Jump to content

Huawei IDEOS U8150


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά του έκανα αναβάθμιση .Του έβαλα CWM 5.0.2.7 και CyanogenMod 7.1 NIGHTLY 2.3.7 και το ακουστικό έστρωσε αρκετά. Από ότι είδα υπάρχουν διαθέσιμες rom και με Ice Cream Sandwich για το κινητό .

 

Πως εκανες αυτην την αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 91
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατέβασα το CWM 5.0.2.7 από το xda .Αλλά επειδή δεν κατάφερα να το περάσω με την διαδικασία που περιγράφετε εκεί .κατέβασα το 1.6.2-pulsemini-amonrarecovery που προτείνει ένας φίλος πιο πίσω και αφού μετονόμασα το CWM 5.0.2.7.img σε recovery-RA-pulsemini-v1.6.2.img το έβαλα μέσα στο φάκελο και ακολούθησα την διαδικασία του φίλου και την πέρασα πανεύκολα .

 

Όσο για την CyanogenMod 7.1 NIGHTLY 2.3.7 έχει μπαγκ και κρατάει η μπαταρία με το ζόρι 10 ώρες .Την έβγαλα .τώρα λέω να δοκιμάσω αυτήν όποτε έχω χρόνο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=19774268#post19774268

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα,η πιο σταθερή ROM που έχω δοκιμάσει είναι η Dronix 0.4.

Δεν μου παρουσιάζει κανένα bug,η μπαταρία έχει αξιοπρεπής διάρκεια ζωής και ενεργοποιεί και το multitouch.Όποιος ψάχνεται για ROM αξίζει να την δοκιμάσει.Έχουν βγει και νέες εκδόσεις της Dronix αλλά δεν είναι σταθερές,ακόμα τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Παιδια καλησπερα και απο μενα..1-2 ερωτησουλες..υπαρχει ρομ ποιο πανω απο τη μαμα wind που θα δουλευει το ραδιο κανονικα δεν με πειραζει stock η custom αν και custom δυσκολα...οπως επησεις με το x5pro εχει καποιες διαφορες στο bootloader αφου εβαλα το anoust recovery (καπως ετσι συνχωρεστε με) πως μπορω να παρω Backup το μαμα recovery.img σε περιπτωση που χρειαστει αν το στειλω για service!!Ευχαριστω!!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μήπως έχει πάρει το μάτι κανενός να πουλάνε πουθενά housing για το u8150???Είτε σε ελληνικό μαγαζί είτε σε κάνα ebay κτλ???Έφαγε μια σούπα το δικό μου αλλά δεν βρίσκω πουθενά ανταλλακτικά...

 

Κατ αρχήν σόρρυ για το δεύτερο συνεχόμενο ποστ.Ξέρει κάποιος πως διαγράφουμε τις διπλές επαφές από το κινητό?Ύστερα από τον συγχρονισμό μου τα έχει περάσει όλα διπλά και τριπλά.Προσπαθώ να βρω πως μπορώ να βρω έναν τρόπο να επιλέξω όλες τις επαφές για να τις διαγράψω και να τις ξαναπεράσω,αλλά το μόνο που μπορώ να βρω είναι να τις διαγράφω μια-μια...

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ρε παιδια εκανα μια μεγαλη βλακεια ! χρησιμοποιησα το z4root στο κινητο χωρις να εχω κανει κατι αλλο . Μεσα απο το μενου του κινητου του cwm περασα μια ρομ π ειδα και μπρικαρε . Μενει μονο στη boot screen. H βλακεια ειναι πως δεν ειναι δικο μου το κινητο. Ξερετε τι μπορω να κανω ? Πως μπορω να το επαναφερω ?

σκεφτηκα να κατεβασω την επισημη ρομ και να το εχω οπως πριν και να ξαναπροσπαθησω αλλα δεν τη βρηκα .

Βρηκα μια π ελεγε πως ειναι international . την κατεβασα , δοκιμασα να την περασω ωs update αλλα τζιφος ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Προσπάθησα να αναβαθμίσω το λειτουργικό του android μου σε Gingerman v 6.5 και τώρα έχει κολλησει (bricked όπως διάβασα στο ιντερνετ)

Τα βήματα που ακολούθησα ήταν να κάνω root στο κινητό μου ( με το Unlock Root )

Έγινα κανονικά super user, κατέβασα το rom manager και έκανα εγκατάσταση το gingerman

μέσω cmw-based recovery

Τι μπορώ να κάνω για να επαναφέρω το κινητό μου?

Link to comment
Share on other sites

Κανε wipe και γενικα οτι χρειαζετε για να καθαρησει και ξαναδοκιμασε να την περασεις αμα δεν γινει τπτ περνα μια custom rom και κανε install
Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια χαρα παιδια...!!Προσφατα απεκτησα το κινητο..και εχω θεμα με την μπαταρια κραταει με το ζορι μια μερα..Και σκεφτομουνα μηπως παρω απο το ebay μια με μεγαλητερη χωρητικοτητα...Αυτη πχ.. http://www.ebay.co.uk/itm/2250mAh-Battery-HB4J1-for-Huawei-C8500-U8120-IDEOS-U8150-Vodafone-V845-M835-/120873136237?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item1c2499b06d

 

Ποια η γνωμη σας?!?!

 

Ευχαριστω..!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στις περισσότερες σύγχρονες συσκευές η μπαταρία με το ζόρι βγάζει μια μέρα ανάλογα με τη χρήση φυσικά. Μην περιμένεις να δεις αξιοσημείωτη βελτίωση με after market μπαταρία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια! εχω ενα θεματακι,η σουιτα του ideos δε μου εμφανιζει την εξωτερικη νμημη (καρτα).ετσι ειναι η κανω κατι λαθος..??? και ακομη,πως μεταφερω προγραμματα απο το τηλ στην εξωτερικη μνημη..??? ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλημερα! ειμαι καινουργια στο forum και θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει τροπος να επικοινωνησω με το servise της Huawei. εχω ενα ideos και παρουσιασε προβλημα μαλλον με την μπαταρια του οπως μου ειπαν στην wind. Εστειλαν το κινητο μου στην αθηνα, που απο οτι ξερω ειναι το servise και εδω και 2-3 μηνες δεν εχω ιδεα τι γινεται!! σας ευχαριστω εκ των προτερων :)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
παιδια ερωτηση.θελω να φλασαρω το κινητο αυτο (ideos u8150) να επανελθει στην αρχικη εργοστασιακη κατασταση.το εκανα ρουτ καποια στιγμη.μετα εκανα επαναφορα στισ εργοστασιακες ρυθμισεις και το εικονιδιο superuser παρεμεινε.εχω φαει το ιντερνετ στο ψαξιμο,κατεβασα απο το σαιτ της χουαγει ενα λογισμικο αλλα τιποτα.ξερει καποιος να μου πει τι ακριβως να κανω (εστω με pm) ωστε να το επναφερω εντελως στην αρχη αναβαθμισμενο????θελω να ξαναπερασω ολο το λογισμικο.please βοηθεια γιατι ειμαι στο τσακ να το πεταξω απο το παραθυρο

Απανταω λιγο αργα,αλλα ποτε δεν ειναι αργα :P

Θα γραψεις στο google stock rom for huawei ideos u8150 και θα σου βγαλει απολεσματα..θα κατεβασεις το λογισμικο και με την διαδικασια που θα σου περιγραφεται στην σελιδα θα καταλαβεις πως πρεπει να το επαναφερεις

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλημερα!

ειμαι καινουριος στο φορουμ και θελω να με βοηθησετε αν ξερετε σε ενα προβλημα μου.

προσπαθοντας να βαλω καινουρια ρομ στο κινητο μου αυτο κολλησε και δεν ξεκολλαει. Ανοιγει και μενει στην αρχικη οθονη που γραφει IDEOS και οτι και να του παταω δεν κανει τπτ... Δεν μπαινει πουθενα... Υπαρχει λυση η παει για πεταμα... υπαρχει καποιος τροπος να του κανω reset εκτος του γνωστου?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei IDEOS U8150

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...