Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για σας έτσι ξαφνικά σήμερα έβαλα το κινητό να φόρτιση κλειστό και είδα διπλα από τις γραμμές πάνω δεξιά δεν βγάζει ποσοστό τις % έχει συμβεί σε κανέναν?

 

Όχι στην αρχή έδειχνε ποσοστό τώρα δεν δείχνει

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια οταν εχεις πολυ χαμηλη μπαταρια και εισαι σε εξοικονομηση ενεργειας δεν μπορεις να συνδεθει στο internet?καταφερνω να το συνδεσω στο wifi του γραφειου αλλα δεν κατεβαζει και δεν μπορει να μπει πουθενα

 

Σε μπαινει κανονικα. Μεχρι την τελευταια στιγμη.μεχρι να κλεισει απο μπαταρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβα να παω σε ΝΟΚΙΑ να ρωτησω για το προβλημα αλλα βλεπω οτι το εχουν και αλλοι...δυστυχως! Μακαρι να ειναι θεμα software αλλα δεν νομιζω γιατι εκανα ξανα εγκατασταση το firmware και δεν ειδα αλλαγη. Το κινητο το πηρα στις 7/12 απο κοσμοτε και ειναι με το δικο της product code.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβα να παω σε ΝΟΚΙΑ να ρωτησω για το προβλημα αλλα βλεπω οτι το εχουν και αλλοι...δυστυχως! Μακαρι να ειναι θεμα software αλλα δεν νομιζω γιατι εκανα ξανα εγκατασταση το firmware και δεν ειδα αλλαγη. Το κινητο το πηρα στις 7/12 απο κοσμοτε και ειναι με το δικο της product code.

 

Κάνε εγκατάσταση του firmware μέσω phoenix καλύτερα, και όχι από το ovi. Από το ovi δεν είμαι σίγουρος ότι το περνάει από την αρχή ή απλά φτιάχνει (εάν βρει) κανένα χαλασμένο αρχείο. Ψαξε στο google για το Phoenix Service Software 2010.24.008.43820

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σκευτομουν και εγω γιατι ειδα οτι δεν πειραξε τιποτα απο ρυθμισεις κτλ. Σαν να μην εκανε τιποτα. Αλλα σκευτομαι να το παω στη Νοκια να μου το περασει απο την αρχη για πιο σιγουρα και να δω τι μα@@@κια θα μου πουν για το προβλημα.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, πάντως είναι αστείο να περάσεις το firmware από το phoenix. Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα το ιδιαίτερο. Μέχρι και το firmware σου βρίσκει και το κατεβάζει από μόνο του.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! εχει κανα μισαωρο που πηρα στα χερια μου το Ν8! ειναι οπως το περιμενα! ΤΕΛΕΙΟ!

Η μονη απορια μου προς το παρων ειναι οτι η φωτογραφιες που βγαζει αν κ ειναι καλες ειναι θολες κ οχι φωτεινες ειδικα οταν χρησιμοποιεται το φλας!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μεγαλη προσοχη. εβαλα ενα θεμα που λεγετε blue_black s^3 by arauna καπως ετσι και μου μπλοκαρε το wlan. μολις το εβγαλα ολα ενταξει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πειτε λιγο εσεις που εχετε το προβλημα με το ακουστικο κατα τη διαρκεια των κλησεων, απο που το εχετε παρει; Τι product code εχει; Εχετε ακουσει τιποτα για αυτο το προβλημα σε forum του εξωτερικου;

 

Παιχνιδια και εφαρμογες αποκλειστικα για Symbian3 υπαρχουν;

 

Η αυτονομια ειναι καλυτερη απο του N82;

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κύριοι εγώ θα το "αποσύρω"...

 

Απαράδεκτο να μιλάω με το HF και ο άλλος να με ακούει με δυσκολία!!!

Χάλια η ακουστική του και η φωτογραφία του!!

Θα ξαναπάω στο "αργό" Ν82 αλλά θα έχω τηλέφωνο...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω πάντοτε με bt ακουστικό και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Ακούω και με ακούνε άψογα και μπορώ να απομακρύνομαι από την συσκευή χωρίς να χαλάει η αισθητά η ποιότητα του ήχου. Με το Ν900 και ακόμα περισσότερο με το 5800, όταν απομακρυνόμουν στις ίδιες αποστάσεις, έχανα εντελώς τον συνομιλητή μου.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κύριοι εγώ θα το "αποσύρω"...

 

Απαράδεκτο να μιλάω με το HF και ο άλλος να με ακούει με δυσκολία!!!

Χάλια η ακουστική του και η φωτογραφία του!!

Θα ξαναπάω στο "αργό" Ν82 αλλά θα έχω τηλέφωνο...

 

Για τη φωτογραφια δεν παιζει αυτο που λες. Να πεις οτι βγαζει ισαξιες φωτο σε καλυτερη αναλυση, να πω ok(που και παλι ειναι καλυτερος ο φακος του N8)! Προφανως κατι συμβαινει με το δικο σου τηλεφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Θα επανέλθω με τις φωτογραφίες....

Από Ν8,

Ν82 και θα βγάλω και με ένα τρίτο...

 

Όσω για τον ήχο που ακούει ο συνομιλητης απλά χάλια, και από ΒΤ και από ΗF!!!

Eίναι η δευτερη συσκευή (Ν8) που έχω και απλά μπορώ να το επιβεβαιώσω...

 

Δωστε μου μια ευκαιρία να τσεκάρω τα καλώδια...

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχ βασικά από την χαρά μου ξεχασα καν να πω χρώμα, και το θυμήθηκα στο λογιστήριο του μαγαζιου..Μαύρο πήρα...Ασημί ήθελα αλλά δεν το άλλαξα φοβήθηκα μην καθυστερήσει και το μαύρο εξάλλου μου αρέσει...

 

Άγγλος είναι ο Κωτσόβολος;

Dixons. Διάσημο στην Αγγλία για τις υψηλές τιμές του...

 

Θα επανέλθω με τις φωτογραφίες....

Από Ν8,

Ν82 και θα βγάλω και με ένα τρίτο...

 

Όσω για τον ήχο που ακούει ο συνομιλητης απλά χάλια, και από ΒΤ και από ΗF!!!

Eίναι η δευτερη συσκευή (Ν8) που έχω και απλά μπορώ να το επιβεβαιώσω...

 

Δωστε μου μια ευκαιρία να τσεκάρω τα καλώδια...

Θα βοηθούσε αν μας έλεγες τι είναι αυτό το HF που επαναλαμβάνεις συνεχώς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα στην ΝΟΚΙΑ και ο ανθρωπος εκει συμφωνησε μαζι μου αφου τον εβαλα να ακουσει 183425462 φορες τα χρηματα που εχω στο whats up ετσι ωστε να αναπαραγω τον ηχο που ακουγεται. Τελικα συμφωνησε μαζι μου και μου ειπε οτι το βλεπει το προβλημα για hardware και οχι λογισμικο. Οποτε το κινητο παει ταξιδακι αναψυχης!! 2 βδομαδες κινητο!! κλαψ κλαψ!
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Hands Free εννοεί μάλλον, το ενσύρματο.

Αν είναι έτσι, μήπως δεν είναι το τηλέφωνο που έχει πρόβλημα αλλά το handsfree; Η Nokia φημίζεται για την εξαιρετική ποιότητα κλήσης που έχουν όλα της τα τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

τι ηχος ειναι αυτος που λετε οτι ακουει ο συνομιλητης? να ρωτησω μηπως και σε μενα ακουει. Επισης οσοι εχετε προβλημα με το ηχο που ακουτε εσεις το εχετε και ακουγοντας απευθειας απο το κινητο?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οταν εχεις πολυ χαμηλη μπαταρια και εισαι σε εξοικονομηση ενεργειας δεν μπορεις να συνδεθει στο internet?καταφερνω να το συνδεσω στο wifi του γραφειου αλλα δεν κατεβαζει και δεν μπορει να μπει πουθενα

 

Αυτο πρεπει να ειναι bug γιατι βλεπω οτι το εχουν αναφερει και πολλοι αλλοι στο

http://discussions.europe.nokia.com/

 

Μηπως εχει παρατηρησει κανεις υψηλο θορυβο στις φωτογραφιες?!

Για καποιο λογο, οταν εχει περιορισμενο φωτισμο η οθονη ειναι γεματη θορυβο!!!

Edited by SubeRip

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πρεπει να ειναι bug γιατι βλεπω οτι το εχουν αναφερει και πολλοι αλλοι στο

http://discussions.europe.nokia.com/

 

Μηπως εχει παρατηρησει κανεις υψηλο θορυβο στις φωτογραφιες?!

Για καποιο λογο, οταν εχει περιορισμενο φωτισμο η οθονη ειναι γεματη θορυβο!!!

Λογικό δεν είναι; Σε όλες τις φωτογραφικές συμβαίνει αυτό, όταν μειώνεται το φως, αυξάνεται το ISO, οπότε μαζί του αυξάνεται και ο θόρυβος. Αν θέλεις να μειώσεις το θόρυβο, μπορείς να μειώσεις το ISO (στο N97, ρυθμίζεις τη «φωτοευαισθησία» σε «χαμηλή» ή «μεσαία», παρόμοια είναι φαντάζομαι και η ρύθμιση στο N8). Υπόψιν όμως, έτσι θα αυξήσεις τους χρόνους έκθεσης, επομένως και την πιθανότητα να είναι η φωτογραφία σου θολή. Θέλει σταθερότατο χέρι, ή ακόμη καλύτερα τρίποδο, όταν φωτογραφίζεις στο σκοτάδι με χαμηλό ISO.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι καινούριος στο site.Θα ή8ελα να μάθω την γνώμη σας για το εξής:

είδα το κινητό στη πατρα και όταν έκανα οποιαδήποτε ενέργεια(π.χ. να μπω στις εφαρμογές) σκοτεινιάζει για κάποιο χρονικό διάστημα η οθόνη μέχρι να μπει εκεί που θελω. έχει παρατηρήσει κάποιος κάτοχος κάτι αντίστοιχο?

Γεια σας!! και εγω καινουριος ειμαι….αν κ σας παρακολουθω!! μελλοντικoς νοκιανς N8… εγω φιλε μου το παρατηρησα αν και δεν το εχω ακομη, σε video..

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και γω σημερα απο το μαγαζι που δουλευω!και οπως ειχα πει στο συστημα του κωτσοβολου στον υπολογιστη κανουν πολλες φορες λαθος σε πολλα προιοντα για την προελευση!το κινητο ΔΕΝ ειναι made in china οποτε μπορειτε να το παρετε αφοβα!σε μαυρο βεβαια γιατι σε αλλα χρωματα δεν το βλεπω να το φερνουνε απ οτι ρωτησα!!απο αυριο θα πεσει λιωσιμο και τυχων προβληματα θα μπω να αναφερω!!ελπιζω ομως να μην συμβει τιποτα!και κατι ακυρο αλλα σχετικο ο αδερφος μου που δουλευει τεχνικος στον γερμανο μου λεει οτι στην πρωτη φορτιση,ας εχει φορτισει η μπαταρια,το αφηνεις για καμποσες ωρες στην φορτιση!καποιος σε προηγουμενο ποστ ειχε γραψει οτι μπορεις και να το βγαλεις αμεσως δεν θα εχει προβλημα,εχουνε αλλαξει οι μπαταριες!δεν λεω οτι ειναι λαθος αλλα θα ακολουθησω τα λογια του αδερφου μου ασχετα αν κανει λαθος!!αυτα..
Link to comment
Share on other sites

ο αδερφος μου που δουλευει τεχνικος στον γερμανο μου λεει οτι στην πρωτη φορτιση,ας εχει φορτισει η μπαταρια,το αφηνεις για καμποσες ωρες στην φορτιση!καποιος σε προηγουμενο ποστ ειχε γραψει οτι μπορεις και να το βγαλεις αμεσως δεν θα εχει προβλημα,εχουνε αλλαξει οι μπαταριες!δεν λεω οτι ειναι λαθος αλλα θα ακολουθησω τα λογια του αδερφου μου ασχετα αν κανει λαθος!!αυτα..

 

Δεν έχω κάτι να σχολιάσω, απλά το κάνω παράθεση ώστε να μπορώ να το βρίσκω εύκολα αν χρειαστεί σε μια συζήτηση να κάνω κάποια παραπομπή...

 

Καλορίζικο το κινητό φίλε και μην ανησυχείς ιδιαίτερα. Οι περισσότεροι εδώ μέσα λένε ότι το κινητό είναι απροβλημάτιστο κι έχουν θετικές εντυπώσεις. Να έχεις επίσης υπόψη σου ότι η συντριπτική πλειοψηφία εκεί έξω που δεν έχει κάποιο πρόβλημα με τη συσκευή, δε μπαίνει καν στο κόπο ν' ασχοληθεί και να γράψει στο myphone αφού δεν έχει κανένα λόγο να το κάνει! Οπότε δεν υπάρχει σοβαρός λόγος ανησυχίας, αν και καλό είναι να έχεις κατά νου κάποια πραγματάκια που έχουν τύχει στους άλλους ώστε να είσαι υποψιασμένος. ;) Πάντως γενικά μην αγχώνεσαι και πάλι καλορίζικο :)

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

μου λεει οτι στην πρωτη φορτιση,ας εχει φορτισει η μπαταρια,το αφηνεις για καμποσες ωρες στην φορτιση!

 

Αυτα ισχυαν την εποχη του 5110 αδερφε... ('90s δηλαδη)

 

 

Μηπως εχει παρατηρησει κανεις υψηλο θορυβο στις φωτογραφιες?!

Για καποιο λογο, οταν εχει περιορισμενο φωτισμο η οθονη ειναι γεματη θορυβο!!!

 

Ψηφιακη φωτογραφικη εχεις χρησιμοποιησει φανταζομαι.

Το ιδιο πραγμα ειναι. Χαμηλος φωτισμος, μεγαλυτερος θορυβος.

 

Και στα προηγουμενα κινητα σου, σε χαμηλο φωτισμο παλι θορυβο δεν ειχε?

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εζησα μια τρομακτικη εμπειρια... Ημουν φορτωμενος με κατι βιβλια κ κρατουσα και το τηλεφωνο στα χερια μου... Θελοντας, λοιπον, να ανοιξω την πορτα του σπιτιου μου κ προσπαθωντας να βγαλω τα κλειδια, μου φευγει το τηλεφωνο απ τα χερια στο κενο που υπαρχει αναμεσα στα σκαλοπατια κ πεφτει τρεις οροφους κατω. Παει λεω....

 

Κατεβαινω να το παρω πιστευοντας οτι θα βρω σπασμενα τα παντα...

Αποτελεσμα? Το βλεπω με την οθονη προς το πατωμα.. Το σηκωνω κ ψαχνω να βρω σημαδι... ΤΙΠΟΤΑ!

 

Φυσικα ειχε κλεισει... Οποτε κανω την αποπειρα να το ανοιξω και... ΑΝΟΙΓΕΙ!

 

Αφη, αποκριση, δονηση, ηχειο, οθονη κλπ δουλευουν οπως πριν...

Αυτο που δεν περιμενα με τιποτα ομως ειναι να ψαχνω για καμια ωρα μετα να βρω σημαδι απ την πτωση και να μην βρισκω....

Απιστευτη κατασκευη...

 

 

(Το λατρευω αυτο το ΝΟΚΙΑ!!!!:p:p:p)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...