Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο σημερα επαψε να υφισταται το θεμα με το widget ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ...η συνδεση γινεται κανονικα και οι ειδησεις εμφανιζονται απροβληματιστα...μαλλον δεν εφταιγε το widget αλλα η συνδεση στο local news της google...anyway...παει και αυτο λυθηκε!!!:cool: :ninja: Edited by teopas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια μια βοηθεια γιατι ψαχνω απο χθες και δεν εχω καταφερει να βαλω την JB...ειμαι με cybergr τι βηματα πρεπει να ακολουθησω για να βαλω την επισημη JB? με κατευθειαν φλασ απο το recovery μου βγαζει σφαλμα...και την στοκ ics δεν μπορω να την βαλω να κανω ota update :mad:

 

Ποια ρομ προσπαθείς να περάσεις και ποια recovery έχεις;

Δοκίμασε αυτή και φλάσαρε τα 2 αρχεία το ένα μετά το άλλο και κάνε reboot.

Δηλαδή εκεί που λέει i9020t/i9023 Stock και το root πιο κάτω.

Edited by karx
Link to comment
Share on other sites

Με το old-tv κλείδωμα τι γίνεται όμως? Στα σκέτα Nexus υπάρχει κανονικά. Αρα κάτι παίζει με τα S.:mad:

 

Δυστυχώς τίποτα ακόμη. Σε αναμονή να το λύσει κάποια custom rom. Κι όταν φορτίζει η μπαταρία δεν κάνει το animation πια σε μένα. Εσένα;

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ προσπαθείς να περάσεις και ποια recovery έχεις;

Δοκίμασε αυτή και φλάσαρε τα 2 αρχεία το ένα μετά το άλλο και κάνε reboot.

Δηλαδή εκεί που λέει i9020t/i9023 Stock και το root πιο κάτω.

 

 

 

την στοκ, το αρχειο 9ZGgDXDi προσπαθω, και εχωclockwork recovery .... τεσπα μετα απο πολλες προσπαθειες και wipes καταφερα και περασα την JB απο Brainmasters...αλλα μου φενεται λιγο αργη και εχω την εντυπωση οτι υπαρχουν υπολειματα απο την cybergr,πχ ειχε το wallpaper οταν ανοιξε :wacko:

 

noob question

 

ειχα matrix kernel εχει σημασια ή με τα wipe γυρισα αυτοματα στον στοκ?

 

ps.μαρεσει πολυ που κατεβαζει αυτοματα ολες τις εφαρμοργες που ειχα εγκατεστημενες απο το playstore :D

Edited by GaleaNatur
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τίποτα ακόμη. Σε αναμονή να το λύσει κάποια custom rom. Κι όταν φορτίζει η μπαταρία δεν κάνει το animation πια σε μένα. Εσένα;

 

Custom rom?:blink: Είμαι official και θα είμαι πάντα. Η Google δεν τα σκ@τωσε? Γιατί να μην το διορθώσει αυτή?

 

Οχι ούτε εμένα δουλεύει το animation της μπαταρίας. Πολλές μλκίες βλέπω. :confused:Για να δούμε θα βγάλει update....

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

την στοκ, το αρχειο 9ZGgDXDi .... τεσπα μετα απο πολλες προσπαθειες και wipes καταφερα και περασα την JB απο Brainmasters...αλλα μου φενεται λιγο αργη και εχω την εντυπωση οτι υπαρχουν υπολειματα απο την cybergr,πχ ειχε το wallpaper οταν ανοιξε :wacko:

 

noob question

 

ειχα matrix kernel εχει σημασια ή με τα wipe γυρισα αυτοματα στον στοκ?

 

Γι' αυτό σου έβαζε σφάλμα. Αυτό που πήγαινες να φλασάρεις είναι update από στοκ, όχι ολόκληρη ρομ.

Το wallpaper σωστά μπήκε, δεν είναι ότι είχε υπολείμματα.

Μήπως σου φαίνεται αργή γιατί είχες overclock στη cybergr;

Έχεις στοκ κερνελ τώρα.

 

Custom rom?:blink: Είμαι official και θα είμαι πάντα. Η Google δεν τα σκ@τωσε? Γιατί να μην το διορθώσει αυτή?

 

Οχι ούτε εμένα δουλεύει το animation της μπαταρίας. Πολλές μλκίες βλέπω. :confused:Για να δούμε θα βγάλει update....

 

Κι εγώ έλεγα να μείνω σε στοκ, αλλά μ' αυτά που γίνονται πως να μην πάω σε custom; Ψιλοστοκ custom είμαι πάντως.

Ότι έγινε με 4.0.3 που έπρεπε να βγει η 4.0.4 θα γίνει και τώρα. Στην 4.1.2 θα τα φτιάξουν, αλλά δεν έχω τόση υπομονή :p

υγ: Μπερδεύτηκα και θέμα και νόμιζα ότι ήμουν στο Τροποποιήσεις επειδή το παιδί είπε ότι είναι με cybergr

Edited by karx
Link to comment
Share on other sites

Δε λες πάλι καλά που οι φωτογραφίες έχουν μεγαλύτερη ανάλυση από την ics.

Κάνει μικρά βήματα η Google, προσπαθώ να ξεχάσω την calling screen του 2.X που η φωτογραφία ήταν ένα κουτάκι.

 

δε μου λες, τι προτιμάς; χαμηλή αναλυση της φωτογραφίας ή να φαίνεται μόνο το περουκίνι του συνομιλητή με υψηλή ανάλυση να ξεχωρίζει και η χωρίστρα; εγω πάντως το πρώτο:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

με JB από χτες κι εγώ. Θα ήθελα να μου πείτε αν έχετε ένα θέμα μετά την αναβάθμιση, όπου ορίζω σαν προεπιλογή το πληκτρολόγιο της αρεσκείας μου (πχ. το Swiftkey) και με επανεκκίνηση έχει επανέλθει σαν προεπιλογή το android stock πληκτρολόγιο... Για δείτε...

Επίσης πολλά προβλήματα το beautiful widgets με την JB, με κάθε επανεκκίνηση χάνονται όσα widgets του προγράμματος είχες στην homescreen και τα toggle widgets δεν λειτουργούν καθόλου κρασάρουν την εφαρμογή.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

με JB από χτες κι εγώ. Θα ήθελα να μου πείτε αν έχετε ένα θέμα μετά την αναβάθμιση, όπου ορίζω σαν προεπιλογή το πληκτρολόγιο της αρεσκείας μου (πχ. το Swiftkey) και με επανεκκίνηση έχει επανέλθει σαν προεπιλογή το android stock πληκτρολόγιο... Για δείτε...

Επίσης πολλά προβλήματα το beautiful widgets με την JB, με κάθε επανεκκίνηση χάνονται όσα widgets του προγράμματος είχες στην homescreen και τα toggle widgets δεν λειτουργούν καθόλου κρασάρουν την εφαρμογή.

 

Ναι, υπάρχει το πρόβλημα με το Swiftkey. Δυστυχώς οφείλεται σε κάτι αλλαγές που έκανε η Google στο που αποθηκεύονται οι εφαρμογές. Η λύση μέχρι στιγμής είναι, αν είσαι root, δυστυχώς, να κάνεις απεγκατάσταση και μετά restore το backup που είχες κάνει.

Θα πρέπει να κάνουμε υπομονή να διορθωθεί με νέο update του Swiftkey.

Link to comment
Share on other sites

παιδία οταν κανετε γραπτό search στο google now Π.χ Weather σας βγάζει την καρτέλα με τον καιρό η αποτελεσματα στο google η σας μιλάει πισω ?

και κάτι αλλο οταν κανετε search με ομιλία π.χ ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ σας μιλάει για το αποτέλεσμα η μόνο αποτελέσματα στο google?

 

ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπάρχει το πρόβλημα με το Swiftkey. Δυστυχώς οφείλεται σε κάτι αλλαγές που έκανε η Google στο που αποθηκεύονται οι εφαρμογές. Η λύση μέχρι στιγμής είναι, αν είσαι root, δυστυχώς, να κάνεις απεγκατάσταση και μετά restore το backup που είχες κάνει.

Θα πρέπει να κάνουμε υπομονή να διορθωθεί με νέο update του Swiftkey.

Α είναι πρόβλημα του swiftkey? Εγώ νόμιζα ότι ήταν πρόβλημα του λειτουργικού και είχα απογοητευτεί με τέτοιο χοντρό bug.

Άρα κάτι αντίστοιχο παίζει και με το beutiful widgets προφανώς και χάνονται τα πάντα σε κάθε reboot...

Ευχαριστώ... :)

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Δοκιμάζοντας λίγο την JB έχω να πω και εγώ για την πρώιμη εμπειρία.

Καταρχήν το Swiftkey 3 το έβγαλα γιατί με βόλεψε το στοκ ελληνικό πληκτρολόγιο, δεν θέλω να έχω πολλά! για να στέλνω 160 χαρακτήρες έχω το Greek Keyboard.

Δεν μου άρεσε που δεν έχω το TV effect κατά το κλείσιμο. Ενώ και το boot animation έχει αλλάξει και έχει μπει ένα "ξενέρωτο" Χ :p

Κατα τ'άλλα δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα με τις εφαρμογές. Αυτό με την εικόνα του καλούντος δεν το πρόσεξα αλλα δεν με ενοχλεί κιόλας.

Το μόνο πραγματικό πρόβλημα ήταν με καποιες κλήσεις όπου δεν άκουγα τον συνομιλήτή. αυτό έγινε αρκετές φορές χτές και έπρεπε να ξανακαλέσω. ούτε μέσω του ηχείου μπορούσα να τους ακούσω.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές μέρες με το nexus διαπίστωσα το εξής. Όταν υπάρχει ενεργή σύνδεση με ακουστικό bluetooth δεν γίνεται αυτόματη επανασύνδεση σε περίπτωση που απομακρύνω το ακουστικό. Πρέπει να το κάνω χειροκίνητα. Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά; (Η δοκιμή έγινε με MW600 και BH-109).

 

Το ιδιο προβλημα εχω και εγω....βρηκες λυση;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά στην αρχή είχα παράπονα με την ταχύτητα που ανοίγουν οι εφαρμογές και κάποια spikes στα γραφικα. Σήμερα έβγαλα μερικές εφαρμογές και το κινητό μεταμορφώθηκε!!!

 

Πάντως δεν είχα πολλές εφαρμογές, καμιά 60αριά σύνολο, και τις είχα από την ICS. Η ICS πήγαινε καλά (όχι και σφαίρα όμως). Με JB όμως έγινε πολύ αργό. Τώρα το πρωί έβγαλα κάποια games και το Facebook. Αυτό το Facebook δεν το είχα καθόλου σε εκτίμηση και τείνω να βγάλο αυτό ένοχο! Όπως και να χει τώρα το κινητό πάει πολύ καλύτερα και είμαι πολύ χαρούμενος που το πήρα στα 250 ευρώ (έχω κάποια hardware προβληματάκια βέβαια που είναι άλλο θέμα και μπορεί να επισκεφτώ το service όταν ξεβαρεθώ).

 

Hooray Nexus & JB!! Πάμε τα χριστούγεννα για Galaxy Nexus στα 250!! :)

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

δε μου λες, τι προτιμάς; χαμηλή αναλυση της φωτογραφίας ή να φαίνεται μόνο το περουκίνι του συνομιλητή με υψηλή ανάλυση να ξεχωρίζει και η χωρίστρα; εγω πάντως το πρώτο:)

 

Δεν φταιει η JB. Αν πειραματιστεις λιγο παραπανω με το κεντραρισμα της φωτο οταν την αντιστοιχιζεις, θα σου εμφανιζεται τελεια. Εγω παντως με την δευτερη το πολυ προσπαθεια το πετυχαινω :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά στην αρχή είχα παράπονα με την ταχύτητα που ανοίγουν οι εφαρμογές και κάποια spikes στα γραφικα. Σήμερα έβγαλα μερικές εφαρμογές και το κινητό μεταμορφώθηκε!!!

 

Πάντως δεν είχα πολλές εφαρμογές, καμιά 60αριά σύνολο, και τις είχα από την ICS. Η ICS πήγαινε καλά (όχι και σφαίρα όμως). Με JB όμως έγινε πολύ αργό. Τώρα το πρωί έβγαλα κάποια games και το Facebook. Αυτό το Facebook δεν το είχα καθόλου σε εκτίμηση και τείνω να βγάλο αυτό ένοχο! Όπως και να χει τώρα το κινητό πάει πολύ καλύτερα και είμαι πολύ χαρούμενος που το πήρα στα 250 ευρώ (έχω κάποια hardware προβληματάκια βέβαια που είναι άλλο θέμα και μπορεί να επισκεφτώ το service όταν ξεβαρεθώ).

 

Hooray Nexus & JB!! Πάμε τα χριστούγεννα για Galaxy Nexus στα 250!! :)

 

Δυστυχώς η ram της συσκευής είναι μικρη με αποτέλεσμα όταν έχουμε πολλές εφαρμογές εγκατεστημένες, επειδη πολλές απ αυτές ενεργοποιούνται σε φάση ετοιμότητας αμέσως μετα το startup, καταλαμβάνουν μεγάλος μέρος της free ram και δεν αφήνουν τη συσκευη να αναπνεύσει.

Το ίδιο συμβαίνει και μάλιστα χειρότερα στο ics.

Χθες ετοιμασα το Nexus S της γυναίκας μου για το update. Σέρνονται με ένα κάρο εφαρμογές. Του έκανα factory reset και το εστησα απο την αρχη βάζοντας τις απαραίτητες. Έγινε άλλη συσκευη.

Κατεβάζω αυτη την στιγμη το update. Έχω συσκευη με amoled. Θα σας πω το βράδυ πως βλέπω το JB.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η ram της συσκευής είναι μικρη με αποτέλεσμα όταν έχουμε πολλές εφαρμογές εγκατεστημένες, επειδη πολλές απ αυτές ενεργοποιούνται σε φάση ετοιμότητας αμέσως μετα το startup, καταλαμβάνουν μεγάλος μέρος της free ram και δεν αφήνουν τη συσκευη να αναπνεύσει.

Το ίδιο συμβαίνει και μάλιστα χειρότερα στο ics.

Χθες ετοιμασα το Nexus S της γυναίκας μου για το update. Σέρνονται με ένα κάρο εφαρμογές. Του έκανα factory reset και το εστησα απο την αρχη βάζοντας τις απαραίτητες. Έγινε άλλη συσκευη.

Κατεβάζω αυτη την στιγμη το update. Έχω συσκευη με amoled. Θα σας πω το βράδυ πως βλέπω το JB.

 

Καλό θα ήταν να απενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις αν δεν τα χρησιμοποιεί τα google+, google voice και currents. Τα συγκεκριμένα συνέχεια εμφανίζονται κάποια στιγμή να τρέχουν.

Link to comment
Share on other sites

εγω εβγαλα καποια παιχνιδια και εχω αφησει τα βασικα...

 

οχι απλα παει πιο ομορφα και γρηγορα αλλα βλεπω να κραταει και η μπαταρια του καλυτερα.

 

Δεν ειναι ολες οι εφαρμογες συμβατες ομως.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να απενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις αν δεν τα χρησιμοποιεί τα google+, google voice και currents. Τα συγκεκριμένα συνέχεια εμφανίζονται κάποια στιγμή να τρέχουν.

 

Για βόηθα λίγο... που βρίσκονται στις ρυθμίσεις για να τα απενεργοποιήσουμε;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Για βόηθα λίγο... που βρίσκονται στις ρυθμίσεις για να τα απενεργοποιήσουμε;

 

Θα πας στις εφαρμογές > όλες > θα βρεις τις συγκεκριμένες εφαρμογές και θα πατήσεις απενεργοποίηση, αλλά αν έχεις κάνει update θα πρέπει πρώτα να κάνεις uninstall updates και μετά θα στη θέση του θα εμφανίσει το disable.

Στη JellyBelly τις έχει βγάλει νομίζω άρα δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

εγω εβγαλα καποια παιχνιδια και εχω αφησει τα βασικα...

 

οχι απλα παει πιο ομορφα και γρηγορα αλλα βλεπω να κραταει και η μπαταρια του καλυτερα.

 

Δεν ειναι ολες οι εφαρμογες συμβατες ομως.

 

Δημήτρη όντως το JB έδωσε ένα αέρα στην συσκευη. Παραμένει αλλα όχι σε τόσο μεγάλο βαθμο το lag στο άνοιγμα του dialer. Όμως η περιήγηση στο UI είναι πολυ άνετη και γρηγορη.

Έχω την εντύπωση ότι ζεστενεται λιγότερο και η ram παει καλύτερα.

Δυστυχώς δεν υπάρχουν ελληνικα στο voice ενω βρίσκεις τουρκικά και αραβικά. Όσο μένουμε στα 10 εκατομμύρια δεν πρέπει να έχουμε απαιτήσεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια μερα με jb το δικο μου συμπερασμα ειναι οτι για στοκ ρομ ειναι παρα πολυ καλη αλλα μια καλη custom ics,με τα extra χαρακτηριστηκα, ειναι πολυ καλυτερη...δεν εχει στην τελικη και τις τεραστιες διαφορες αρα αν δεν βαριομουν να ξαναστησω την ics θα γυρνουσα πισω..

 

βεβαια μεχρι να βγουν και custom jb που λογικα θα πετανε :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...