Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση παρακαλώ.

Στον κατάλογο διευθύνσεων, ενώ οι καταχωρήσεις με λατινικούς χαρακτήρες είναι καταχωρημένες με αλφαβητική σειρά και ομαδοποιημένες ανα γράμμα, αυτές με τους ελληνικούς χαρακτήρες είναι μόνο κατά αλφαβητική σειρά καταχωρημένες. Γιατί αυτό ξέρει κανεις; Έχω την Pro Celestial V2.

Ευχαριστώ.

Efstala
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι καινουρια και πριν λίγο καιρο αγόρασα το 845 αλλα ενω επιλέγω num pad μου βγαζει το qwerty....υπαρχει στο market καποια free εφαρμογη για greek num pad?
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις παρατηρησεις για την διάρκεια της μπαταριας, προτείνω πρώτον την εγκατάσταση της δωρεάν εφαρμογής CPU tuner απο το Android market και δεύτερον την φόρτιση της μπαταριας για μεγαλύτερο χρόνο ακόμα και εαν δείχνει οτι είναι φορτισμένο στο 100%.

Στην αρχή που επαιζα πολύ με το κινητό για να μάθω τις δυνατότητες του, η μπαταρια κρατουσε μετα βίας μια-μιση, δυο μέρες. Με την εφαρμογή των παραπάνω μέτρων και με πιο λογική χρήση κρατάει ακόμα και τέσσερις ημέρες. Φυσικά αυτά δεν ισχύουν εαν γίνεται συχνά χρήση WIFI, GPS και βαριών εφαρμογών.

Επίσης η εφαρμογή CPU tuner μπορεί να προκαλέσει προσωρινά κολλήματα στο κινητό όταν πχ περνάει απο κατάσταση locked screen σε on battery (δηλαδη σε λειτουργια απο το χρηστη) πιθανόν επειδή αργεί λιγο να περάσει απο κατάσταση Underclocking σε κανονικη κατάσταση. Με την τελευταία έκδοση, έχει προστεθεί στα profile το on call που έλυσε κάποια προβλήματα κολήματος στις περιπτώσεις εισερχομένων κλήσεων με τη cpu underclocked εκεινη τη στιγμή. Γενικά χρειάζεται να πειραματιστεί κάποιος με την συγκεκριμένη εφαρμογή για να δει πως μπορει να ωφεληθεί αλλά πιστεύω οτι αξίζει τον κόπο ενω μπορεί να κανει και overclocking.

Όλα τα παραπάνω για Vodafone ROM. Γενικά το value for money του συγκεκριμενου κινητού είναι τεράστιο.

Και μερικές ερωτήσεις εαν γνωριζει κανεις: α) δοκιμασα να κατεβασω την τελευταια έκδοση (5) των Google maps (υποστηρίζει μεγαλύτερο cache χαρτων και μικρότερο μέγεθος χαρτών) αλλά μου έβγαλε μήνυμα οτι δεν υποστηριζεται για το κινητο μου. Υπάρχει τρόπος να παρακαμφθεί? Βεβαια για να μην επιτρέπεται για το κινητό μου μπορεί να σημαινει οτι δεν είναι ικανό να σηκώσει σωστά την εφαρμογή ή οτι δεν επιτρέπεται για την Ελλάδα (το οποιο απο οτι ξερω παρακαμπτεται). Εχει κανεις εμπειρια;

β) μερικές φορές ενεργοποιείται αυτόματα η μουσική ενω είναι κλειδωμενη η οθόνη, μάλλον με τυχαίο πάτημα κουμπιών. Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθει;

Link to comment
Share on other sites

Πάρτο μην το σκέφτεσαι. Κοστίζει €110 δια 2 (χρόνια εγγύηση) ήτοι €55 τον χρόνο για ένα Android smartphone, ότι καλύτερο. Το GRS δεν χρεώνετε.

 

 

 

Μόνο για ομιλία και να το κλείνεις το βράδυ, υπερβολικό μου φαίνεται να το φορτίζεις ανά μέρα. Μόνο όταν δεν το αφήνω από το χέρι μου, μού κρατάει 1 μέρα, όταν το χρησιμοποιώ μόνο ως τηλέφωνο, με λίγες όμως κλήσεις/ημέρα, μου κρατάει μέχρι και 4 ημέρες. Επειδή πολλά έχουν γραφεί για την μπαταρία του, προσωπικά πιστεύω ότι είναι αρκετά καλή.

Τα λέμε.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

 

βασικά το πήρε ο πατέρας μου με επιδότηση και επειδή δεν ξέρει πως να το δουλέψει(γιατι άραγε?:D) μου είπε αν θέλω να μου το δώσει.

αξίζει τον κόπο η τζάμπα χρόνο θα χάσω?

με το gps που λες οτι δεν χρεώνομαι τι παίζει δεν πρέπει να ειμαι συνδεδεμένος στο 360?

Link to comment
Share on other sites

Για το gps δεν χρεωνεσαι αλλα πρεπει να αγορασεις η να κατεβασεις το προγραμμα και το χαρτη.η συσκευη ειναι αρκετα καλη αν δε σε ενοχλει η μικρη ( για συγχρονο smartphone ) οθονη.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πώς αλλάζει το χρώμα του φόντου στα μενού; Αντί για άσπρο φόντο - μαύρα γράμματα να έχω μαύρο φόντο - άσπρα γράμματα;

Κάπου στα themes πρέπει να είναι, αλλά πού;;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα και οποιοσ μπορει να βοηθησει λοιπον εχω ενα vodafone joy to rootara με superoneclick και ολα καλα μετα περασα το rom manager και παω να περασω αλλη rom αλλα δεν την διαβαζει δοκιμασα ποσες διαφορετικες κανω κατι λαθος κατι ακομα δεν μου ανοιγει το recovery menu
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα και οποιοσ μπορει να βοηθησει λοιπον εχω ενα vodafone joy to rootara με superoneclick και ολα καλα μετα περασα το rom manager και παω να περασω αλλη rom αλλα δεν την διαβαζει δοκιμασα ποσες διαφορετικες κανω κατι λαθος κατι ακομα δεν μου ανοιγει το recovery menu

 

δες εδω ΟΔΗΓΙΕΣ -Pro Celestial v2.rar

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σήμερα περασα την Pro Celestial v2, με τον οδηγο μετραφρασμένο απο το xda. Όλα μια χαρα αλλα όταν ενεργοποιησα το wi-fi λεει unable to start Wi-Fi... ? ξέρει κανενας τι παιζει.. ?

 

 

*EDIT*

 

Τωρα που το ξανα πάτισα δούλεψε.. Χμμμ? buggari? τι παίζει καμία ιδέα.. ?

Edited by balance
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σήμερα περασα την Pro Celestial v2, με τον οδηγο μετραφρασμένο απο το xda. Όλα μια χαρα αλλα όταν ενεργοποιησα το wi-fi λεει unable to start Wi-Fi... ? ξέρει κανενας τι παιζει.. ?

 

 

*EDIT*

 

Τωρα που το ξανα πάτισα δούλεψε.. Χμμμ? buggari? τι παίζει καμία ιδέα.. ?

 

Ναι bug είναι! Και σε εμέα το λέει καμιά φορά! Θα σου συμβεί κι άλλες φορες...καμιά φορά γίνεται πολύ σπαστικό...BTW...bug είναι

Link to comment
Share on other sites

Ναι bug είναι! Και σε εμέα το λέει καμιά φορά! Θα σου συμβεί κι άλλες φορες...καμιά φορά γίνεται πολύ σπαστικό...BTW...bug είναι

 

ευχαριστώ πολυ,

 

Άλλη ερώτηση.. !

 

Touchpal Install σε τι ακριβως χρησιμευει απο το ονομα καταλαβενω οτί έχει να κανει με το touchpal.. αλλα?

 

 

επίσης καμια φώτο πως φαίνεται το theme Gingerbread Theme JIT v2 και αν είναι καθόλου καλύτερο απο το Pro cele. v2

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

υπαρχει καποια εφαρμογη να δωσουμε λιγο ενταση ακομη ισα ισα που ακουγετε!!

βοηθηστε παιδες!!!διαφορετικα να του βαλω ενισχυτη :lol: :lol: :lol:

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολυ,

 

Άλλη ερώτηση.. !

 

Touchpal Install σε τι ακριβως χρησιμευει απο το ονομα καταλαβενω οτί έχει να κανει με το touchpal.. αλλα?

 

 

επίσης καμια φώτο πως φαίνεται το theme Gingerbread Theme JIT v2 και αν είναι καθόλου καλύτερο απο το Pro cele. v2

 

To Touchpal Install είναι πληκρολόγιο και μορείς να κατεβάσεις και τα Ελληνικά για το πληκτρολογιο.Εγώ αφτό χρησιμοποιώ επειδή τα άλλα δεν έχουν Ελληνικά! Να και μία φωτο για το πως είναι το Touchpal (η φωτο είναι κάποιος πιο φωτεινή)

To Touchpal το κάνεις install όπως και την ROM.

http://img145.imageshack.us/img145/9517/picff.png

Να η φωτο και ΕΔΩ

 

καλησπερα

υπαρχει καποια εφαρμογη να δωσουμε λιγο ενταση ακομη ισα ισα που ακουγετε!!

βοηθηστε παιδες!!!διαφορετικα να του βαλω ενισχυτη :lol: :lol: :lol:

 

Τωρα για εφαρμογή που να το κάνει αφτό δεν ξέρω...εάν βρεις όμως καμιία πες μου και σε μένα γιατι με ενδιαφέρει!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολυ,

 

Άλλη ερώτηση.. !

 

Touchpal Install σε τι ακριβως χρησιμευει απο το ονομα καταλαβενω οτί έχει να κανει με το touchpal.. αλλα?

 

 

επίσης καμια φώτο πως φαίνεται το theme Gingerbread Theme JIT v2 και αν είναι καθόλου καλύτερο απο το Pro cele. v2

 

κορυφαιο εχει εικονιδια απο android 2.3

Link to comment
Share on other sites

To Touchpal Install είναι πληκρολόγιο και μορείς να κατεβάσεις και τα Ελληνικά για το πληκτρολογιο.Εγώ αφτό χρησιμοποιώ επειδή τα άλλα δεν έχουν Ελληνικά! Να και μία φωτο για το πως είναι το Touchpal (η φωτο είναι κάποιος πιο φωτεινή)

To Touchpal το κάνεις install όπως και την ROM.

http://img145.imageshack.us/img145/9517/picff.png

Να η φωτο και ΕΔΩ

...

 

Κι εγώ αυτό έχω αλλά έχω ένα πρόβλημα:

στο όμικρον, όταν το πατάω παρατεταμένα για να μου δείξει και τους άλλους χαρακτήρες που είναι στο "πλήκτρο" αυτό, δεν έχει όμικρον με τόνο (ενώ σε όλα τα άλλα γράμματα τα έχει τα τονισμένα, πχ ά, ί, κλπ.) Και σε εσάς έτσι είναι; Μήπως υπάρχει update με διόρθωση;

[έχω το joy 845]

Link to comment
Share on other sites

βοηθηστε παιδες!!!διαφορετικα να του βαλω ενισχυτη :lol: :lol: :lol:

 

αμα βαλεις πες μου και μενα.

ετοιμαζομουν να το παω στην voda η ωρυλα αλλα βλεπω οτι δεν ειμαι μονος.

:lol:

με ανοιχτη ακροαση η με τις ψειρες ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

ξερει να κανεις να με βοηθησει εχο rootarei το κινητο αλλα δεν μου βγαζει το recovery menu πως να το κανω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

υπαρχει καποια εφαρμογη να δωσουμε λιγο ενταση ακομη ισα ισα που ακουγετε!!

βοηθηστε παιδες!!!διαφορετικα να του βαλω ενισχυτη :lol: :lol: :lol:

 

Μια από τα ίδια!!.:O

 

ξερει να κανεις να με βοηθησει εχο rootarei το κινητο αλλα δεν μου βγαζει το recovery menu πως να το κανω

 

 

Recovery Mode

Backup SD card

Enter recovery mode by turning your device on while holding down 'volume up' and 'Start call' (green) then powering on your device.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Χ1ι-ROM-NEW V-LITE 4.3 COBALT HARDCORE EDITION FINAL (Stable)
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό έχω αλλά έχω ένα πρόβλημα:

στο όμικρον, όταν το πατάω παρατεταμένα για να μου δείξει και τους άλλους χαρακτήρες που είναι στο "πλήκτρο" αυτό, δεν έχει όμικρον με τόνο (ενώ σε όλα τα άλλα γράμματα τα έχει τα τονισμένα, πχ ά, ί, κλπ.) Και σε εσάς έτσι είναι; Μήπως υπάρχει update με διόρθωση;

[έχω το joy 845]

 

Ουτε σε μενα εχει το ομικρον με τόνο!

να και μία φωτο!

http://img856.imageshack.us/img856/720/cap201103241432.png

Να η φωτο και ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

το εχω δοκιμασει δεν πιανει το ρεκοβερυ μενου δειχνει την κλεψυδρα και μετα μαυριζει η οθονη και μενει εκει τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία, πως αλλάζετε τα εικονίδια της μπαταρίας και γενικά πως μπορώ να φτιάξω μια καλή homescreen?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...