Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προγραμμα που να κλειδωνει κ να ξε-κλειδωνει με την παλαμη αφης ,

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ndtsoft.sensor

 

κανει δουλεια με το κινητο μας το περασα μολις.

Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χρειάζομαι την βοήθεια κάποιου. Μια φίλη είχε ένα ρουταρισμένο Nexus S που τα τίναξε και βγάζει μόνο το recovery menu. Δεν μπορώ να κάνω τίποτα και φαντάζομαι ότι η μόνη λύση θα είναι φλασάρισμα. Κατέβασα το tar του I9023 αλλά μετά από εκεί δεν έχω ιδέα πως να κάνω φλασάρισμα. Διάβασα κάπου ότι πρέπει να το βάλω το tar στον root φάκελο του κινητού, το έκανα αλλά δεν μου το εμφανίζει όταν ανοίγω το κινητό. Επίσης νομίζω ότι έχει clockwork recovery. Αυτό γράφει όταν μπαίνω στο recovery αλλά γράφει no image no boot. Οποιαδήποτε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι την βοήθεια κάποιου. Μια φίλη είχε ένα ρουταρισμένο Nexus S που τα τίναξε και βγάζει μόνο το recovery menu. Δεν μπορώ να κάνω τίποτα και φαντάζομαι ότι η μόνη λύση θα είναι φλασάρισμα. Κατέβασα το tar του I9023 αλλά μετά από εκεί δεν έχω ιδέα πως να κάνω φλασάρισμα. Διάβασα κάπου ότι πρέπει να το βάλω το tar στον root φάκελο του κινητού, το έκανα αλλά δεν μου το εμφανίζει όταν ανοίγω το κινητό. Επίσης νομίζω ότι έχει clockwork recovery. Αυτό γράφει όταν μπαίνω στο recovery αλλά γράφει no image no boot. Οποιαδήποτε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

 

Η πιο εύκολη είναι με ένα Toolkit να περάσεις την μαμά rom.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Η πιο εύκολη είναι με ένα Toolkit να περάσεις την μαμά rom.

Ευχαριστώ για την βοήθεια. Ποιό τουλκιτ να ψάξω?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια. Ποιό τουλκιτ να ψάξω?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1984858

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει ότι δεν έχει fastboot. Καμία ιδέα?

 

Πέρασμα drivers από την αρχή αφού απεγκαταστήσεις τους παλιούς και των προγραμμάτων που σχετίζονται με αυτούς από τη διαχείριση συσκευών των Windows.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια! Δεν μπόρεσα να βάλω stock γιατί έβγαζε σφάλμα ότι δεν τρέχει το script αλλά με το Wugs Toolkit μου πέρασε μία δική του rooted :P
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!

Έχω εδώ και τρία χρόνια περίπου ένα Google Nexus S I9023.Κάποια στιγμή το μεσημέρι το βρήκα κλειστό και επιχείρησα να το ανοίξω.Έβγαλε στην αρχή την ένδειξη Google και μετά έκλεισε,το ίδιο και τη δεύτερη φορά.Τρίτη φορά δεν υπήρξε...παρόλο που προσπάθησα αρκετές φορές να το ανοίξω,αυτό εκεί...μαυρίλα :wacko:

Αν έχει κάποια σημασία,το τελευταίο διάστημα παρουσίαζε πολλά κολλήματα ακόμα και όταν προσπαθούσα να πάρω τηλ ή να στείλω ένα απλό sms...καθυστερούσε πολύ σε όλες τις λειτουργίες,διαδικτυακές και μη.

Το απόγευμα το πήγα να το δουν στο Γερμανό.Το σκάλισαν εκεί δύο υπάλληλοι,του ''έβαλαν τάση''όπως μου είπαν,προσπάθησαν πιέζοντας τα δύο πλαϊνά ''αυτάκια''να κάνουν reset αλλά παρέμεινε νεκρό και η διάγνωσή τους ήταν ότι κατά 90% είναι πλακέτα,πράγμα που σημαίνει πέταμα.Ήμουν ούτως ή άλλως στη διαδικασία της αλλαγής αλλά από αυτό που σας περιέγραψα θεωρείτε ότι είναι τόσο σοβαρή η κατάσταση ή υπάρχει γυρισμός;Γιατί ακόμα κι αν πάρω άλλη συσκευή,δε θέλω να πετάξω αυτή.Επίσης έχω τόσες επαφές μέσα πράγμα που με καίει περισσότερο απ'όλα..:!:

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω εδώ και τρία χρόνια περίπου ένα Google Nexus S I9023.Κάποια στιγμή το μεσημέρι το βρήκα κλειστό και επιχείρησα να το ανοίξω.Έβγαλε στην αρχή την ένδειξη Google και μετά έκλεισε,το ίδιο και τη δεύτερη φορά.Τρίτη φορά δεν υπήρξε...παρόλο που προσπάθησα αρκετές φορές να το ανοίξω,αυτό εκεί...μαυρίλα :wacko:

Αν έχει κάποια σημασία,το τελευταίο διάστημα παρουσίαζε πολλά κολλήματα ακόμα και όταν προσπαθούσα να πάρω τηλ ή να στείλω ένα απλό sms...καθυστερούσε πολύ σε όλες τις λειτουργίες,διαδικτυακές και μη.

Το απόγευμα το πήγα να το δουν στο Γερμανό.Το σκάλισαν εκεί δύο υπάλληλοι,του ''έβαλαν τάση''όπως μου είπαν,προσπάθησαν πιέζοντας τα δύο πλαϊνά ''αυτάκια''να κάνουν reset αλλά παρέμεινε νεκρό και η διάγνωσή τους ήταν ότι κατά 90% είναι πλακέτα,πράγμα που σημαίνει πέταμα.Ήμουν ούτως ή άλλως στη διαδικασία της αλλαγής αλλά από αυτό που σας περιέγραψα θεωρείτε ότι είναι τόσο σοβαρή η κατάσταση ή υπάρχει γυρισμός;Γιατί ακόμα κι αν πάρω άλλη συσκευή,δε θέλω να πετάξω αυτή.Επίσης έχω τόσες επαφές μέσα πράγμα που με καίει περισσότερο απ'όλα..:!:

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Περίμενε φίλε μου, κάνε πρώτα το εξής, βάλε το στη πρίζα να φορτίζει, άφησε το λίγο κ μετά πατάς ταυτόχρονα "power κ volume - "λογικά θα πρέπει να αντιδράσει κ να σε βγάλει στο μενού του boot loader. Αν γίνει έτσι είσαι σε καλό δρόμο.

Πες μας όμως αν είσαι root ή αν έχεις unlock bootloader . Διότι μετά θα πρέπει να ακολουθηθεί μια διαδικασία μέσα από fast boot. Κάνε τη πρώτη κίνηση να δούμε αντίδραση κ ξανά μιλάμε.

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε φίλε μου, κάνε πρώτα το εξής, βάλε το στη πρίζα να φορτίζει, άφησε το λίγο κ μετά πατάς ταυτόχρονα "power κ volume - "λογικά θα πρέπει να αντιδράσει κ να σε βγάλει στο μενού του boot loader. Αν γίνει έτσι είσαι σε καλό δρόμο.

Πες μας όμως αν είσαι root ή αν έχεις unlock bootloader . Διότι μετά θα πρέπει να ακολουθηθεί μια διαδικασία μέσα από fast boot. Κάνε τη πρώτη κίνηση να δούμε αντίδραση κ ξανά μιλάμε.

 

Στον bootloader βγαίνει με το volume + και power.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Το άφησα όλη τη νύχτα στο φορτιστή μήπως και...και το πρωί πάτησα πάλι power μαζί με volume+ αλλά τζίφος δυστυχώς.Άλλωστε το ίδιο είχαν κάνει χθες και τα παιδιά στο Γερμανό,δεν περίμενα κάτι άλλο.

Το τηλ δεν εχει υποστεί ρουτάρισμα,δεν ήξερα καν τι είναι τότε που το πήρα!

Έτσι ξαφνικά νέκρωσε χθες το ρημάδι..πάει κάπου το μυαλό σας;;Μου'ρχεται να το βάλω κάτω και να το πατάω τώρα που νέκρωσε και δεν ανοίγει :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Το άφησα όλη τη νύχτα στο φορτιστή μήπως και...και το πρωί πάτησα πάλι power μαζί με volume+ αλλά τζίφος δυστυχώς.Άλλωστε το ίδιο είχαν κάνει χθες και τα παιδιά στο Γερμανό,δεν περίμενα κάτι άλλο.

Το τηλ δεν εχει υποστεί ρουτάρισμα,δεν ήξερα καν τι είναι τότε που το πήρα!

Έτσι ξαφνικά νέκρωσε χθες το ρημάδι..πάει κάπου το μυαλό σας;;Μου'ρχεται να το βάλω κάτω και να το πατάω τώρα που νέκρωσε και δεν ανοίγει :mad:

 

99% έχασες το motherboard... Μόνο για ανταλλακτικά κάνει πια. Καπάκι, σκελετός και οθόνη. Θα πάρεις μέχρι 80 ευρώ κατά τη γνώμη μου... Η οθόνη θα σου αφήσει τα περισσότερα.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω μόνο μία μπαταρία,έχω τρεις και με καμία δε ζωντανεύει!

Θα το βάλω τώρα στην πρίζα και με τη δεύτερη μπαταρία αλλά φοβάμαι πως δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι.

Gialakias,μας υποχρέωσες :(

Και μια ερώτηση λίγο κουλή:πώς να βάλω την αγγελία για το κινητό;Κάτι σαν ''Πωλείται nexus s με καμένη πλακέτα μόνο για ανταλλακτικά'' ;

Link to comment
Share on other sites

Gialakias,μας υποχρέωσες :(

Και μια ερώτηση λίγο κουλή:πώς να βάλω την αγγελία για το κινητό;Κάτι σαν ''Πωλείται nexus s με καμένη πλακέτα μόνο για ανταλλακτικά'' ;

 

Το ξέρω αλλά λέω τι συμβαίνει συνήθως. Ο τίτλος της αγγελίας μου άρεσε...

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Γεια κ χαρα ,

 

το θεμα με το σπασμενο κουμπι power button παραμενει Δεν εχω παει θεωρω 40 ευρω ειναι μεγαλο το ποσον , κανα αλλα μαγαζι εδω Αθηνα ξερουμε ετσι αξιοπιστο να μας το φτιαξει ??

 

Επισης ωρες ωρες τρωει κατι φρικες κ κολλαει κ κανει απο μονο του reboot οχι παντα αλλα καποιες φορες το παρουσιαζει .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

γεια σας παιδιά.

εχω πρόβλημα μα το nexus s. πήγα σήμερα wind για micro sim για καινούριο κινητό. μέχρι

να το πάρω θα έβαζα στο nexus s την mircro με adaptor. δεν μπόρεσα να το βάλω καλά όμως

σφήνωσε αλλά τελικά την έβγαλα.

 

έβαλα μετά στο κινητό μια mini sim cosmote και μου έβγαζε no sim found.

ξαναβάζω την wind την mini sim όχι την micro. την βλέπει αλλά δεν συνδέεται γιατί πλέον

το νούμερο είναι στην Micro.....

 

anyway το nexus s δεν βλεπει καμιά sim εκτός της Mini sim απο WIND. καμιά ιδέα.?

μέχρι και reset to factory setting εκανα

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά.

εχω πρόβλημα μα το nexus s. πήγα σήμερα wind για micro sim για καινούριο κινητό. μέχρι

να το πάρω θα έβαζα στο nexus s την mircro με adaptor. δεν μπόρεσα να το βάλω καλά όμως

σφήνωσε αλλά τελικά την έβγαλα.

 

έβαλα μετά στο κινητό μια mini sim cosmote και μου έβγαζε no sim found.

ξαναβάζω την wind την mini sim όχι την micro. την βλέπει αλλά δεν συνδέεται γιατί πλέον

το νούμερο είναι στην Micro.....

 

anyway το nexus s δεν βλεπει καμιά sim εκτός της Mini sim απο WIND. καμιά ιδέα.?

μέχρι και reset to factory setting εκανα

μηπως οπως ηταν σφηνωμενη οπως την εβγαλες χαλασες καμοια επαφη;;; Αν δεν βρεις λυση αλλαξε το sim slot. http://www.ebay.com/itm/ORIGINAL-SIM-Card-Holder-MicroSD-Slot-Flex-Cable-For-Samsung-I9020-I9023-NEXUS-S-/281000831188?pt=US_Cell_Phone_Replacement_Parts_Tools&hash=item416cf468d4 αλλαζετε πολυ ευκολα μεσα σε 5 λεπτα. Θα βρεις βιντεακια στο youtube.

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο μαλλον παίζει.

σε ευχαριστώ

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά,

 

Προσπαθώ να συνδέσω ένα nexus S i9023 (έτσι είναι νομίζω, δεν είναι AMOLED) σε υπολογιστή με windows 8.1 αλλά δεν μπορώ. Έχω βάλει sdk, google drivers, έχω κάνει όποια λύση υπάρχει στο internet και ξέρω και εγώ απο την εμπειρία μου με το xperia mini. Αλλά μέχρι τώρα τίποτα. Μου βγάζει συνεχώς ένα μήνυμα ότι "Αποτυχία αίτησης περιγραφής συσκευής". Έχει κανένας καμμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει? Έχω custom rom και κάνω mount την sd απο recovery, όχι απο τη rom του κινητου. Τι μπορώ να κάνω?

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Προσπαθώ να συνδέσω ένα nexus S i9023 (έτσι είναι νομίζω, δεν είναι AMOLED) σε υπολογιστή με windows 8.1 αλλά δεν μπορώ. Έχω βάλει sdk, google drivers, έχω κάνει όποια λύση υπάρχει στο internet και ξέρω και εγώ απο την εμπειρία μου με το xperia mini. Αλλά μέχρι τώρα τίποτα. Μου βγάζει συνεχώς ένα μήνυμα ότι "Αποτυχία αίτησης περιγραφής συσκευής". Έχει κανένας καμμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει? Έχω custom rom και κάνω mount την sd απο recovery, όχι απο τη rom του κινητου. Τι μπορώ να κάνω?

 

Στον device manager σου βγάζει σφάλμα; αν ναι κάνε δεξί κλικ και απεγκατάσταση drivers και σχετικού software και μετά χειροκίνητα πέρασε τους δείχνοντας το sdk αφού πριν κάνεις reboot στον υπολογιστή.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Στον device manager σου βγάζει σφάλμα; αν ναι κάνε δεξί κλικ και απεγκατάσταση drivers και σχετικού software και μετά χειροκίνητα πέρασε τους δείχνοντας το sdk αφού πριν κάνεις reboot στον υπολογιστή.

 

Το δοκίμασα και αυτό. Αλλά κάθε φορά που πάω να τους κάνω χειροκίνητα, μου βγάζει ότι ήδη είναι εγκατεστήμενο το καλύτερο λογισμικό για τη συσκευή μου. Και αφού ήδη τους έχω κάνει απεγκατάσταση (και επαννεκίνηση μετά). Δεν μπορώ να το καταλάβω.

 

edit: θα ανεβάσω και screens

Edited by AgelosMo
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...