Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα πάλι τώρα τελευταία μου βγάζει το μήνυμα δεν υπάρχει επαρκής αποθηκευτικός χώρος ξαναδοκιμαστε μετά..

Και νόμιζα ότι μόνο εγώ έχω πρόβλημα.

Sent from my note

 

Παιδιά και εμένα από τότε που έχω περάσει σε rooted Galaxy SII την ICS 4.0.4 μου βγάζει σε διάφορες εφαρμογές και updates το μήνυμα:

 

"Δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση της εφαρμογής στην προεπιλεγμένη θέση εγκατάστασης"!

 

Θα το σπάσω λέμε έχω ξαναπεράσει το λειτουργικό 1-2 φορές μέσα στην εβδομάδα...

...Sign of Living Fast
Link to comment
Share on other sites

Επειδή συχαίνομαι τις τράπεζες, όπως και εσείς άλλωστε..

Πως μπορώ να αγοράσω εφαρμογή από play.google.com χωρίς paypal και τραπεζικούς λογαριασμούς;

Από όσο ξέρω ακόμη δεν υποστηρίζεται η Paysafecard...

Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω την χρέωση στον παροχέα κινητής τηλεφωνίας, είτε αφορά καρτο-κινητό ή σύνδεση;

Αναφορικά έχω κοσμοτέ απεριόριστα..

Resources based economy supporter

kutt.it/nomoney

History: Ericsson T10s,Nokia-3510i,Motorola-V525,SE-W700i,SE-W705, Huawei Ideos X5,LG p936, fairphone, Lenovo k3 note, Huawei P9 lite vns-l21, oneplus5t Τρέχουσα συσκευή: oneplus6t

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς λογαριασμό, μπορείς να πάρεις prepaid απο την Κύπρου και να κανείς τη δουλειά σου μέσω ΑΤΜ.
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει android εδω και 3 μερες και επειδη δεν γνωριζω, οταν κατεβαζω μια εφαρμογη μου βγαζει την παρακατω εικονα και μου λεει κατι για αδειες κατλ!Ολα αυτα δηλαδη εχει το δικαιωμα η εκαστοτε εφαρμογη να μπαινει στα μηνυματα μου και οπου θελει και να αποθηκευει στοιχεια?Ειναι σωστο αυτο,γιατι παρατηρω οτι υπαρχει σε καθε εφαρμογη!

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=27774&stc=1&d=1351264611

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει android εδω και 3 μερες και επειδη δεν γνωριζω, οταν κατεβαζω μια εφαρμογη μου βγαζει την παρακατω εικονα και μου λεει κατι για αδειες κατλ!Ολα αυτα δηλαδη εχει το δικαιωμα η εκαστοτε εφαρμογη να μπαινει στα μηνυματα μου και οπου θελει και να αποθηκευει στοιχεια?Ειναι σωστο αυτο,γιατι παρατηρω οτι υπαρχει σε καθε εφαρμογη!

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=27774&stc=1&d=1351264611

 

Κάποιες εφαρμογές χρειάζεται να έχουν πρόσβαση σε κάποια σημεία για να λειτουργήσουν. Κάποιες άλλες το κάνουν χωρίς να χρειάζεται. Το Swiftkey που δίνεις παραπάνω χρειάζεται νομίζω πρόσβαση στα sms σε περίπτωση που θέλεις να μαθαίνει από τα μηνύματα σου πως γράφεις για να γίνεται καλύτερο.

 

Να τσεκάρεις πάντα την εφαρμογή, τα σχόλια κτλ και να μην βάζεις ότι βρίσκεις μόνο αν είναι κάτι εμπιστοσύνης. Κατέβασε και το Permission Aware για να βλέπεις που έχει πρόσβαση τι.

Link to comment
Share on other sites

Στο νεο Play μπορουμε να αφαιρεσουμε απο την καρτελα μας τις εφαρμογες που εχουμε εγκαταστησει στο παρελθον.

Ερωτηση: Αυτο γινεται και απο την ιστοσελιδα για PC και δεν το εχω δει ή οχι?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Στο νεο Play μπορουμε να αφαιρεσουμε απο την καρτελα μας τις εφαρμογες που εχουμε εγκαταστησει στο παρελθον.

Ερωτηση: Αυτο γινεται και απο την ιστοσελιδα για PC και δεν το εχω δει ή οχι?

Δεν έχω δει να εχει τέτοια επιλογή στο pc . :(

Κρίμα βέβαια γιατι θα ήταν αρκετά "βολικό" .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει να εχει τέτοια επιλογή στο pc . :(

Κρίμα βέβαια γιατι θα ήταν αρκετά "βολικό" .

 

Αυτο ακριβως. Εχω εγκαταστησει απειρες εφαρμογες συνολικα, αλλα δεν εχω διαθεση να τις διαχειριστω απο τη συσκευη, κυριως απο τη στιγμη που οταν αφαιρεις καποια σε πεταει παλι στην αρχη της λιστας. Αναμενουμε το feature αυτο και στην ιστοσελιδα λοιπον και ιδανικοτερα με mass delete εφαρμογων :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει να εχει τέτοια επιλογή στο pc . :(

Κρίμα βέβαια γιατι θα ήταν αρκετά "βολικό" .

 

Aφού δίνεται η δυνατότητα για multiselection στο Play της συσκευής.. μια φορά είναι η ταλαιπωρία Μιχαλιό! Τη στιγμή που ανανεώθηκε το Play έφαγα μόλις 2-3 λεπτά για να σβήσω πάνω από 200 εφαρμογές που είχε το "αρχείο" και δεν ήθελα να βλέπω ξανά, από εκεί και πέρα αν απεγκαταστήσω κάποια και δεν θέλω να την ξαναδώ μελλοντικά, δουλειά δευτερολέπτων είναι..:p

Link to comment
Share on other sites

Aφού δίνεται η δυνατότητα για multiselection στο Play της συσκευής.. μια φορά είναι η ταλαιπωρία Μιχαλιό! Τη στιγμή που ανανεώθηκε το Play έφαγα μόλις 2-3 λεπτά για να σβήσω πάνω από 200 εφαρμογές που είχε το "αρχείο" και δεν ήθελα να βλέπω ξανά, από εκεί και πέρα αν απεγκαταστήσω κάποια και δεν θέλω να την ξαναδώ μελλοντικά, δουλειά δευτερολέπτων είναι..:p

 

Ωπ δεν το ηξερα αυτο και μολις εντοπισα πως γινεται με long press! Ευχαριστω φιλτατε :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ωπ δεν το ηξερα αυτο και μολις εντοπισα πως γινεται με long press! Ευχαριστω φιλτατε :)

 

Xαρά μας αγαπητέ! :D

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα λογαριασμο ταμιευτηριου στην Εμπορικη, και θελω να κανω αγορα καποιας εφαρμογης, για πρωτη φορα.

 

πηγα εδω, εβαλα τα στοιχεια, και μου βγαζει μηνυμα "your instrument is not valid" και "εσωτερικο σφαλμα. δοκιμαστε ξανα". τι κανω λαθος;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν περίμενα να έρθει...την κατέβασα...έσβησα όσες εφαρμογές δεν ήθελα;)

 

Πως ακριβώς γίνεται αυτό γιατί έχω αυτή την έκδοση αλλά δεν το έχω βρει ακόμη;

Ευχαριστώ.

 

EDIT: Το βρήκα υπάρχει ο κύκλος με την γραμμή μόνο που δεν φαίνεται καλά. Τώρα θέλω να βρω το multiselection :)

Edited by geram
Link to comment
Share on other sites

EDIT: Το βρήκα υπάρχει ο κύκλος με την γραμμή μόνο που δεν φαίνεται καλά. Τώρα θέλω να βρω το multiselection :)

 

Πατάς παρατεταμένα πάνω σ'αυτήν που θες να σβήσεις πρώτα και κατόπιν κλικάρεις στις επόμενες. Μόλις επιλέξεις αυτές που θες, πάνω δεξιά θα βρεις την επιλογή για τη μαζική διαγραφή.;)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Wifi Unlocker 2.0 .. Το σαββατο το εκανα install τελευταια φορα. Τωρα μετα απο φρικη του κινητου μου εκανα re-install και δεν την εχουν πια στο google play! Παρακαλω οποιος μπορει να μου στειλει ενα link αν την εχει καπου να την κατεβασω η με email (pm)

 

Ακυρο lock it... Το βρηκα.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Νεα εκδοσή του Google Play 3.10.9 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1997421

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

 

Εχτες πηγα να κανω για πρωτη φορα αγορα εφαργογης από το google play. Ειχα περασμενη την καρτα μου μεσα κανονικα από την cyprous bank (PREPAID CARD VISA) με τα στοιχεια μου όλα κανονικα και αποδεκτη. Μολις πηγα να κανω την αγορα μου εβγαλε σφαλμα πληρωμης και μου ζηταει να ενημερωσω τα στοιχεια πληρωμης. Απ ότι ειδα όμως μου εστειλε η google mail ότι εχει γινει αγορα εφαρμογης με την συγκεκριμενη καρτα κ όλα μου τα στοιχεια αλλα δεν μου κανει την χρεωση (χρηματα εχει η καρτα μεσα) μπηκα στο πορτοφολι google και μου λεει ότι θα πρεπει να τακτοποιησω την καρτα μου μεσα σε 7 ημερες αλλιως η εφορμογη θα ακυρωθει. Πηγα να κανω ανανεωση στοιχειων καρτας γιατι την ειχα μεσα 6 μηνες τωρα κ πριν ένα μηνα μου στειλανε καινουρια κ ειπα μηπως είναι αυτό επειδη ανανεωθηκε γι αυτό δεν μου κανει την χρεωση και μολις κανω ανανεωση των στοιχειων μου λεει ακυρη καρτα, Προσπαθησα λοιπον να την αφαιρεσω τελειως και να την ξαναπερασω από την αρχη παλι αλλα αυτή την φορα δεν μου την καν αποδεκτη. Τα πιο περιεργο ωμος απ όλα είναι ότι δοκιμασα και μια άλλη της alpha bank visa παλι να περασω μου την δεχτηκε κανονικα και όλα καλα μου ειπε ότι θα γινει χρεωση πλεον από την καινουρια καρτα κανονικα, Αλλα την εβαλα μονο για να τεσταρω αν την περνει να δω μηπως φταιει η prepaid της κυπρου. Κανω λοιπον διαγραφη της alfa και προσπαθω να την χαναπερασω για δευτερη φορα και αυτή την φορα μου γραφει ακυρη καρτα ενώ πριν ένα λεπτο την ειχε παρει κανονικα. Κ λεω εγω τωρα, μηπως εχει χρονικο οριο όταν καταχωρεις μια καρτα κ όταν την αφαιρεσεις δεν σ αφηνει να την ξαναπερασεις παλι. Η μηπως επειδη εχω χτυπησει αγορα κ δεν μπορει να την κανει κ μου λεει ότι μεσα σε 7 ημερες πρεπει να τακτοποιησω τον τροπο πληρωμης δεν μαφηνει να καταχωρησω.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να κανω ανανεωση στοιχειων καρτας γιατι την ειχα μεσα 6 μηνες τωρα κ πριν ένα μηνα μου στειλανε καινουρια

Η ίδια κάρτα (ίδιος αριθμός) που είχες ανανεώθηκε ή σου έστειλαν καινούρια;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καθάρισα την cache του play store και μου ήρθε η αναβάθμιση 3.10.9

 

και εμενα :)

μια διαφορα οτι στις "ολες" εφαρμογες ειναι γκρι οι εγκατεστημενες εφαρμογες και δεν σβηνουν.

Link to comment
Share on other sites

αυτο με την μαζικη διαγραφη απο την λιστα παλιοτερων εφαρμογων πως γινεται ακριβως? γιατι οτι και να εκανα , μου τις σβηνει μια-μια και καθε φορα με παει και στην πρωτη-πρωτη. πατησα παρατεταμενα,πατησα το μικρο εικονιδιο τιποτα... εχει να κανει με τι εκδοση λειτουργικου φοραω?

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

αυτο με την μαζικη διαγραφη απο την λιστα παλιοτερων εφαρμογων πως γινεται ακριβως? γιατι οτι και να εκανα , μου τις σβηνει μια-μια και καθε φορα με παει και στην πρωτη-πρωτη. πατησα παρατεταμενα,πατησα το μικρο εικονιδιο τιποτα... εχει να κανει με τι εκδοση λειτουργικου φοραω?

 

Κρατάς παρατεταμένα στην πρώτη που θέλεις να διαγράψεις κι έπειτα συνεχίζεις να επιλέγεις όσες θέλουν να σβηστούν. Πάνω δεξιά θα σου βγάλει τη διαγραφή.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...