Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βλέπω ότι και στο δικό μας φορουμ αρχισαμε τα περι ξαφνικου θανατου. ενταξει σε τοσα κομματια σιγουρα λιγα θα ειναι προβληματικα όπως σε ολες τι νεες συσκευες (παρατηρηστε οτι ολοι οσοι αντιμετωπιζουν το προβλημα ειναι απο ΑΣΙΑ-τυχιαο?ειναι πολυ μεγαλες αγορες και νεες εκει και ο ανταγωνισμος τεραστιος). εγω το εχω παρει απο τους πρωτους με ελληνικο product code πριν 15 μερες απο vodafone και δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα. οντως μετα από 4 φορτισεις που εχω κανει η μπαταρια αρχιζει και δεν μασαει οντως μετα απο ενα καρο παιχνιδια και εφαρμογες που εχω εγκαταστησει το τηλεφωνο ειναι ακομα πολυ γρηγορο και με αμεση αποκριση. το μονο που με δυσκολευει λογω αθηνας φανταζομαι ειναι να βρω ελευθερη συχνοτητα για τον FM transmitter. κανα 2 φορες μου εχει κανει επανεκκινηση οταν πηγα να περασω μαιμου παιχνιδια και αυτο ηταν. ολα τα αρχικα χαρακτηριστικα του απιστευτα-αμεση συνδεσιμοτητα κλπ- χωρις κανενα προβλημα. οσο γιαυτο που λετε εδω μεσα οτι μολις το παρετε σκιστε το εγω διαφωνω. δεν χρειαζεται να φτασεις ενα μηχανημα στο ορια του για να δεις αν ειναι καλο!!! να το πας εκει που θα το χρησιμοποιεις να δεις αν αντεχει την καταπονηση που εσυ θα του δινεις. αν το τηλεφωνο εχει λαθος συνδεσμολογια η ειναι ελλατωματικο τοτε θα το βγαλει απο μονο του και θα το αντικαταστησουν γιατι αυτη ειναι η οδηγια προς ολους στα σημεια πωλησης. τωρα αν πεσετε σε λιγουρηδες καταστηματαρχες που θελουν να κανουν αλχημειες με το τηλεφωνο για το οποιο εχετε δωσει μισο μισθο τοτε καντε φασαρια και μη μασησετε πουθενα. για το φορπυν της νοκια σας εχω πει την αποψη μου οτι οι τυποι που γραφουν ειναι υπαλληλοι αλλων εταιριων που δημιουργουν εντυπωσεις για να ασταματησουν την πολυ καλη ανταποκριση που εχει ηδη στην αγορα το ν8. Edited by katsaplian
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα σας. Σκέφτομαι κι εγώ να αγοράσω το Ν8 (σε dark grey), αλλά αυτά που άρχισα να διαβάζω περί ξαφνικού θανάτου, ακόμα και σε συσκευές που έχουν έρθει Ελλάδα μεέχουν βάλει σε μεγάλες σκέψεις. Σε πολλά φόρουμς του εξωτερικού έχω διαβάσει ότι όλα τα κινητά των πρώτων παρτίδων έχουν επηρρεαστεί και όχι μόνο μερικά όπως είχε αναφέρει ο αντιπρόεδρος της NOKIA. Βέβαια το πρόβλημα φάνηκε περισσότερο στην Ασία λόγω υψηλότερης θερμοκρασίας και υγρασίας. Και ρωτώ τώρα εγώ. Έστω το κινητό περνάει το DOA και συνεχίζει να δουλεύει κανονικά. Έρχεται όμως το καλοκαιράκι μας με τις ωραίες του θερμοκρασίες και μένουμε με ένα τούβλο στο χέρι. Τι μπορούμε να κάνουμε; Service και κανένα μήνα χωρίς κινητό (μέσα στις διακοπές που σίγουρα θα το λιώναμε);
A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

20 ανοιχτές εφαρμογές έτσι να το ζορίσω...αλλά τίποτα(και Μουσική,Χαρτες,Καμερα δηλαδή εφαρμογές που τραβάγανε την RAM απ΄τα μαλλιά)...μια χαρά πάει.:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα να ρωτήσω παιδιά μέσο του nokia ovi suite θέλω να κάνω τις ενημέρωσης μου βγάζει 4. 3 παιχνίδια και τους χάρτες και γράφει δεξιά instal αλλα δεν θέλω να τις κάνω όλες θέλω μονο τους χάρτες τα παιχνίδια όχι γίνετε η μου τις περνα όλες?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα απο Wind και καποιο ιδιαιτερο προβλημα δεν εχω προσεξει

 

το μονο ισως που λιγο με αγχωνει ειναι το εξης:οταν ειχα παει σ ενα καταστημα Νοκια κ ο υπαλληλος μου εκανε επιδειξη το δικο του,μου εβαλε μια ταινια κ προσπαθησε να την παει κατευθειαν στη μεση.Η ροη της εικονας δε κολλησε καθολου

Δοκιμασα στο δικο μου ενα απο τα βιντεος που εχει το κινητο ,το Tron Legacy,προσπαθησα να κανω το ιδιο κ εχει μια κλασματικη καθυστερηση μπορω να πω.

Θα μου πει καποιος ''ρε μεγαλε παρε υπολογιστη αν ειναι'':O αλλα ρωταω επειδη απλα ειδα μια μικρη διαφορα με την αλλη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα να ρωτήσω παιδιά μέσο του nokia ovi suite θέλω να κάνω τις ενημέρωσης μου βγάζει 4. 3 παιχνίδια και τους χάρτες και γράφει δεξιά instal αλλα δεν θέλω να τις κάνω όλες θέλω μονο τους χάρτες τα παιχνίδια όχι γίνετε η μου τις περνα όλες?

 

Θα αφήσεις τσεκαρισμένο δεξιά στο instal μόνο τους χάρτες. Όχι τα παιχνίδια.

Έτσι θα σου περάσει μόνο τους χάρτες.

;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ επειδή την είχα πατήσει με το Ν97 όταν πρωτοβγήκε,κάποτε στην αρχή του thread Ν8 όταν το πρωτογράψανε εδω μέσα,είπα πώς δεν θα το αγοράσω αν δεν περάσει καιρός.Και ο λόγος είναι αυτός που τόσοι λέτε εδω μέσα.Πιθανόν προβλήματα κ.τ.λ. Οπότε θα περιμένω σίγουρα ενα 3μηνό που και πάλι λίγο θεωρώ ότι είναι και μετά θα το σκεφτώ αν όλα στρώσουν.Είναι κρίμα πάντως γιατί τόσα χρόνια επιλέγουμε πολλοί από εμάς Nokia και ελπίζουμε σε καινούργιες συσκευές να μην υπάρχουν αυτά.Πρέπει κάποια στιγμή η Νοkia να το πάρει πιο υπεύθυνα αυτό το θέμα και να μας "ανταμοίψει".Υπομονή σε όσους το έχουν αγοράσει και έχουν προβλήματα.Καλή τύχη και απαιτήστε αντικατάσταση όσο είναι νωρίς γιατι χρήματα δίνουμε

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδευουμε παντως την εταιρια Νοκια... με τους μπακαληδες εδω στα Νοκια shops (original και μη).

 

Ακομα θυμαμαι που τους ειχα στειλει την μπαταρια μου πισω στη Φινλαδια και μεσα σε 10 μερες μου εστειλαν μια ολοκαινουργια (υπηρχε θεμα τοτε το 2006 με ελαττωματικές bl-5c)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θα αφήσεις τσεκαρισμένο δεξιά στο instal μόνο τους χάρτες. Όχι τα παιχνίδια.

Έτσι θα σου περάσει μόνο τους χάρτες.

;)

 

Μα φιλε μου όταν πάω εκεί δεν μου έχει κουτάκια να ξετσεκαρο απλά μου κει τι ενημέρωσης έχει και μου γραφει instal μονο στα δεξιά έχω το ovi suite 2.2

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι το έχετε πάρει ασημί από που το πήρατε?

Και ακόμη, η μοναδική διαφορά των branded είναι στις αναβαθμίσεις λογισμικού?

 

εγω απο Wind Συκιες Θεσσαλονικη.

 

Προσπαθησα να παιξω καποιες ταινιες απο το στικακι.

 

α)You.Will.Meet.a.Tall.Dark.Stranger.DVDRip.2010.Xvid.AC3- 700ΜΒ

β)Love.Stories.Last.Only.90.Minutes.Brazilian.DVDRip.AC3- 700ΜΒ

αυτες τις παιζει κανονικα αν κ οταν προσπαθησα σε καποια φαση να ''τρεξω'' την ταινια,κολλησε κ μετα δε μπορουσα να δω οποιοδηποτε βιντεο παρα μονο ακουγα τον ηχο:O.Δε ξερω γιατι.Εκανα μια επανεκκινηση το κινητο κ μετα οκ.

 

γ)Up.2009.720p.REPACK.BRRip.XviD.AC3- 2.15GB

δ)The.Twilight.Saga.Eclipse.2010.480p.BRRip.XviD.AC3 - 2.15GB

αυτες τις δυο δε μπορεσε να τις τρεξει κ μου βγαζει ''σφαλμα συστηματος''

εχει να κανει με το BRRip?

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει ότι μπορεί να παίξει ταινία μέχρι 2gb. Edited by stendor
Αφαίρεση παράθεσης
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει ότι μπορεί να παίξει ταινία μέχρι 2gb.

 

Νομιζω ετσι ειναι.

 

Λογω του τυπου αρχειων fat32 που υποστηριζει. Οπως και ολα τα κινητα νομιζω

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

...

Δηλαδή σε κάθε περίπτωση που ο πελάτης σου απαιτήσει άμεση αντικατάσταση με άλλη συσκευή ίδια με αυτή που έχει αγοράσει, τη δικαιούται ή πρέπει να πληρεί κάποιες προυποθέσεις σύμφωνα με τα δικά σου "κριτήρια" για να δεχτείς εσύ να γίνει η χρήση του DOA;

 

To θέμα είναι πιο περίπλοκο από ότι φαίνεται. Σαν υπάλληλος μπορεί να δεχτώ να το κάνω DOA, το πρόβλημα όμως είναι ότι την συσκευή την στέλνω πίσω στον προμηθευτή όπου και αυτοί κάνουν έλεγχο. Αν αυτοί δεν το δεχτούν σαν DOA, τότε την... κάτσαμε! Επομένως είμαστε πιο αρνητικοί σε τέτοιες κινήσεις γνωρίζοντας ότι θα φάμε άκυρο από τους προμηθευτές. Προτείνουμε την ολοκλήρωση των 4-5 κύκλων φόρτισης για την μέγιστη απόδοση (σε θέματα αυτονομίας) ή τον περαιτέρω έλεγχό τους από το service. Οφείλω να πω πως δεν είναι λίγες οι φορές που στέλνουμε συσκευές με παρόμοια προβλήματα στο service, και έχουν γίνει από εκεί DOA.

 

Στο θέμα του Ν8 τώρα,

Ζηλεύω τους τυχερούς που το έχουν αγοράσει, καθώς η επιδότηση αργεί και δεν θέλω να το πάρω full price. Έτσι όπως πέφτουν οι τιμές... λέω να περιμένω λίγο ακόμα... μπας και δούμε και κανα λαχανί από κοντά!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να παιξω καποιες ταινιες απο το στικακι.

 

α)You.Will.Meet.a.Tall.Dark.Stranger.DVDRip.2010.Xvid.AC3- 700ΜΒ

β)Love.Stories.Last.Only.90.Minutes.Brazilian.DVDRip.AC3- 700ΜΒ

αυτες τις παιζει κανονικα αν κ οταν προσπαθησα σε καποια φαση να ''τρεξω'' την ταινια,κολλησε κ μετα δε μπορουσα να δω οποιοδηποτε βιντεο παρα μονο ακουγα τον ηχο:O.Δε ξερω γιατι.Εκανα μια επανεκκινηση το κινητο κ μετα οκ.

 

γ)Up.2009.720p.REPACK.BRRip.XviD.AC3- 2.15GB

δ)The.Twilight.Saga.Eclipse.2010.480p.BRRip.XviD.AC3 - 2.15GB

αυτες τις δυο δε μπορεσε να τις τρεξει κ μου βγαζει ''σφαλμα συστηματος''

εχει να κανει με το BRRip?

Δε νομίζω ότι έχει να κάνει με την ποιότητα του Ν8 το αν μπορεί να παίξει το κάθε πειρατικό αρχείο που κατεβάζει ο καθένας από το ίντερνετ. Δεν είναι αυτός ο ρόλος του κινητού. Ήδη το Ν8 κάνει πολλά παραπάνω από το αναμενόμενο. Εδώ ένα απλό βιντεάκι κατεβάζουμε στο pc (όχι 2,5GB!) και ψάχνουμε 2-3 media players μέχρι να το τρέξουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει αυτό που είχε πει κάποιος παλιότερα αν θυμάμαι καλά ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις το DOA μέχρι 7 ημέρες από την αγορά χωρίς περιορισμό στο χρόνο ομιλίας, τότε τα πράγματα είναι πάρα πολύ απλά... σου δίνουν επιτόπου μια άλλη συσκευή και έφυγες... ούτε περίμενε για σερβις, ούτε λοιπές ιστορίες...

 

 

Αλλά είχα κάνει μια ερώτηση παλιότερα και θα ήθελα να την επαναλάβω. Μπορεί κάποιος να μας ενημερώσει ΥΠΕΥΘΥΝΑ ποιες είναι οι προϋποθέσεις για να χρησιμοποιήσει κάποιος το DOA; Με τη λέξη "ΥΠΕΥΘΥΝΑ" εννοώ καλό είναι να στείλει ένα email ή να επικοινωνήσει έστω τηλεφωνικά με τη Νόκια Ελλάδας (http://www.nokia.gr/support/contact-us) και να μας αναδημοσιεύσει εδώ την πηγή της πληροφόρησής του.

 

Όσον αφορά το DOA, για τη ΝΟΚΙΑ (η κάθε εταιρεία βάζει τους δικούς της όρους) είναι 7 ημερολογιακές ημέρες από την ημερομηνία αγοράς συμπεριλαμβανομένης και αυτής άσχετα με το χρόνο ομιλίας ή λειτουργίας του τηλεφώνου.

Άρα, αν το τηλέφωνο αγοράστηκε την 1η Δεκεμβρίου, έχει το δικαίωμα άμεσης αντικατάστασης μέχρι και την 7 Δεκεμβρίου.

 

Το λέω με σιγουριά καθώς αυτό ίσχυσε στην περίπτωσή μου.

 

edit: Τα παραπάνω, μου τα επιβεβαίωσε η ARVATO (το επίσημο service της ΝΟΚΙΑ στην Ελλάδα) καθώς και το τμήμα εταιρικών πελατών της VODAFONE. Εννοείται ότι η αντικατάσταση γίνεται ΜΟΝΟ στο κατάστημα που αγοράστηκε η συσκευή.

 

Νίκος

Edited by Nikos988
Link to comment
Share on other sites

ειχα παρει ενα πριν μερικες κ ειχε προβλημα κ σημερα ,πηγα κ μου δωσανε ενα καινουριο σφραγισμενο το ανοιγω τωρα βαζω την καρτα μνημης με τα τραγουδια που ειχα στο αλλο κ δεν εκανε καν αναζητηση περασε 2500 τραγουδια σε 1 δευτερολεπτο ,λετε να κανανε επισκευη το παλιο κ να μου τοδςσανε παλι για καινουριο?
Link to comment
Share on other sites

Σε πιο παλιό ποστ, είχα αναφέρει ότι έχω πρόβλημα με τη σύνδεση σε γνωστό WLAN καθώς το κινητό συνδεόταν από μόνο του παρόλες τις ρυθμίσεις που είχα βάλει για να μην συνδέεται. Μόνος τρόπος ήταν η διαγραφή του σημείου πρόσβασης.

Το πρόβλημα το είχα αναφέρει και στην ARVATO και ο τεχνικός τους με πήρε τηλέφωνο ο ίδιος για να μιλήσουμε.

Αφού του εξήγησα το πρόβλημα, του ανέφερα ότι το τηλέφωνο έχει δοθεί πίσω στο κατάστημα για αντικατάσταση και μου ζήτησε να επικοινωνήσω μαζί του στην περίπτωση που έχω το ίδιο πρόβλημα και με τη νέα συσκευή.

Χτες το πρωί, παρέλαβα τη νέα συσκευή και χωρίς να βάλω μέσα την sim card, έκανα όλες τις ρυθμίσεις και δούλεψα το τηλέφωνο σε mode εκτός σύνδεσης.

Όλα λειτούργησαν τέλεια!!! Συνδεόταν στο WLAN μόνο όταν άνοιγα κάποια εφαρμογή που το απαιτούσε και αποσυνδεόταν αμέσως μόλις την έκλεινα.

Το βράδυ, του έβαλα την sim και το έκλεισα.

Σήμερα το πρωί, ερχόμενος στο γραφείο...τσουπ...συνδέθηκε μόνο του!!! Τρελάθηκα!!! Το πήρα και πήγα κατευθείαν στην ARVATO όπου και βρήκα τον τεχνικό. Του έδειξα τι έκανε το τηλέφωνο και αμέσως έφερε αυτό που είχαν στην εταιρεία. Δοκίμασε στο δικό τους και είδε ότι κάνει το ίδιο!!!! Ελέγξαμε όλες τις ρυθμίσεις και αποτέλεσμα δε βγάλαμε! Τελικά, είπε ότι θα κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο δικό τους και θα δει αν συνεχίζει να το κάνει (σκοπός είναι να δει μήπως μας έχει διαφύγει κάποια ρύθμιση).

Ερχόμενος στο γραφείο μου, έκανα το εξής τεστ: μιας και το μόνο που είχε αλλάξει από χτες μέχρι σήμερα ήταν η είσοδος της sim, ενεργοποίησα το προφίλ "εκτός σύνδεσης". Το τηλέφωνο δούλευε πλέον χωρίς πρόβλημα!!! Συνδεόταν μόνο όταν το ζητούσα και όχι συνέχεια!!! Γυρνώντας σε προφίλ "γενικό"πάθενε ξανά κοκομπλόκο!!!

Το δοκίμασα αρκετές φορές και έκανε πάντα το ίδιο!

Τώρα, περιμένω να με πάρει τηλ. ο τεχνικός για να του δώσω τα νέα δεδομένα!!!

 

Αν έχει κανείς καμιά ιδέα, παρακαλώ να την πει μπας και βγάλουμε άκρη!

 

Ευχαριστώ,

 

 

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Σε πιο παλιό ποστ, είχα αναφέρει ότι έχω πρόβλημα με τη σύνδεση σε γνωστό WLAN καθώς το κινητό συνδεόταν από μόνο του παρόλες τις ρυθμίσεις που είχα βάλει για να μην συνδέεται. Μόνος τρόπος ήταν η διαγραφή του σημείου πρόσβασης.

Το πρόβλημα το είχα αναφέρει και στην ARVATO και ο τεχνικός τους με πήρε τηλέφωνο ο ίδιος για να μιλήσουμε.

Αφού του εξήγησα το πρόβλημα, του ανέφερα ότι το τηλέφωνο έχει δοθεί πίσω στο κατάστημα για αντικατάσταση και μου ζήτησε να επικοινωνήσω μαζί του στην περίπτωση που έχω το ίδιο πρόβλημα και με τη νέα συσκευή.

Χτες το πρωί, παρέλαβα τη νέα συσκευή και χωρίς να βάλω μέσα την sim card, έκανα όλες τις ρυθμίσεις και δούλεψα το τηλέφωνο σε mode εκτός σύνδεσης.

Όλα λειτούργησαν τέλεια!!! Συνδεόταν στο WLAN μόνο όταν άνοιγα κάποια εφαρμογή που το απαιτούσε και αποσυνδεόταν αμέσως μόλις την έκλεινα.

Το βράδυ, του έβαλα την sim και το έκλεισα.

Σήμερα το πρωί, ερχόμενος στο γραφείο...τσουπ...συνδέθηκε μόνο του!!! Τρελάθηκα!!! Το πήρα και πήγα κατευθείαν στην ARVATO όπου και βρήκα τον τεχνικό. Του έδειξα τι έκανε το τηλέφωνο και αμέσως έφερε αυτό που είχαν στην εταιρεία. Δοκίμασε στο δικό τους και είδε ότι κάνει το ίδιο!!!! Ελέγξαμε όλες τις ρυθμίσεις και αποτέλεσμα δε βγάλαμε! Τελικά, είπε ότι θα κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο δικό τους και θα δει αν συνεχίζει να το κάνει (σκοπός είναι να δει μήπως μας έχει διαφύγει κάποια ρύθμιση).

Ερχόμενος στο γραφείο μου, έκανα το εξής τεστ: μιας και το μόνο που είχε αλλάξει από χτες μέχρι σήμερα ήταν η είσοδος της sim, ενεργοποίησα το προφίλ "εκτός σύνδεσης". Το τηλέφωνο δούλευε πλέον χωρίς πρόβλημα!!! Συνδεόταν μόνο όταν το ζητούσα και όχι συνέχεια!!! Γυρνώντας σε προφίλ "γενικό"πάθενε ξανά κοκομπλόκο!!!

Το δοκίμασα αρκετές φορές και έκανε πάντα το ίδιο!

Τώρα, περιμένω να με πάρει τηλ. ο τεχνικός για να του δώσω τα νέα δεδομένα!!!

 

Αν έχει κανείς καμιά ιδέα, παρακαλώ να την πει μπας και βγάλουμε άκρη!

 

Ευχαριστώ,

 

 

Νίκος

Τα ίδια και τα ίδια συνέχεια. Τα 'χουμε πει, αν υπάρχουν widgets που χρειάζονται σύνδεση και κυρίως αν έχεις ορίσει την ανάκτηση email στο «συντομότερο», τότε θα συνδέεται συνεχώς. Στο προφίλ «εκτός σύνδεσης» είναι λογικό να μην συνδέεται πουθενά, αυτό είναι το νόημα του προφίλ.

Link to comment
Share on other sites

Σε πιο παλιό ποστ, είχα αναφέρει ότι έχω πρόβλημα με τη σύνδεση σε γνωστό WLAN καθώς το κινητό συνδεόταν από μόνο του παρόλες τις ρυθμίσεις που είχα βάλει για να μην συνδέεται. Μόνος τρόπος ήταν η διαγραφή του σημείου πρόσβασης.

Το πρόβλημα το είχα αναφέρει και στην ARVATO και ο τεχνικός τους με πήρε τηλέφωνο ο ίδιος για να μιλήσουμε.

Αφού του εξήγησα το πρόβλημα, του ανέφερα ότι το τηλέφωνο έχει δοθεί πίσω στο κατάστημα για αντικατάσταση και μου ζήτησε να επικοινωνήσω μαζί του στην περίπτωση που έχω το ίδιο πρόβλημα και με τη νέα συσκευή.

Χτες το πρωί, παρέλαβα τη νέα συσκευή και χωρίς να βάλω μέσα την sim card, έκανα όλες τις ρυθμίσεις και δούλεψα το τηλέφωνο σε mode εκτός σύνδεσης.

Όλα λειτούργησαν τέλεια!!! Συνδεόταν στο WLAN μόνο όταν άνοιγα κάποια εφαρμογή που το απαιτούσε και αποσυνδεόταν αμέσως μόλις την έκλεινα.

Το βράδυ, του έβαλα την sim και το έκλεισα.

Σήμερα το πρωί, ερχόμενος στο γραφείο...τσουπ...συνδέθηκε μόνο του!!! Τρελάθηκα!!! Το πήρα και πήγα κατευθείαν στην ARVATO όπου και βρήκα τον τεχνικό. Του έδειξα τι έκανε το τηλέφωνο και αμέσως έφερε αυτό που είχαν στην εταιρεία. Δοκίμασε στο δικό τους και είδε ότι κάνει το ίδιο!!!! Ελέγξαμε όλες τις ρυθμίσεις και αποτέλεσμα δε βγάλαμε! Τελικά, είπε ότι θα κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο δικό τους και θα δει αν συνεχίζει να το κάνει (σκοπός είναι να δει μήπως μας έχει διαφύγει κάποια ρύθμιση).

Ερχόμενος στο γραφείο μου, έκανα το εξής τεστ: μιας και το μόνο που είχε αλλάξει από χτες μέχρι σήμερα ήταν η είσοδος της sim, ενεργοποίησα το προφίλ "εκτός σύνδεσης". Το τηλέφωνο δούλευε πλέον χωρίς πρόβλημα!!! Συνδεόταν μόνο όταν το ζητούσα και όχι συνέχεια!!! Γυρνώντας σε προφίλ "γενικό"πάθενε ξανά κοκομπλόκο!!!

Το δοκίμασα αρκετές φορές και έκανε πάντα το ίδιο!

Τώρα, περιμένω να με πάρει τηλ. ο τεχνικός για να του δώσω τα νέα δεδομένα!!!

 

Αν έχει κανείς καμιά ιδέα, παρακαλώ να την πει μπας και βγάλουμε άκρη!

 

Ευχαριστώ,

 

 

Νίκος

 

ΑΝ ΕΧΕΙς ΟΡΙΣΕΙ γραμματοκιβωτιο στο email δες τον συγχρονισμο καθε ποτε τον εχεις βαλει. αν το ειναι μονιμος μολις σου βρισκει το οικειο δικτυο συνδεετε. αλλαξε τη ρυθμιση και ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και τα ίδια συνέχεια. Τα 'χουμε πει, αν υπάρχουν widgets που χρειάζονται σύνδεση και κυρίως αν έχεις ορίσει την ανάκτηση email στο «συντομότερο», τότε θα συνδέεται συνεχώς. Στο προφίλ «εκτός σύνδεσης» είναι λογικό να μην συνδέεται πουθενά, αυτό είναι το νόημα του προφίλ.

 

Τα widgets είναι ΟΛΑ εκτός σύνδεσης!!!!

ΔΕΝ έχω ορίσει καν γραμματοκιβώτιο!!!!

Όσο για το προφίλ "εκτός σύνδεσης" την ώρα που το ενεργοποιείς, σε ρωτάει αν θες να συνδέεται στο WLAN!!! Εγώ έβαλα "ναι" και συνδεόμουν και αποσυνδεόμουν κανονικά!

Όπως έγραψα και στο προηγούμενο ποστ μου, ΕΛΕΓΞΑΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ με τον τεχνικό και είπε και ο ίδιος ότι "κάτι πάει στραβά".

 

Αν πιστεύεις ότι δεν υπάρχει θέμα και ότι απλά δεν ξέρω να χρησιμοποιώ το τηλέφωνο...τότε λυπάμαι!

Ίσως κακώς έγραψα εδώ μιας και άλλη μία φορά που είχα θέμα με το Ν97, πάλι εσύ είχες βγει με άσχημο και ειρωνικότατο ύφος και είχες απαντήσει.

 

Μιας και δεν υπάρχει λοιπόν θέμα, δεν υπάρχει και λόγος να αναφέρω την εξέλιξη που θα έχει το "υποτιθέμενο" κατ' εμέ πρόβλημα!

 

edit: Παραθέτω εδώ το αρχικό μου ποστ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3404687#post3404687

 

Νίκος

Edited by Nikos988
Link to comment
Share on other sites

ειχα παρει ενα πριν μερικες κ ειχε προβλημα κ σημερα ,πηγα κ μου δωσανε ενα καινουριο σφραγισμενο το ανοιγω τωρα βαζω την καρτα μνημης με τα τραγουδια που ειχα στο αλλο κ δεν εκανε καν αναζητηση περασε 2500 τραγουδια σε 1 δευτερολεπτο ,λετε να κανανε επισκευη το παλιο κ να μου τοδςσανε παλι για καινουριο?

 

δεν ειναι απιθανο:(:mad::(

εκτος και αν τα playlist αποθηκευονται στην μνημη που βρισκονται τα files

μιας και ακομα δεν εχω ασχοληθει με το που αποθηκευει τι το symbian 3 δεν μπορω να δωσω καταφατικη απαντηση

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Τα widgets είναι ΟΛΑ εκτός σύνδεσης!!!!

ΔΕΝ έχω ορίσει καν γραμματοκιβώτιο!!!!

Όσο για το προφίλ "εκτός σύνδεσης" την ώρα που το ενεργοποιείς, σε ρωτάει αν θες να συνδέεται στο WLAN!!! Εγώ έβαλα "ναι" και συνδεόμουν και αποσυνδεόμουν κανονικά!

Όπως έγραψα και στο προηγούμενο ποστ μου, ΕΛΕΓΞΑΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ με τον τεχνικό και είπε και ο ίδιος ότι "κάτι πάει στραβά".

 

Αν πιστεύεις ότι δεν υπάρχει θέμα και ότι απλά δεν ξέρω να χρησιμοποιώ το τηλέφωνο...τότε λυπάμαι!

Ίσως κακώς έγραψα εδώ μιας και άλλη μία φορά που είχα θέμα με το Ν97, πάλι εσύ είχες βγει με άσχημο και ειρωνικότατο ύφος και είχες απαντήσει.

 

Μιας και δεν υπάρχει λοιπόν θέμα, δεν υπάρχει και λόγος να αναφέρω την εξέλιξη που θα έχει το "υποτιθέμενο" κατ' εμέ πρόβλημα!

 

edit: Παραθέτω εδώ το αρχικό μου ποστ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3404687#post3404687

 

Νίκος

Δες αν υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή που συνδέεται συνέχεια. Δεν έχω σκοπό να σε ειρωνευτώ ή να σε προσβάλλω, απλά γίνονται συνέχεια οι ίδιες ερωτήσεις. Αν σε προσέβαλα, συγγνώμη, άλλη φορά δεν θα απαντήσω σε ερώτησή σου.

Link to comment
Share on other sites

εχω κ εγω ακριβως το ιδιο προβλημα, αλλα διαβασα οτι ειναι μια ιδιαιτεροτητα του συμβιαν 3 μιας κ συνδεεται μονο του σε γνωστο δυκτιο wi-fi ωστε να ειναι πιο γριγορο σε περιπτωση που θες να το χρεισιμοποιησεις αμεσα, δεν ηξερα οτι μπορει αυτο να ειναι προβλημα ..κ οτι θα επρεπε οταν επιλεγεις να αποσυνδεθει να αποσυνδεεται ,αν οντος τελικα ειναι προβλημα κ υπαρχει λυση παρακαλω ενημερωσε με ευχαριστω.Κ η δικια μου συσκευη ειναι 5 ημερων.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...