Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ποιο είναι το καλύτερο πρόγραμμα για gps που παίζει στο joy;

 

αυτά που μου δουλεύουν άψογα μέχρι τώρα είναι τα Ndrive & Sygic, δεν έχω δοκιμάσει το Copilot. Θα ήθελα το Garmin αλλά δυστυχώς μέχρι τώρα δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτά που μου δουλεύουν άψογα μέχρι τώρα είναι τα Ndrive & Sygic, δεν έχω δοκιμάσει το Copilot. Θα ήθελα το Garmin αλλά δυστυχώς μέχρι τώρα δεν υπάρχει.

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την βοηθεια σας.Εβαλα σημερα μια εφαρμογη γιανα αλλαξω το εικονιδιο της μπαταριας στην taskbar,η εφαρμογη εκανε restart και απο τοτε το κινητο δεν ανοιγει!!!Το εκανα hard reset αλλα παλι τιποτα.Υπαργει καμια λυση???
Link to comment
Share on other sites

Την ρομ δεν την εχω αλλαξει,εχω αυτη που ειχε το κινητο!!!Υπαρχει καποια αλλη λυση???τρομαζω λιγο με την αλλαγη της ρομ:blink:
Link to comment
Share on other sites

Την ρομ δεν την εχω αλλαξει,εχω αυτη που ειχε το κινητο!!!Υπαρχει καποια αλλη λυση???τρομαζω λιγο με την αλλαγη της ρομ:blink:

 

μην τρομαζεις απλα βαλε ξανα την ρομ πολυ ευκολη διαδικασια 5 σελιδες πιο πριν την εχω ανεβασει εγω και απλα θα χαθουν ολα εκτος απο αυτα που εχει η καρτα σου η sd απλα ελπιζω να εχεις card reader αλλιως πως θα την βαλεις στην sd καλυτερα να μας πεισ και την εφαρμοργη για να ξερουμε και εμεις να μην παθουμε το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Την ρομ δεν την εχω αλλαξει,εχω αυτη που ειχε το κινητο!!!Υπαρχει καποια αλλη λυση???τρομαζω λιγο με την αλλαγη της ρομ:blink:

 

Και εγώ στην αρχή τρόμαξα όταν άλλαξα την Rom ως αρχάριος. Νέος με το androind και μετά από 5 μέρες άλλαξα ROM . Υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες που ακόμα και ένας αρχάριος (όπως εγώ:p) καταλαβαίνει :)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ζητήσω την βοήθειά σας!

Κατ' αρχήν να ζητήσω συγγνώμη αν είμαι ελαφρώς εκτός θέματος.

Είμαι κάτοχος του vodafone joy. Πριν από λίγες μέρες το rootαρα και του άλλαξα την rom. Του έβαλα την Fresh Zodiac Fruit μέσω amon ra recovery και στην αρχή όλα δούλευαν ρολόι. Αλλά κάποια στιγμή άρχισε να κολλάει λιγάκι και να κάνει force close σε πολλά apps, έτσι αποφάσινα να ξαναπεράσω την rom απ' την αρχή. Όταν όμως πήγα να μπω σε recovery mode μου έβγαζε μόνο μία μαύρη οθόνη μετά την κλεψύδρα. Να αναφέρω ότι είχα εγκαταστήσει το rom manager. Μετά από πολύωρα ψάξιμο στα διάφορα forum, κατέληξα ότι πιθανότατα να flashαρα σε clockwork mod recovery του rom manager κατά λάθος. Για να μην πολυλογώ. Έπειτα από πολλές προσπάθειες δεν μπόρεσα να ξανα flashαρω την amon ra recovery. Οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν παραπάνω από ευπροσδεκτή!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ζητήσω την βοήθειά σας!....

αποφάσινα να ξαναπεράσω την rom απ' την αρχή. .... Οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν παραπάνω από ευπροσδεκτή!

Περνα το αρχειο της αρχικης ROM στην καρτα και μετα πανε : ΜENU -> Καρτα SD & Αποθηκευτικος χωρος -> Αναβαθμιση λογισμικου.
Link to comment
Share on other sites

Περνα το αρχειο της αρχικης ROM στην καρτα και μετα πανε : ΜENU -> Καρτα SD & Αποθηκευτικος χωρος -> Αναβαθμιση λογισμικου.

 

κοιτα αν εχεις προσβαση στην sd μεσω card reader και βαλε τη ρομ της vodafone 5 σελιδες πιο πριν την εχω ανεβασει εγω μονο με τρια βηματα και οδηγιες μεσα

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη επιλογή που δίνει αυτό το μενού είναι να κάνω ανβάθμιση του software της sdcard. Παρ'όλα αυτά δεν μπορώ να καταλάβω πως θα βοηθούσε κάτι τέτοιο με το πρόβλημα που έχω στην προκειμένη των περιπτώσεων. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να φλασάρω την amon-ra recοvery. Όπως και νά 'χει σ' ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Official ρομ της vodafone v845 εχει γραμμενη διαδικασια μεσα στο ζιππαρισμενο φακελο

 

Εδω ειναι η ρομ μετα μπλε γραμματα κατεβασε και βαλτη στην sd σου και μετα ακολουθα τις οδηγιες οκ?

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αν εχεις προσβαση στην sd μεσω card reader και βαλε τη ρομ της vodafone 5 σελιδες πιο πριν την εχω ανεβασει εγω μονο με τρια βηματα και οδηγιες μεσα

Νομίζω πως είδα τις οδηγίες που δίνεις παραπάνω φάχνοντας για λύση, πρωτού αρχίσω να ξαναψάχνω να βρω σε ποιά σελίδα είναι το post σου, να διευκρινίσω ότι το πρόβλημά μου δεν είναι η rom αλλά το γεγονός ότι δεν μπορώ να φλασάρω την amon ra recovery. Δεν υπάρχει πλέον επιλογή για recovery. Όταν πατάω τα πλήκτρα αύξησης ήχου, κλήσης και ενεργοποίησης δεν μπαίνει σε recovery mode. Με διάφορες προσπάθειες και αφού απέτυχαν όλα τα άλλα μπήκα στην διαδικασία να φλασάρω μέσω rom manager. Όμως αυτό μου δεν βοηθάει καθώς και πάλι μπαίνοντας σε recovery mode εμφανίζεται η κλεφύδρα και μετά μαύρη οθόνη. Με το να προσπαθήσω να βάλω την παλιά rom πρόκειται να βοηθήσει να διορθωθεί αυτό;. Επίσης να προσθέσω ότι το λειτουργικό μου σύστημα είναι Ubuntu και δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη πως θα μπορούσα να φλασάρω μέσω fastboot. Και πάλι ευχαριστώ. Συγγνώμη αν δεν είμαι αρκετά κατανοητή, αλλά ψάχνω από το πρωί και ο ειρμός μου έχει πάει περίπατο...

 

Εδω ειναι η ρομ μετα μπλε γραμματα κατεβασε και βαλτη στην sd σου και μετα ακολουθα τις οδηγιες οκ?

Χίλια ευχαριστώ! Τώρα μπορώ να ξεκινήσω απ' την αρχή! Και πάλι χίλια ευχαριστώ. Άψογος!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχει κανεις δοκιμασει το SPB Shell 3D v1.0.2 αν τρεχει στο κινητο του???

εχω την εκδοση teapot RSL4 επανω,βγαζει μαυρη οθονη και επανερχεται στην LAUNCHERPO μετα απο 3 -5 δευτερολεπτα...

και πως μπορω να αλλαξω το openGL του κινητου και να το αναβαθμισω στην εκδοση 2.0,αυτην την στιγμη φοραει την εκδοση 1.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία! Σήμερα έκανα πρώτη φορά flasharisma στο joy και έβαλα την celestial v2. Η απορία μου είναι η εξής, μέσα στην μνήμη του κινητού(όχι sdcard) είχα αποθηκευμένα κάτι τραγούδια, εικόνες, τα οποία δεν σβήστηκαν. Για ποιο λόγο δεν σβήστηκαν?? Με ποιό τρόπο μπορώ να διαγράψω οτιδήποτε βρίσκεται στην εσωτερική μνήμη του κινητού??
Link to comment
Share on other sites

καποιο προγραμμα για να βαλω δικο μου ηχο κλησης και μηνυματων mp3?

 

Όσον αφορά τα μηνύματα, εγώ χρησημοποιώ το handcent sms και για ήχο πάω μενού - ρυθμήσεις - ρυθμήσεις ειδοποίησης - ρυθμήσεις ειδοποίησησς (παραμετριποίηση των ειδοποιήσεων) - ήχος ειδοποίησης, επιλέγω music και βάζω για ήχο όποιο mp3 θέλω από αυτά που έχω αποθηκεύσει.

Για ήχο κλήσης, από το Μουσική ανοίγω για αναπαραγωγή όποιον ήχο θέλω από αυτούς που έχω αποθηκεύσει και πατώντας το μενού βγάζει επιλογή για χρήση του ως ήχου κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γενική ερώτηση για android.

 

Στα wm2003 - win ce - 5 - 6 μπορούσες να κάνεις πλήρες back up της συσκευής σου. Δηλαδή ότι και να συνέβαινε έκανες ένα hard reset και ένα restore και είσουν κομπλέ. Το κινητό ήταν όπως πριν το backup.

 

Στο joy είμαι root και έχω πειράξει αρχεία συστήματος, εφαρμογές, themes, widgets ktl. Αν ξαναρίξω την οριτζιναλ ρομ και κάνω ένα restore από το titanium θα έχω το κινητό όπως πρίν το backup ?

 

AN OXI ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γενική ερώτηση για android.

 

Στα wm2003 - win ce - 5 - 6 μπορούσες να κάνεις πλήρες back up της συσκευής σου. Δηλαδή ότι και να συνέβαινε έκανες ένα hard reset και ένα restore και είσουν κομπλέ. Το κινητό ήταν όπως πριν το backup.

 

Στο joy είμαι root και έχω πειράξει αρχεία συστήματος, εφαρμογές, themes, widgets ktl. Αν ξαναρίξω την οριτζιναλ ρομ και κάνω ένα restore από το titanium θα έχω το κινητό όπως πρίν το backup ?

 

AN OXI ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ?

 

ναι και αν θες φλασαρε το και με μια αλλη ρομ μετα την επαναγκατασταση τησ ρομ

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλ'ω θα ήθελα να μου πείτε που μπορώ να βρώ τις οδηγίες χρήσης για το JOY.Ευχαριστώ.

 

http://www.vodafone.gr/portal/resources/media/shop/manuals/vodafone845.pdf

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία! Σήμερα έκανα πρώτη φορά flasharisma στο joy και έβαλα την celestial v2. Η απορία μου είναι η εξής, μέσα στην μνήμη του κινητού(όχι sdcard) είχα αποθηκευμένα κάτι τραγούδια, εικόνες, τα οποία δεν σβήστηκαν. Για ποιο λόγο δεν σβήστηκαν?? Με ποιό τρόπο μπορώ να διαγράψω οτιδήποτε βρίσκεται στην εσωτερική μνήμη του κινητού??

 

Γνωρίζει κάποιος να μου λύσει αυτή την απορία?? Σας αευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου λύσει αυτή την απορία?? Σας αευχαριστώ

 

μονο χειροκινητα η απο το Pc σου

Link to comment
Share on other sites

μονο χειροκινητα η απο το Pc σου

 

Νόμιζα ότι με το flasharisma γίνεται στην ουσία fotmat στο κινητό.Όταν το συνδέω με το pc μου εμφανίζει μόνο τα περιεχόμενα της sdcard... δεν μου βγάζει της μνήμης του κινητού :(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...