Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ οδηγίες εγκατάστασης της 2.3 στα Ελληνικά :) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308827

 

και σιγά το δύσκολο που ήθελε μετάφραση... καμία λύση για το ράδιο παίζει;;;

 

το rom manager πρέπει να είναι και Premium...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και σιγά το δύσκολο που ήθελε μετάφραση...

 

Εσύ που ξέρεις Αγγλικά μπορείς να το αγνοήσεις. Μερικοί που δεν γνωρίζουν το XDA θα τους διευκολύνει ;)

Link to comment
Share on other sites

Εσύ που ξέρεις Αγγλικά μπορείς να το αγνοήσεις. Μερικοί που δεν γνωρίζουν το XDA θα τους διευκολύνει ;)

 

ναι αλλά δεν δίνεται η δυνατότητα να το εγκαταστήσουν παραπέμποντας στην απλή και όχι premium όπως χρειάζεται... εκτός και αν έχουν όλοι λεφτά να πληρώνουν για μια δοκιμή... αυτό το λέμε στην περιγραφή ή μπα;;;

 

να ρωτήσω και τον λόγο δημιουργίας άλλου θέματος για αυτήν και μόνο την έκδοση ενώ υπάρχει εδώ κάποιο που είναι όλα μαζεμένα;;;

να βάλουμε και καμιά δεκαριά θέματα για τα άλλα update κάθε custom rom που έχουμε γι αυτό το κινητό;;;

Edited by notisjunior
Link to comment
Share on other sites

Εδώ οδηγίες εγκατάστασης της 2.3 στα Ελληνικά :) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308827

 

την δοκίμασα...δεν έχει ελληνικά...(αρνητικό για μένα...) αλλα γενικότερα καλή...!!!

δεν μπορώ να γυρίσω όμως στην παλιά μου...γιατί αυτό !?!?

κατι παίζει με το rom manager...αλλά δεν ξέρω τι.... :wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

την δοκίμασα...δεν έχει ελληνικά...(αρνητικό για μένα...) αλλα γενικότερα καλή...!!!

δεν μπορώ να γυρίσω όμως στην παλιά μου...γιατί αυτό !?!?

κατι παίζει με το rom manager...αλλά δεν ξέρω τι.... :wacko::wacko:

 

έχει ελληνικά δεν έχει ράδιο δεν περιστρέφεται... είναι ακόμα ημιτελής... το rom manager το είπα και πιο πάνω θέλει να είναι Premium... εγώ βρήκα και άλλη πατέντα να μπαίνει...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=929628

Link to comment
Share on other sites

έχει ελληνικά δεν έχει ράδιο δεν περιστρέφεται... είναι ακόμα ημιτελής... το rom manager το είπα και πιο πάνω θέλει να είναι Premium... εγώ βρήκα και άλλη πατέντα να μπαίνει...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=929628

 

έχει ελληνικά ?!?!? :blink:

ναι δίκιο έχεις... premium έχω...την έβαλα κανονικά !!!

αλλά το πρόβλημα είναι οτι δεν μπορώ να ξαναβάλω την παλιά μου rom..μου λέει

"rom manager is unable to open this file.please remove any spaces from your file and folder path.Or run it manually via Clockworkmod recovery" .....

Edited by fadaki
Link to comment
Share on other sites

Εδώ οδηγίες εγκατάστασης της 2.3 στα Ελληνικά :) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308827

 

παιδιάα βοήθειααααααααααααααααααα!!!! :cry::cry::cry:

δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...δεν μπορω να ξαναβάλω την παλιά rom...μετά την εγκατάσταση της 2.3...

εκεί που πάει να κάνει εγκατάσταση λέει ...

"it was necessary to remove it when upgrading to clockwork 3.0 gingerbread based recovery please switch to edify scripting (updater-script and update-binary) to create working update zip packages.

installation aborded"

σας παρακαλώ έχουμε καμμιά λύσηηηηηηηηηη !?!?!??!!

Link to comment
Share on other sites

τελικα ποια ειναι η πιο καλη ρομ για καθημερινη χρηση????????????

 

καθημερινή ναι... αλλά τι είδους;;; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καθημερινή ναι... αλλά τι είδους;;; :rolleyes:

 

 

μια σταθερη χωρις προβληματα και να μην ειναι η μαμα..

 

εγω τουλαχιστον μια τετοια χρειαζομαι επιγοντος για να μη χρειαστει φλασαρισμα για κανα μηνα..

 

λινκ και οδηγιες παρακαλω και θα ειμαι ευγνωμων γιατι σημερα φευγω σχολη, το χρειαζομαι το κινητο για αρχεια office και δεν θα εχω ιντερνετ εκει..

Link to comment
Share on other sites

καθημερινή ναι... αλλά τι είδους

 

 

 

για καθημερινη χρηση ιντερνετ γενικα θελω το κινητο να πεταη να μην κολαη καθολου και γενικα και πιο πολυ το θελω για χρηση ιντερνετ χωρις κοληματα και αλλα τετοια προβληματα.λογικα θα ελεγα μια ελαφρια ρομ αλλα ποια ειναι θα μου πειτε εσεις....

επισης το κινητο το χρησιμοποιω για ιντερνετ και στοιχημα.προτεινετε μου σας παρακαλω πολυ προγραμματα για λαιβ σκορ και γενικα για το στοιχημα προγραμματα.

 

 

 

ευχαροστω

Link to comment
Share on other sites

έχω μείνει με την 2.3 ...και δε μπορώ να την αλλάξω....με τίποτα !!!!!! πωωωωως ξαναπερνάω την παλιά μουυ!?!?!?!??!

τουλάχιστον πως βλέπω τις ειδοποιήσεις στην statubar...ή πώς την κατεβάζω-ανοίγω !??!!??!?!

pleaseeeee helpppppp....!!!!!!!!!!!!!!!!!!! περιμένω την απάντησή σας εναγωνιωδώς !!!!

Link to comment
Share on other sites

έχω μείνει με την 2.3 ...και δε μπορώ να την αλλάξω....με τίποτα !!!!!! πωωωωως ξαναπερνάω την παλιά μουυ!?!?!?!??!

τουλάχιστον πως βλέπω τις ειδοποιήσεις στην statubar...ή πώς την κατεβάζω-ανοίγω !??!!??!?!

pleaseeeee helpppppp....!!!!!!!!!!!!!!!!!!! περιμένω την απάντησή σας εναγωνιωδώς !!!!

 

δεν τις βλέπεις όπως φαίνεται... :( τις έχω τσεκάρει όλες. όλο και κάποιο κουσούρι έχουν η κάθε rom. της μιας λείπει το ένα και τις άλλης το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

παιδεια ενας πολυ καλος οδηγος ειναι και αυτος εδω

 

http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/

 

πιστευω πως ειναι πιο καλη ρομ πιο σταθερη και χωρις να της λειπει κατι.

 

ενας τροπος να περασης ευκολα ρομ ειναι ο εξης.

αντιγραφης την ρομ στην καρτα μνημης την περνας στο κινητο.πατας το πληκτρο απαντησης το πληκτρο αυξησης φωνης και το κουμπι ανοιγματος ολα μαζι ταυτοχρονα και ξεκιναη να μπει στο κεντρικο μενου.πας εκει που λεη φλαζ φρομ εσντι και πατας το κεντρικο κουμπη και φλασαρι αυτοματα και ολα ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

δεν τις βλέπεις όπως φαίνεται... :( τις έχω τσεκάρει όλες. όλο και κάποιο κουσούρι έχουν η κάθε rom. της μιας λείπει το ένα και τις άλλης το άλλο.

 

επειδή την έχω περάσει την 2.3 τι κάνω !?!??!

δεν μπορώ να την αλλάξω και να γυρίσω στην Ζοdiac !?!?!??!?!!? :eek::eek::eek:

Link to comment
Share on other sites

επειδή την έχω περάσει την 2.3 τι κάνω !?!??!

δεν μπορώ να την αλλάξω και να γυρίσω στην Ζοdiac !?!?!??!?!!? :eek::eek::eek:

 

 

εγατασταση Superboot (μεσω Windows PC)

 

* κατεβαζουμε το Superboot:

http://www.mediafire.com/download.php?omdqymgnoej

και το βαζουμε στο pc ξεζιπαροντας το

με κλειστο το κινητο το συνδεουμε μεσω καλωδιου usb με τον υπολογιστη

* βαζουμε το κινητο σε recovery mode πατωντας και κρατωντας πατημενο το

'κατω κουμπι του ηχου' και το 'κλεισιμο τηλ.επικοινωνιας' (κοκκινο κουμπι)

και μετα παταμε το κουμπι επανω που ανοιγει η συσκευη.

-η κλεψυδρα μενει στην οθονη

 

* παμε στο φακελο που εχουμε στον υπολογιστη και παταμε διπλο κλικ στο 'superboot-windows.bat'

 

* περιμενουμε και το τηλ. θα κανει μονο του επανεκκινηση

τοτε το βγαζουμε απο το καλωδιο με τον υπολογιστη

μετα το κανουμε root Root the V845 (via Windows PC)

 

*κατεβαζουμε το AmonRA Recovery 1.6.2:

http://www.mediafire.com/download.php?wmwmjwwbecj

και ξεζιπαρουμε το αρχειο στον υπολογιστη

 

* βαζουμε το κινητο σε recovery mode πατωντας και κρατωντας πατημενο το 'κατω κουμπι του ηχου'

και το 'κλεισιμο τηλ.επικοινωνιας' (κοκκινο κουμπι)

και μετα παταμε το κουμπι επανω που ανοιγει η συσκευη.

-η κλεψυδρα μενει στην οθονη

 

* πηγαινουμε στο PC - (εχουμε συνδεσει το V845 μεσω USB) διπλο κλικ στο αρχειο 'install-recovery-windows.bat'

 

* βγαζουμε την μπαταρια και την ξαναβαζουμε (για να ξεκινησει το κινητο)

και μετα παιρναμε οποια ρομ θελουμε

εγκατασταση οχι επισημης ROM

 

* κατεβαζουμε τη ROM που θελουμε

* μεσω ενος card reader αντιγραφουμε τη ROM (το αρχειο με καταληξη zip στην καρτα

(καλο θα ειναι να εχουμε κανει φορματ στην καρτα FAT32).

 

* μπαινουμε σε recovery mode πατωντας και κρατωντας πατημενο το κουμπι

'αυξηση ηχου στα πλαινα' and 'εναρξη τηλ. επικοινωνιας' (πρασινο)

και μετα παταμε το πανω κουμπι που ανοιγει το κινητο.

 

* πηγανουμε στο “wipe” και επιλεγουμε

-> Wipe data/factory reset μετα

-> Wipe Dalvik-cache μετα

-> Wipe SD:ext partition μετα

καθε φορα παμε παρακατω πατωντας το DPAD (μαυρο μεσαιο κουμπι)

-> παταμε το κουμπι μειωση ηχου στα πλαινα για να μας βγαλει στο κεντρικο μενου

 

* επιλεγουμε “Flash zip from sdcard” και αν ολα εχουν παει καλα διαλεγουτμε τη ROM

(αρχειο που τελεινει σε zip .επιβεβαιωση πατωντας το DPAD δυο φορες για να αρχισει η εγκατασταση

και περιμενουμε κανα διλεπτο να ολοκληρωθει (γραφει στην οθονη οτι η εγκατασταση ολοκληρωθηκε

διαλεγουμε το "power off"

ΤΕΛΟΣ

 

 

 

ΥΠΗΡΧΕ ΣΕ ΕΝΑ ΑΡΧΕΙΟ ΤΧΤ ΜΙΑΣ ROM ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΑΠΟ ΕΔΩ. ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ RECOVERY ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΟΠΟΙΑ ROM ΘΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα που δημιούργησα στον εαυτό μου και δεν βλέπω να βρίσκω λύση. Γι'αυτό θα παρακαλούσα όποιος ξέρει να με βοηθήσει. Χάλασα τα handsfree μου(τα είχα σαν κομπολόι όλη την μέρα και μου χαλάσαν... κακή κατασκευή :p )και παρ'οτι εχω πάει σε 6 καταστήματα vodafone και σε ένα κατάστημα πλαίσιο στην Αθήνα δεν έχει κανείς. Γνωρίζει κάποιος σε ποιο κατάστημα θα μπορούσα να βρω ή αν υπάρχει κάποιο handsfree άλλης εταιρίας που να δουλεύει για το joy μας?Υπόσχομαι να τα προσέχω τα επόμενα handsfree:baby::help:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα που δημιούργησα στον εαυτό μου και δεν βλέπω να βρίσκω λύση. Γι'αυτό θα παρακαλούσα όποιος ξέρει να με βοηθήσει. Χάλασα τα handsfree μου(τα είχα σαν κομπολόι όλη την μέρα και μου χαλάσαν... κακή κατασκευή :p )και παρ'οτι εχω πάει σε 6 καταστήματα vodafone και σε ένα κατάστημα πλαίσιο στην Αθήνα δεν έχει κανείς. Γνωρίζει κάποιος σε ποιο κατάστημα θα μπορούσα να βρω ή αν υπάρχει κάποιο handsfree άλλης εταιρίας που να δουλεύει για το joy μας?Υπόσχομαι να τα προσέχω τα επόμενα handsfree:baby::help:

 

χαχα... άκου τι πάθαμε εμείς. η κοπέλα μου έχει ένα ίδιο κινητό. δεν το χρησιμοποίησε το hands free από τότε που το πήρε... μέχρι μια μέρα που το έβαλε και είδαμε ότι ακουγόταν τέρμα στον πάτο και τελικά δεν έπαιζε τίποτα χαλασμένα. άντε πες πως ήταν χαλασμένα. η λύση ήρθε με ακουστικά άλλου κινητού.

αν θες στέρεο κοίτα κάτι τέτοιο http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003545 ή http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006473 αλλιώς για μονό... http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006479

 

 

πρέπει να δουλεύει κάθε handsfree με βύσμα 3.5 ή 2,5 αν έχει και αντάπτορα 3,5 από 2,5

 

το λέω γιατί πλέον κάτι τέτοιο χρησιμοποιομε... απλά αν παίζει να τσεκάρεις από άλλον την έντασή τους να ξέρεις αν σου κάνει...

Edited by notisjunior
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν δουλεύει κάθε handsfree στο joy. δοκίμασα ενα της samsung στο οποίο ακούγεται στο βάθος ο συνομιλητής ,το ιδιο συνέβαινε και στο ραδιόφωνο ενώ στα τραγούδια mp3 ακούς μόνο την μουσική και καθόλου τον τραγουδιστή( τσάμπα καραοκε θα μου πεις:whistle: ) εκτός και αν είναι και αυτά χαλασμένα.
Link to comment
Share on other sites

εγατασταση Superboot (μεσω Windows PC)

 

* κατεβαζουμε το Superboot:

http://www.mediafire.com/download.php?omdqymgnoej

και το βαζουμε στο pc ξεζιπαροντας το

με κλειστο το κινητο το συνδεουμε μεσω καλωδιου usb με τον υπολογιστη

* βαζουμε το κινητο σε recovery mode πατωντας και κρατωντας πατημενο το

'κατω κουμπι του ηχου' και το 'κλεισιμο τηλ.επικοινωνιας' (κοκκινο κουμπι)

και μετα παταμε το κουμπι επανω που ανοιγει η συσκευη.

-η κλεψυδρα μενει στην οθονη

 

* παμε στο φακελο που εχουμε στον υπολογιστη και παταμε διπλο κλικ στο 'superboot-windows.bat'

 

* περιμενουμε και το τηλ. θα κανει μονο του επανεκκινηση

τοτε το βγαζουμε απο το καλωδιο με τον υπολογιστη

μετα το κανουμε root Root the V845 (via Windows PC)

 

*κατεβαζουμε το AmonRA Recovery 1.6.2:

http://www.mediafire.com/download.php?wmwmjwwbecj

και ξεζιπαρουμε το αρχειο στον υπολογιστη

 

* βαζουμε το κινητο σε recovery mode πατωντας και κρατωντας πατημενο το 'κατω κουμπι του ηχου'

και το 'κλεισιμο τηλ.επικοινωνιας' (κοκκινο κουμπι)

και μετα παταμε το κουμπι επανω που ανοιγει η συσκευη.

-η κλεψυδρα μενει στην οθονη

 

* πηγαινουμε στο PC - (εχουμε συνδεσει το V845 μεσω USB) διπλο κλικ στο αρχειο 'install-recovery-windows.bat'

 

* βγαζουμε την μπαταρια και την ξαναβαζουμε (για να ξεκινησει το κινητο)

και μετα παιρναμε οποια ρομ θελουμε

εγκατασταση οχι επισημης ROM

 

* κατεβαζουμε τη ROM που θελουμε

* μεσω ενος card reader αντιγραφουμε τη ROM (το αρχειο με καταληξη zip στην καρτα

(καλο θα ειναι να εχουμε κανει φορματ στην καρτα FAT32).

 

* μπαινουμε σε recovery mode πατωντας και κρατωντας πατημενο το κουμπι

'αυξηση ηχου στα πλαινα' and 'εναρξη τηλ. επικοινωνιας' (πρασινο)

και μετα παταμε το πανω κουμπι που ανοιγει το κινητο.

 

* πηγανουμε στο “wipe” και επιλεγουμε

-> Wipe data/factory reset μετα

-> Wipe Dalvik-cache μετα

-> Wipe SD:ext partition μετα

καθε φορα παμε παρακατω πατωντας το DPAD (μαυρο μεσαιο κουμπι)

-> παταμε το κουμπι μειωση ηχου στα πλαινα για να μας βγαλει στο κεντρικο μενου

 

* επιλεγουμε “Flash zip from sdcard” και αν ολα εχουν παει καλα διαλεγουτμε τη ROM

(αρχειο που τελεινει σε zip .επιβεβαιωση πατωντας το DPAD δυο φορες για να αρχισει η εγκατασταση

και περιμενουμε κανα διλεπτο να ολοκληρωθει (γραφει στην οθονη οτι η εγκατασταση ολοκληρωθηκε

διαλεγουμε το "power off"

ΤΕΛΟΣ

 

 

 

ΥΠΗΡΧΕ ΣΕ ΕΝΑ ΑΡΧΕΙΟ ΤΧΤ ΜΙΑΣ ROM ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΑΠΟ ΕΔΩ. ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ RECOVERY ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΟΠΟΙΑ ROM ΘΕΣ.

 

αχ να σαι καλά !!! σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για την πολύτιμη βοήθεια !!!!!!

τα έκανα όλα και τώρα έχω ξανά την παλιά μου rom...:D !!!!!!!!!!!!

ΧΙΛΙΑ ευχαριστώ !!!!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν δουλεύει κάθε handsfree στο joy. δοκίμασα ενα της samsung στο οποίο ακούγεται στο βάθος ο συνομιλητής ,το ιδιο συνέβαινε και στο ραδιόφωνο ενώ στα τραγούδια mp3 ακούς μόνο την μουσική και καθόλου τον τραγουδιστή( τσάμπα καραοκε θα μου πεις:whistle: ) εκτός και αν είναι και αυτά χαλασμένα.

 

Με τα παλιά handsfree δούλευε σωστά;

Μήπως κάτι δεν πάει καλά στην υποδοχή της συσκευής σας;

Εγώ χρησιμοποιώ κάτι νόκια με 3,5 βύσμα και λειτουργούν άψογα, ίσως και καλύτερα από τα δικά του (στέκονται καλύτερα στα αυτιά μου κι ακούω καλύτερα).

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Με τα παλιά handsfree δούλευε σωστά;

Μήπως κάτι δεν πάει καλά στην υποδοχή της συσκευής σας;

Εγώ χρησιμοποιώ κάτι νόκια με 3,5 βύσμα και λειτουργούν άψογα, ίσως και καλύτερα από τα δικά του (στέκονται καλύτερα στα αυτιά μου κι ακούω καλύτερα).

 

αυτό είπα και εγώ παλικάρι... σου δίνω και link πιο πάνω για κάτι οικονομικό...1 φαίνονται να είναι πιο δυνατά... να μου πεις τα watt δεν παίζουν ρόλο στο ηχείο;;;

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε να δείτε την <<αληθινή>> ένταση στα ακουστικά του Joy ανοίξτε το ράδιο και αφήστε το να παίζει και μετά βάλτε κάποιο κομμάτι από το Winamp ή άλλο Player. Μιλάμε πολύ μεγάλη διαφορά που δεν θα ακούγεται σχεδόν καθόλου το ράδιο! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πειτε πως θα επαναφερω το stock recovery μενου του κινητου;
Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

Με τα παλιά handsfree δούλευε σωστά;

Μήπως κάτι δεν πάει καλά στην υποδοχή της συσκευής σας;

Εγώ χρησιμοποιώ κάτι νόκια με 3,5 βύσμα και λειτουργούν άψογα, ίσως και καλύτερα από τα δικά του (στέκονται καλύτερα στα αυτιά μου κι ακούω καλύτερα).

 

Με τα παλιά ακουστικά δούλευε πάρα πολύ καλά.

 

Τα samsung που ανέφερα δεν ξέρω για πιο λόγο αλλά δεν δουλεύουν. Τελικά δοκίμασα τα ακουστικά ενός φίλου (μάρκα δεν ξέρω,δεν λέει) και δουλεύουν μια χαρά.Σας ευχαρίστω για την βοήθειά σας .:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...