Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν κάνεις αναβάθμιση, δεν χάνεται απολύτως τίποτα. Είτε κάνεις μέσω του ovi suite ή κατευθείαν από την συσκευή σου μέσω wi-fi, τα πάντα θα μείνουν στην θέση τους. Καλό είναι όμως να κρατήσεις ένα αντίγραφο και από την συσκευή (από την εφαρμογή διαχείριση αρχείων) και από το ovi suite ώστε να είσαι καλυμμένος για κάθε ενδεχόμενο.

 

Και όσον αφορά το μέλλον της πλατφόρμας symbian, για ρίξτε μια ματιά σε μια θεωρία που διατύπωσα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Β)το silverlight ειναι καλο γτ ειναι κατι σαν το flash lite (αν εχω καταλαβει καλα,απο αυτα που λενε τα αλλα παιδια):)

Ναι αλλα το εχει χρησιμοποιησει κανενας και αν ναι ας δωσει καποιο παραδειγμα (πχ παιζει τα link στο live24?)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα το εχει χρησιμοποιησει κανενας και αν ναι ας δωσει καποιο παραδειγμα (πχ παιζει τα link στο live24?)

 

στο οβι στορ που το εψαξα δεν το βρηκα. Υπαρχει καποιο λινκ? Περα απο αυτο, το κατεβαζω και το βαζω το silverlight , συνυπαρχει με το flash και οπου δεν με καλυπτει το ενα μπαινει το αλλο ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω για αρχη και ρωταω στη συνεχεια. Ν8 παραεισαγωγης(απο wind btw ) εχω προβλημα να συνδεθω στο ovi store.συνεχως λεει ¨δεν ειναι δυνατη η συνδεση¨ ενω τις πρωτες μερες ολα καλα.δεν εχω ¨παιξει¨ καθολου με το κινητο για να θεωρησω οτι εκανα καποια βλακεια.

Δευτερο προβλημα.βλεπω στα update την 013.016 αλλα δε ξεκιναει.ολες οι αλλες εγιναν κανονικα.να ανησυχησω;

καλως σας βρηκα..

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω για αρχη και ρωταω στη συνεχεια. Ν8 παραεισαγωγης(απο wind btw ) εχω προβλημα να συνδεθω στο ovi store.συνεχως λεει ¨δεν ειναι δυνατη η συνδεση¨ ενω τις πρωτες μερες ολα καλα.δεν εχω ¨παιξει¨ καθολου με το κινητο για να θεωρησω οτι εκανα καποια βλακεια.

Δευτερο προβλημα.βλεπω στα update την 013.016 αλλα δε ξεκιναει.ολες οι αλλες εγιναν κανονικα.να ανησυχησω;

καλως σας βρηκα..

 

με τι συνδεεσαι 3g η wifi?

τις αλλες τις εκανες πριν απο την 13? και πριν το προβλημα με το οβι?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω για αρχη και ρωταω στη συνεχεια. Ν8 παραεισαγωγης(απο wind btw ) εχω προβλημα να συνδεθω στο ovi store.συνεχως λεει ¨δεν ειναι δυνατη η συνδεση¨ ενω τις πρωτες μερες ολα καλα.δεν εχω ¨παιξει¨ καθολου με το κινητο για να θεωρησω οτι εκανα καποια βλακεια.

Δευτερο προβλημα.βλεπω στα update την 013.016 αλλα δε ξεκιναει.ολες οι αλλες εγιναν κανονικα.να ανησυχησω;

καλως σας βρηκα..

 

το οβι κολλαει καποιες μερες απο την υπερφορτωση οποτε δεν σημαινει τιποτα. την 013.016 για να δεις αν την εχεις πατα *#0000# και αν δεν την εχεις πατα επιλογες αναζητηση ενημερωσεων αποδοχη και θα στην εγκαταστησει.αν πας μεσω υπολογιστη θα χασεις τα ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

το οβι κολλαει καποιες μερες απο την υπερφορτωση οποτε δεν σημαινει τιποτα. την 013.016 για να δεις αν την εχεις πατα *#0000# και αν δεν την εχεις πατα επιλογες αναζητηση ενημερωσεων αποδοχη και θα στην εγκαταστησει.αν πας μεσω υπολογιστη θα χασεις τα ελληνικα

 

το θεμα ειναι οτι του την βγαζει την ενημερωση απλα δεν ξεκιναει... :confused:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι του την βγαζει την ενημερωση απλα δεν ξεκιναει... :confused:

 

η εφαρμογη αναβαθμισης κολλαει μερικες φορες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Παω να ανοιξω ενα ασφαλές website(https) και ενω παταω αποδοχη πιστοποιητικού ανοίγει κανονικά.

Επειδή το χρησιμοποιούσα συχνά, πάτησα μόνιμη αποδοχή(να μη με ρωτάει συνέχεια) και από τότε δεν ανοίγει..

Πως μπορώ να το διορθώσω; Είναι κάπου αποθηκευμένα τα πιστοποιητικά ώστε να το διαγράψω;

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Γραφω απο το κινητο οποτε αργω λιγο.και με τα δυο εχω δοκιμασει με το ιδιο αποτελεσμα.δεν ξεκιναει.τις υπολοιοπες τις εκανα μεσω 3g και wifi για δοκιμη πιο πολυ χωρις προβλημα.εχω την 011.012 τωρα.

Το οβι δε ξερω αν οντως ειναι θεμα φορτωσης γιατι δοκιμαζω 3 μερες τωρα.βεβαια μονο 3g.δεν εχει ο στρατος ασυρματο δυστυχος!

 

Μετα το*#0000# καταληγει σε λαθος διακομιστης η καπως ετσι.το ειχα δοκιμασει αλλα δε το εψαξα πολυ γιατι ειδα την επιλογη αναβαθμισς μετα που θεωρησα οτι ειναι το ιδιο.

Edited by whoamigr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Παω να ανοιξω ενα ασφαλές website(https) και ενω παταω αποδοχη πιστοποιητικού ανοίγει κανονικά.

Επειδή το χρησιμοποιούσα συχνά, πάτησα μόνιμη αποδοχή(να μη με ρωτάει συνέχεια) και από τότε δεν ανοίγει..

Πως μπορώ να το διορθώσω; Είναι κάπου αποθηκευμένα τα πιστοποιητικά ώστε να το διαγράψω;

 

Ρυθμίσεις, τηλέφωνο, Ρυθμίσεις ασφαλείας, Διαχείριση Πιστοποιητικών

Link to comment
Share on other sites

νομίζω μετά την αναβάθμηση δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση εφαρμογές, φτάνει στο σημείο που με ρωτάει που θέλω να κάνω εγκατάσταση την εφαρμοφη και μετά μου λέει "αδυναμία εγκατάστασης αρχείου" σε όλες τις εφαρμογες. απο τι μπορεί να συμβαίνει αυτό?

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω για αρχη και ρωταω στη συνεχεια. Ν8 παραεισαγωγης(απο wind btw ) εχω προβλημα να συνδεθω στο ovi store.συνεχως λεει ¨δεν ειναι δυνατη η συνδεση¨ ενω τις πρωτες μερες ολα καλα.δεν εχω ¨παιξει¨ καθολου με το κινητο για να θεωρησω οτι εκανα καποια βλακεια.

Δευτερο προβλημα.βλεπω στα update την 013.016 αλλα δε ξεκιναει.ολες οι αλλες εγιναν κανονικα.να ανησυχησω;

καλως σας βρηκα..

 

φιλε κατι παιζει εδω...και εγω με wind δεν μπορω να μπω με τιποτα στο ovi store...με wifi μπαινω κανονικα...

οπως επισης το προβλημα με τα mms σε μενα(wind) παραμενει και μετα το update...

:rolleyes::rolleyes:

 

παραεισαγωγης εχω και εγω...

 

νομίζω μετά την αναβάθμηση δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση εφαρμογές, φτάνει στο σημείο που με ρωτάει που θέλω να κάνω εγκατάσταση την εφαρμοφη και μετά μου λέει "αδυναμία εγκατάστασης αρχείου" σε όλες τις εφαρμογες. απο τι μπορεί να συμβαίνει αυτό?

σε μενα μπαινουν κανονικα....οτι και αν δοκιμασα....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορεί να φταίει? σίγουρα δε φταίει η αναβάθμιση, έχει συμβεί σε κάποιον κάτι παρόμοιο? υπέρχει κάποια λύση πέραν του format?

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορεί να φταίει? σίγουρα δε φταίει η αναβάθμιση, έχει συμβεί σε κάποιον κάτι παρόμοιο? υπέρχει κάποια λύση πέραν του format?

 

τις εχεις κανει sign ετσι......???

χαζη ερωτηση αλλα τετοια ωρα τετοια λογια....

Link to comment
Share on other sites

φιλε κατι παιζει εδω...και εγω με wind δεν μπορω να μπω με τιποτα στο ovi store...με wifi μπαινω κανονικα...

οπως επισης το προβλημα με τα mms σε μενα(wind) παραμενει και μετα το update...

:rolleyes::rolleyes:

 

παραεισαγωγης εχω και εγω...

 

 

σε μενα μπαινουν κανονικα....οτι και αν δοκιμασα....:confused:

 

Και γω είχα το ίδιο πρόβλημα με Wind.Άλλα επειδή έχω πακέτο που μου δίνει 600ΜΒ δωρεάν Internet τον μήνα και μετά από τηλέφωνο που έκανα στην Wind για να μου επιβεβαιώσει ότι στο πακέτο συμπεριλαμβάνεται και η πρόσβαση στο Internet μέσω wap, κάθε φορά που θέλω να μπω στο Ovi Store και δεν υπάρχει WiFi τριγύρω, μπαίνω από wap και δουλεύει μια χαρά.Δοκιμάστε το άλλα μόνο αν έχετε δωρεάν Internet κάποια ΜΒ γιατί αλλιώς κοστίζει περίπου στα 11-12 ευρώ το MB!

Είμαι και γω ένας Freemuser...
Link to comment
Share on other sites

Και γω είχα το ίδιο πρόβλημα με Wind.Άλλα επειδή έχω πακέτο που μου δίνει 600ΜΒ δωρεάν Internet τον μήνα και μετά από τηλέφωνο που έκανα στην Wind για να μου επιβεβαιώσει ότι στο πακέτο συμπεριλαμβάνεται και η πρόσβαση στο Internet μέσω wap, κάθε φορά που θέλω να μπω στο Ovi Store και δεν υπάρχει WiFi τριγύρω, μπαίνω από wap και δουλεύει μια χαρά.Δοκιμάστε το άλλα μόνο αν έχετε δωρεάν Internet κάποια ΜΒ γιατί αλλιώς κοστίζει περίπου στα 11-12 ευρώ το MB!

 

εγω εχω 420 απο wind....θα τους παρω τηλ και θα το δοκιμασω.....

με τα mms εχεις προβλημα.....?

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορεί να φταίει? σίγουρα δε φταίει η αναβάθμιση, έχει συμβεί σε κάποιον κάτι παρόμοιο? υπέρχει κάποια λύση πέραν του format?

To πρώτο που δοκιμάζεις σε τέτοιες περιπτώσεις είναι η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (ρυθμίσεις > τηλέφωνο > διαχείριση τηλεφώνου > εργοστασιακές ρυθμίσεις > επαναφορά).

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους !!!

Διαθέσιμη η 13.016 για το Ελληνικό Ασημί από το Nokia Ovi Suite και το Nokia Software Updater.

:D

Edited by antheod
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς να μου πει. Όταν πήρα το τηλ είχε πάνω την 3. 04 έκδοση από τους οβι χάρτες. Πέρασα την 3.06 αλλά για κάποιες λεπτομέρειες θέλω να περάσω την προηγούμενη την οποία δεν βρίσκω πουθενά. Την έχει κανείς από εσάς ?με Ηαrd rεsετ θα επανέλθει η όχι?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς να μου πει. Όταν πήρα το τηλ είχε πάνω την 3. 04 έκδοση από τους οβι χάρτες. Πέρασα την 3.06 αλλά για κάποιες λεπτομέρειες θέλω να περάσω την προηγούμενη την οποία δεν βρίσκω πουθενά. Την έχει κανείς από εσάς ?με Ηαrd rεsετ θα επανέλθει η όχι?

 

δες το πμ, αλλα καλο θα ηταν να εψαχνες και λιγο με google. ευκολο ειναι:)

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους !!!

Διαθέσιμη η 13.016 για το Ελληνικό Ασημί από το Nokia Ovi Suite και το Nokia Software Updater.

:D

 

Ευχαριστο αυτο φιλε! Αν και την εχω περασει ΟΤΑ λεω να την κανω reinstall μηπως λυθουν καποια προβληματακια που προεκυψαν. Ειναι σιγουρο οτι δε θα σβιστει τπτ αν κανω reinstall;

Edited by Rayden1
Το ξερω οτι εχω ρωτησει εκατο φορες το ιδιο πραγμα ακυρο λοιπον ξερω την απαντηση και συγνωμη!

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους !!!

Διαθέσιμη η 13.016 για το Ελληνικό Ασημί από το Nokia Ovi Suite και το Nokia Software Updater.

:D

 

Ισχύει και για τα Cosmote Branded;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα άλλαξα τη γλώσσα του τηλεφώνου απο ελληνικά σε αγγλικά και πλέον γίνοντε οι εγκαταστάσεις κανονικά.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστο αυτο φιλε! Αν και την εχω περασει ΟΤΑ λεω να την κανω reinstall μηπως λυθουν καποια προβληματακια που προεκυψαν. Ειναι σιγουρο οτι δε θα σβιστει τπτ αν κανω reinstall;

 

Εμένα δεν μου σβήστηκε τίποτα. Όλα έμειναν όπως τα ήταν.

Έμεινε και το QtExamples που δε βγαίνει με τίποτα.

Κράτα όμως ένα backup για σιγουριά.

 

 

Ισχύει και για τα Cosmote Branded;

 

Όχι δεν ισχύει για Cosmote ...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...