Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

tolios32 ευχαριστω πολυ. επιλεγοντας σαν apn το a.gr δεν μπορω να εχω προσβαση σε mobile internet σωστα?

 

Τα αλλα ξεκινω να τα ψαχνω απο τωρα!!!!

 

Βρηκα το apndroid (και οχι apn android) δεν ξερω αν ειναι τα ιδια αλλα κανει την δουλεια του.

το extended controls δεν μου το βγαζει η αναζητηση του market.

 

 

 

δες και τις εικονες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

υπάρχει εφαρμογή που να μπορεί να κλειδώνει το κινητό όταν πέφτει σε αδρανοποίηση και με κωδικό ώστε να μην ξεκλειδώνει αν πιεστεί η οθόνη έτσι απλά;;;
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εφαρμογή που να μπορεί να κλειδώνει το κινητό όταν πέφτει σε αδρανοποίηση και με κωδικό ώστε να μην ξεκλειδώνει αν πιεστεί η οθόνη έτσι απλά;;;

 

 

δες στις ρυθμισεις ->τοποθεσια ασφαλεια μοτιβο κλειδωματος

Link to comment
Share on other sites

Μερικες απορίες:

 

1) Πού είναι τα controls του Android για να ανοιγοκλεινω wifi/gps κτλ; Δεν υπαρχουν στα γραφικα στοιχεια μεσα στο κινητο.

 

2) Οτι και να παω να βαλω στην homescreen σε ΚΕΝΗ, μου λεει δεν υπαρχει χωρος στην οθονη... (facebook,twitter) μηπως εχει να κανει με τον laucher ?

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μερικες απορίες:

 

1) Πού είναι τα controls του Android για να ανοιγοκλεινω wifi/gps κτλ; Δεν υπαρχουν στα γραφικα στοιχεια μεσα στο κινητο.

 

2) Οτι και να παω να βαλω στην homescreen σε ΚΕΝΗ, μου λεει δεν υπαρχει χωρος στην οθονη... (facebook,twitter) μηπως εχει να κανει με τον laucher ?

 

Μήπως σου συμβαίνει κάτι τέτοιο? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3389273#post3389273

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο μενα.

Λογω τιμης βρηκα την ευκαιρια να παρω το joy.

Εχω διαβασει και τις 79 σελιδες του ποστ και βλεπω να ριχνω περισσοτερο διαβασμα για το κινητο παρα για την εξεταστικη μου.

 

Καποιες βασικες αποριες που εχω και δεν βρηκα τις απαντησεις τους...

1.Υπαρχει καποια εφαρμογη που να επιτρεπει την συνδεση στο διαδικτυο μονο με wifi για να αποφευγω τις παραξενες χρεωσεις?

2. Εχω σαν ρυθμιση την χρηση μονον 2G δικτυων αλλα μαλλον δεν κανει την δουλεια που θελω...

3. Εφαρμογες οπως το εορτολογιο δουλευουν μονο με μονιμη συνδεση η απλα χρειαζεται ενα update καθημερινο?

 

Επειδή αυτές τις παράξενες χρεώσεις που αναφέρεις παραπάνω, τις έχω πληρώσει-και σχεδόν εν αγνοία μου- έχω απενεργοποιήσει την υπηρεσια δεδομένων, θα ακολουθήσω όμως και τις οδηγίες του tolios32.

Efstala
Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου συμβαίνει κάτι τέτοιο? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3389273#post3389273

 

Διορθωθηκε αλλαζωντας το Colums Εάν θυμάμαι Καλα Απο 2 σε 6 Απο τον launcher

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Eκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ξεκινωντας τον οδηγο ρυθμισεων δεν μπορω να προχωρησω . Κανοντας παραβλεψη μου βγαζει ' υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης SetupWizardEx' προσπαθηστε ξανα. Δοκιμασα αυτο Enter recovery mode by turning your device on while holding down 'volume up' and 'Start call' (green) then powering on your device. Wipe user data αλλα παλι το ιδιο γινεται. Καμια ιδεα καποιος;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

Μολις εγινα και εγω ενας περηφανος κατοχος 845 χθες και ανακαλυπτω σιγα σιγα τον κοσμο του Android.

 

Eχω λοιπον καποιες ρωτησεις:

 

1. Υπαρχει καποιος τροπος να αλλαξουμε το default keyboard του 845 και να περασουμε καποιο καλυτερο? Κατα προτιμησει αυτο της HTC.

http://www.androidcentral.com/sites/androidcentral.com/files/articleimage/Jerry%20Hildenbrand/2010/03/test_htc.png

 

υπάρχει κάτι τέτοιο ώστε να το εγκαταστήσουμε στο κινητό;

μπορεί να ανέβει ώστε να το βρούμε;;;

Link to comment
Share on other sites

Μερικες απορίες:

 

1) Πού είναι τα controls του Android για να ανοιγοκλεινω wifi/gps κτλ; Δεν υπαρχουν στα γραφικα στοιχεια μεσα στο κινητο.

 

2) Οτι και να παω να βαλω στην homescreen σε ΚΕΝΗ, μου λεει δεν υπαρχει χωρος στην οθονη... (facebook,twitter) μηπως εχει να κανει με τον laucher ?

 

Απ στην τριτη επιφανεια αν θυμαμαι καλα και εικονιδια αν θελεις να βαλεις μπορεισ στην δευτερη και στην τριτη εκτος αν στην κεντρικη βαλεις αλλλο widget καιρου και σου δωσει χωρο απο κατω.οτι δεν χρειαζομαστε παταμε παρατεταμενα και εμφανιζετε ο καδος

Link to comment
Share on other sites

Eκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ξεκινωντας τον οδηγο ρυθμισεων δεν μπορω να προχωρησω . Κανοντας παραβλεψη μου βγαζει ' υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης SetupWizardEx' προσπαθηστε ξανα. Δοκιμασα αυτο Enter recovery mode by turning your device on while holding down 'volume up' and 'Start call' (green) then powering on your device. Wipe user data αλλα παλι το ιδιο γινεται. Καμια ιδεα καποιος;

 

εκανες ροοτ?αν οχι οταν μπαινεις σε ασφαλη λειτουργια κανε απο εκει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Link to comment
Share on other sites

εκανες ροοτ?αν οχι οταν μπαινεις σε ασφαλη λειτουργια κανε απο εκει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Εχω κανει root . Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μεσα απο το μενου και τωρα πλεον ειναι αδυνατο να προχωρησω απο το setupwizard.:cry:

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάτι τέτοιο ώστε να το εγκαταστήσουμε στο κινητό;

μπορεί να ανέβει ώστε να το βρούμε;;;

 

htc_ime αλλα δεν ξερω αν εχει ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάτι τέτοιο ώστε να το εγκαταστήσουμε στο κινητό;

μπορεί να ανέβει ώστε να το βρούμε;;;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=624416

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

εχω μεγαλο προβλημα!!

εχει βλαβη το κουμπι του μενου και επειδη φλασαρα αλλι ρομ στο κινητο δεν με καλιπτει η εγγυηση..:( HELP!!

επανεφερα το κινητο με την μαμα ρομ και εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα το εικονιδιακι superuser απο το μενου με τα προγραμματα δεν "φευγει".:confused:.

ειχα κανει το κινητο ροοτ με το pulsemini superboot..

τωρα δοκιμασα και εβαλα το z4root και το titanium backup αλλα δεν βρισκω πουθενα το superuser.apk για να το σβησω:cry:!!

HEEEEELP!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

εχω μεγαλο προβλημα!!

εχει βλαβη το κουμπι του μενου και επειδη φλασαρα αλλι ρομ στο κινητο δεν με καλιπτει η εγγυηση..:( HELP!!

επανεφερα το κινητο με την μαμα ρομ και εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα το εικονιδιακι superuser απο το μενου με τα προγραμματα δεν "φευγει".:confused:.

ειχα κανει το κινητο ροοτ με το pulsemini superboot..

τωρα δοκιμασα και εβαλα το z4root και το titanium backup αλλα δεν βρισκω πουθενα το superuser.apk για να το σβησω:cry:!!

HEEEEELP!!!

 

για να εισαι ακομα root δεν εχεις περασει την επισημη ρομ (με τον τροπο που πρεπει) ,η επισημη δεν περνιεται με τον τροπο που περναμε τις custom roms αλλα μεσα απο το προγραμματα/ρυθμισεις/ρυθμισεις καρτας/αναβαθμιση λογισμικου/αναβαθμιση (αφου εχεις αντιγραψει στην καρτα τη ρομ)

απο εκει το εκανες?

Link to comment
Share on other sites

για να εισαι ακομα root δεν εχεις περασει την επισημη ρομ (με τον τροπο που πρεπει) ,η επισημη δεν περνιεται με τον τροπο που περναμε τις custom roms αλλα μεσα απο το προγραμματα/ρυθμισεις/ρυθμισεις καρτας/αναβαθμιση λογισμικου/αναβαθμιση (αφου εχεις αντιγραψει στην καρτα τη ρομ)

απο εκει το εκανες?

 

απο εκει το εκανα αλλα ξαναεβαλα την RLS2 μηπως βρω τον τροπο αλλα τιποτα.. τωρα ειμαι με RLS2.. με και εχω περασει μεσα z4root, titanium backup..:worry:

Link to comment
Share on other sites

απο εκει το εκανα αλλα ξαναεβαλα την RLS2 μηπως βρω τον τροπο αλλα τιποτα.. τωρα ειμαι με RLS2.. με και εχω περασει μεσα z4root, titanium backup..:worry:

 

για δοκιμασε παλι και γραψε τι ρομ σου εμφανιζει μετα το φλασαρισμα

(και γω την rls2 εχω και οταν εβαλα την εργοστασιακη δεν ειχα τετοιο προβλημα)

Edited by hellas200
Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε παλι και γραψε τι ρομ σου εμφανιζει μετα το φλασαρισμα

(και γω την rls2 εχω και οταν εβαλα την εργοστασιακη δεν ειχα τετοιο προβλημα)

 

V845

V100R001GRCC02B233

Vodafone greece

 

εσυ με ποια ρομ δουλευεις?

 

 

οκ!!! το κσαναεκανα και λυθηκαν τα προβληματα.. ειναι οπως το αγορασα τωρα!

:Dσε ευχαριστω!:respect::thanks:

εχω αποριες ομως..

να της πω?

Edited by j78k
Link to comment
Share on other sites

Αφου λυθηκε οκ

Αποριες ;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

1)Τωρα που εβαλα την εργοστασιακη rom που ομως την κατεβασα απο αλλον, δηλαδη δεν ειναι δικο μου back up, υπαρχει προωλημα? Φενεται πουθενα αφτο?

 

2)Μετα απο ολα αφτα τωρα που εβαλα τιν εργοστασιακη rom, το κινητο ειναι οπως ηταν οταν το αγορασα απο τη Vodafone η εχει αλλαγες?

μενουν καταλοιπα μετα απ’ολα αφτα?

 

3)Αν ξανακανω root την εργοστασιακη rom, θα μπορεσω να το κανω unroot και απεγκατασταση το προγραμμα του root? (για το z4root μιλαω που νομιζω ειναι και το καλυτερο για να κανει κανεις root)

 

4)Αν κανω καποια λαθος διαγραφη στην εργοστιασιακη, κανοντας παλι αναβαθμηση επανερχετε στο αρχικο του με τα ολα του?

 

5)Οταν εγκαταστω και απεγκαταστω προγραμματα επιβαρινετε το κινητο? (προβληματα με καταλοιπα η μνημη?)

 

6)αφτη ειναι η custom rom teapot rls2?

 

7)εκανα τα βηματα για το app2sd μολις τελειωσα με το flashing tou rls2 χωρις ομως να κανω το app2sd install απο το μαρκετ η καπου αλλου.. διαβασα βεβαια πως η teapot rls2 το εχει απο μονη της εγκατεστημενο αλλα δν ειμαι σιγουρος και ετσι ανεβασα μια φοτο απο quick system info για να μου πειτε αν εγινε και αν τελικα πετυχε.(το εβαλα στα 512 τo partition)..

 

8)παρατηρησα πως με το boot animation της teapot rls2 αργει να ανοιξει το κινητο.. και επι αυτου θα ηθελα να ρωτησω αν αυτο γινεται επιτιδες για να φορτωσει τα προγραμματα το κινητο η αν ειναι απλα για αισθητικη.. και αν ειναι για αισθητικη, θα μπορουσα να το διαγραψω ωστε να εχω ποιο γρηγορο boot?

 

http://img441.imageshack.us/img441/8156/p121210223301.th.jpghttp://img228.imageshack.us/img228/834/p1212102232.th.jpghttp://img843.imageshack.us/img843/4848/p121210223001.th.jpghttp://img207.imageshack.us/img207/6785/p121210223103.th.jpghttp://img63.imageshack.us/img63/1739/p1212102230.th.jpg

ευχαριστω εκ των προτερων;)

Edited by j78k
Link to comment
Share on other sites

Το εχεις δοκιμασει? Δουλευει ΟΚ με Ελληνικα?

σε hd2 δουλευει μια χαρα -εγω εχω την rls2 που το εχει με ελληνικο-αγγλικο πληκτρολογιο

1)Τωρα που εβαλα την εργοστασιακη rom που ομως την κατεβασα απο αλλον, δηλαδη δεν ειναι δικο μου back up, υπαρχει προωλημα? Φενεται πουθενα αφτο?

 

2)Μετα απο ολα αφτα τωρα που εβαλα τιν εργοστασιακη rom, το κινητο ειναι οπως ηταν οταν το αγορασα απο τη Vodafone η εχει αλλαγες?

μενουν καταλοιπα μετα απ’ολα αφτα?

 

3)Αν ξανακανω root την εργοστασιακη rom, θα μπορεσω να το κανω unroot και απεγκατασταση το προγραμμα του root? (για το z4root μιλαω που νομιζω ειναι και το καλυτερο για να κανει κανεις root)

 

4)Αν κανω καποια λαθος διαγραφη στην εργοστιασιακη, κανοντας παλι αναβαθμηση επανερχετε στο αρχικο του με τα ολα του?

 

5)Οταν εγκαταστω και απεγκαταστω προγραμματα επιβαρινετε το κινητο? (προβληματα με καταλοιπα η μνημη?)

 

6)αφτη ειναι η custom rom teapot rls2?

 

7)εκανα τα βηματα για το app2sd μολις τελειωσα με το flashing tou rls2 χωρις ομως να κανω το app2sd install απο το μαρκετ η καπου αλλου.. διαβασα βεβαια πως η teapot rls2 το εχει απο μονη της εγκατεστημενο αλλα δν ειμαι σιγουρος και ετσι ανεβασα μια φοτο απο quick system info για να μου πειτε αν εγινε και αν τελικα πετυχε.(το εβαλα στα 512 τo partition)..

 

8)παρατηρησα πως με το boot animation της teapot rls2 αργει να ανοιξει το κινητο.. και επι αυτου θα ηθελα να ρωτησω αν αυτο γινεται επιτιδες για να φορτωσει τα προγραμματα το κινητο η αν ειναι απλα για αισθητικη.. και αν ειναι για αισθητικη, θα μπορουσα να το διαγραψω ωστε να εχω ποιο γρηγορο boot?

 

ευχαριστω εκ των προτερων;)

 

1.πουθενα γιατι η επισημη ειναι ιδια για ολους -οταν την περασεις ειναι σαν να εχεις ανοιξει πρωτη φορα το κινητο

2.δε μενει τιποτα

3.αν ξαναπερασεις τη επισημη παλι θα ερθει στην αρχικη κατασταση

4.ναι

5.αμελητεα επιβαρυνση

6.?

7.ετσι φαινεται -θα δειξει με το περασμα εφαρμογων (τι θα γεμιζει)

8.ειναι γιατι αργει το android στο φορτωμα

Link to comment
Share on other sites

σε hd2 δουλευει μια χαρα -εγω εχω την rls2 που το εχει με ελληνικο-αγγλικο πληκτρολογιο

 

 

1.πουθενα γιατι η επισημη ειναι ιδια για ολους -οταν την περασεις ειναι σαν να εχεις ανοιξει πρωτη φορα το κινητο

2.δε μενει τιποτα

3.αν ξαναπερασεις τη επισημη παλι θα ερθει στην αρχικη κατασταση

4.ναι

5.αμελητεα επιβαρυνση

6.?εχω ανεβασει φωτογραφιες για να τσεκαρεις

7.ετσι φαινεται -θα δειξει με το περασμα εφαρμογων (τι θα γεμιζει)

8.ειναι γιατι αργει το android στο φορτωμα

 

 

 

δηλαδη οτι πειραματισμους κανω με το κινητο, οτι και να σβησω κτλ, κανοντας απλα αναβαθμηση την εργοστασιακη ρομ, ολα ερχονται στα ισα τους?

 

σε υπερ-ευχαριστω!:respect::thanks::thanks:

 

 

τωρα θελω παλι να αλλαξω rom.. εσυ τι προτεινεις να βαλω?

 

αξιζει να κρατησω την εργοστασιακη ρομ και να βγαλω απλα τα vodafonakia?

 

καποιο καλο προγραμμα προσθαφαιρησης προγραμματων και διαχειρισεις αρχειων?

και καποιο καλο προγραμμα καιρου?

 

το ελληνικο-αγγλικο πληκτρολογιο υπαρχει καπου? μπορω να το βαλω στην εργοστασιακη ρομ?

επισεις προτεινε μου καποιο προγραμμα που αξιζει να το εχει κανεις στο κινητο του..

 

σε ευχαριστω και παλι για την ανταποκριση με φωτησες!

Edited by j78k
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...