Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιος σου ειπε οτι το symbian κολλαει?! μουχαχα!!!

Ε, δεν έχει καμία σχέση πια με αυτά που ξέραμε μέχρι τώρα. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποιος σου ειπε οτι το symbian κολλαει?! μουχαχα!!!

Ε σαν λειτουργικο να μην κολλαει και αυτο καμια φορα; Ετσι για να σπαει η μονοτονια:p(και τα νευρα μας!)

Μερικες φορες εχω παρατηρησει οτι κολλανε καποια widgets και δεν ανταποκρινονται. Σημερα ας πουμε δεν μου ανοιγε το facebook! Εκανα restart και εφτιαξε! Μηπως φταινε και τα θεματα που κολλαει το λειτουργικο καμια φορα; Γιατι εχω κατεβασει 2 απο το ovi για αρχη(winter night & seasons), μην το επιβαρυνω πολυ ακομα. Εκ πρωτης οψεως δειχνουν να λειτουργουν κανονικα. Αν εχετε εντοπισει θεματα που δημιουργουν προβλημα πειτε τα για να εχουμε υπ΄οψιν τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το TV-Out γινεται μεσω HDMI?

Γίνεται και από την υποδοχή των ακουστικών με το αναλογικό καλώδιο που είχε το Ν95, ή τέλος πάντως ανάλογο καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μόλις παρατήρησα κάτι και έμεινα με το στόμα ανοικτό ήμουν ξάπλα στο δωμάτιο σε απόλυτο σκοτάδι και το κινητό ήταν κλειδωμένο και σβηστεί η οθόνη και μου έρχεται μήνυμα χτυπάει κανονικά και πιάνο το κινητό στα χερια μου η οθόνη παραμένει σβηστεί γιατί δεν έχω βάλει ρολοι να εμφανίζεται απλά αναβοσβήνει το κουμπί του menu και παρατηρώ στην οθόνη που είναι σβηστεί να εμφανίζονται κάτι σχέδια μέσα κάτι σαν θολούρα κάτι σαν να είναι μέσα από την οθόνη αλλα όταν πάτησα να άνοιξη η οθόνη τίποτα δεν φαινότανε ξανά κλίντονο την οθόνη τίποτα δεν φαινότανε στέλνω από το κινητό τις μάνας μου μήνυμα και νάτα πάλι τα σχέδια στην οθόνη.θα ήθελα να παρακαλέσω οποιος μπορεί να το δοκιμάσει αυτό και να μας πει αν είναι γενικό το πρόβλημα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μόλις παρατήρησα κάτι και έμεινα με το στόμα ανοικτό ήμουν ξάπλα στο δωμάτιο σε απόλυτο σκοτάδι και το κινητό ήταν κλειδωμένο και σβηστεί η οθόνη και μου έρχεται μήνυμα χτυπάει κανονικά και πιάνο το κινητό στα χερια μου η οθόνη παραμένει σβηστεί γιατί δεν έχω βάλει ρολοι να εμφανίζεται απλά αναβοσβήνει το κουμπί του menu και παρατηρώ στην οθόνη που είναι σβηστεί να εμφανίζονται κάτι σχέδια μέσα κάτι σαν θολούρα κάτι σαν να είναι μέσα από την οθόνη αλλα όταν πάτησα να άνοιξη η οθόνη τίποτα δεν φαινότανε ξανά κλίντονο την οθόνη τίποτα δεν φαινότανε στέλνω από το κινητό τις μάνας μου μήνυμα και νάτα πάλι τα σχέδια στην οθόνη.θα ήθελα να παρακαλέσω οποιος μπορεί να το δοκιμάσει αυτό και να μας πει αν είναι γενικό το πρόβλημα

 

Εγώ έχω παρατηρήσει όταν είναι κλειδωμένο και αθόρυβο και έρχεται μήνυμα για κάποια ώρα μετά (μετά απο 10λεπτά πχ, δεν έχω προσέξει αν είναι και παραπάνω) η οθόνη να μην είναι σβηστή αλλά να έχει ένα σκούρο γκρί χρώμα. Το θεωρούσα φυσιολογικό, κάτι σαν ένδειξη ότι έχει έρθει μήνυμα-κλήση.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μόλις παρατήρησα κάτι και έμεινα με το στόμα ανοικτό ήμουν ξάπλα στο δωμάτιο σε απόλυτο σκοτάδι και το κινητό ήταν κλειδωμένο και σβηστεί η οθόνη και μου έρχεται μήνυμα χτυπάει κανονικά και πιάνο το κινητό στα χερια μου η οθόνη παραμένει σβηστεί γιατί δεν έχω βάλει ρολοι να εμφανίζεται απλά αναβοσβήνει το κουμπί του menu και παρατηρώ στην οθόνη που είναι σβηστεί να εμφανίζονται κάτι σχέδια μέσα κάτι σαν θολούρα κάτι σαν να είναι μέσα από την οθόνη αλλα όταν πάτησα να άνοιξη η οθόνη τίποτα δεν φαινότανε ξανά κλίντονο την οθόνη τίποτα δεν φαινότανε στέλνω από το κινητό τις μάνας μου μήνυμα και νάτα πάλι τα σχέδια στην οθόνη.θα ήθελα να παρακαλέσω οποιος μπορεί να το δοκιμάσει αυτό και να μας πει αν είναι γενικό το πρόβλημα

 

Ναι το κάνει και σε εμένα αυτό! κάτι σαν μουτζούρα εννοείς; Το έχω παρατηρήσει κι εγώ!! Δεν πρέπει να είναι κάτι ανησυχητικό αυτό!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα φαίνεται σαν να φωτίζεται εσωτερικά η οθόνη και βλέπω κάτι γκρι σχέδια αλλα κατευθείαν με το που χτυπήσει το κινητό για μήνυμα

 

για να δούμε τι θα πουν και η υπόλοιπη

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Συμβαινει και σε εμενα ακριβως το ιδιο.

θελω να το πω καιρο τωρα αλλα το ξεχναω.

επισης ακριβως το ιδιο συμβαινει εαν οπως ειναι κλειδωμενο το κινητο βαλω τα ακουστικα.ξαφνικα σαν να αναβει ελαφρα η οθονη χωρις να δειχνει τιποτα.....

για δοκιμαστε και αυτο με τα ακουστικα.

κλειδωμενο βαλτε τα ακουστικα.για πειτε..

Link to comment
Share on other sites

εμενα φαίνεται σαν να φωτίζεται εσωτερικά η οθόνη και βλέπω κάτι γκρι σχέδια αλλα κατευθείαν με το που χτυπήσει το κινητό για μήνυμα

 

για να δούμε τι θα πουν και η υπόλοιπη

 

OI υπολοιπΟΙ, θα σου πουμε πως ειναι φυσιολογικο ως ενα σημειο στις amoled, λογω μαγνητισμου/εναπομειναντος ρευματος στην οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Ε σαν λειτουργικο να μην κολλαει και αυτο καμια φορα; Ετσι για να σπαει η μονοτονια:p(και τα νευρα μας!)

Μερικες φορες εχω παρατηρησει οτι κολλανε καποια widgets και δεν ανταποκρινονται. Σημερα ας πουμε δεν μου ανοιγε το facebook! Εκανα restart και εφτιαξε! Μηπως φταινε και τα θεματα που κολλαει το λειτουργικο καμια φορα; Γιατι εχω κατεβασει 2 απο το ovi για αρχη(winter night & seasons), μην το επιβαρυνω πολυ ακομα. Εκ πρωτης οψεως δειχνουν να λειτουργουν κανονικα. Αν εχετε εντοπισει θεματα που δημιουργουν προβλημα πειτε τα για να εχουμε υπ΄οψιν τι παιζει.

 

περιπου 110 εφαρμογες εγακτεστημενες συμπεριλαμβανομενου καμμια 20αρια θεματων. Κολλημα οπως το λες ποτε μεχρι τωρα. Χρονος κατοχης ενα μηνα και ακτι ψιλα.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Συμβαινει και σε εμενα ακριβως το ιδιο.

θελω να το πω καιρο τωρα αλλα το ξεχναω.

επισης ακριβως το ιδιο συμβαινει εαν οπως ειναι κλειδωμενο το κινητο βαλω τα ακουστικα.ξαφνικα σαν να αναβει ελαφρα η οθονη χωρις να δειχνει τιποτα.....

για δοκιμαστε και αυτο με τα ακουστικα.

κλειδωμενο βαλτε τα ακουστικα.για πειτε..

ox το κάνει και με τα ακουστικά λέτε να είναι πρόβλημα?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παρατηρήσει όταν είναι κλειδωμένο και αθόρυβο και έρχεται μήνυμα για κάποια ώρα μετά (μετά απο 10λεπτά πχ, δεν έχω προσέξει αν είναι και παραπάνω) η οθόνη να μην είναι σβηστή αλλά να έχει ένα σκούρο γκρί χρώμα. Το θεωρούσα φυσιολογικό, κάτι σαν ένδειξη ότι έχει έρθει μήνυμα-κλήση.....

 

εμενα φαίνεται σαν να φωτίζεται εσωτερικά η οθόνη και βλέπω κάτι γκρι σχέδια αλλα κατευθείαν με το που χτυπήσει το κινητό για μήνυμα

 

για να δούμε τι θα πουν και η υπόλοιπη

 

Συμβαινει και σε εμενα ακριβως το ιδιο.

θελω να το πω καιρο τωρα αλλα το ξεχναω.

επισης ακριβως το ιδιο συμβαινει εαν οπως ειναι κλειδωμενο το κινητο βαλω τα ακουστικα.ξαφνικα σαν να αναβει ελαφρα η οθονη χωρις να δειχνει τιποτα.....

για δοκιμαστε και αυτο με τα ακουστικα.

κλειδωμενο βαλτε τα ακουστικα.για πειτε..

 

Τίποτα και στα τρία με κλειδωμένο κινητό και χωρίς προφύλαξη οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μόλις παρατήρησα κάτι και έμεινα με το στόμα ανοικτό ήμουν ξάπλα στο δωμάτιο σε απόλυτο σκοτάδι και το κινητό ήταν κλειδωμένο και σβηστεί η οθόνη και μου έρχεται μήνυμα χτυπάει κανονικά και πιάνο το κινητό στα χερια μου η οθόνη παραμένει σβηστεί γιατί δεν έχω βάλει ρολοι να εμφανίζεται απλά αναβοσβήνει το κουμπί του menu και παρατηρώ στην οθόνη που είναι σβηστεί να εμφανίζονται κάτι σχέδια μέσα κάτι σαν θολούρα κάτι σαν να είναι μέσα από την οθόνη αλλα όταν πάτησα να άνοιξη η οθόνη τίποτα δεν φαινότανε ξανά κλίντονο την οθόνη τίποτα δεν φαινότανε στέλνω από το κινητό τις μάνας μου μήνυμα και νάτα πάλι τα σχέδια στην οθόνη.θα ήθελα να παρακαλέσω οποιος μπορεί να το δοκιμάσει αυτό και να μας πει αν είναι γενικό το πρόβλημα

 

Ναι το κάνει και σε εμένα αυτό! κάτι σαν μουτζούρα εννοείς; Το έχω παρατηρήσει κι εγώ!! Δεν πρέπει να είναι κάτι ανησυχητικό αυτό!!

 

Το κάνει και σε μένα παιδιά όταν είναι σε αναμονή μέσα στο σκοτάδι δείχνει ένας ελαφρύς σκούρος γκρί φωτισμός με κάποια σημάδια μαύρα διάσπαρτα...Αλλά μόλις αγγίξεις την οθόνη φωτίζει κανονικά και όλα εξαφανίζονται...:)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα και στα τρία με κλειδωμένο κινητό και χωρίς προφύλαξη οθόνης

 

θελει απολυτο σκοταδι για να το δεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο παντως που ναφερετε οτι μολις βαλετε τα ακουστικα φαινεται σαν να αναβει λιγο η οθονη, νομιζω οτι ειναι φυσιολογικο. Ολα τα ΝΟΚΙΑ νομιω οτι το κανουν αυτο. Ειναι σαν ενα ειδος ειδοποιησης οτι κατι συνδεθηκε.

 

Να ρωτησω και κατι αλλο. Εχω ψηθει και αυριο θα παω να το παρω. Τι παιζει με branded συσκευες? Λεω να το παρω απο ΟΤΕ shop ή Πλαισιο. Ειναι unbranded? Μπορω καπως να το καταλαβω απο το κουτι?

 

 

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

θελει απολυτο σκοταδι για να το δεις.

 

Ναι το είδα, ε καί, με την προφύλαξη οθόνης δεν έχει πρόβλημα, σε όλα τα προηγούμενα κινητά άναβε η οθόνη όταν έβαζα τα ακουστικά, ακόμα και στα κλειδωμένα.

Link to comment
Share on other sites

asikis στα multirama εχει ελληνικο nokia sealed unbranded σε χρωμα dark grey αν σε ενδιαφερει να το παρεις απο εκει!;)
Link to comment
Share on other sites

 

Να ρωτησω και κατι αλλο. Εχω ψηθει και αυριο θα παω να το παρω. Τι παιζει με branded συσκευες? Λεω να το παρω απο ΟΤΕ shop ή Πλαισιο. Ειναι unbranded? Μπορω καπως να το καταλαβω απο το κουτι?

 

Ναι, στην πλαϊνή ετικέτα γράφει πάνω δεξιά Greece CV Dark Grey ή Silver White.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια με αυτα τα μμς θα κανουν κατι;;; εχουν σπασει τα νευρα μας μιλαμε...καθε φορα που στελνω αναγκαζομαι να σβηνω ολα τα μυνηματα...(το γνωστο προβλημα "αναβληθηκε" ενω το μμς εχει φυγει κτλ)..ελπιζω να το διορθωσουν και να μην το αφησουν ετσι!!
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια με αυτα τα μμς θα κανουν κατι;;; εχουν σπασει τα νευρα μας μιλαμε...καθε φορα που στελνω αναγκαζομαι να σβηνω ολα τα μυνηματα...(το γνωστο προβλημα "αναβληθηκε" ενω το μμς εχει φυγει κτλ)..ελπιζω να το διορθωσουν και να μην το αφησουν ετσι!!

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3453450#post3453450

 

Τελικα βρηκα τροπο να το διορθωσω... Απο τις ρυθμισεις μηνυματων και τις ρυθμισεις multimedia, αλλαξα το ανακτηση multimedia σε απενεργοποιημενη, εστειλα ενα μηνυμα και το ξαναεβαλα αυτ. σε οικειο δικτυο. Διορθωθηκε!!!

 

;)

Link to comment
Share on other sites

asikis στα multirama εχει ελληνικο nokia sealed unbranded σε χρωμα dark grey αν σε ενδιαφερει να το παρεις απο εκει!;)

Ευχαριστω για την πληροφορια. Θα τους παρω το πρωι να ρωτησω ποσες μερες διαδικασια DOA εχουν (απλα για να εχω το κεφαλι μου ησυχο τις πρωτες μερες...)

Ναι, στην πλαϊνή ετικέτα γράφει πάνω δεξιά Greece CV Dark Grey ή Silver White.

Σε ευχαριστω πολυ. Θα το τσεκαρω αυριο απο κοντα

Link to comment
Share on other sites

 

φιλε το εκανα αλλα σε μενα κανει παλι τα ιδια...πριν απο λιγο το δοκιμασα..... Το μυν αναβληθηκε αλλα ο αλλος το παιρνει κανονικα....

Link to comment
Share on other sites

παίδες έβαλα το LightCtr 1.51 έτσι για να το δοκιμάσω, ρύθμισα τη φωτεινότητα πάνω απο το 90% και η συγκεκριμένη φωτογραφία εμφανιζόταν τέλεια και αψογη στα χρώματα χωρίς καμία κοκκινίλα και σε κλειστό χώρο. Άρα η φωτεινότητα παίζει σημαντικότατο ρόλο, το λόγο τώρα έχουν οι πιο ειδικοί του φορουμ για περαιτέρω σχολιασμό!!!!!

 

Επιβεβαιωνω. Με το LightCtr 1.3,το ρυθμιζα σταδιακα απ το 50 στο 70 στο 90% (ουτε καν στο 100) και ολοενα εξαφανιζοταν το προβλημα. Στο 90 συγκεκριμενα το κοκκινο της ασπρομαυρης φωτογραφιας σχεδον δεν υπηρχε και το video του Tron εδειχνε σχεδον αψογο. Μαλιστα παρατηρησα το εξης. Μετα το 70-80% η φωτεινοτητα δεν αυξανε αισθητα οπως στα μικροτερα ποσοστα αλλα ηταν σαν να αλλαζε,στο περιπου,ο τροπος απεικονισης,ζωντανευαν τα χρωματα της οθονης χωρις να γινεται πιο φωτεινη. Αραγε τι κανατε παλι προγραμματιστες της Nokia...; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αραγε τι κανατε παλι προγραμματιστες της Nokia...; :blink:

Θα σου πω εγω τι κανανε... τη ζωη μας δυσκολη!:p Αυτο το προγραμματακι υπαρχει μεσα στις εφαρμογες του ovi η πρεπει να το ψαξω αλλου; Θα το βαλω και εγω αν ειναι, να δω πως φαινεται η οθονη(που σιγουρα θα φαινεται τρομερη...)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...