Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου φερε ο ξαδερφος μου το κινητο του (lg optimus g), το οποιο του ειχα περασει τον ΝΟΒΑ, ομως ο ιδιος διεγραψε τον μαμισιο launcher. Ακολουθως εκανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και τωρα εχει ενα κινητο χωρις Launcher. Δηλαδη με το που ανοιγεις δεν συνδεεται στον google λογαριασμο, και μπορει να παρει μονο τηλεφωνο, να μπει στα μνμτα και την καμερα. Στην αρχικη οθονη υπαρχει ομως πληρες κενο! Τις εφαρμογες μπορω να τις δω μονο απο τι διαχειριση αρχειων, και δε μπορω να εγκαταστησω apk. Τι κανουμε τωρα?

 

Στις ρυθμισεις δε μπορεις να μπεις καθολου;

Δες και αυτο How Install apk from sdcard using internet browser.

Για να μπεις στον browser στειλε στο κινητο σου ενα sms με ενα οποιοδηποτε link και μετα ακολουθα τα παραπανω.

•••
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως δείχνει ότι δεν έχεις internet.

 

Αν δεις στο screenshot το wi fi εχει full σημα, και απ'τα βελακια πανω του φαινετε οτι υπαρχει επικοινωνια.

Δεν ξερω πως και γιατι αλλα βρισκω, με το titanium, καποιες εφαρμογες "παγωμενες" τις "ξεπαγωνω" και επανερχεται.

Μου το 'χει κανει δυο-τρεις φορες αυτο

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, μια ερώτηση. Διαβάζω "ξήλωσα 63 εφαρμογές, και όλη τη σαβούρα της Google, και τώρα το κινητό πετάει, και κρατάει η μπαταρία 2 μέρες"

Και με το Nokia 3110 τα έκανα αυτά, γιατί να πάρω smartphone?

Για να έχω ταπετσαρίες; Ποιος ο λόγος να έχω έναν υπολογιστή στην παλάμη μου, χωρίς εφαρμογές, χωρίς να με ειδοποιεί για τα ραντεβού μου ή τις υποχρεώσεις μου, να με βοηθάει να δω τι υπάρχει γύρω μου με τους χάρτες του, να ξέρω που είναι και τι κάνει η οικογένεια και οι φίλοι μου;

Αυτά τα υπαρξιακά, έτσι, φιλικά, γιατί άρχισαν να απορώ με τα τελευταία posts σ'αυτο το νήμα.

 

Και να μην ξεχάσω:

Καλή χρονιά σε όλους.

Καλή χρονιά! Όταν λέμε "ξήλωσα" δεν εννοούμε χρήσιμες και χρηστικές εφαρμογές αλλά εφαρμογές που ποτέ δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσεις και είτε πιάνουν χώρο είτε καταναλώνουν πόρους. Γιατί για παράδειγμα να έχεις το πληκτρολόγιο των Κινέζικων στο κινητό σου;

Και πίστεψέ με οι 63 ήταν λίγες!!!

Απλά απορώ. Ποιο τηλέφωνο είναι το SP, που έχει 63 προεγκατηστημενες εφαρμογές σαβούρα;

Μακάρι να ήταν μόνο το SP. Όλες οι εταιρείες γεμίζουν τις συσκευές τους με bloatware.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις που είναι και τι κάνουν οι φίλοι σου;

Πες τους ακόμα και τι ώρα πας τουαλετα

 

Απευθύνεσαι σε μένα, νομίζω. Η ειρωνεία δε χρειάζεται.

Μιλάω για τα Facebook/Google+. Κρατάω επαφή με άτομα που δεν ειμαι κοντά ωστε να τα επισκευθώ ή να πιω ένα καφέ μαζί τους.

Μαθαίνω τι κάνουν, χωρίς να παίρνω εναν-εναν κάθε μέρα τηλέφωνο και να ρωτάω "πως πάει σήμερα".

Και σαν φίλους, εννοώ φίλους, όχι facefook friends.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι βέβαιος πως ενώ έχω κάνει update μια εφαρμογή από το play store, συνεχίζει να έρχεται ειδοποίηση για ενημέρωση μια ή δύο μέρες μετά! είναι καιρός τώρα που συμβαίνει αυτό, το έχει παρατηρήσει άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Είμαι βέβαιος πως ενώ έχω κάνει update μια εφαρμογή από το play store, συνεχίζει να έρχεται ειδοποίηση για ενημέρωση μια ή δύο μέρες μετά! είναι καιρός τώρα που συμβαίνει αυτό, το έχει παρατηρήσει άλλος;

 

Σε αρκετές εφαρμογές καιρό τώρα, σίγουρα συμβαίνει στον ez weather, tapatalk pro.. απ'την άλλη εξακολουθώ να έχω εφαρμογές που αναβαθμίζονται αυτόματα χωρίς να το έχω επιλέξει εγώ και χωρίς να παίρνω χαμπάρι κάθε πότε λαμβανουν νεο update, facebook για παράδειγμα..

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει πιο γρήγορο το φορτωμα του μάρκετ;σφαίρα ανοίγει

 

Δεν ξέρω αν είναι placebo, αλλά έχω ακριβώς την ίδια εντύπωση..!

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

παιδια τιποτα δεν μπορω να βρω τις εφαρμογες θα τρελαθουμε εκανα καινουργιο λογαριασμο αλλα τιποτα δεν τις αποθηκευει οταν πηγαινω στις παραγγελιες ενω εχει κατεβει και εχει εγκατασταθει στο τηλεφωνο κανονικα στον υπολογιστη δεν υπαρχει τι εχει γινει ρε παιδια??????????????????????????????????????????????????????
Link to comment
Share on other sites

παιδια τιποτα δεν μπορω να βρω τις εφαρμογες θα τρελαθουμε εκανα καινουργιο λογαριασμο αλλα τιποτα δεν τις αποθηκευει οταν πηγαινω στις παραγγελιες ενω εχει κατεβει και εχει εγκατασταθει στο τηλεφωνο κανονικα στον υπολογιστη δεν υπαρχει τι εχει γινει ρε παιδια??????????????????????????????????????????????????????

Πας play >εφαρμογές >εφαρμογές μου > και δεν υπάρχουν ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα το google play μου λεει εδω και δυο ωρες οτι δεν υπαρχει συνδεση ενω εχω ιντερνετ.ξερει κανεις τι μπορει να παιζει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα το google play μου λεει εδω και δυο ωρες οτι δεν υπαρχει συνδεση ενω εχω ιντερνετ.ξερει κανεις τι μπορει να παιζει;

 

Πάτα "Επανάληψη" 1-2 φορές. Κολλάει μερικές φορές...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φταιει οτι εκανα μια ενημεροση του google play που εδειναν εδω μεσα τα παιδια;ειμαι σε 4.1.2.επισης εκλεισα τους συνχρωνισμους του google και αφησα μονο το μαιλ
Link to comment
Share on other sites

Μια πληροφορΙα περι google play store. Αν εχω πληρωσει για μια εφαρμογη στο store και την εκανα εγκατασταση στο ταμπλετ μου, μπορω να την κανω εγκατασταση και στο κινητο μου χωρις να ξαναπληρωσω; Εννοειται πως εχω το ιδιο google id και στις 2 συσκευες.
Link to comment
Share on other sites

Μια πληροφορΙα περι google play store. Αν εχω πληρωσει για μια εφαρμογη στο store και την εκανα εγκατασταση στο ταμπλετ μου, μπορω να την κανω εγκατασταση και στο κινητο μου χωρις να ξαναπληρωσω; Εννοειται πως εχω το ιδιο google id και στις 2 συσκευες.

 

Ναι, κανονικά. Δεν υπάρχει πρόβλημα.

:D
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα. Έχει βρει κάποιος λύση στο να μην εμφανίζει 2πλές επαφές το viber; Βγάζει και του τηλεφώνου και του gmail. Ενώ στο τηλ έχω επιλέξει να εμφανίζονται μόνο από το τηλ.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι βέβαιος πως ενώ έχω κάνει update μια εφαρμογή από το play store, συνεχίζει να έρχεται ειδοποίηση για ενημέρωση μια ή δύο μέρες μετά! είναι καιρός τώρα που συμβαίνει αυτό, το έχει παρατηρήσει άλλος;

 

 

 

 

 

 

 

Σε αρκετές εφαρμογές καιρό τώρα, σίγουρα συμβαίνει στον ez weather, tapatalk pro.. απ'την άλλη εξακολουθώ να έχω εφαρμογές που αναβαθμίζονται αυτόματα χωρίς να το έχω επιλέξει εγώ και χωρίς να παίρνω χαμπάρι κάθε πότε λαμβανουν νεο update, facebook για παράδειγμα..

 

Το ίδιο και σε μένα.

Δεν έχω καμία όμως που να αναβαθμίζεται αυτόματα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις αγορασα μια εφαρμογη στο play store απο το το ταμπλετμ μου μεω πιστωτικης καρτας. πως μπορω να διαγραψω αυτην την πιστωτικη?

το βρηκα οκ.

απλα τωρα θα σβηστει κ η εφαρμογη στο ταμπλετ?

Edited by Zspanos
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να σβηστεί;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν έχω ανοίξει το θέμα σε λάθος κατηγορία ή αν υπάρχει ήδη.

Χθες έκανα εξερεύνηση στα google books από το nexus μου και είπα να δοκιμάσω να κατεβάσω ένα δωρεάν να δω πως είναι.

Ήθελε πιστωτική ή χρεωστική, έβαλα την χρεωστική Visa της Πειραιώς και κατέβασα 4-5 βιβλία δωρεάν χωρίς πρόβλημα.

Αργότερα μου ήρθε ένα mail από τα winbank alerts της Πειραιώς που έλεγε ότι έχω χρεωθεί 1 ευρώ από το Google Play (GOOGLE *MARKETPLACE GOOGLE.COM/CH).

Και απ ότι κατάλαβα είναι για την επαλήθευση εγκυρότητας της κάρτας. Αλλά η ερώτηση είναι, θα πάρω το 1 ευρώ πίσω; και αν

ναι πότε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...