Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η 2.3.4 δείχνει να έχει προβλήματα.

YouTube δεν υπάρχει σαν εφαρμογη εγκατεστημένη ούτε την βρίσκεις στο market.

Υπάρχει εγκατεστημένη και παίζει και κανονικά

 

Το ίδιο και το skype. Δεν υπάρχει στο market.

Σε εμένα το βρίσκει στο market

 

Έχω

2.3.4

I9023XXKD1

2.6.35.7-ge382d80

GRJ22

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει εγκατεστημένη και παίζει και κανονικά

 

 

Σε εμένα το βρίσκει στο market

 

Έχω

2.3.4

I9023XXKD1

2.6.35.7-ge382d80

GRJ22

 

Την ίδια έχουμε. Θα κάνω επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων και θα έχω μέσα την ελληνική sim. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλα η είχα την αιγυπτιακή sim όταν την πέρασα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσατε μετά την αναβάθμιση, στο "about phone"> "status" το mobile network type να άλλαξε από "hsdpa" σε "umts"?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα μου ήταν σ αυτο που έλεγα. Μόλις έβαλα την ελληνική sim το skype φανερωθηκε και εγκαταστάθηκε.

 

Το YouTube όμως ενω υπάρχει εγκατεστημένο, δεν ανοίγει ούτε φαίνεται στον πίνακα εφαρμογών.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα μου ήταν σ αυτο που έλεγα. Μόλις έβαλα την ελληνική sim το skype φανερωθηκε και εγκαταστάθηκε.

 

Το YouTube όμως ενω υπάρχει εγκατεστημένο, δεν ανοίγει ούτε φαίνεται στον πίνακα εφαρμογών.

 

Προσπάθησε το εξής

 

Εγκατέστησε τον es file explorer (δεν ξέρω αν δουλεύει με astro ή root explorer) και πήγαινε system/apps .Βρές το youtube.apk και πάτα το εικονίδιο και επέλεξε εγκατάσταση.Κάνε ένα reboot το τηλέφωνο και τσέκαρε αν το youtube είναι οκ(app drawer και αν ανοίγει)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε το εξής

 

Εγκατέστησε τον es file explorer (δεν ξέρω αν δουλεύει με astro ή root explorer) και πήγαινε system/apps .Βρές το youtube.apk και πάτα το εικονίδιο και επέλεξε εγκατάσταση.Κάνε ένα reboot το τηλέφωνο και τσέκαρε αν το youtube είναι οκ(app drawer και αν ανοίγει)

 

Σ ευχαριστω πολυ. Φοβερός explorer αυτός. Αν κάνει ότι και ο astro θα κράτησω αυτόν μάλλον.

Τώρα μου μένει να βρω τροπο να διαβάζει αραβικά η συσκευη. Μάλλον θα χρειασθω custom rom γι αυτο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

το καινουργιο sense απο το desire s τρεχει στο nexus s με custom rom! δειτε το εδω http://www.youtube.com/watch?v=Oq9AxqLF2Vw
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρει το κινητο 10 μερες, ειναι το πρωτο μου smartphone και εχω απειρες αποριες! παραθετω και οπου μπορειτε βοηθατε!

1)Βιντεο κληση ΚΑΝΟΝΙΚΗ, οχι μεσω gtalk δεν υπαρχει?

2)το 3G δεν μπορω να το ενεργοποιησω χωρις να αρχισει να κατεβαζει ανεξελεγκτα οτι update βρισκει?

3)εχω περασει το cosmote info και εχω bug που δεν μου δειχνει τα στοιχεια μου σωστα

4)manual update στις εφαρμογες μου δεν μπορω να κανω?γιατι μου βγαζει καποιες στιγμες αλλα δεν παταω αποδοχη και μετα δεν το βρισκω καπου!

5)εχω βαλει το tone picker και ακομα και ετσι οι ηχοι ειναι οτι να ναι, δεν μπορω να βαλω καν ηχο μηνυματος που θελω και τον ηχο κλησης τον χανει συνεχεια!

6)codecs μπορω να περασω?

7)720p δεν υποστηριζει?

8)ζουμ στην καμερα οχι? (απαραδεκτο....)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πήρα το Nexus S μεταχειρισμένο και ήταν root. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να μην μπορώ σήμερα που ήρθε η αναβάθμιση στο κινητό για 2.3.4 να μην μπορεί να την περάσει. Ξέρετε κάποιον τρόπο να κάνω unroot το κινητό μου έτσι ώστε να μπορέσω να βάλω την αναβάθμιση;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου ειπε ενας φιλος μου σημερα οτι το πληκτρολογιο του nexus s δεν εχει ελληνικη γραμματοσειρα ισχυει.ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πήρα το Nexus S μεταχειρισμένο και ήταν root. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να μην μπορώ σήμερα που ήρθε η αναβάθμιση στο κινητό για 2.3.4 να μην μπορεί να την περάσει. Ξέρετε κάποιον τρόπο να κάνω unroot το κινητό μου έτσι ώστε να μπορέσω να βάλω την αναβάθμιση;

Ευχαριστώ.

 

Δεν έχει απολύτως καμία σχέση το root με την αναβάθμιση. Μάλλον το κινητό έχει άλλο kernel ή rom, και γι'αυτό δε βλέπει την αναβάθμιση.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια μου ειπε ενας φιλος μου σημερα οτι το πληκτρολογιο του nexus s δεν εχει ελληνικη γραμματοσειρα ισχυει.ευχαριστω πολυ

Ελληνικό πληκτρολόγιο δεν έχει αλλά του βάζεις το Multilingual keyboard από το Market και είσαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό πληκτρολόγιο δεν έχει αλλά του βάζεις το Multilingual keyboard από το Market και είσαι κομπλέ.

 

να σαι καλα φιλε μου,πηγε να τρελαθει εδωσε 570 ευρω και δεν ειχε ελληνικο πληκτρολογιο

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ. Φοβερός explorer αυτός. Αν κάνει ότι και ο astro θα κράτησω αυτόν μάλλον.

Τώρα μου μένει να βρω τροπο να διαβάζει αραβικά η συσκευη. Μάλλον θα χρειασθω custom rom γι αυτο.

 

Με το multilingual keyboard και πακέτο αραβικών ? ( λέω μήπως...)

Link to comment
Share on other sites

Dictionaries:

"Afrikaans, Arabic, Bulgarian, Catalan, Chinese (Pinyin, Zhuyin), Czech, Danish, Dutch, English, Español, Estonian, Farsi, Filipino, Finnish, French, Georgian ქართული, German, Greek, Hungarian, Hebrew, Indonesian, Italian, Japanese (Ten-key & Romaji), Korean, Malay, Norwegian, Pakistani, Persia, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Spanish, Slovenian, Slovak, Swedish, Thai, Tagalog, Turkish, Urdu, Vietnamese. "

Ότι θες :)

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγιο έχω βάλει αλλα απο την στιγμη που δεν υποστηρίζει αραβικά η συσκευη ούτε τα διαβάζει ούτε γράφει σωστά.

Μόνο απο τον opera 11 διαβάζονται τα αραβικά.

 

Άρα χρειάζεται ρομ που να τα υποστηρίζει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. :)

 

Το πήρα κι εγώ το κινητό (i9023) και παίζω λίγες μέρες, εντυπωσιακές δυνατότητες και καταπληκτική οθόνη (π.χ. το Desire S έχει της πλάκας οθόνη μπροστά του, αν και SLCD και οι δύο).

 

Για να σπάσω :lol: λίγο τη μονοτονία συζητήσεων γύρω από τις ROMs, σήμερα μού ήρθε μια μεμβράνη που είχα πάρει (φθηνού τύπου) και δεν μού αρέσει η αίσθηση του πλαστικού, αλλά και η αισθητική πάνω στο τηλέφωνο.

 

Έχω ακούσει και για καλύτερες μεμβράνες, αλλά στην τελική πιστεύω ότι δεν θέλω να χαλάσω την αίσθηση της αφής του συγκεκριμένου γυαλιού. Γενικότερα έχω μια θήκη για προστασία κατά τη μεταφορά.

 

Τί άποψη έχετε από τη δική σας εμπειρία;

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Η πιο διακριτικη θήκη για το NS είναι η παρακάτω...ίδιο κόψιμο με την barely there του Galaxy S.

http://www.myincipio.com/Google-Nexus-S-Cases-Accessories/Incipio-Samsung-Google-Nexus-S-feather-Ultralight-Hard-Shell-Case.asp

 

@blackup:μη του βάλεις μεμβράνη...χαλάει πολύ την αίσθηση.Μόνο μια καλή θήκη πάρε του.

Link to comment
Share on other sites

Η πιο διακριτικη θήκη για το NS είναι η παρακάτω...ίδιο κόψιμο με την barely there του Galaxy S.

http://www.myincipio.com/Google-Nexus-S-Cases-Accessories/Incipio-Samsung-Google-Nexus-S-feather-Ultralight-Hard-Shell-Case.asp

 

@blackup:μη του βάλεις μεμβράνη...χαλάει πολύ την αίσθηση.Μόνο μια καλή θήκη πάρε του.

 

Φοβερή θήκη !!! Την έχεις πάρει ? είναι όντως λεπτή και διακριτική ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπάρχει κάποια εφαρμογη να μην μπαίνει σε sleep το wifi?

Είναι η μοναδικη συσκευη που δεν μπορω να ακούσω Internet radio. Λίγο μετα αφου σβήσει η οθόνη διακόπτεται το buffering και φυσικά σταματά να παίζει το radio.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπάρχει κάποια εφαρμογη να μην μπαίνει σε sleep το wifi?

Είναι η μοναδικη συσκευη που δεν μπορω να ακούσω Internet radio. Λίγο μετα αφου σβήσει η οθόνη διακόπτεται το buffering και φυσικά σταματά να παίζει το radio.

 

Settings > WiFi Settings > πατάς menu & advanced > WiFi sleep policy > Never

:)

Link to comment
Share on other sites

Settings > WiFi Settings > πατάς menu & advanced > WiFi sleep policy > Never

:)

 

Μα είναι στο never.:wacko:

 

EDIT: τελικά μάλλον πρόκειται για ένα ακόμη bug του Nexus δεν εξηγείται διαφορετικά.

Βρήκα εφαρμογη, την έβαλα και πάλι μετα απο 30" κλείνει. Δοκίμασα και δεύτερο Internet radio.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φοβερή θήκη !!! Την έχεις πάρει ? είναι όντως λεπτή και διακριτική ?

Ναι...ειναι και πιο λεπτη απο την barely there του GS.Για μενα αυτη και η pop case της case mate ειναι οι καλυτερες.

 

http://pocketnow.com/android/google-planning-new-nexus-to-highlight-ice-cream-sandwich

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...