχυει αυτο σημαινει οτι δεν υπαρχει hardware περιορισμος και οσοι το εχουν με amoled θα παρουν καποια στιγμη το update τους σε 720p;)

Link to comment
Share on other sites

στην τεταρτη οθονη εχει ενα widget με το gps, wifi, bluetooth, κτλ. Επειδη το εχασα πως μπορω να το ξαναβρω?

 

Edit: Ακυρο το βρηκα.

 

 

Οταν το G και το σημα ειναι πρασινα τι σημαινει αυτο?

Edited by alexx
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, αν το πάρω κλειδωμένο ( sim locked) από το βρετανικό ebay υπάρχει σίγουρος τρόπος να το ξεκλειδώσω ή να το αποφύγω?

Ευχαριστώ προκαταβολικά :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

sim locked nexus s δεν νομιζω να υπαρχει φιλε jerry799 ποιος seller το γραφει αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Το είδα πριν καμια'ώρα, προσπαθώ να το βρω αλλά δεν το βρίσκω. Μάλλον έκανα λάθος :happy: αν το βρω θα ποστάρω.

 

ps. τελικά ήταν galaxy s αυτό που είχα βρει κλειδωμένο. thanks alex_n80 για την γρήγορη απάντηση!

Edited by jerryg799
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από τη στιγμή που έβαλα την 2.3.2 όταν κάποιος με παίρνει τηλ και του μιλάω τριζει το ακουστικο.Έχει κανείς παρομοιο προβλημα?Να είναι hardware η η αναβαθμιση όπως έχει ξαναγίνει σε αλλά κινητα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από τη στιγμή που έβαλα την 2.3.2 όταν κάποιος με παίρνει τηλ και του μιλάω τριζει το ακουστικο.Έχει κανείς παρομοιο προβλημα?Να είναι hardware η η αναβαθμιση όπως έχει ξαναγίνει σε αλλά κινητα?
Αυτο ειναι λογικα hardware αλλα κατι τετοιο δεν εχω ακουσει ουτε διαβασει......ποσταρε το στο xda.

 

Το πιο σημαντικο bug του NS ειναι τα random drop calls που θα επιλυθει συντομα με OTA update.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...